Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

xmarg04
6. dub 2014

@kkarolinka Me to tak vyhovuje, ale je pravda, ze deti dobře spi, takze ja pracuju v noci, cca 20 - 01 mam cas pro sebe, ne, ze bych pokazdy celou dobu pracovala...😉 přes den s nima nic neudela, potrebuju se hodne soustředit a to s nima nejde... Zamestnavatel mi velkoryse dava volno 6 tydnu po porodu, tak jsem zvedava, jak to pujde se trema... 😀 😀 😀 😀 A dekuju za prani...😉

kkarolinka
6. dub 2014

@tarra27 tak to je dobře, že manžel pomáhá. Mě taky manžel hodně pomáhá, ale i tak někdy nic nestíhám,a le to je asi normální 😉

breberka
6. dub 2014

ahoj, chtěla bych se zeptat těch, co už 3 děti maji......jestli se daji nějak porovnat porody......1. jsem měla zdlouhavý, 2. parádně krátký, tak jsem v celku nervózní z toho, jaké to bude po 3. 😅

kkarolinka
6. dub 2014

@xmarg04 tak to je fajn. Já jsem zvyklá chodit spát v 11hod.tak nevím, jak bych to zvládala. Děti mi taky jinak pěkně spí, oba 11 hodin v tahu v noci, takže denně po 7hodině zalomí a mám pohodu. Spíš jsem zvyklá, že si večer sednu ke knížce nebo se mrknu na nějaký pěkný film a tím se odreaguji, představa, že bych ale pracovala a doháněla práci mě trošku děsí. Nejsem moc noční pták, nejvíc energie mám dopoledne, ale to jsem zase doma s malým a ten mě nenechá.

kkarolinka
6. dub 2014

@breberka moje mamka měla třetí porod úlně nejlepší a nerychlejší, první taky dlouhej a druhej rychlej a třetí teda nejrychlejší. držím palečky, aby byl porod rychlí a vše dobře dopadlo.

breberka
6. dub 2014

@kkarolinka díky 😉

xmarg04
6. dub 2014

@kkarolinka No jo, kazdej je jinej, ja tohle davala 1,5 roku, ale pak uz me to vecny flakani se u televize nebo u konika fakt znechucovalo, na to jsem nemusela tak dlouho studovat, takze ja jsem rada, ze muzu něco delat... 😎 Ale je pravda, ze kdybych za to mela par stovek, tak na to kaslu...

kkarolinka
6. dub 2014

@xmarg04 tak to seš opravdu dobrá,měla bych se taky do toho pustit, abych úplně nevypadla. S
dcerou jsem si dodělala VŠ,ale to už je 3 roky zpět a od té doby, co jsme odstátnicovala, tak ani ťuk, nějak jsem to zabalila 🙂

xmarg04
6. dub 2014

@kkarolinka Ale tak jestli te nic netlaci, nenut se do toho, znechutit se praci na RD, která by te nebavila, je podle me strasne jednoduchy...😉

kkarolinka
6. dub 2014

@xmarg04 no spíš jde o to, že se nemám kam vrátit do práce a začít podnikat ze dne na den po skončení RD je asi náročný. Na rodičovské bych si chtěla vyzkoušet, jestli by to vůbec klapalo a jestli to není jenom můj sen, který je nedosažitelný. Ale ještě uvažujeme o třetím mimču, takže to zase o pár let odložím, pač já jsem vždycky v těhotenství a pak půl roku po porodu absolutně neschopná a sotva lezu 😉 .

xmarg04
6. dub 2014

@kkarolinka A v cem bys chtěla podnikat?

kkarolinka
6. dub 2014

@xmarg04 ráda bych si založila svojí dílnu (tak 3 švadlenky) na výrobu dámských oděvů. Ze začátku bych ale musela šít sama, pač někoho zaměstnat na to nemám finance ☹ .

marcinek
6. dub 2014

@sweetest BJF HSSHF S DSDHF JDSGFDSJGFDJ
DGVGCFHWFDSSDF
DCVKDF
FCXJVF-LD
DMV,¨
BVL
VDJDF
CVNDF
MFFDFJDFFDKGJFDLDXGLGŮDGKLDGLŮDGGFXG34545255556
DFDFDGFKLJXKFSFLDJFSŮLFJSDLKFJS
DFSJFKJSKFDJS
FSDHFSKJHFD
DSFDSJHFD
DFSFHDSJSDYFSFJSŮLJF
SFDFJSKFHD¨S
DSKJSDFDFS

sweetest
6. dub 2014

@marcinek ??? nechápu 😀

zuny
6. dub 2014

@breberka 1. porod odtekla mi voda, malý byl za 5 hod na světě (tři dny předem šílenej průjem) - nevěděla jsem do čeho jdu, a čekala větší bolesti 😀
2. porod od noci zvracení a průjem, 4 hodiny kontrakce, malý v 8 večer na světě, vodu mi napichovali v porodce - byl rychlý, ale byla jsem vyčerpaná z toho zvracení, nemohla jsem se ani pořádně napít
3. porod - vyvolávaný po 10ti dnech (předchozí o 13 dní dřív 😀 ), v 7.30h zavedli tabletku, od 9 hod kontrakce, pak mi praskla voda, zvracela jsem opět 😝 , ale malá byla v 11hodin na světě, ten byl nejrychlejší 😀

xmarg04
6. dub 2014

@kkarolinka Tak na tom je zas dobry, ze to muzes vyzkoušet sama a rozsirit teprve když se podnikani chytne...😉

marcinek
6. dub 2014

@sweetest Domca zase cvicila abecedu 🙂

sweetest
6. dub 2014

@marcinek Aháááá..už jsem myslela, že jsem debilní 😀 😀 😀

lenkaef
6. dub 2014

@breberka můj třetí byl stejný jako druhý.
Do porodnice jsem šla naposlední chvíli a do dvou hodin bulo po všem.
Od začátku bolestí takových těch větších cca 3 hodiny. 🙂 🙂

lenickan
6. dub 2014

Ahoj holky chci se zeptat jak zláváte 3. dítko, které máte ryche po dvou prvních?
My dle všeho budeme mít třetí s temrínem porodu prosinec 14, takže budeme mít doma 5 let a 1a3/4 roku...

kookinka
6. dub 2014

Ráda bych připojila i mou zkušenost s více dětmi. První se narodila dcera (nyní 4,5roku). Porod vyvolávaný, 12 hodin bolestí, ale dcera úžasná, hodná, usměvavá dodnes. Proto jsme se rozhodli brzy pro další. Syn (nyní 2,5 roku) se narodil za 6 hodin "pohodových" kontrakcí. Zato byl a je uřvaný a děsně zlobivý - přesný opak dcery. Děti si rozumí a mají se rádi. Potřetí jsem otěhotněla neplánovaně. Po zvážení zda si miminko nechat jsem se v 11tt dozvěděla, že čekám dvojčátka. Na silvestra se po krásném těhotenství narodila naše sluníčka. Já ani občas nevím, že je mám jak jsou pohodoví, nenároční a děsně žraví 😀 Všichni je milují. Uvidíme jak se časem zapojí do smečky 😉 Já vše zvládám levou zadní a když je nějaký den blbec doufám v lepší zítřky 🙂

julietta111
6. dub 2014

@kkarolinka Díky, doufám že jo ale je to ještě dlouhá cesta🙂

ventilkova
6. dub 2014

@kookinka teeda, tak to klobouk dolu 🙂 ja to mela jako vy, ale jak pres kopirak.. Jen pohlavi jinak... Ale prvni naprosto pohodovej a druhej vysirak az na pudu... Jen potreti holcicka.. Stejne jako vy, pohodarka az na pudu ... Znite neuveritelne optimisticky a klidne ... A to mate o ditko navic a s malymi rozestupy... Ja mam pohodu... 18...7... A tri mesice .... Mejte se krasne a uzivejte... Protoze deti jsou dar za kazdych okolnosti🙂

ventilkova
6. dub 2014

@breberka prvni dlouhy 21 hodin, chlapecek 3,95 kg a 54 cm, druhy 8 hodin, chlapecek, 3,81 kg a 53 cm, treti holcicka, 2890 a49 cm, cisar

kkarolinka
7. dub 2014

@xmarg04 ano, to je fajn. je to můj velký koníček. Akorát, že šít se moc po nocích nedá, nejlepší je denní světlo, jinak to stojí za houby. Taky ze západu jsme zavalený zbožím, takže konkurence je strašně vysoká, ale zkusím to, třeba to vyjde 🙂 .

kkarolinka
7. dub 2014

@ventilkova můžu se zeptat, co bylo pro Tebe lepší císař nebo přirozený porod? Kamarádka rodila první dítě císařem a druhé pak přirozeně a furt vychvaluje císaře, že se to nedá s přirozeným porodem srovnávat. Je pravda, že porod bolí, ale zase pak to zotavování u císaře taky není žádnej med 😉

ventilkova
7. dub 2014

@kkarolinka jasne ze muzes, za me teda jednoznacne prirpzeny porod... Soice to boli, ale ja dvakrat porodila naprosto bez problemu kluci byli skoro ctyrkilovi, pokazde bez nastrihu a do hodiny , dvou mi bylo, jako bych nerodila... Cisar byl pro me osobne docela psychicky trauma, jizvu citim dodneska, a to se mala narodila druheho ledna. A zatimco po normalnim porodu uz neboli nic a ty se uz jen radujes z miminka, tak po cisari prijde vsechna bolest az potom a fakt to boli. Navic dite nemas hned, ja malou videla poprve asi na pet minut po dvanacti hodinach... To taky neni nic moc a ac jsem se fakt snazila, kojeni se nam nepodarilo rozpohybovat, takze je mala od tri tydnu na UM, kdybych si ja mohla vybrat, tak urcite prirozene

misahorackova
7. dub 2014

@kkarolinka Ahoj, já mám doma dva chlapečky - 4 a 2 roky a snažíme se po delším uvažování o třetí 🙂 Taky jsme chtěli chvilku počkat, ale přesně jak píšeš, lepší, když budou mít k sobě dětičky blíž 🙂 My jsme finance taky řešili, počítali jsme, plánovali, ale ono ve finále se nic stejně naplánovat nedá. My bydlíme v domečku, kde budeme co nejdřív trochu rekonstruovat, abychom se tam všichni vešli 😀

kkarolinka
7. dub 2014

@ventilkova taky jsem si říkala, že je lepší přirozený porod. Já jsem dceru rodila 18 hod a vážila 3,7 kg, ale u prvorodiček je doba porodu delší, takže myslím, že těch 18 hod.průměr, akorát jsem měla přes 20 stehů. Syn se narodil za 2,5 hod. a vážil necelých 4,5 kg, byl hodně velikej a tak mi povolil celé pánevní dno a měla jsem pak rok průblémy sedět a tak jsem jezdila na rehabilitace. Teď jsem byla u Dr. a ptala jsem se jí, že bychom rádi třetí a ona mi řekla, že mi doporučuje už císaře, což nemám moc radost, ale je to prej na mě, klidně i přirozeně, ale ať počítám s obříkem, prej se váha stupňuje.

kkarolinka
7. dub 2014

@misahorackova to je pravda, že ty finance se nedají naplánovat. Co se týče oblečení, tak toho hodně podědí, nějaké to jídlo navíc není taky nějaký výdaj. Spíš potom až když je škola a jsou děti starší, to je pak asi náročnější na peníze. My se teď také do domečku stěhujeme, takže se snad taky poskládáme. Znám i takové, co bydlí v paneláku s více dětmi a taky jsou v pohodě 🙂, ale když jsou děti starší a mlátí s nimi puberta, potom je určitě lepší víc prostoru
.