Společný pokoj pro děti, nebo pro každé dítě vlastní?

kay
16. pro 2011

zdravím, už od narození druhé dcerky řeším otázku, jestli budou mít holky společný pokoj nebo ne. Starší dcera spí od cca 8mi měsíců sama ve vlastném pokojíku, protože jsme se navzájem rušili. Spí pěkně celou noc po obědě až na pár vyjímek spí taky ještě tak 2 hodiny. Mladší dcera spí se mnou v ložnici. Taky spí moc pěkně, usíná sama a skoro hned a poslední dobou se budí na mléko až kolem 6h- 7h h, pak většinou ještě na chvíli usne. Přes den ale spí ještě 2x. Manžel spí kvůli psovi v takovém kamrlíku. Malá mi v ložnici nevadí, ikdyž ji občas taky už ruším, ale ráda bych, aby manžel spal se mnou v ložnici. Jenže ten nechce, aby se pes necítil nějak odstrčeně a nežárlil pak na holky (což docela chápu). Takže otázka zní,jestli dát mladší dceru do vlastního pokoje, ab se se starší nerušily při spaní, nebo je dát dohromady na sílu, a čekat jestli si nezvyknou.. Chtěla jsem aby měl holky pokoj zatím společný, aby s eměl rády a až budou o něco starší, aby se třeba nebály samy v pokojíku, ale teď s emi zdá situace komplikovaná a nevím jestli to nevyřešit raději samostatnýma pokojema s tím, ž ekdyž budou chtít pak samy nechat je v jednom, ale to je zase asi moc složité..
Prosím vás o vaše názory a zkušenosti..

ined77
16. pro 2011

ahoj 🙂 ,
tak já osobně jsme pro to, aby děti spaly spolu.u nás je to také ''čerstvé'', dala jsem je dohromady před pár dny, ale zatím není problém, neruší se navzájem a budou tak i zvyklí 😉 .u nás teda ale je i do budoucna dáno, že budou v pokojíčku spolu, nemáme možnost dát každému pokoj zvlášť 😉 .

coxa
16. pro 2011

Ahoj, nejdřív musím napsat, že mě teda dost pobavil ten pes... 😀 My jsme spali tak jako vy - já s manželem a mladším synem v ložnici a starší syn v pokojíčku. Kluky jsme asi na konci prázdnin sestěhovali a super, jsou spokojení, že jsou spolu a mají společný pokojíček. Pes je odmalička v boudě a nežárlí - je mu 6 měsíců. 😀 Já jsem se sestrou měla vždycky společný pokojíček a nemělo to chybu, snesly jsme se až do puberty. Manžel s bráchou měli taky společné pokojíčky - jeden spací a druhý hrací, vzpomíná na to do dneška, v pubertě se odstěhovali a bylo to tak akorát.

jop
16. pro 2011

Já teda nevím, ale na city psa bych opravdu nebrala takový ohled 😀 Podle mě k manželství (partnerství) patří, že spolu partneři spí v jedné posteli 🙂) Zkusila bych děti dát dohromady do pokojíčku a uvidíš, jaká bude reakce.

petule246
16. pro 2011

ta u nás to vypadá zatím takhle - manžel + pes + starší syn v ložnici. Já a ml. syn v pokoji pro hosty. Už teda máme zařízenou společnou dětskou ložnici a společnou herničku. Takže máme v plánu mít kluky pohromadě a agáta (náš pes) zůstane i nadále v ložnici. Taky nejsme schopni ji nějak vyštípat, aby jí to nebylo líto 😀

elzu
16. pro 2011

Taky jsem zato, aby děti spaly spolu, myslím, že je to jedna z nejdůležitějších věcí, která mezi dětmi tvoří celoživotní pouto...my jsme spolu s bráchou měli společný pokoj až do mých patnácti, pak naši rozšířili byt a měli jsme sice každý svůj, ale brácha stejně chodil spát ke mně, kde jsme měli letiště...a vzpomínám, kolik jsme toho po večerech vždycky probrali a jak nás to dodnes spojuje... 🙂
Líbí se mi, jak je manžel citlivý k psovi, my jsme si kvůli psovi a kočce pořídili postel 200x200, abychom se tam krásně vlezli-Malá, muž, já, pes a kočka 🙂 ale kdyby mi muž řekl, že bude spát jinde, ať se pes necítí odstrčen, tak bych mu to teda zakázala, protože spaní v jedné posteli je pro mě osobně alfou a omegou... 🙂

karotky
16. pro 2011

@jop ,.....................já s manželem v manželské posteli spala 7 let a od té doby spíme(3 roky)odděleně.Manžel se z ložnice odstěhoval v době,kdy se tomu staršímu začaly v 8.měsících prořezávat stoličky a zatím se tam nevrátil,ikdyž Adámek spí sám ve vlastním pokojíčku.Matěj moc dobře nespí od narození,takže by se tam s námi nevyspal.Mě to nevadí,protože manželské povinnosti si odbýváme jinde a znám spostu jiných manželství i pratnerství,kde to tak funguje. 😉
Hodně záleží na tom,jaké má kdo děti,.Některé jsou v noci zlaté,tak není problém je dát dohromady do jednoho pokoje.Jenže náš Matěj by Adámka budil celou noc(bohatě stačí,když budí mě 😝 )a na MD jsem já,abych k němu vstávala a né Adámek,který nemohl rozhodovat o tom,jestli mu pořídíme dalšího sourozence a nechci mu dělat ze života peklo jen proto,abysme vypadali jako dokonalá rodina.Sama bych tam stejně musela 10krát za noc běhat,oba je uspávat a nevyspali bysme se ani jeden. 🙄
@kay ,.....................takže to vyřešte tak,aby Vám to vyhovovalo a ne podle toho,jak to mají ostatní.K manželství a rodiné pohodě patří spokojenost a to,že vše berete tak,jak to přijde a přizpůsobíte se situaci. 😎
Máme v plánu kluky dát do společného pokoje,ale až bude Matěj samostatný(dojde si sám na nočník nebo za námi,když bude něxco potřebovat-rodiče jsme my a né jeho starší bratr),ale to bude nejdřív za 2 roky. 😉

andulinka
17. pro 2011

Naše děti budou společně a až si jednoho dne řeknou, že chtějí každý svůj pokojík, tak je rozhodíme. Ale myslím si, že mrňousové by měli být spolu - jednak si spolu víc vyhrají a druhak se podporují a utužuje se jejich společný vztah.
Jiná situaci by nastala, kdyby se měly děti vzájemně nějak rušit. Ale to "standardně" by měly být - dle mého - společně. 🙂

denousek
17. pro 2011

tak to s tim psem je super 😀 jsem myslela že manžel spi jinde kvuli psovi-jakože nechce psa v postely a tyy ne 😀 ale ono je to jinak pejska mu byo lito to je pekny...ale k veci... ja bch dala holky spolu,,zvyknou si..stejne dřív nebo později spolu budou....čím dřív tím líp.... tak at to vyjde 🙂

nebo mě napadlo co tam udelat z ,,kambrlíku,,druhy pokojik???to by neslo?to uz mi asi nepovis ..tak pa

pattie
21. pro 2011

My jsme děti sestěhovali asi před 14 dny a zatím to klape. A i když malej občas trochu řve, starší holčička se neprobudí, takže je to zatím výborné. A pokojíček budou mít stejně společnej, tak ať si zvykaj 🙂

ivaanka
29. zář 2012

My máme dva kluky (2 a 1 rok) a dva pokojíčky, které jsme ale udělali tak, že v jednom spí oba a druhý mají jako hernu. Až budou v budoucnu chtít, můžou mít každý svůj, ale zatím si myslím, že je to lepší společně. A psi spí s náma v ložnici, v v pelíškách, do postele bychom se nevlezli 🙂
Já bych teda rozhodně dala holky spolu a manžela s hafanem nastěhovala zpátky k sobě 😉

tarra27
7. kvě 2013

pokud jsou menší, určitě spolu....a až by chodily obě do školy nebo kdyby chtěly až později, tak pak bych jim dala svůj pokoj...

sama jsem měla pokoj se segrou a dost jsme se nasmály, pak jsme měly i každá zvlášt a pak zase spolu....a když jsme byly už velké, tak pak každá sama....ale měly jsme i období, že jsme chtěly mít spolu pokoj....

jika10
7. kvě 2013

Tak tuhle otazku uz mame vyresenou, kdyz budou deti male (teda zatim mame jenom jedno mimco), tak budou v pokojiku spolu, aby si mohli hrat, blbnout a tak a az budou vetsi, tak pujdou kazdy do sveho pokoje. Preci jen asi kazde ditko bude mit jine zajmy, bude se mu libit i neco jineho, tak aby melo kazde sve soukromi a svuj pokojicek. Jinak manzel spi taky v obyvaku, protoze by naopak rusil on nas, hrozne chrape a nam to vyhovuje, ze se navzajem nerusime ve spanku a na manzelske povinnosti taky dochazi 😉

pepibubu
10. kvě 2013

Já bych asi nechala společnej pokoj, když jsou to obě holky, při rozdílném pohlaví bych, pokud by to jen trochu šlo, dala každému svůj pokoj....

A ad pes.... sice to je další člen rodiny, to uznávám, ale tohle už je extrém 🙂

jana_x
17. kvě 2013

Ahoj, v kolika měsících je vhodné nastěhovat miminko do pokoje k 2,5 leté holčičce?

baarunecka
18. kvě 2013

Ahoj, já má 2 holky 6 a 2 roky a od Klárčiného 1 roku jsou spolu holky v jednom pokojíčku. Jinak to nejde. Je to celkem v poho, Klárka se sice v noci občas vzbudí ale Kristýnku naštěstí hned tak něco nevzbudí.

akvy
19. kvě 2013

Tak já mám holky dohromady a až povyrostou a budou chtít, sami si řeknou, tak je rozdělím. Teď ale chci, aby byly spolu. Hrajou si spolu, leží spolu u jedné v postýlce, je to super, mají hezký vztah, tak proč je rozdělovat. A zvykly si, že se občas jedna vzbudí, třeba i zapláče a ta druhá spinká dál. 🙂

vojtisek2007
19. kvě 2013

moji malý mají taky zatím společný pokojík, myslela jsem, že to tak půjde,ale už teď je třeba večer problém, že Vojta rád poslouschá pohádky na cd a Eli to ruší, stejně jako že V má u postele takovou "bludičku" a Eli to strasně vadí....takže budeme dělat druhý pokojík.Jinak se neruší, co se týče pláče nebo tak....

liv13
6. čer 2015

Teda! Pepibubu že se nestydíš! Takhle urážet zvířata, já to NAPROSTO chápu( a je mi to sympatické) že manžel bere také ohledy na zvířata, na která se často zapomíná, kdyby bylo po mém, přála bych si, aby si lidé byli rovni se zvířaty a ( i když vím, že to nedělají všichni) nepovyšovali se nad ně, ona jsou mnohdy chytřejší a milejší než někteří lidé... 😒 Zamysli se nad tím, co jsi napsala... Jinak, bych holky jako malé nechala spolu v jednom pokoji, aby si spolu dobře rozuměli a poté bych je, až budou o něco starší, rozdělila, aby měly každá své soukromí a nezačaly si lízt krkem... Zkrátka aby měly spolu v pozdější sobě hezčí vztah... 🙂 😉

jenny.kay
6. čer 2015

@liv13 Pepibubu se stydět nemusí a už se bohužel nad ničím nezamyslí ☹ Její odpověď je z roku 2013 a ona již není mezi námi. To jen ke komentu k dva roky staré odpovědi