Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

amuskaberuska
21. zář 2013

Ahoj maminky 😀 Tak se přidávám k vám do skupinky 😵 Taky se snažíme o třetí miminečko 😅 Vůbec nevím, jak to budeme zvládat, ale s manželem jsme oba z velkých rodin a prostě nám ty dva miláčci nestačí 🙂 Rodině a přátelům jsme nic neřekli a neřekneme dokud nebudu mít bříško (jestli to nebude hned ve 4 tt 😀 ) Protože se nechci stresovat a poslouchat řeči -jakože jsme blázni a že se se třemi dětmi nikam nedostaneme atd. 😀 😀

valibuka
22. zář 2013

@amuskaberuska tak snad se brzo zadaří 🙂 to je krásný,že do toho jdete dobrovolně 🙂 já jsem nakonec ráda,že to za nás vyřešilo miminko samo a prostě se objevilo,asi bych to pořád odkládala,že až postavíme ten barák a pak si myslim,že už by se nám do toho nechtělo. A přitom mi to teď přijde táááák divný mít jenom dvě děti 😀 no a já se nikam nedostanu ani se dvouma - manžel pořád v práci a sama nejsem schopná nějaký větší výlet zvládnout, to se prostě nedá zorganizovat,takže vlastně v tomhle už mě třetí nějak neovlivní 😀

valibuka
22. zář 2013

@yildiz tak to myslím utajíš ještě hodně dlouho 😀 😀 takový minipupík 😀 😀 😀

amuskaberuska
22. zář 2013

@valibuka Děkujeme, taky doufáme, přáli bychom si mít do Vánoc miminko na cestě 🙂 Ale je to pravda, co píšeš - i se dvěma je to zápřah někam jet na výlet nebo třeba jenom na nákup - oni jsou hodně živý a chvilku neposedí ani v tom nákupním košíku. Teď jsme byli na svatbě kamarádů a museli jsme se s manželem střídat v hlídání, abychom se vůbec najedli 😀 Vždycky jeden z nás šel s dětma na zahradu, která byla u té restaurace a druhý se najedl popřípadě nakrmil jedno dítě 😀 Naštěstí se mi snaží manžel maximálně pomáhat. Jinak hlídání žádné nemáme. Máme jen jednu babičku (mojí mamku) a ta je 200km od nás ☹ Ale aspoň nás to naučilo spoléhat se jeden na druhého 🙂

amuskaberuska
22. zář 2013

@valibuka A jinak Ti přeju pohodové těhotenství 🙂

valibuka
28. zář 2013

Bré sobotní ráno trojmaminy 😀
@amuskaberuska děkuju 🙂 zatím to moc pohoda není, mě je pořád špatně - ale zase už vím,že za pár měsíců na to vlastně budu vzpomínat s láskou,jak mě takový centimetrový prcek dokáže vyřadit z provozu 😀
Včera jsem usoudila,že jedna z nejdůležitějších investic v souvislosti s třetím dítkem bude druhý sušák na prádlo - už takhle se na jeden pomalu nevejdem a pak už by to nehrozilo 😀 jsem to říkala manželovi,tak si klepal na čelo,proč nad tim přemýšlim tak brzy,že je spousta času 😝

amuskaberuska
29. zář 2013

@valibuka Jo, tak nevolnosti moc dobře znám a počítám s tím, že mě zase čekají 😀 O dalším sušáku taky uvažuju, ale ještě víc o větší pračce a sušičce 😀 No uvidíme, manžel zatím tvrdí, že nic takového přeci nepotřebujeme 😀

valibuka
2. říj 2013

@amuskaberuska sušička je můj sen - ale tady jí není moc kam dát,už takhle se v té koupelně sotva otočíme a takové ty sety co se dávají na sebe nám zase nevyjdou,protože jsme v podkroví ☹ ale až jednou dostavíme barák,tak tam jí prostě chci - manžel to sice považuje za zbytečný krám,ale to on si myslel i o myčce a to si vůbec nedovedu představit,že bych jí neměla 😝 v pátek jdu do poradny,tak se mě zmocňuje nervozita,jestli bude všechno v pořádku - ale tak doufám,že to jak je mi špatně svědčí o tom,že se miminku daří 😀 😀 😀

amuskaberuska
2. říj 2013

@valibuka Sušičky se určitě dočkáš. Já se na ní taky neuvěřitelně těším. Mám jí slíbenou za dva roky 🙂 Až budeme mít splacenou chalupu. V pátek na Tebe budu myslet, chápu Tvoji nervozitu, uplně se mi vybavily všechny ty pocity spojené s prvními ultrazvuky a kontrolami 🙂 Přeji ať je vše v pořádku. 😵

valibuka
2. říj 2013

@amuskaberuska já to tak mám vždycky - celou dobu v pohodě a tak dva,tři dny před kontrolou chytnu nerva 😝 a pak když jsem v čekárně,tak to bych nejradši utekla,abych se ty hrozné zprávy nedozvěděla 😀 😀 😀 a kdy ty vlastně čekáš/nečekáš MS?

amuskaberuska
3. říj 2013

@valibuka No zatím nám to dva měsíce nevyšlo ☹ Tak si říkám do třetice to vyjít musí 😵 Zítra mám teprve první plodný den, tak těhu test budu dělat až 21.10. To je doba 😀 Já mám přesně to samé s tím nervem 😀 Sedím v čekárně a uplně se klepu a pak taková úleva, když vycházím ven a vím, že je vše v pořádku. Jsem zvědavá, jak budu zvládat kontroly u doktora s tou mojí malou hyperaktivní cácorkou. Hlídání nemáme, tak mám v plánu brát ji s sebou. Jak to děláš ty, když jdeš na kontrolu?? Můj manžel je v práci a babičku máme jen jednu a daleko.

valibuka
3. říj 2013

@amuskaberuska tak já naštěstí takhle na chvíli můžu dát děti mámě - ona dělá krátký/dlouhý týden,takže snad to bude vycházet na její volno a v nejhorším si manžel vezme na půl dne volno. Jezdí s busem tady na MHD, takže se třeba dohodne s parťákem,že za něj odjede jedno kolo. když jsem čekala druhé,tak mi jednou hlídání nevyšlo a to bylo strašný - ale to bylo tím,že Davídek byl na mě takový hodně upnutý a udělali jsme tu chybu,že jsem ho nechala u sestřičky a šla do ordinace a on chytnul hysterák,kam jsem zmizela a už to pak nešlo zastavit 😖 kdybych ho třeba rovnou vzala dovnitř a posadila ho tam vedle sebe na lůžko,tak by to asi bylo lepší. A jinak sestřenici (máme stejnou doktorku) vždycky dítko právě pohlídala na tu chvilku sestřička a ten její to zvládal bez problémů. To už se spíš teď děsim akce "odjezd do porodnice" - aby měl kluky kdo přijet hlídat a hlavně aby byl manžel v dosahu 😅

amuskaberuska
3. říj 2013

@valibuka Tak to máš výhodu, asi půjde se mnou přímo k doktorovi 🙂 Aby taky nechytla hysterák 😀 Na porodnici radši ještě vůbec nemyslím 😀 Minule přijela mamka už pár dní před porodem a bylo to super. Tak ať Ti to dobře dopadne a jsi zvědavá na pohlaví? Přáli byste si holčičku? 🙂

valibuka
3. říj 2013

@amuskaberuska moje vysněná Simonka 🙂 🙂 🙂 ale tušim,že to je jako když si člověk vsadí Sportku - představuje si,co udělá s výhrou a přitom ví,že to je nereálné 😀 takže já si tady sním o holčičce a prostě tušim toho kluka 😀 ale aspoň budou děti jedna banda a bráška mezi ně pěkně zapadne 🙂 manžel holky neumí,to už by to předvedl minule 😀

amuskaberuska
3. říj 2013

@valibuka 😀 😀 Je pravda, že je to hodně o štěstí. Tak uvidíš, jak se tentokrát manžel strefil 🙂 Třeba ta vysněná holčička opravdu vyjde 😉 Ale chlapečci jsou taky super. Hlavně aby bylo miminko v pořádku 🙂

valibuka
3. říj 2013

@amuskaberuska přesně,hlavně ať je to zdravé 😉 my tady máme takové zvláštní sousedy,jsou dost pro zlost a když vidím ty dvě holky co tam k nim patří - mastná,dredovatá hlava, v uchu nemaj naušnice,ale nějaké obr kolo ze kterého visí had a všichni ty kluci co tam bydlí se na nich střídají jako na žíněnkách 😝 takže si řikám,že než takovouhle otrlou holku,tak radši celou Klapzubovu jedenáctku 😀 😀 😀

amuskaberuska
3. říj 2013

To je správný 🙂 Fakt jsem se nasmála u toho hada v uchu 😀 Minule jsem to viděla na jedné holce, co byla přede mnou ve frontě v obchodě a nebyl to teda hezký pohled 😀 Ta díra v uchu byla velká jako pětikoruna, šílené 🙂 Přeju málo nevolností a samé dobré zprávy 😉

amuskaberuska
3. říj 2013
valibuka
4. říj 2013

tak hlásim,že všechno v pořádku, miminko odpovídá 8+1,takže si musim jít upravit termín porodu 😀

19553101
27. říj 2013

ja mam 2holky skoro 6ti letou a 3letou je mi 22let pritel strasne chce 3ti...ale ja porad vaham..na druhou stranku neni lepsi mit to co nejrychleji za sebou a pak si jen s detmi uzivat?? 😀

valibuka
27. říj 2013

@19553101 tim se utěšuju,když na mě přijde nějaká krize,kdy váhám jestli to vůbec zvládnu - lepší než si to miminko pak přinést třeba ke dvoum puberťákům se kterými to mlátí ode zdi ke zdi 😀 A holky už máš v docela dobrym věku,takže já bych do toho asi šla 😉 I když teda přiznávám,že jsem asi hodně ovlivněná tím,že už to třetí čekáme a najednou mi to připadá jako ta nejpřirozenější věc - mít tři děti 😀

elgreco
28. říj 2013

@19553101 jak píše valibuka, taky si myslím, že je lepší mít 3 děti u sebe. Já mám dceru 5let, syn bude mít 2 roky a plánujeme třetí, aby byli parta. Dnes je v módě si pořídit na stará kolena mazánka, ale asi je to pak pro rodiče náročný, ségra si taky pořídili ještě mimi teď, když jsou starší a děti mají odrostlé a říkala, že je to zápřah. Malej furt na ní visí, pač sourozenci už jsou školáci a nerozumí si, taky jí je líto, že je tak sám a že nemá nikoho u sebe. Ale zase miminko hodně člověka hodně omladí 🙂 a dodá nový svěží vítr 🙂

valibuka
29. říj 2013

@elgreco tak to chce pak ještě jeden kousek 😀

elgreco
30. říj 2013

@valibuka jojo, ségra říkala, že vidí, že by měli malému měla ještě pořídit parťáka, ale už teď je to zápřach. Čtyři děti a do toho páté už by asi nezvládli. Ono je to strašný, když jde na nákup a vidím jak to do košíku padá, jen kolik kupuje jogurtů a všeho a to jsou děti celkem ještě malé, zrovna před pubertou. Kdyby byli finance, tak ještě klidně páté chtějí, ale takhle už mají nervy, jak to bude dál, až děti budou chtít studovat a nemají prostě na to ☹(

valibuka
1. lis 2013

@elgreco to mi povídej, já se toho úplně děsim,až to všechno doroste,jak to uživíme :( ono teď je to v podstatě sranda a i tak lítají peníze na všechny strany 😖 tak hlavně aby se mi podařilo udržet stávající práci, protože podobně placenou budu asi těžko hledat po tolika letech na rodičáku 😠

ventilkova
1. lis 2013

Ahoj, holky 🙂)) mam dva syny, 17,5 , 6,5 roku a na konci roku čekáme holčičku ;)

elgreco
3. lis 2013

@valibuka ono to určitě všechno dopadne dobře, hlavně, když je zdravíčko, ostatní se pak už nějak zvládne 🙂

elgreco
3. lis 2013

@ventilkova moc gratuluji a ať všechno dopadne dobře.

glimmer
3. lis 2013

Ahoj, my máme Aničku (3 roky), Vítka (1rok) a tak za rok by jsme chtěli třetí mimčo do party. Jsem po dvou sekcích, tak uvidíme jak to bude.

valibuka
3. lis 2013

@ventilkova jé do třetice holčička 🙂 tak to mám zase naději 😀
@elgreco jj, nějak to půjde - bude to muset jít ;) prostě nebudu mít na zahradě okrasné záhony jak jsem původně plánovala,ale budem si pěstovat vlastní brambory,mrkev, chovat slepice a ještě nějaké to prasátko tam musíme nacpat 😀 Jenom teda kráva se už asi nevejde,tak hovězí budeme mít jenom svátečně 😀 😀 😀 Ráno jsme se o tom bavili s manželem a shodli se,jaká je teď obrovská výhoda,že se fakt všechno dá sehnat na aukru a podobných serverech za pár korun, naši rodiče to měli těžší v tomhle směru - manželův táta šetřil 6tisíc na kolo /favorita/ několik měsíců, z druhé ruky se sehnat nedalo,tak musel kupovat úplně nové. Takže doufám,nebudou naše děti o nic ošizené - mekáč a podobné taháky peněz tady nemáme,tak si ani nebudou muset připadat méněcenné,že nesvačí a neobědvají takové dobroty 😝 a ten párek v rohlíku co se tady prodává v jediném bufetu jim snad čas od času dopřeju 😀