Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

zuny
13. srp 2013

no tady se to teda rozjelo 😀 Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo čeká nebo uvažuje o třetím 😵 Fakt vám fandím!

elgreco
13. srp 2013

@vlckulka s váhou se netrap, každá máme s něčím problémy. Já zase jsem moc hubená, při malé jsem přibrala jen 9kg v těhotenství a vše šlo dólů u malého mi pak bylo děsně špatně, že jsem ve 12tt vážila 46kg a doktor už vyhrožoval kapačkama, nakonec jsem se zmohla a dostala se na 70kg a teď 1,5 roku po porodu vážím 49kg a nejde mi přibrat, ono kojení dost člověka vycucne. Porody jsem měla taky nic moc, u malé kleště a klouček zase vážíl 4,3 kg a to byl ještě před termínem, takže jsem si pak půl roku nesedla a jezdila na rehabilitace. Ale furt mě to třetí láká a říkám si, že třetí porody musí být nej, pokud samozřejmě není 10 letá přestávka 🙂.

elgreco
13. srp 2013

@zuny mě bude teď 30 let a tak si říkám, kdyby se miminko narodilo bylo by mi pomalu 31 let, že se to ještě dá 🙂. Já jsme doma už 6 rok, pač jsem ještě u malé ležela celé těhotenství a s kloučkem taky, takže pokud by klaplo třetí, tak bych byla doma 10 let v tahu 🙂. Dodělala jsem si VŠ a je pravda, že do práce se mi moc nechce, i když peníze by bylo potřeba. Máme taky hypotéku, ale na panelákový byt 3+1, ale nějak si říkáme, že bychom ještě rádi do domečku, tak snad to vyjde. Jinak snad na nás nebudou koukat lidi divně, když si pořídíme třetí dítě do panelákového bytu 😉

micha.bello
13. srp 2013

@elgreco: A jak se pak budou lidi dívat na nás, když bydlíme ve 2+1 bytě je mi docela jedno. 😅 Třetí mimčo jsme neplánovali,ale už se stalo a miminko si necháme s tím, že holt budou mít 1 pokoj všichni tři. S tím, že později se možná zrenovuje podkroví a my budeme mít 3+1.

elgreco
13. srp 2013

@micha.bello tak to jste dobrý 🙂. My máme holčičku, tak teď má 5let, pak kloučka, ten má 18měsíců a až budou malému 2 roky, rádi bychom hupli na třetí.

zuny
13. srp 2013

@elgreco Tak to seš teda dobrá s těma porodama. Já jsem měla celkem bez problémů. Při prvním praskla voda a za 5hodin byl na světě a u druhého jsem od noci zvracela, celej den jsem nic nemohla jíst ani pít a v osm večer se narodil. Jen jsem byla celkem vyčerpaná a dehydratovaná, jak jsem nic nepila, pač jsem všechno vyzvracela.
Sousedovi jsem říkala, že se toho děsím 8 let být doma, ale on má doma taky tři děti po 4 letech a manželka byla doma v kuse 12 let 😀
Na to, že to půjde hned bych už nespoléhala. S klukama jsem otěhotněla na první pokus, ale to třetí bylo až na pátý, docela jsme byli s manželem nervózní 😉

aideen
13. srp 2013

Zdravím a přidávám se 🙂 Patříme taky k těm "bláznům" (jak se nás všichni snaží přesvědčit) a čekáme třetího potomka. Bylo to mimo plán, ale už teď se nemůžu dočkat 🙂

elgreco
13. srp 2013

@aideen Tak to jste šikulové. Budete mít děti docela blízko u sebe, ale zase si budou super rozumět a budou taková partička 🙂

glimmer
13. srp 2013

ahoj, my máme dvě děti, a plánujeme třetí, chtěla bych tak až budou Vítkovi 2 roky, abychom se začali "snažit" ... tak snad to vyjde, jsem po dvou sekcích, tak uvidíme.

julietta111
13. srp 2013

@glimmer Taky jsem po dvou sc., ale snad to nebude problém. Tak držím palce🙂

elgreco
15. srp 2013

Holky, včera jsem zrovna mluvila s kamarádem, který je ze tří sourozenců, je mu 25 let, má pak ségru 22 let a rodiče si pořídili ještě pak dýl holčičku, které je teď 5 let. Říkal mi, že to rodiče hodně omladilo, ale že prej je ale malá chudák, už prej naní nemají takové nervy a ani se jí tolik nevěnujou jak prej jim, už jsou prej ztahaný a nic moc. Takže pro mě je teda jasná volba, jít do toho hned teď po 2 dětech. Neříkám, že jsou všeny děti takhle pozdě narozené chudáci a já nevím co, ono má vše pro a proti 🙂 a každý rodič je taky jiný 🙂 🙂 🙂

babsandersson
17. srp 2013

@zuny koukam ze mas uplne stejne nazory jako ja 🙂 taky jsme chteli jeste jedno, ale nechtela jsem se vracet do prace, protoze vim, ze pak uz by nebylo 😀 jednoduse bysme zleniveli tim, ze mame uz vetsi deti a do miminka by se nam nechtelo. Navic se vracet zpet z prace na materskou, akorat bych si zvykla a zas by to bylo nanovo. I ldyz me taky desi predstava byt doma jeste dalsi 4 roky. Ale ja mam stejny nazor, ze se jeste v zivote nadelam, kdovi, zda vubec budeme mit duchod, tak co. Jeste do toho se mame stehovat, tak uz mam z toho vseho hruzu. Hlavne uz abychom, aspon byli prestehovani a bylo vse ok 🙂

mirounek
4. zář 2013

Ahoj, tak hlásím, že se nám třetí povedlo. Na první zásah. Doma už máme dvě dcery - sedm a pět let. Teď jsem ještě v ranném stádiu, jen šest týdnů, ale holky! Mně normálně už vyskočilo bříško, to neni možný tohle! Pnou mi džíny.

aideen
4. zář 2013

@mirounek ale je 😀 Já jsem sice už 13tt, ale vypadám jak v šestém měsíci 😀 Prostě to vůbec nechápu, jak je to možné 😀

mirounek
4. zář 2013

@aideen Pfjůůůů taky dobrý. Co budeme dělat na konci? 🙂)) To si to břicho lupnem do kočárku a budeme vozit mimino ještě i s "obalem"? 🙂))

aideen
4. zář 2013

@mirounek vůbec netuším 😀 A víš co je paradox? Že od poslední kontroly jsem zhubla 700g 😀 Jako člověk nechápe. Jinak gratuluju, že se zadařilo tak rychle 🙂 U nás to bylo nečekané, ale lepší, než se trápit snažením 🙂

mirounek
4. zář 2013

No že jo? 🙂) My jsme si řekli: tak to zkusíme. A šupho. Druhá lajna jak vyšitá.
Kolik Ti je? Mně 35, takže mě čeká protažení detailnějšími ultrazvuky - na plodovku nechci.

aideen
4. zář 2013

@mirounek mě je 26 let 🙂 První jsem měla v 22 letech, druhé v 25 letech a to třetí bude v 26 letech 😀
Tak na plodovku bych se taky rozmýšlela. Pokud vyjdou výsledky dobře, tak nevidím důvod.

valibuka
14. zář 2013

ahoj holky 🙂 koukám,že poslední příspěvek je ze 4.9. - fungujete někde ve skupině? Já hledám kam bych se svým třetím těhotenstvím upíchla 🙂 Mě bude za měsíc 30 - plánovala jsem velkou oslavu na Moravě ve sklípku, všechno jsem zařídila a teď tam budu "sušit hubu" 😀

mlada.maminka
14. zář 2013

Také mám 3 děti...První jsem porodila v 18ti letech (Natálie), druhé ve 24 letech (Tobias) a třetí jsme neplánovali, ale osud to hold zařídil jinak a v květnu 2013 jsem ve svých 27 letech porodila dceru Sofii.

valibuka
15. zář 2013

@mlada.maminka tak to už máš doma velkou slečnu 🙂 já chci třetí holčičku, když dva jsou kluci,tak snad to vyjde 😀 jinak si to s manželem vyřídím - ono pro něj je to čtvrté dítě, má ještě jednoho syna z prvního "manželství",takže zatím teda vyrobil jenom kluky,tak snad teď ta holka 😀

yildiz
15. zář 2013

ahojky holky ...take cekame treti 😀 prvni holku jsem mela ve 20 druhou pak az v 35 🙂 a treti /snad taky holka/ budu mit cerstve ve 37 😀 a pak uz koncim....😀
@valibuka nebooj nebudes susit ...decinka je v pohode...pro zdravi 😀

valibuka
15. zář 2013

@yildiz tak já už z pověrčivosti radši neříkám,že končim 😀 to jsem hlásila naposled minulou neděli,když se známá ze srandy ptala,jestli už máme zaděláno na holčičku a já jí odpověděla,že ani omylem 😝 😀 😀 a on už si ten omyl lebedil pěkně v děloze 😀 😀 😀 a ty netoužíš po chlapečkovi? Já bych si strašně přála holčičku, trochu se bojim,že budu zklamaná,když to bude kluk - i když to bude asi jako s tim,že u druhého se člověk bál,že ho nebude mít tak rád,jako to první a hned po porodu jsem zjistila,že to byla absolutně zbytečná obava 🙂

yildiz
16. zář 2013

@valibuka - no jestli jsi mladice vic nez ja tak proc ne 4te ze? ale ja uz mam v detech odslouzeno uz ted si pripadam obcas stara 😀 mno uprimne po klukovi netouzim i kdyz mam 2 holky... kdybych mela jako ty 2 kluky tak urcite budu chtit princeznu ....a verim, a drzim pesti at se ti to vyplni !!! ja byla ted v patek na ko a zatim to melo tak slozeny nohy ze to nebylo videt tak snad priste ...ale byla jsem zvedava uz ted ! ale zklamani jsem se taky bala 🙂 bojim...mno uvidime....holt co by se dalo delat 🙂

valibuka
16. zář 2013

@yildiz to už bychom museli koupit minibus 😀 😀 no doufám,že na pár let bude ta trojka konečný počet, já zase nemám extra pevné nervy a zrovna dneska ty dvě zlatíčka předvedla,co všechno umí,když chtějí maminku vytočit 😀

marusek333
19. zář 2013

mame tri holcicky 🙂 6 let 2,5 rocku a 3 mesice 🙂

valibuka
21. zář 2013

ahoj 😀 tak u našich proběhlo ohlášení třetího potomka v pohodě,takže jediný kdo vlastně zareagoval fakt hnusně jsou tchánovci, respektive tchán 😠 příští sobotu má svátek,tak tam budeme muset jet - tak uvidíme jak se budou chovat.
a jinak tohle těhotenství zvládám zatím snad nejhůř, mě se pořád tak točí hlava a je mi blbě,že to snad ani není možný 😝 a ještě do toho nějaké hnusné nachlazení 😝

yildiz
21. zář 2013

@valibuka - teeda tak uz to mate venku ..my se teprve chystame a jelikoz jak moje tchyne a tchan tak moje mamka maji vsichni v rijnu narozeniny tak to asi rekne tam 😀 uvidime...mozna vydrzime do Vanoc.... 😀 to by bylo taky prekvapko ale to uz mozna malicko brisko bude videt....? snad ti take bude uz nejak lepe ....me bylo tak jako divne na zacatku/nezvracela jsem jen jsem nemela na nic chut ani hlad/ ale kolem 8tt to uz prestalo a ted se cpu 😀 a je me fajn...obe tehu me nic nebylo ...ono to pocasi je ted teda desne na nic :-/

valibuka
21. zář 2013

@yildiz ale byla jsem nervozní jak nějaká 15 co jde oznámit rodičům,že budou předčasně babičkou a dědou 😀 já původně chtěla čekat aspoň do konce toho třetího měsíce,ale stejně mi bude za dva týdnu muset máma pohlídat kluky,až půjdu do poradny,tak aspoň si nemusim vymýšlet nějakou výmluvu. No a tchánovcům jsme to zase chtěli říct,protože my se chystáme stavět ten domek a teď řešíme akutně navýšení hypotéky,tak jsme je původně chtěli požádat,jestli by nám nemohli něco půjčit,ale když jsme viděli tu reakci,tak si o nic říkat nechceme, zkusíme to zvládnout nějak sami. A do Vánoc teda myslim,že bříško neutajíš 😀 teda pokud je pravda,co všichni říkají,že u toho třetího vyleze sakra rychle 😀 Podle fotky jseš taky dost hubeňour,tak to už máš "něco" vidět i teď,že?

yildiz
21. zář 2013

tak to chapu tak hlavne ze to je za vami, a vsichni to prezili i tedy tchanovci ..no holt budou muset ! 😀 - kocko zadne brisko prave skoro vubec nemam 😀 do dzinu se porad vejdu a jeste tam je misto 😀 - u obou tehu me zacalo rust brisko az v 7mes 😀 takze bych to do Vanoc urcite zase utajila 😀 / jukni do albicek 😀 Kristynka tak jde cas a Tretatko 😀