Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

lucisa
25. lis 2006

Ahoj, já takový šílenec (aspoň podle reakcí okolí) jsem. Moc bych si přála ještě minimálně jedno dítě. Mám dvě dcerky (4 a 2 roky) a tak za 2-3 roky bych to zkusila. Snad do té doby přemluvím i manžílka. On sice tvrdí, že mu dvě holky stačí, ale myslím, že vzdoruje jenom naoko, abych pak po něm nechtěla těch dětí třeba ještě 😕 Už když jsme čekali druhé a malá měla něco přes rok, každý se divil, že už tak rychle.
Je zvláštní, že na první mimčo se příbuzní třesou a furt rýpou, když jej nemáte. Druhé je ještě taky v pohodě, ale když oznámíte, že čekáte třetí, nebo dokonce více, tak už jsou z toho řeči typu: Do dnešní doby tolik dětí, jak to chcete živit? apod. Přijde mi to komické, když třeba za války byla bída a lidi měli dětí hafo. Ale je fakt, že takové řeči člověka otráví a pak ani nemá chuť se nikde chlubit s dalším potomkem na cestě.
Ale pokud osud dá a budeme zdraví, tak ještě jedno chci (klidně i adoptované, když to nepůjde nám).
Navíc bráchovi se před 3 měsíci narodila dvojvaječná dvojčátka kluci a já jsem z nich úplně hotová. Vždycky se ptám, jestli mi aspoň jednoho na pár dní půjčí 😉 a oni nechtějí, chápete to ☹ Dělám si legraci samozřejmě, ale když klukánky vidím, fakt mě to bere úplně děsně.

saima1
autor
25. lis 2006

Ahoj, já mám také dvě holky rok a dva měsíce od sebe. Je jim sice už 14 a 13 let. Snažíme se už delší dobu o mimi, když jsme se konečně rozhodly ho mít,tak to nejde.Nepřijde mi divné mít třetí, mám v okolí dost kamarádek,které již třetí mají a jsou moc rády,že se tak rozhodly. 🙂

lucisa
25. lis 2006

Já si kdysi taky plánovala, že bych měla dvě děti jen s nějakým minimálním odstupem a pak až budou mít kolem 10, tak si pořídím ještě jedno. Starší už pak mají své zájmy a rodiče se doma nudí, hádají nebo rozvádí a to dítě tak nějak ten život pořád krášlí, oživí, rozzáří.
Jenže jsem na můj vkus našla dost pozdě tatínka, se kterým jsem děti mít chtěla, takže teď mi bude za dva měsíce 30 a kdybych čekala na třetí mimčo těch 8-10 let, byla bych už trošku stará. To zase nechci, aby se dítě třeba později nestydělo, že má tak staré rodiče.
Ale do 35 let nejpozději bych si ještě troufla🙂) Čímž nechci nějak naštvat starší maminky, obdivuju je, že si na to troufnou, já mám kolikrát holek plné kecky ze všech blbin, co pořád doma děláme a když si představím, že by mi bylo o 10 víc, myslím, že už bych jim nedala to, co teď.

kammka
26. lis 2006

Lucisko, já bych to taky tak chtěla!!!a to ještě ani nevím, jestli čekám napodruhý první...jsem pco, takže měřím bt a mělo by to podle ní být....ale můj chlap mě dráždí tím, že prej chce jen jedno!!to mi připadá jako zločin!!podle mě by v rodině měly být aspoň dvě děti...

mokrinka
2. led 2007

Nazdarek holky já sice ještě nemám dětičky, ale určitě bych chtěla 3 dvě hned po sobě a to třetí až mi bude kolem čtyřiceti asi jsem blázen že? Ale já to tak cítím a přeju si to. Ale zatím se nám nedaří počít ani jedno. Má švagrová má taky tři dětí a docela brzo po sobě a ted touží po čtvrtém dítěti ale její manžel už nechce, ale tomu se zase tak nedivím nebo tři úplně stačí myslím si že 4 už je moc.

baca
2. led 2007

Luciso, já bych taky chtěla dvě na jeden zátah a třetí později. Ale jak to dopadne,...to je ve hvězdách 😀

issabela
2. led 2007

Mám dva syny - 12 a 14 let a jsem v 7tt. Zkušenosti s tím nemám, tak uvidíme.
Saimo, jsem z UH, do Zlína jezdím někdy pracovně.

adamka
3. led 2007

Všechny zdravím.Já mám tři syny, 17,13 a 2 roky a od léta se pokoušíme o miminko,na které se všichni těšíme.Jsme úplně normální rodina,sice kluci někdy řádí hlavně ti velcí,ale není nic hezčího když se večer sejdem.

molly3
6. led 2007

Ahojky,
Já mam tři děti (holku 7let a dvojčata 2roky).Zvládáme to celkem dobře a na podzim zkusíme čtvrté 😉 .

marcela.lowe
6. led 2007

ahoj maminy!Mám tři dcery a do NR 2007 jsem vstoupila už těhotná.Je to neplánované a mám toho plnou hlavu!Ale těším se,a snad to bude už ten kluk!Jsem teprve v 5tt.všem Vám držím palečky at to vyjde!PA...M

hankah
6. led 2007

ahojky,
já bych chtěla taky tři děti, ale vzhledem k věku (32) nevím,jestli to zvládnu, teď čekáme teprve prní 😉

saima1
autor
7. led 2007

Ahoj isasabel,gratuluji k mimi, mi se snažíme už rok zatím se nedaří ☹ Bydlím kousek od Zlína, ale ve Zlíně mám lékaře. Jo a mám dvě dcery jsou skoro stejně staré jako tvý synové 13 a 14let 🙂 Jak se cítíš po tak dlouhé době opět těhule? 😅

issabela
9. led 2007

Saimo, je mi pořád blbě a spím. 🙂
Ale je to určitě rozdíl od těch dvou předcházejících těhotenství. Tak nějak mám daleko víc strach, aby bylo všechno v pořádku a pořád se hlídám. Předtím jsem tak opatrná nebyla.
Do Zlína jedu v pátek, ale nic příjemného, zemřela mi při autonehodě spolužačka, tak se s ní chci jet rozloučit. No, ještě uvidím, jak mi bude, jestli budu vůbec použitelná.

Mimčo se vám určitě podaří, pak si to vyzkoušíš a zjistíš, že budeš jen polehávat a nechat se oprašovat. 😉 Moc ti to přeju.

saima1
autor
9. led 2007

ahoj issabel, musím s tebou plně souhlasit při předchozím těhotenství jsem také byla v pohodě možná to bylo pro to, že nebylo tolik informací.Dnes je to jiné, kdyš si přečteš různé příspěvky s MK tak máš pomalu strach si mimčo pořídit.Dík za povzbuzení stále se na mimi pracuje, ikdyž příští týden navstupuji do práce. 😖 Tvé kamarádky je mi líto, bohužel neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.

issabela
9. led 2007

Saimo, do jaké práce nastupuješ? Doufám, že ne nikam k chemikáliím.

saima1
autor
9. led 2007

Né, nastupuji jako vedoucí prodejny.

saima1
autor
9. led 2007

issabel ty ještě pracuješ, nebo jsi na nemocenské? Koukám že jsi načla 8tt 🙂

issabela
9. led 2007

Já jsem OSVČ, nemám nárok ani na neschopenku ani na mateřskou. To je náš stát.

mirka19
15. led 2007

Ahoj. Mně je skoro 35 a mám skoro 16ti letá dvojčata. Holku a kluka. Když se narodili, bylo mi 19. Byli na mě dva a i když byli moc hodní, moc jsem si jich neužila. Manžel dodělával vysokou školu, byleli jsme u rodičů a neměli jsme nic. Dneska jsme zajištění, máme domeček, přistavěli jsme nějaké pokoje a já bych chtěla mimčo. A manžel by si prý chtěl užívat, když se od mládí musel starat. Já pocházím ze tří holek a když se u našich sejdeme s dětma a manželama, je veselo, že se nám ani nechce domů. Manžel je jedináček a když jsme u jeho rodičů, je tam ticho, prázdno a celkem nuda. Zato zase jezdí každý rok na drahou dovolenou. Myslím, že moji rodiče by s jeho neměnili. A nic bych nedala za to, že jeho rodiče s těma mýma by měnili ihned. Jsou pořád sami, my od nich bydlíme 80 kilometrů a na časté návštěvy to není. Já bych chtěla taky radši za pár let tu veselou rodinu víc než tu drahou dovolenou. A tak přesvědčuju a přesvědčuju.

krista
3. kvě 2009

andrissek • 2d, snž • Včera ve 20:09
Ahoj maminky co už máte doma dvě dětičky a uvažujete, nebo se snažite a nebo už čekáte třetího drobečka 😉
Také jsme se začali s manžel snažit v dubnu .
I když je tu spousty témat tak bych ráda založila toto téma pro maminky co už mají dětičky a nechtějí nabourávat rozjetá témata 😉 😉
UŽ SE NA VÁS TĚŠÍM 🙂

zabula • 2d • Včera ve 20:38
ahojky andrissek 😉 jestli se to tak dá říct,na tohle téma si zatím povídáme"snažilky v roce 2010,aneb ti co chtějí další mimi" 😉

holesov
16. zář 2010

aHOJKY TAK MI MÁME DVĚ DCERKY kATKA BUDE MÍT 7 LET A nIKOLKA 23 MĚS.TAKY BYCH SI PŘÁLA TŘETÍ ALE MANŽEL O TOM ZATÍM NECHCE NIC SLYŠET,,,TAK NEVÍM JAK HO PŘESVĚDČIT,,,TEDKA JSEM SKRZ TO ŽE MI NESEDÍ ha JE VYSADILA,TAK ŘEŠÍME JINOU OCHRANU,MĚLI SME UŽ DVAKRÁT NECHRÁNĚNÝ SEX A PŘÍTEL NA TO NIC,,,NEVÍM NEVÍM CO BY DĚLAL KDYBYCH OTĚHOTNĚLA,ASI BY MU NIC JINÉHO NEZBÝVALO ALE BYL BY URČITĚ RÁD,,,HOLKY MILUJE PŘÁL SI DCERKY A MÁ JE JÁ BYCH RÁDA TEDKA KLUKA,,,

georgine
16. zář 2010

ahojky
@holesov je to jsem na tom docela podobně.. ale u nás to bylo naopak manžel se po 2. dítku tak trochu zbláznil a přál si třetí já už tak natěšená nebyla.. ale tedka bych moc ráda chtěla mít zdravou holčičku.. tak uvidíme co nám osud schystal...
my jsme měli tak nějak jasno že jednou mít budeme, a já asi 1,5roku nebrala antiko, ale jednou jsme se milovali, a ono to vyšlo... nebylo to plánované ale na druhou stranu chtěné...
držím palce at se podaří...

holesov
16. zář 2010

JEJDA TAK MOC DĚKUJI NO,,,UVYDÍME OSUD VÍ ZDA ANO ČI NE,,,

standa_2010
16. pro 2010

Ahoj 🙂
Přispěju svojí troškou do mlýna 🙂 reakce okolí:
První dítě: proč ho ještě nemáte? Kdy budete mít rodinu? .... celé okolí se na něj třese
druhé dítě: jo, to je fajn.... ale proč ho máte takhle brzo? Nechtěli jste ještě počkat? ....
třetí dítě: Noooo.... opravdu ho chcete? Necháte si ho? Rozmyslete si to.... uživíte ho? Máte na něj doma místo? ....
více jak tři: jste blázni!!!

Tak asi takhle to je, když vidím s čím se potýkají kamarádky a známé. Já děti ještě nemám, ale plánujeme tři. Ráda bych měla první v 25, druhé v 27 a třetí ve 30ti. Nu uvidíme, jak to dopadne 🙂 Ono to většinou nebývá tak, jak si naplánujeme, že? 🙂 Ale takhle bychom to chtěli stihnout 🙂 Jsem nějak připravená na reakci mé mamky. Ta chtěla jen jedno dítě. Díky mému a babiččiného nátlaku se 7let po mně narodila sestra. Mamka byla 2x na interrupci. Takže už vidím, jak mi tohle bude doporučovat taky a bude se divit, proč je chci tak brzo po sobě. ☹ ☹

hook
21. říj 2011

@saima1 Ahoj holky.Mám dva kluky a třetí miminko bych moc chtěla,co nám v tom brání jsou finance.Nemáme extra velké přijmy.Tak se té myšlenky asi budu muset vzdát. ☹ ☹ ☹

bubbly
21. říj 2011

@hook no finance jsou v dnesni dobe problem. U nas to vidim uplne stejne...

birgibi
7. říj 2012

Ahoj holky! S manželem máme dva skvělé kluky (6 a 2 roky). Vždycky jsem chtěla hodně dětí, ale první manželství mi nevyšlo a tak jsem s dětmi musela chvilku počkat. Se současným manželem čekáme 3. děťátko a moc se na něj těšíme, i když moje první reakce na další těhotenství úplně pozitivní nebyly. Přáli bysme si holčičku, ale i třetího lumpíka budeme mít rádi 🙂 . Zatím jsme rozhodnutí, že si pohlaví miminka necháme jako překvapení, ale nevím, jestli to vydržíme. Reakce okolí byly různé, ale nakonec se všichni těší.
Je tu některá maminka z Plzeňska s podobně starými dětmi?

smithi
11. říj 2012

Ahoj holky 🙂
Je mi 23, mám s manželem kluka (4) a dcerku (14měsíců) momentálně jsem 11tt a myslím, že už stačilo 🙂 Také jsem chtěla dvě teď a to třetí až někdy kolem 28-30, ale stalo se a budeme mít teda další mrně 🙂

verunnecka
24. říj 2012

počky ty čekáš 3.tí v 23??

verunnecka
24. říj 2012

mě je 24 mám dvě, jedno skoro 6.ti leté a druhé 15.měs. a všichni se udivují ale koukám že si na tom eště líp :o)