Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

kkarolinka
27. kvě 2014

je tu nějaká maminka, která má tři děti, ale né hned po sobě(po roce), ale aspoň po 3 letech. Mám dceru 5,5 let, pak syna 2,5 roku a plánujeme třetí, tak nějak až budou synovi 3 roky a kousek 🙂 . Chtěla jsme se zeptat, jak to zvládáte, jestli se to dá všechno zorganizovat. Teď máme takové těžké období, že se dcera neustále se synem perou a pošťuchujou. Tak si říkám, jestli to příchodem třetího vůbec zvládnu, jestli budu mít pro sebe aspoň chvilku 🙂 . Obdivuji maminky, co tu mají děti po roce, to musí být opravdu pak frmol. 😉

kocicinka
27. kvě 2014

@kkarolinka Ahoj, mám to podobně, jak ty. Tři děti hned po sobě bych nezvládla. Chtěli bychom na mimi více zapracovat tak od příštího měsíce, aby mi navazoval rodičák a já nemusela na pracák. Také si říkám, jak to potom zvládnu. Ale ještě jednoho prcka bychom moc chtěli. 🙂

kkarolinka
27. kvě 2014

@kocicinka ano máme to podobně, rádi bychom začátkem léta začali na miminku pracovat. Taky právě trošku uzvažuji, jestli nejít na 3 roky do práce a pak si třeba ještě jednoho mrňouse pořídit, ale většinou mě od toho hodně lidí odrazuje, že se mi už nebude chtít domů na RD a že to bude pak jedináček. co se týče věku, tak mě to zatím nějak netlačí, je mi 30 let, tak by to za 5 let nebyl snad problém.

kamilka007
27. kvě 2014

@saima1 Doma mám tříletou dcerku a každou chvíli čekáme miminko, ale už teď přemýšlím, kdy začít se snažením o třetí mimi. 🙂 Zatím to plánujeme na začátek r.2015, ale uvidím, jaký budu hrdina po narození druhého. 😎

julietta111
27. kvě 2014

@kkarolinka My ještě třetí nenáme, čekáme ho na konci léta. Synovi v té době bude 6,5 a dceři 2,5. Syn nastupuje v září do školy a termín mám přesně na začátek školního roku🙂 Takže bohužel, Ti neodpovím jak to zvládáme, bude to asi mazec, ale už se na prcka moc těšíme🙂

kkarolinka
29. kvě 2014

@julietta111 tak to mi pak sem písni, jak to zvládáš. Asi to není tak náročný, jak když má někdo do dvou let další, to pak je asi frmol, ale pak si děti rozumí a jsou parta a vyhrajou si. Kamarádka má jenom 6letou holčičku a je s ní docela práce, malá je furt otrávená a celý den je raději ve školce než doma, to je pak taky blbý. Takhle už bude doma školáka a ten už trošku pomůže. Píšeš, že dcera bude mít 2,5 roku, to bude asi náročnější. My právě teď plánujeme, ale stěhujeme se, tak bychom se začali snažit až v létě, tak uvidíme jestli to klapne.

julietta111
29. kvě 2014

@kkarolinka Jojo dám pak vědět🙂 Hukot to určitě bude, alespoň ten začátek než se s námi mimi sžije a my si zvykneme na ten školní režim, to bude asi ještě větší změna🙂 Syn už je celkem rozumný a pomůže i s malou a hodně si spolu vyhrají. Samozzřejmně i se pohádají a řvou na sebe🙂 Tak držím palce, ať se v létě zadaří🙂)))))

kkarolinka
29. kvě 2014

@julietta111 moc děkuji. Taky držím palečky, ať je těhotenství pohodové a hlavně zdravíčko pro miminko 🙂

amabilis
20. čer 2014

@kkarolinka Já to tak mám a jsem schopná srovnat i děti brzo po sobě (tak jsem měla ty první dva). Je to docela čerstvé, tak doufám, že časem zájem o mimiknko trošku poleví, ale je to mazec. Čekala jsem, že tříapůlletá už bude trošku rozumnější, ale pořád sahá na obličej a hlavu a nenechá si vysvětlit, že to se miminkům nemá dělat a obzvláš ť ne u kojení, že je to rozptyluje. Jinak oba jsou za miminkem jak litý, neustále mu chtějí něco vykládat, chodí za ním s chrastítkama a podobně, takže pořád budí. Taky jsou děti dost hlasité - mají pronikavé hlásky, tak je učím mluvit tišeji - bez úspěchu. A takhle bych mohla pokračovat 😅 Snad se to časem srovná, jinak mě odvezou do blázince. Ale teď se sžíváme, až se trošku zajedem, tak snad bude líp.

kaliali
20. čer 2014

@amabilis nechci tě strašit, taky jsem doufala, že se to zlepší a už to trvá přes osm měsíců 😀 ty 3 a 5 je nejblbější věk 😅

amabilis
20. čer 2014

@kaliali Nestraš 😕 😀

kkarolinka
23. čer 2014

@amabilis děkuji za odpověď. Měla bych věkové rozdíly podobné jak ty, akorát dceři by bylo 6,5 let a šla by do první třídy a synovi 3 a kousek. Teď je dceři 5,5 let a synovi 2,5 let a opravdu je to náročné, hádají se, každej chce stejnou věc a skáčou, dupou a je prostě veselo. Chtěla jsme se zeptat, jaký jsi měla třetí porod, byl nejlepší, z toho mám strach :(.Syn byl hodně velikej a porod nic moc.

denyzuza06
23. čer 2014

@kkarolinka mám osmi letou a petiletou dceru, pravě protože jsem se vrátila nejdřív na pár let do práce, ted čekám třetí miminko a musím říct že se zase domů docela těším, přestože jsem do práce po mateřské doslova utíkala v necelých dvou letech mladší dcery. Holky se mi pošťuchují neustále i v tomhle věku, to už asi nikdy lepší nebude 🙂 ale jsou už hodně samostatné a hlavně obě chodí do školy a školky takže na miminko budu mít určitě času dost🙂

kkarolinka
23. čer 2014

@denyzuza06 🙂,jojo to pošťuchování asi jen tak nepřejde, sami jsme nebyli lepší 🙂)). Také jsem uvažovala o třetím až třeba po 5 letech, jak to máš ty, ale hodně mi maminky doporučují děti po sobě, že se mi pak nebude chtít na RD a zase do toho zajíždět a hlavně uvažuji o nějakém podnikání, takže to by pak bylo komplikované. 😉 .Držím palečky, ať je těhotenství v pohodě a všechno dobře dopadne 🙂.

denyzuza06
23. čer 2014

@kkarolinka ja jsem šla zpet do prace protoze už jsem to doma nemohla vydrzet a taky bylo jasné že budem potřebovat dva příjmy na hypotéku na rekonstrukci domu, navíc manžel v té době o třetím dítěti nechtěl ani slyšet........no teď by chtěl čtyři ☹ 🙂. Můj muž podniká a rád by abych já začala taky, abych byla pánem svého času a neotrokařila zaměstnavateli, no teď mám pár let na promyslení🙂 Ale jestli jsi doma i po letech spokojená tak proč ne, zkus to, zvládneš to, už protože ti ani nic jinýho nezbyde 😀DD Takže at se brzy povede🙂

amabilis
23. čer 2014

@kkarolinka Nejbolestivější byl asi druhý porod, to jsem měla šílené bolesti bederní páteře, to teď bylo lepší. Tentokrát mi poprvé praskla voda už doma, takže poprvé jsem nemusela řešit, jestli už nebo ještě ne... 😅 Ale jinak byly kontrakce dosti dlouhé a celkem bolestivé a hlavně pak ke konci porod postupoval strašně rychle, takže to byla jedna kontrakce za druhou, trvaly tak kolem dvou minut a mezi tím tak maximálně minuta, ani ne, na "odpočinek". Padala jsem na hubu. Ale ty nejhorší a nejnesnesitelnější kontrakce trvaly snad dvacet minut maximálně, malá pak byla na dvě zatlačení venku. To jsem taky neznala. Takže v tomhle ohledu byl asi nejlepší.

verusky
16. črc 2014

@kkarolinka
Ja tedy nevim, jake to po porodu bude, ale s vekovym odstupem si tehotenstvi uzivam. Je mi petatricet, mam uplne jiny nadhled, lepe snasim nesnaze, vice si vazim miminka... Holky maji sest a sedm, mladsi pujde do prvni tridy, tak to bude par dni po porodu sila, do toho hudebni krouzky 🙂.
Tesim se. Holky uz jsou velke a prijde mi to uplne idealni (jen jsem musela vymenit tatinka a u noveho tu mame jeste dva vetsi kluky v peci 🙂, tak pet deti).
Co se tyce prace, naopak jsem se tesila na pauzu... A to jsem, jako holky vyse, do prace uplne spechala...
Takze i vetsi odstup je fajn a ja jsem za nej rada, nebot holky jsou brzy za sebou a bylo to silene. Ted jsem odpocata a tesim se, mozna bych i zvladla zase dve za sebou...

alt
19. črc 2014

holky já si to ještě neumím nějak představit, ale též čekáme třetí v březnu, nejstarší -syn v době porodu bude mít 8,5let, dcera ta bude mít 2 a třičtvrtě roku, syn jde do 2 třídy, dcera ted od září nastupuje do školky, u nás v poho berou ději od 2 let, já měla nastupovat v listopadě do práce. i když ted budu těhu doma tak do školky bude chodit, aspoň pro začátek pár dní v týdnu, na jaře jak se mimi narodí tak každý den, aby se začlenila s ostatními a já mohla jezdit do poradny a doma pouklízet atd..My tři děti chtěli mít , ale to třetí bylo plánované až tak za 5 let, ale příroda to zařídila jinak , a jsem i ráda.. akorát mě nejvíc mrzí.. že v okolí i ve vzdálenější rodině slýchávám, že nejsme normální, že uvažujem o třetím.. jednou jsem se prokecla že bych chtěla mít 3 děti.. tak teď když jsem už těhu tak ani nemám chuť se nikde ukazovat, jelikož si na nás budou ukazovat prstem.. nesnáším lidi co odsuzují ostatní.. Jako kdybysme neměli své bydlení nebo byli v nájmu tak neřeknu, ale my máme novostavbu, na které máme hypo už je na 2,5roků, chybí nám doma pouze fasáda a zámková dlažba.. samozdřejmně ted fasádu neřešíme , jelikož z rodičáku na to asi nenašetřím, ale jinak si myslím že se máme celkem normálně, jíst co máme, občas jedeme na výlet, že se tak moc zase neomezujem, manžel má od loňska lepší práci, tak nějak nevidím problém v tom že chci mít tři děti. Moje děti jsou moc hodné, aspoň teda syn, ten je nekonfliktní, malá je ještě malá , obě děti mi odmalička spávali celou noc.. tekže já se na to třetí moc těším.. snad vše dobře dopdne a já si budu užívat všech tří dětí .. 🙂

argo1
15. srp 2014

Zdravím, plánujeme třetího prcka a tak jsem narazila na tuto diskusi. Koukám, že ideální věkový rozdíl neexistuje 🙂 My bychom chtěli cca po 3 letech, aby ten mladší už chodil do školky. teď si zažívám vzdorovité období u obou a je to maso. jsou od sebe rok a půl. ale stejně bych s prací neměnila... starší půjde do školky teď o září, tak doufám, že si trochu psychicky odfrknu a připravím se na to třetí...
@alt Taky o třetím dítěti vůbec nemluvíme v rodině ani přátelích, protože všichni automaticky považují, že máme 2 děti, tak máme "odpracováno" 😖 A řekneme to všem, až bude první trimestr za mnou - to bude zase řečí a pohledů ...

gaudi
5. říj 2014

ahoj zeny, taky hodne premyslim o 3tim a nevim. Proste nevim. Moc bych chtela, ale nejak hodne toho mluvi proti... moji velke sou ted 2 a 3,5 mesice, mala ma 10,5 mesice, velka spala vzdycky spatne, v 1 roku byla jeste 6x za noc vzhuru, mala je na tom lip, ta uz ted jen 2-3x, kdyz zrovna nerostou zoubky, to je pak vzhuru i kazdych 20 minut chudinka moje... takze nejaky dobry noci se tretim nepredpokladam a musim uznat ze takovy luxus jako prospanou noc bych si po tech letech rada doprala...
dalsi problem jsou moji rodice. Jsoou mi ted opravdu velikou oporou, i kdyz bydly daleko. Treba kdyz sem najednou onemocnela a rano sem nezvladla ani vylizt z postele a chlap musel do prace, zavolala sem tatinovy a ten byl za 3 hodinky u nas pecoval mi o holky jako kouzelny dedecek. Fakt sou oba uzasni. Kdyz sem ale nadhodila tema 3ti dite hned se karta obratila - ne, v zadnym pripade, ani o tom neuvazuj, to nezvladnes ani ty ani mi. Nebo jinak, o 2 se ti klidne postaram, ale se 3ma nepocitej. Muj tata sam je ze 4 sourozencu, tak mi velice barvite popisoval situace, jak jeho maminka svoje deti nezvladala, jaka byla vystresovana a porad na vsechny jen rvala...
dalsi proti - me prvni tehu bylo ukazkove, druhe ale ne. V 26tt najednou ryziko a po te co sem mesic prolezela a bylo mi zakazano starat se o svou 1,5 letou malou holcicku, sem presto porodila v 31+0☹ ty stresy co sme si zazivali pred i po porodu nepreju zadnymu. Velka to nesla spatne, ja jeste hur, mala ve spitale na pristrojich... co kdyby to potreti bylo zase tak?
no a co kdyby najednou nebylo treti jen jedno ale dvojcatka? nedejboze vicercatka? nebo by se nam narodilo postizene dite? ja se znam a vim, ze kdybych otehotnela tak bych nebyla schopna si miminko nechat vzit. Jak bych ale byla schopna poprat se s takovou situaci a zaroven se starat o dve starsi holceny?
celkove mam srach, ze by prostredni prisla hodne zkratka, miminko hodne vyzaduje, nejstarsi bude asi taky a co pak ta mala chuderka prostredni, ktera by pa byla proste jen nejak pri tom?
po a nejhorsi co hraje proti je rozhovor co sem mela s maminkou 5ti deti. Ta se mi u toho rozplakala a jen vykladala jak si zijou - manzel dela od nevidim do nevidim a aby ho deti nekdy videli, tak je bere k nemu do prace. Ona nedela, protoze to by si pak museli platit uklizecku a to si nemuzou dovolit. Dovolenka nepripada v uvahu, protoze na to nejsou penize. Rodice bydli daleko a navstevovat je vlastne taky nejezdi, protoze u rodicu neni dost mista, aby se tam cela jejich rodina vyspala. Co ji ale ze vseho nejvic mrzelo bylo, ze je uz nikdo ani nikam nezve. Rikala ze se 3ma detima to zacalo. To na ni lidi divne koukali, ale jeste ji par kamaradek zvalo domu na pokec. Ted, s 5ti uz to tak ale neni. Proste jich je moc...
no tak nevim....

nessik
5. říj 2014

@gaudi já myslím, že je máš ještě malé, to by ses uhonila, počkala bych ještě chvíli (třeba rok) a pak už to bude jiné kafe 😉

tarra27
5. říj 2014

@gaudi zdravím, řeším podobnou vec jen jedné jsou tři a druhé dceři dva...nikdo nám nepomůže (babičky apod) a jsme navíc v zahraničí...

na druhou stranu už nejsem silná jako dřív nebo těhotná nebo kojící...a holky spí celou noc a já si říkám, zda třetí ano nebo ne...hodně jsem chtela, než jsme jeli na dva týdny na dovču, kde byly malé decka uřvané, nevychované a ted jsme se vrátili, tak se držím zpet...navíc jsem začala chodit do školy, už mužu i bez deti na chvilku vypadnout...rodiče mě taky nepodpořili, jenže oni me nepodpořili ani když jsme chteli hned brzy druhé...navíc stejná otázka, jako aby bylo mimi zdrave, zda to zvládnu, nechci být vystresovaná hysterická matka, nechci aby to bylo na ukor už narozených detí...navíc kdyby nedej Bože manžel od nás odešel...
říkám si, že dva tři roky utečou a budu na tom s váhou i občasným unikem z domu 🙂)) jako ted....

já si říkám, nebude mi to nekdy líto??? v budoucnu?? že máme "jen"dve...ještě před dovčou jsem byla nadšená a moc jsem třetí chtela, ted se jen doma aklimatizuji a zase me přepadnou myšlenky na třetí 🙂) se znám,...a taky neznám nikoho, kdo by mel tři deti a litoval toho...navíc mám dojem, že Bůh má velké rodiny rád a já jsem věřící....takže Ti rzumím...
To, že ty známe nikde nezvou, stejne podle me nemají nebo nebudou mít tolik času....a hlavne to o nečem svedčí, přeci bud mám nekoho ráda a klidne je pozvu i když třeba jen jednou za rok a nebo....a tři nejsou pět...navíc, já si říkám, moje babičky měly obě tři deti a byly rády...a až budeme stare, nekdo k nám občas zavítá...

zvažte finance, jak pomáhá partner....a já teda jsem spíš proto do třetího jít....vím, že kdybychom byli v čr, třetí už máme 🙂) jo, nekdy je človek hotový, unavený, ale nekdy zase moc štastný....a spokojený...a pokud to alespon trochu jde...já bych do třeího šla....a na ostatní se vyprdni...znám spousty žen, ktere mají deti dospělé a co říkají?? dnes nemužu, přijedou mladý....vánoce?? štěstím bez sebe a nejaké kamarádky jsou stranou,navíc každý má svoji rodinu...a ted mi řekla moje mudrá přítekyne, je ji 60 a mě 30....že jediná věc, která je nepomíjívá jsou deti....má ttaky tři a je aké štastná, i když t prý nekdy nebylo snadné....

olusik87
5. říj 2014

@tarra27 a @gaudi Zdravím! Ani neviete ako ste ma potešili . Ja som si myslela , že v dnešnej dobe , už málokto premyšľa o tretom dieťati, že to je jedine omylom alebo s veľkým rozdielom. Ja mam dve dcéry od seba 13m. v zime 2 a 3. A práve riešim či isť do tretieho. Povodne som ešte do leta tvrdila , že tretie až po piatich rokoch ako to majú moji bratia , ale ako mi došli prášky a aj recepty na ne, tak som začala rozmýšľať . Tie ich staršie deti sú docela ,,bite,, a ten najmladší je fakt inde. Keď sú po sebe sú rozhodne lepšia parta , alebo dúfam že budú. Manžel chce od začiatku kopec deti , takže to nie je nestranný názor 🙂 A ja ho potrebujem.

olusik87
5. říj 2014

a hlavne ja vždy chcela chlapca 🙂

evulina77
5. říj 2014

já jsem o třetím občas fantazrovala taky, ale protože léta běží a na obě holky jsme docela dlouho čekali, než se zadařilo, myslela jsem, že prostě to už nepůjde, prostě jsem věřila v naši neplodnost 😀. Takže třetí těhotenství byl docela šok, ale snad i trochu příjemný. Teď začínám 9. měsíc a jsem zvědavá, co nás všechno čeká a vlastně se i dost těším. Je pravda, že už jsem zaznamenala divné pohledy kolemjdoucích, když jdu s oběma holkama a mám bříško, někteří se dívají opravdu pobouřeně, ale to je jejich problém. Rodina to vzala taky v pohodě, alespoň jsem žádnou přímo negativní reakci nezaznamenala. Manžela bych k třetímu dobrovolně nepřemluvila, ale když se už stalo, nedá se s tím už nic dělat a snad se už taky těší. Takže holky, podle mě, je to jednoduché, buď do toho skočit, nebo neskočit, nic jinýho se s tím stejně nedá dělat. A taky nemáme hlídání a babičky daleko. Podle mě se všechno musí řešit postupně a tehdy, kdy je potřeba to řešit, dokud situace nenastane, nemá cenu nad ní uvažovat. Když musíš, tak musíš...

gaudi
6. říj 2014

@nessik jojo, rada bych a za rok, ty myslenky a plany tu sou ale porad jestli ano nebo ne...
@tarra27 sem taky v zahrani a sem taky verici🙂 a ta kamaradka mamina 5ti u sebe porada kazdy mesic snidani pro hromadu lidi, protoze kdyz ji nikdo nezve k nim, tak zve ona vsechny k sobe... taky reseni...
muj chlap je jinak uzasny tata, stara se a pomaha jak muze, holky ho miluji z celho srdce stejne jako ja, jen toho v praci ma cim dal tim vic, tim padem ale cim dal tim min casu. A to je ted. Nevim jak to bude dal pokud misto nezmeni... no a on by hrozne rad velkou rodinu. Porad vtipkuje o fotbalovem tymu, ale aspon 3 by chtel moc. No a ja si prave taky pripadam jeste takova nehotova...
@olusik87 no a presne, mam taky dve holceny, u obou to bylo prekvapeni a u obou sem si byla jista ze to bude chlapak, tak na neho tak nejak cekam... no potreti by to asi byla taky holka😉 ale taky dobry🙂

olusik87
11. říj 2014

@gaudi holka taký dobrý , ale neviem prečo musí to byt chlapec , inak to asi nerozchodím -budem dosť nešťastná . Tie staršie sú strašne závisle na manželovi , proste keď je on doma tak nemôžem nič všetko chcú od neho, až mi to občas lezie dosť na nervy a on je tiež občas nervózny , tak preto chlapca , že ten by mohol byt väcsi mazanek 🙂)

tarra27
11. říj 2014

@olusik87 u nás je mladší větší závislák na mě než starší....a je to holka 🙂 a tátu taky milují obě 🙂)

kikiss
5. led 2015

Také bych moc chtěla třetí miminko, ale nemůžu přemluvit manžela, říká, že už je na miminko starý :( je mu 40. Chtěla bych na konci tohoto roku otěhotnět takže bych rodila ve svých 35, nebo až příští rok, maximálně ve 36, ale to už je u mě limit. Teď jen přesvědčit manžela :(

luckyhoney
5. led 2015

ahoj holky, já mám 3 prcky po dvou letech a je to celkem v pohodě. Dokonce uvažujeme že si časem ještě prcka pořídíme 🙂 ale toho nejdřív po třech letech 🙂