Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

misahorackova
7. dub 2014

@kkarolinka Naprosto s Tebou souhlasím. Je teda pravda, že ze začátku mi bylo smutno z názorů okolí, jakože třetí dítě je přežitek a jak to chceme uživit a proč vůbec chceme "tolik" dětí... Myslím si, že člověk by měl mít tolik dětí, na kolik se cítí a hlavní je, aby jim dal zázemí, jistoty. Můžu se zeptat, jak dlouho se snažíte? My zatím od prosince 2013, první syn se nám zadařil takřka na první pokus a druhý až po třičtvrtě roce, tak jsem zvědavá, jak to bude teď... trochu mě tíží čas, aby mi navazovaly RD, ideálně, kdyby se nám zadařilo do června.

kkarolinka
7. dub 2014

@misahorackova no my jsme zatím tak nějak nezačali. Spíš jde o to, že se teď stěhujeme a já nechci těhotná stěhovat, ale za měsíc už budeme snad bydlet, tak pak bychom začali. Taky to chci stíhnout, abych navázala, přinejhorším si prodloužím RD.

misahorackova
7. dub 2014

@kkarolinka Jasný, tak to chápu. Já jsem taky uvažovala o prodloužení, ale nevím, jestli bych si pomohla, mně RD končí v březnu 15.

kkarolinka
7. dub 2014

@misahorackova já bych měla nastoupit do práce v lednu.

julietta111
7. dub 2014

@misahorackova Ahoj, taky jsem si už vyslechla pár názorů proč si pořizujeme třetí, že jsme blázni atd. Ještě když máme holku a kluka? To už nechápu vůbec. Ale je to jedno, každý jak píšeš ať si pořídí dětí podle vlastního uvážení. Mám celkem dost kamarádek se třemi a pak i s jenim, ale to je přece každýho věc. My teda zatím bydlíme v bytě, ale začínáme stavět, tak snad do 2 let se budeme stěhovat. Teď mi RD na sebe budou navazovat, mezi pvním a druhým jsme byla v práci. Máme děti 6 a 2. Tak ať se brzy zadaří🙂

misahorackova
7. dub 2014

@julietta111 Děkuji 🙂 No a je dobře, že jste nedali na názory druhých 😉 My bychom ani nikomu neříkali, že chceme třetí, jenže jsem zapomněla uklidit těhotenské vitamíny 😀

julietta111
7. dub 2014

My to taky nikde neříkali, spíš teď jak to je na mě už vidět jsem v 18tt tak to občas slyším, ale ne od všech hodně lidí tomu fandí. A taky jsem slyšela názor, že to prostřední bude největší chudák. No nevím proč, bude to jediná holčička mezi dvěma raubířema🙂

ventilkova
8. dub 2014

@kkarolinka ja myslim, ze s tou vahou to nebude az tak horky teda.... Mne to slo presne naopak

kkarolinka
8. dub 2014

@julietta111 taky to nikde v okolí neříkáme, že plánujeme třetí, ví to jen moje mamča. Pak jsem se taky zmínila u gynekoložky, jenom aby mi řekla, jestli je vše OK. Sestra hned reagovala a řekla mi proč plánujeme třetí, když máme páreček. Mě to příjde trožku tady u nás v česku divný, prostě dvě děti a dost. Třeba v USA je normálně běžný mít i čtyři děti a nikdo divně nekouká.

kkarolinka
8. dub 2014

@ventilkova je pravda, že už nebudu tolik ležet, prostě dvě děti a frmol kolem nich, taky udělá své 🙂.

julietta111
8. dub 2014

@kkarolinka Jo tenhle názor když máme páreček proč další.....Kamarádku zase litovali že čeká třetího kluka, pořád každý zase kluk no to jste chudáci....Občas by se lidi měli zdržet komentářů a hledět si svýho a bylo by to fajn🙂

amabilis
8. dub 2014

A já e po dlouhé době hlásím 😀 Pěkně se to tu rozrostlo...

Celou zimu jsem nosila bundu, teď jsem ji odložila a nastal poprask 🙂 Spousta lidí vůbec netušilo, že čekáme třetí a to už se nám to blíží... Děti se těší, pusinkují bříško a já pomalu začínám chystat vše potřebné, kdybych náhodou musela třeba do nemocnice nebo tak, aby se tu pak tatínek z toho všeho nezbláznil 😎

Nutno ale podotknout, že u nás je docela normální mít tři děti, tady je těch rodin fakt hodně, takže naopak se na mě povzbudivě usmívají a těch "nepřejících a nechápajících" je málo. Myšleno tady v okolí, v mém rodišti mě považují za blázna skoro všichni 😅

klara123123
8. dub 2014

@verunnecka joo to je hodne 😉

kkarolinka
10. dub 2014

Maminky, chtěla jsem se jenom zeptat těch co čekají nebo mají více dětí, jak reagovalo okolí, když jste tuto novinku sdělili. Bylo více negativních reakcí nebo Vám popořila rodina?

julietta111
10. dub 2014

@kkarolinka Rodina ok a ostatní jak kdo někdo že jsme blázni, jiní v pohodě a fandí nám🙂 Ale hlavně co je komu do toho🙂

kkarolinka
10. dub 2014

@julietta111 ano, ano to je pravda, že je to především na mě a manželovi 🙂.

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
kkarolinka
22. dub 2014

@lucmart pokud jsou děti malé, tak se to opravdu dá finančně zvládnout líp, sama to vidím, že syn který má 2 roky, tak toho tolik nepotřebuje, jako dcera. Taky hodně věcí po sobě podědí, ještě se to s oblečením dá, že malej nosí občas růžové 🙂. Až budou větší, bude to horší, to už na něj růžovou nenavlíknu, aspoň doufám 🙂). Ale zase myslím, že skromnost je taky dobrá vlastnost a bez ní by se to asi u více dětí neobešlo. Aspoň nebudou tolik myslet sami na sebe a sama vím, že když je víc sourozenců, tak je sranda 🙂 .

kkarolinka
22. dub 2014

@lucmart na reakce okolí jsem zvědavá, pač dneska kdo má víc jak 2 děti, tak prostě neplave s proudem 🙂 .

kkarolinka
22. dub 2014

@amabilis to je fajn, že máš v okolí tolik maminek s více dětmi. Já bydlím v malém městě 6 tis.obyvatel a hodně rodin tu má jen jedno dítě, maximálně dvě a kdo má tři, tak už je nějakej jinej a snad znám jen 2 mladé maminky, co tu mají 4 děti.

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
julietta111
24. dub 2014

@lucmart Určitě bude třetí za odměnu a nebude čeho litovat🙂 Fofr to bude, ale to už je stejně se dvěma, takže to tvládneme🙂 Hodně štěstí ať miminko krásně roste🙂

amabilis
24. dub 2014

No já už začínám trošku stresovat, jak to zvládnu. Ale kupodivu ne s dítětem, ale spíš kolem porodu. S navyšujícím se počtem dětí se nějak zhoršuje i ta organizace toho co a jak 😅 Babičky sice budou v pohotovosti, ale bydlí neskutečně daleko, takže začátek budem muset nějak zvládnout sami i s dětma. Až si říkám, že rodit doma je organizačně určitě o dost jednodušší, než porodnice. To budou zase přesuny a jestli mě čeká falešný poplach jako minule, tak potěš 😅 Kdyby člověk aspoň věděl, kdy to přijde a mohl si to nějak naplánovat. Ale člověk míní, hvězdy mění. No nějak to dopadne 😀

julietta111
24. dub 2014

@amabilis Ta organizace okolo porodu a v začátcích to bude adi hoňka🙂 a jak píšeš nedá se to naplánovat🙂 Můj muž je do konce září hodně velkou část mesíce ve Varšavě...a mám temín na začátku září a nejstarší syn nastupuje do školy. Bude u nás taky veselo🙂 Ale to zvládneme to musíme🙂

miranda77
25. dub 2014

Holky buďte v klidu!!! Vše se zvládne a tři děti dnes už není nic výjimečného ... mám nejméně 6kamarádek, které mají 3 děti ... ale 4??? 😉

wwera
3. kvě 2014

Ahojte..mám v srpnu čtyřletá dvojčata a přemýšlíme s manželem nad třetím mimčem..ale pořád nevím..všichni říkají že jsme blázni atd..jsem ráda že tady čtu že nejsem sama..

julietta111
3. kvě 2014

@wwera Kamarádka si ke 4letým dvojčátkům klukům pořídli ještě holčičku a jsou moc spokojení🙂 Nám to toky občas někdo řene, ale co jsou to jen jejich řeči🙂

wwera
3. kvě 2014

@julietta111 jéé to jim to pěkně vyšlo🙂kupujeme ted větší byt tak až se nám zadaří a až se to ustálí asi začnem vážně uvažovat 😉

lencak80
19. kvě 2014

@lucmart tak s tebou přesně souhalsím. také uvažujeme o třetím dítku, máme dva kluky, je mi jedno jestli to bude další kluk, ale kvůli manželovi bych si přála klidně i holku. Ale jinak pohlaví neřeším. Spíše jak říkáš, jestli se to vše zvládne. Hlavně finančně. Manžel je ve státním sektoru, tak jsem ráda. a já zatím na mateř¨ské a někdy je to náročné, hlavně proto, že jsme šli z bytu do domečku, kde je třeba investovat, takže proto. Teď bych chtěla začít pracovat na pár hodin týdně, Vojtíka mi do školky nevzali, takže bude asi ještě rok doma. Dělám 2x týdně masáže a pak bych chtěla ještě něco k tomu, kdyby se to rozjelo a já mohla finančně pomáhat i potom, když bych byla na mateřské, tak by to bylo fajn. Jedna babička už je v důchodu, tak by i hlídala, pokud by bylo třeba. Tak uvidíme, ale asi do toho půjdeme. Myslím, že každá maminka, která už má dvě děti se sama sebe ptá, jestli to dá nebo ne. Nechme být, náročné to určitě je, doma dvě děti a teď mimčo, které vyžaduje své, noční kojení nebo krmení, ráno vstávat s dětma do školky a do školy... nechme být, klobouk dolů...

lencak80
19. kvě 2014

jo a co se týče okolí, tak to je mi úplně fuk! ať si říkají co chtějí.... také je nekritizuji, když mají jen jedno dítě kvůli financím, aby mu mohli dát vše! nechápu to, ale na druhou stranu co je mi po tom, že?