Snažíme se o čtvrté dítě

saminomimino
16. srp 2013

Ahoj všem,zakládám tuhle diskuzu protože se mi nepodařilo nic podobného najít a jiné diskuze na téma snažení jsou již zaběhlé a nějak nezapadám,nebo je tam spousta prvosnažilek a přece jen jsou věci co už probírat nepotřebuji 😉
Tak že moc ráda tu přivítám maminky co se snaží o několikátého potomka,co jim zkrátka evropský standart, dvě děti, nestačí 😀
Snažíme se nesnažíme první měsíc,necháváme to "plout" a uvidíme,každé z našich dítek se nám podařilo jinak,to třetí naprostým zázrakem,takže je velká neznámá kdy, a zda vůbec,k nám zavítá miminko č.4.
Ráda bych tu založila skupinku prima snažilek a maminek,co jsi budou pomáhat,radit,co si pokecají bez urážek a podobně,časem nejlépe soukromá skupina 😉

irenka
5. kvě 2015

@verusky Jee to jsou novinky... tak se zadařilo docela brzy... držím palce.
Já ještě kojím, takže i kdybych ted chtěla otěhotnět tak se mi to nepovede... 😀
@jadupka Tyhle řeči od okolí jsou nejhorší... jak píšu, máme děti zatím jen tři a taky si dost vyslechnu. Hlavně v tramvají nebo buse jsou schopní lidé se mě neomaleně zeptat kolik že to mám dětí a jestli to bylo v plánu... 😀 😀 😀 Držím palce at je hlavně vše v pořádku. A nějakou tu spřízněnou duši at najdeš! 🙂

jadupka
5. kvě 2015

@irenka tak u nás je to zatím v klidu jen po porodu, jak jsme šli prvně na procházku se to na mě valilo, ale už to vyšumělo, jak veškerá senzace u nás v obci.Sousedé a kamarádi ví, že chcem 4 tak snad je to až tak moc nepřekvapí, ale ty starší občanky zas budou mít o čem kafrat.Babička i dvě kamarádky mě odrazovali.Sama za sebe se taky bojím, jak to zvládnu.S manželem jsme se rozhodli, že pokud nám dr.těhu potvrdí nebudem nikomu nic říkat, dokud si okolí samo nevšimne

verusky
5. kvě 2015

@irenka ja kojim skoro plne, mala oslavila osm mesicu 🙂 a strasna sranda, holky mam sestnact mesicu a tento zdiblicek, verim, ze vyroste a ve zdravi se narodi, bude taky sestnact mesicu po ivusce 🙂 carky jsem tusila- za prve neprisla nervozita jak pred ms a mala se mi prave u prsu celkem dost vrtela, jakoby ji nechutnalo. dnes uz fajn, taky se ji u toho venuju. jinak prvni jsem kojila rok, tak jsem byla zaroven tehotna a kojila. je to pripad od pripadu. po druhe dceri jsem mesicky nemela devet mesicu, to bych taky neotehotnela. ted jsem dostala uz po dvou a zacalo snazeni, ktere teprve ted doslo krasnych dvou carek (mela jsem dnes malou v naruci, protoze kdyz jsem testla, prave se probudila, tak jsem letela za ni a prisly jsme rovnou k vysledku... mela jsem pak slzicky 🙂)
@jadupka
ja taky nebudu okoli rikat, dokud si samo nevsimne. akorat to tak chci i rodine... pritel to jeste nevi a nevim, jak mu to rict... mam knizku "muj prvni rok", v patek ma narozeniny. je tam i napsano- "ze jsem v brisku mama poznala... " tak mozna reknu, jestli to nezacit doplnovat. k tomu chci vyuzit prilezitosti a rict, ze se chci vdavat... reakci jeho nevim, protoze ctvrte chtel v tehotenstvi, po porodu, ale pak se strasne zalekl a nekdy spolu nespime a napada me, jestli nema strach, ze bych otehotnela... jo sest deti je sest deti...
nejradsi bych mu nerekla nic, ale to nejde.. i kvuli milovani (radsi opatrne). a bojim, bojim, ze to rozklabosi po rodine, on neumi udrzet tajemstvi...
jo taky mi rekl, kdyz byl v unoru nemocny (to byla depka), ze jeho rodina je proti. ja pak na to, ze ja se o deti budu starat sama a jeho rodinu nepotrebuju. a jeho bratr, kdyz sli na umele oplodneni, se taky rodiny neptali, jestli dvojcata a ted k nim tchyne jezdi v pondeli a vraci se v patek (dvojcata maji uz pul roku a tchyne je dost unavena).
a babky ve vesnici vubec neresim... ja jsem vazne hrda.

verusky
5. kvě 2015

jinak vas vsechny holky, co mate deti jako stupinky za sebou, desne obdivuju. ja bych to nedala. ja jsem rada, ze mam odstup, proto ho taky mam (ctyri jsem chtela od mlada).
jinak s odstupem je to narocne, ze clovek koriguje uz dost povinnosti tech starsich (u nas jeste hudebni a tanecni vzdelani). ale zase jsou chuvy na chvilku 🙂 tak muzu na zachod 🙂

verusky
5. kvě 2015

@helabella dekuju 🙂 🙂 🙂

verusky
5. kvě 2015

@krtecek75 Tebe jsem, krtecku, davala do me prvni zpravy dnes a nejsi tam. tak pisu- dnes krasne dve carky a Tobe drzim palce (mas jen par dni do testu, vid?), at je mas taky!!!

krtecek75
6. kvě 2015

@verusky moc gratuluji. Ja v delala test vcera. 11 dpo a bilo. Takze zase nic ☹

jadupka
6. kvě 2015

@verusky já jsem třeba ráda, že mám takový věkový rozptyl mezi dětmi, nejstarší už krásně pohámá, chce se zapojovat do vaření a i tu školu nějak zvládáme.Nejmladší je strašné šídlo a vztekoun, na plínách,ale těch se pomalu, ale jistě chci zbavovat a naučit jí na nočník.
No já právě jsem tak blbá, že řeším okolí i když jsem rozhlašovala že čtvrté chcem, ví to i švagrová a tchýně, ale jim to taky říkat nebudem a manžel do mě hučí že okolí nám s výchovou, financováním nepomůže, tak jim může být u prde.... kolik máme dětí.
Kdy se chceš objednat k dr na potvrzení?Já asi příští týden

verusky
6. kvě 2015

@krtecek75 no jeste tri dny mas cas... aspon si toho pak vazime... (kdyz vezmu, ze my se snazili od rijna a az tento cyklus bylo smireni, ze jak to bude, tak to bude a ze netlacim na pilu...)
drzim palecky, nic neni ztraceno, i kdyz nadeje je mensi. ja testla uz se zpozdenim a s tusenim. ale predchozi mesice bylo bilo a nebo rovnou cervena...
PRIJDE V PRAVY CAS 🙂 a bud je ted, nebo pozdeji.

verusky
6. kvě 2015

@jadupka na gyndu zavolam dnes, jsou velke cekaci lhuty, jsem zvedava, kdy me zaradi.
ja teprve teda resim, co pritel, ale rict musim. a dnes jsem si tak povidala, ze bych nejradsi s okolim pockala do konce prazdnin, to ma mala rok a do porodu budou ctyri mesice, ideal 🙂. na prazdniny chci pendlovat mezi tady domovem a mymi rodici, treba tady brisko nikdo moc nepostrehne... ale to jsou me plany, pritel to asi zhati... ja chtela mlcet uz u teto baculky moji, ale krvacela jsem v sestem tydnu, tak jsem se musela setrit, tak se to povedelo. no nejradsi bych to vyklabosila svym starsim dceram (dnes rano videly testik), ale musim holt mlcet 🙂 prve tatinek. Ty by to rekly stopro a vsem 🙂
do uplneho okoli je mi taky prd. ale krouteni hlavou tchyne videt nepotrebuju. muj tata mi po porodu rekl, ze vi, ze bych toho synecka chtela, ale at pockam a tady po porodu pritel rozkrikl, ze chceme jeste jedno na dorovnani (aby v dome byly ctyri holky se mnou a ctyri kluci s nim). ja myslim, ze to bude pohoda, ale co nejpozdeji...
tchyne jednou dojela od dvojcat a ptala se me, jake je to mit posledni dite. tak jsem se zarazila, nic nerekla (myslim, ze to tenkrat pritel rozebiral s ni, byl oslaben nemoci a na to asi tchyne rekla, ze dalsi v zadnem pripade, ze by to nas vztah rozbilo) a pak neco zachumlala, ze je krasne mit dite s odstupem. a dal jsem tajne doufala, ze se prece ctvrteho dockam, kdyz tolik chci...
takze me muzou byt vsichni prd, hlavne kdyz je mimino zdrave a budeme jakz takz zvladat!!
jen at se tesi tatinek... to si preju...

jadupka
6. kvě 2015

@verusky u nás už to tatínek ví a oba máme zatím rozpoluplné pocity.Taky bych chtěla chlapce at dorovnáme stav a já i možná jako náhradu za otce který mi zemřel nedávno.Jo vykecat bych to dětem taky chtěla, ale ještě není nic 100%, počkáme na vyjádření dr.Já bych to těm nejbližším i řekla, ale dohodli jsme se s tatínkem, že né, snad to nebude brzo vidět a pak přes zimu to schová bunda.Minule těhu jsem naštěstí moc břicho neměla a ke všemu jsem silné postavy tak se to v tom tuku schová 😀

jadupka
6. kvě 2015

Mužu se ještě zeptat, kdy jsi měla poslední MS, jestli jsme tak nějak na stejno?Já tě už teď beru jako spřízněnou duši s kterou mohu těhotenství prožívat 🙂

verusky
6. kvě 2015

@jadupka MS 28. brezna 🙂
ty jo, to jako schovavat mimi pres zimu? vzdyt to uz bude konecna!!! 🙂 🙂 🙂 i kdyz mas nejaky ten spicek 🙂

verusky
6. kvě 2015

@jadupka s tatou je mi lito... muj ted jezdi denne na ozarovani, tak snad nam jeste vydrzi. toto, co se mi vyviji v brisku, je jeho jedenacte vnouce 🙂 klapzubovka 🙂 ale povim, az v lete, snad zdravotni stav bude ok...

monikavali
6. kvě 2015

Holky můžu se přidat? Snažíme se o čtvrté ale nemám si ským o tom povídat a tak.. 😒

jadupka
6. kvě 2015

@verusky tak to máme rozdíl týden, já měla poslední 4.dubna, no pod tou bundou to už nebude tak vidět jak ted jen v triku nebo tílku.Já si zase neumím představit 9 měsíců být těhotná, příjde mi to dlouho i když vím, že to uteče a pak porodnice to budou pro mě muka.Nesnaším nemocnice jak musím být zavřená na pokoji a není co dělat když mimčo spí.Jej se to hrozím normálně už teď 😀

jadupka
6. kvě 2015

@verusky jj můj otec byl taky na ozařování a nakonec nemoci podlehl.Jsem ráda, že nejmladší ještě viděl, pochoval si....A z rakoviny mám teď o to větší strach

krtecek75
6. kvě 2015

@verusky ja uz to vzdala. V pondeli jsem vysadila utros a od vcera piju salvej na privolani ms. Me i kartarka predpovedela ze mame pred sebou dlouhou cestu a ze to vidi tak okolo vanoc

krtecek75
6. kvě 2015

@monikavali no jasne ze jo 🙂

verusky
6. kvě 2015

@krtecek75 me kartarka pred tremi lety rekla, ze budu mit syna (proto radost, ze moje mimino male je dcera- nadeje, ze jeste bude ctvrte, muj zivotni sen), pak jeste jedna samanka. porad syn. ale roky nesedly, ale to jsem si mozna zmenila budoucnost uz ja 🙂 prijde v pravy cas!

verusky
6. kvě 2015

@jadupka
u nas to snad dopadne lepe, pocatecni stadium. ale jednou to prijde. tata uz mam za sebou tezky infarkt, tak vime...
a ohledne dedicnosti- mame k tomu dispozice, ale jestli to spravne zmenime, mine nas to. ja treba jsem vzorny adept na infarkt, nervak a cholerik... obzvlaste pred ms... (to se me ted, hura, netyka 🙂), ale pokud se polepsim a zacnu flegmatictet, infarkt me muze minout 🙂 mozna zde mam idealni podminky (s tim nevlastnim pubertakem.......)
ja se na tehu tesim, vsak jsem taky moc nehubla, na co, kdyz chci jeste jedno (vaha dobra, ale ten bruch). a porod, hodne jsem cetla, hodne se bala a kdyz pominu tu bolest, bylo to krasne.

verusky
6. kvě 2015

@jadupka ve znojme, kde rodim, pousti uz treti den po porodu. ale to je jeste daleko. ja pak spala. dospavala jsem pulku tehotenstvi 🙂

verusky
6. kvě 2015

@monikavali no pridej se 🙂 prave jsme zde dve cerstve tehulky, u me se cekalo pul roku a ke konci uz strach, aby chlap chtel, tak jsem se tu taky vypovidavala...

jadupka
6. kvě 2015

@verusky tak to má otec dobré, mému to narostlo obrovské za kratkou chvíli, takže bych řekla, že to bylo dosti agresivní, po ozářkách byl taky chvilku, jak vyměněný a pak to s ním začlo jít z kopce.U nás je z každé strany něco už to radči ani nepočítám.
No já už ted vím, že půjdu císařem, takže si den poležím( a bude to dřív než termín porodu ) a pak na 6ti nedělí to budu muset nějak přežít.Budu rodit v Ostravě a tam pouštějí po porodu 4 den+ den porodu, který se nepočítá.Asi taky zkusím spát a snad to rychle uteče

verusky
6. kvě 2015

@jadupka musis cisarem? a po kolikate? pry maximalne tri cisare.
rakovina je podle knih nemoc zivotniho stylu... u taty to sedne. ale on ma rak.prostaty a nemusi tam mit dobre svedomi...

jadupka
6. kvě 2015

@verusky jj musím normálně mě už nenechají, no po 4 když už 3 děti mám.Vše jsem konzultovala s gynekologem, ten chtěl vidět operační zprávu z posledního řezu aby věděl jak vevnitř vypadám po těch císařích s někým to konzultoval a po gynekolické stránce to mám čisté.Tak doufám, že vše bude dobré, pak už jdu do sterilizace, tu mi už nabízeli po 3.
Otec nastoupil do důchodu, rok si ho užil pak začal marodit.Zánět slinivky + mozková v centru pohybu, z toho se dostal, ale musel už držet dietu,a dr se pořád něco u té slinivky nelíbilo, pak měl zvýšené nějaké parametry taky ohledně prostaty, měl jít na vyšetření, ale to už měl nádor v ústech, takže vyšetření s tím, ozářky a pak smrt.No něco natom životním stylu bude, pže byl alkoholik a kuřák, ale ten já jsem taky a proto se bojím o to víc.Teď jak jsem těhotná to musím omezit až přestanu úplně

helabella
6. kvě 2015

@monikavali -- jen se přidej 🙂 Já už se sice nesnažím, ale můžu aspoň povzbudit, jaké je to se čtyřma 🙂 A taky pořád s manželem řešíme, jestli ještě třeba ...nebo jeslti je už u nás konečná 🙂

@jadupka -- mě se na ulici lidi ptají, jestli jsou to všechno moje děti a jestli jsme je všechny chtěli 😝 😀 Často na nás lidi koukají, doslova zírají...děláme si z toho s manželem už srandu. Nejlepší je, když je s dětma venku sám....takové ty starší dámy to nedávají 😀 😀

jadupka
6. kvě 2015

@helabella no a toho se já taky bojím, že budou čučet a blbě mluvit.Já si strašně všechno beruA gord ještě u nás.Tu snad není rodina co má 4 děti.U 3 většinou skončili.Asi budu potřebovat povzbuzovat a povzbuzovat.Zase jim tady udělám senzaci 😀

jadupka
7. kvě 2015

@verusky tak na kdy tě objednali u dr ?

verusky
9. kvě 2015

@jadupka no letela jsem tam hned ten den, blbec jsem (sestra rekla dnes nebo zitra a presne hodinu), uhonena, pretizila jsem se, malou v autosedacce, nestihala jsem, tak jsem letela... ale na utz nic nebylo videt, takze mi jen vzali krev a pak mi druhy den volali, ze je pozitivni a ze me doktorka chce videt v pondeli nebo utery. vubec se mi to nelibi. co se honit tak casne?? cloveka to jen vystrasi! (chteji vyloucit mimodelozni tehotenstvi). no rozhodla jsem, ze kdyby nic nevidela v to utery, tak ze si zajdu jakoze po spineni na nemocnici, kde maji lepsi utz. jako v pripade, ze by me nekam hnala, ze neco neni v poradku (treba pod nuz). no byla jsem z toho dost rozpacita, ted uz to tolik neresim.
tak u nas s tatinkem krize, mel vcera narozky, koupily jsme s holkama velke pliny ivusce a malicke jednicky a holky mu rekly basnicku- nas mily radimku, mame pro te novinku, ze budes tatinek, tu mas balik plinek. jedna dcera dala balik, druha kytku, ze pro maminku (jsem si v kauflandu koupila me milovane frezie) a on to pak polozil na lavici a vic se nestaral a cely den ani slovo. tak dobry, no. necham to byt a modlim se, at je miminko zdrave.