Třetí děcko po 36. roce, máte zkušenost?

gab7
23. čer 2013

Dobrý den všem maminkám.Ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti s těhotenstvím a porodem po 36.roce? Jak jste to snášely,zda těhotenství probíhala podobně jako ta předchozí? Děkuji Vám za Vaše názory🙂.

maybe72
26. čer 2013

... holky, vy mi děláte takovou radost, že se nás tu tolik sešlo 🙂 ... Někdy mám tady na stránkách Modrého koníka pocit, že rodit by měly už jen ty nejmladší, nejkrásnější a taky určitě nejchytřejší... Takže vzhůru do toho!!! 😉 😉

marton
27. čer 2013

@maybe72 no,vždyť to všechno jsme 😀 .

hadruska
27. čer 2013

Ja mam ted cerstve miminko Prvni jsem mela ve 28, ted je mi 31 a treti chci tak za pet let (pokud tedy preziju toho myho zlobrika 🙂 ). To je super, ze aspon nekde se netkavam s tim, ze jsem blazen a budu stara 🙂

wahu
27. čer 2013

Ahoj, já k vám sice nepatřím, ale kdyby byl za 2. světové Modrý koník, možná by se k vám přidala má babička. 🙂 Porodila 4 děti, první v 35ti, poslední v 41ti. Myslím, že tenkrát to bylo ještě normálnější než teď, mít děti později.

janesafari
27. čer 2013

Proč bychom nemohly rodit v pozdějším věku?Já si to třeba dobrovolně nevybrala... 😅 Moje původní představa byla do 30 let porodit druhé a třetí si tak či tak nechat na 35.rok...NO ale osud mě dohodil chlapa až skoro po 10 letech a tak teda druhé porodím ted ve 35-tak plus mínus během 3 týdnů 😢 ...a jakmile budou prckovi dva-vletíme na třetí...Snad sedo té doby ten můj nerozmyslí... 😅

andyg
27. čer 2013

Ahojky, taky se přidám 🙂 Je mi 36 a zrovna čekám třetí, každou chvíli, termínek je 2.7. Jinak kluky mám skoro 10 a 4 roky. Všechna těhu byly v pohodě, u všech nevolnost v 1.trim. Teda teď to bylo o něco horší, to jsem občas i zvracela. U všech jsem zapadla hned bez problémů. Tohle poslední těhu si užívám tak nějak nejvíce. U kluků jsem hodně přibrala, okolo 23kg a teď jen 13kg. Jinak čekáme holčičku a malá je teda ohodně živější něž kluci. První porod trval 13hodin, byla to fuška. Ale vypuzení bylo rychlé, váha 4,2kg. Druhý už byla rychlovka cca 3hodiny, váha 4,6kg. Na druhý porod vzpomínám lépe. Byl to fakt velký rozdíl. Navíc druhý syn byl hrozně hodný oproti prvnímu. Pořád jen spinkal. 🙂 Takže když třetí porod bude jako druhý, budu jen ráda. Ale údajně jsem krásně připravená, takže by to mohlo jít rychle 🙂 Váha bude asi opět přes 4kg 🙂 Potom napíšu jak to dopadlo 😉 Jinak věk vůbec neřeším, já se cítím dobře a taky okolí říká, jak mi to slušív tom těhu a že na ten věk teda vůbec nevypadám 😀 Takže to potěší a všem můžu doporučit, směle do toho holky!!!! Na děti není nikdy pozdě, když to jde a rodiče se na to cítí 😉 😉

agne
27. čer 2013

A je to o věku? To je jenom číslo a statistika. Je to přece o tom jak se cítíš a jestli chceš dávat a rozdávat lásku 😀 ...
Nedávno mě odrovnala tchýně, když mě oznámila, že sledovala dokument o starých rodičích (sama otěhotněla v devatenácti - co je lepší? Všechno má svoje) a přitom já si připadám skvěle. Před svatbou jsem si vyslechla o všemožných problémech s početím a my si miminko dovezli z líbánek. Prostě je to o tom čemu věříš a co říkají ostatní je nepodstatné. Tím samozřejmě nechci podceňovat prevenci atd., ale to je to stejný jako když mi řekla, hlavně aby bylo dítě zdravé, víš kolik stojí nemocné... A to bych ho měla jako vyhodit? Chápeš ten paradox.
Pokud bych se rozhodla nebo by se zadařilo víc dětí, tak bych se tam věkově snad ani nevlezla... Nebo bych musela rodit jedno za druhým... 😎

deni1212
27. čer 2013

ahoj holky, taky se přidávám, nyní čekám druhou holčičku a to po 14 letech od prvního těhotenství, poprvé jsem byla těhotná ve 22 letech. Nyní si to užívám více, termínek mám 3.10.2013. 🙂

srneckav
27. čer 2013

Ahoj zakladatelko🙂 Mám zkušenost ne osobní, ale přesto velmi blízkou🙂 Mamka otěhotněla po třetí, po 22 letech. Bříško měla malé, těhotenství super, chodila dlouho cvičit, byla hodně aktivní a ještě v 9 měsíci jsme byli v Českém ráji🙂 Porod rychlý, bez komplikací. Kojení taky, bráška už má 9 měsíců, moc toho nenaspí, ale naši zvládají jak se dá a prý si to moc užívají...je to jiné, ale krásné a mají jiné možnosti, než měli kdysi, když měli nás...

vrtelka
27. čer 2013

Mi jsme nechčekaně otěhotněli po třetí v 36.letech .Těhotenstvy bez problémů a do 20.tydne jsem pracovala v kuchyni doslova jsem si to užívala,až do porodu .Po dvou holkách mme kluka,ale nějak nám chyby zdravíčko snad se z toho brzy dostanem a budem si užívat našeho miminka. 🙂

gab7
autor
28. čer 2013

mám velkou radost,že se Vás tu tolik sešlo 🙂 A že to ne všichni dnes řeší,jako bláznovství pořídit si třetí děcko.
Velice Vám všem děkuji za Vaše příspěvky 🙂
Všem přeji pevné zdravíčko včetně Vašich dětiček 🙂

maybe72
6. črc 2013

Tak koukám, že vás sluníčkové počasí vytáhlo ven (a to je dobře 🙂 ). Já mám chvilku čas, tak jen nakukuju, co je kde nového...
Už tři dny řeším soukromé dilema, jsem přijatá na dálkové studium angličtiny. Na jedné straně mám velkou radost, že to vyšlo, brala jsem to i jako terapii, když se nám nedaří třeťátko, půjdu alespoň znova studovat, nějakým směrem tu umanutost a snahu vrhnout prostě musím... Jenže při mém pověstném štěstí bych se vůbec nedivila, kdybych právě teď otěhotněla (stejný scénář už mám jednou za sebou, bohužel se špatným koncem ☹ ☹ )...
A tak nad tím vším přemýšlím a zatím moc nevím. Chtěla jsem ještě chviličku to miminko zkoušet, na druhé straně zvažuju, pokud by se to opravdu podařilo, jestli bych to všechno zvládla a mé horší já mi našeptává, jestli to mám vůbec ve svých letech zapotřebí (asi mám, jsem fakt dost umíněná 😠 😠 )... A teď někdo raď! (a nemusí to být zrovna baba, fakt 😀 )

monikabie
6. črc 2013

No já rodila první ve 34 a druhé ve 37. Takže tak. Bylo to v poho, sice jsem měla rizikové kvůli myomův v děloze ale nijak jsem to nrepocitovala🙂

jitkax
19. črc 2013

Ja mela 3. dite v 36 letech (neplanovane). Ja jsem si vzdycky rikala po 35. v zadnem pripade dite. Hlavne kvuli tomu, ze je statisticky znamo, ze potratu po 35 je vice (ja 2 mela jiz drive). No ale co je horsi, ze se taky po 35. hodni zvysi pravdepodobnost na dite s nejakym tim syndromem nebo nejakou vadou. Myslim, ze by jste se na to meli informovat, jestli toto riziko chcete podstupovat . Nechci vas timto strasit, ale je to opravdu dosti tvrda reality, protoze se to opravdu stava... a je to opravdu spojene s vekem matky. Ja tady budu asi jako jedina "cerna ovce", ale rekla bych to takto, pokud mate 2 zdrave deti, tak buddte radi, ze jste radi! 🙂 A jestli se k tomu rozhodnete tak preji hodne stesti 😉

cvrcek1906
29. črc 2013

ahoj,mohu se ještě přidat?My jsme si třetí miminko-holčičku nadělili loni k mým skoro 38. narozeninám. Dcera starší teď už 15,syn skoro 11 a maličká letos v květnu rok.Je to náš miláček. Vždycky jsme chtěli tři děti,a vyšlo to sice trochu později,ale zase máme zázemí.Už 9 let bydlíme v baráčku a máme tedy prostoru pro děti dost. Jinak těhotenství,až na záněty močového měchýře ok,dělala jsem až do 8m. Syn i ml.dcera šli císařem,syn kvůli omotané pup.šňůře kolem krku,holčička kvůli ruptuře jizvy po synovi. Sice mám ještě pár kilo nahoře,ale jinak jsem ok. Holčička je miláček všech,děti ji milují a já si to užívám.Všichni mi říkají,jak jsem s ní omládla.Já jsem vždycky vypadala mladší,takže teď jsem ještě mladší. 😀

whalecalf
13. srp 2013

Ahoj, za chvíli mi bude 40let...a mám 4 děti, přičemž poslední se mi narodil v 39-ti letech a předposl.synek v 36-ti; dcera už je skoro 21-letá a je z domu. druhé nejstarší jsem povilave 32l.
Každé těhotenství bylo úplně jiné přičemž první tři úplně bez komplikací a to poslední se mi trošku zkomplikovalo těhotenskou cukrovkou a ne zrovna pohodovým porodem. Vícerodičky totiž mají větší riziko nesprávné polohy miminka a ten náš andílek se rozhodl pro příčku 😖
Takže ven jedině císařem, což by nebylo tak strašné, kdybychom na porodním narazili na zkušenější pí doktorku. Nechala nás tak dlouho čekat s rozběhlým porodem až mi praskla voda a do porodních cest nám šupl i pupečník....takže akutní císař...miminko ale nemohli dostat z dělohy, protože ta se na něj přilepila jako igelit a tudíž ho museli "vystříhat" ☹ Po porodu mě všechno bolelo ještě půl roku.
Ale hlavně že vše nakonec dopadlo dobře. 😉 Kluci tady vesele řádí a já jsem někdy zralá na ozdravný pobyt na samotce 😀

karolda
3. únor 2014

Ahoj Holky,
Mame s pritelem syna 7let a dceru 2roky. Treti dite bych si i prala, holcicku 🙂
Pritel by proti nebyl. Financne bychom to asi zvladli. Jen mi bude letos 40. 😨 A to me nejak ,,brzdi". 😢
Co se tyce zdravi, zadne problemy nemam.
Domecek dodelavame, sice bude resen 3+1 cca 100m ctverecnych, tak to bychom se meli vejit. Velka zahrada. 😅 V dobe stavby by me treti dite ani nenapadlo.
Jsem blazen? Hold cas nezastavim.
Tak at se Vam vsem dari 🙂

verusky
25. bře 2014

Skoda, ze tato diskuze spis mlci...
A tak jen malou zkušenost moji... ja bohužel musela vymenit tatinka a ted cekam s novym muzem treti miminko. Před Vanoci jsem podepsala vypoved, prestehovala se za nim a další den rano zjistila, ze jsem tehotna... Nevolnosti prisly vzapeti, podobne jako u devcat (před sedmi a osmi roky) a bylo to narocne, protože najednou navíc starosti o moje cácorky, nova skolka, nova škola, novi ucitele v hudebni skole, novy domov, ve kterem vychováváme ještě kluky od pritele (13 a 17let).
O cem však psat chci... tehotenstvi jsem vzala jako velky dar. Dvakrát jsem trochu krvácela, tak jsem si tu okamzite musela vyhledat gynekologa a protože mi vůbec neprislo, ze jsem zestarla, odmitla jsem placeny screening ve 12.tydnu a pak mi v 16. spatne vysly tripple testy... Ted v patek jsem musela na genetiku do Brna, amniocentezy jsem se bala, tak jsem si radsi zaplatila novodobe testy z krve matky (uspesne na 98 procent pry). Takze jen rada ... nevzit starsi vek na lehkou vahu, protože lekari ho na lehkou vahu neberou a všechny nas pak zenou na odber plodove vody.
Jinak je samozrejme krasne citit miminko a tesit se, ze prijde, protože je to s odstupem casu a clovek si toho jinak vazi a jinak si to uziva...

agne
26. bře 2014

Předběžně by mi to tak taky vycházelo, ale s druhým. Ne že bych nechtěla dřív, ale spíš nebylo s kým... Obecně si myslím, že to není otázka věku, ale spíš milující náruče... 🙂 Důležitější je to na kolik se cítíš - já s malou spíš omládla... Možná jsem více opatrnější než mladší mamky a víc se se vším párám, ale užívám si to... Ale plno věcí ti půjde s třetím líp od ruky, protože máš zkušenosti, větší trpělivost, nadhled... Je to asi jako kdyby se někdo pozastavoval nad tím, když by ti bylo třeba šestnáct a v podstatě by dítě mělo dítě - co je správně - prostě věřím tomu, že pokud má dítě přijít, tak přijde... 😉 .

hanula11
1. zář 2014

Já měla první dítě ve dvaceti. Po třech letech k dceři přibyl syn a do třetice máme benjaminka Adelku. Narodila se a mne za týden bylo čtyřicetctyři. Manžel, ja i celá naše rodina jsme moc rádi, že ji máme. Je to naše sluníčko a je to naše největší zlato.

hanula11
1. zář 2014
silvik77
1. zář 2014

A co teprve první po 36....

aneta15
7. říj 2019

Holky, co jste cekali dítě po 35 .....byli jste na nějakém speciálním vyšetření (plodovka, placený screnning z krve) ?

kejt29
7. říj 2019

@aneta15 porodila jsem letos 36 let a jedine “navic” byl neplaceny screening. Kdysi sel na pojistovnu, ted uz se hradi a ja ho mela kvuli veku zdarma. Jinak nic navic.

aneta15
7. říj 2019

@kejt29 myslíš ten 1. screnning ve 12 týdnu asi za 1200,- ?

kejt29
7. říj 2019

@aneta15 ten pojistovna proplaci tusim ( v tuzne vysi dle pojistovny), ten druhy byval kdysi zadara ( jeste v roce 2017) a letos uz se plati...Snad sije nepletu, ale myslim, ze ne...

pathan
7. říj 2019

@aneta15 Ne, ten v 16 tydnu. Ten se uz plošne neproplaci a vek nad 35 je jednou z indikací, kdy to má těhotná na pojišťovnu. Jinak jsem na žádném extra vyšetření nebyla a vzhledem k dobrým výsledkům obou screeningů nikdo ani nenaznačil, že bych nějaké vyšetření navíc měla podstoupit.

barchen
7. říj 2019

@aneta15 Nebyla jsem ale připlatila jsem si za podrobnější screening ve 20tt, měla jsem tu možnost.

pathan
7. říj 2019

@aneta15 Oprava ten UZ screening ve 20.tydnu.