Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

aenya
2. led 2014

Jo jo, to byly tenkrát slova i mé maminy, když nečekaně potřetí otěhotněla "Uživili jsme dvě, tak to třetí taky zvládnem" 😉 Asi to moc řeším 😉 ale když si uvědomím jak ty peníze občas lítají už teď ( kroužky, škola, školka, hypo atd.) 😝 a to na hory nejezdíme 🙂

keimilka
5. led 2014

Ahoj holky, můžu se přidat? Nedočetla jsem všechno, ale ráda bych sdílela zkušenosti a postřehy 🙂 Čekáme třetí miminko, plánovaně, ještě je to celkem tajné, ale snad se všechno půjde půjde jak má. Koukala jsem, že je tu taky někdo s termínem v srpnu 🙂

amuskaberuska
7. led 2014

@keimilka Ahojky, také čekáme třetí miminko. Termín mi vychází na 26.srpna. Zítra jdu k doktorovi, tak sem docela nervozní 🙂 Také je to plánované mimi, ale chci to utajit, co nejdéle to půjde. Rodina nemá zrovna pochopení k takovému počtu dětí. Už když jsme čekali druhé, tak říkali, že dvě děti je luxus a že jsme blázni 😀 Ale my chceme velkou rodinu 🙂 Přeju pohodové těhotenství 🙂

amuskaberuska
7. led 2014

@valibuka Ahojky, dlouho jsem tady nebyla 🙂 Už čekáme třetí miminko, konečně se zadařilo a jsme moc šťastný. Přeju ať je i u Tebe všechno v pořádku a ať máš v bříšku holčičku 🙂 😉

valibuka
7. led 2014

ahoj holky 🙂
tak genetika dopadla dobře, včera jsem byla na velkém UTZ a nenašli nic podezřelého, takže asi opravdu mi jen funguje trochu méně placenta,proto mám hladiny toho hormonu nížší - co jsem četla,tak jeden z důvodů je fyzická zátěž,což si myslim,že by mohl být můj případ, jsem tady s klukama celé dny sama, oni jsou taková malá teroristická skupinka,takže večer opravdu padám na hubu 😝 no a pohlaví jsem si teda říct nenechala,ale myslim,že toho pindíka by tam viděl každý, to se nedalo přehlédnout 😀 obzvlášť včera,když doktor kontroloval močové cesty,tak to podbarvil a bylo vidět,že ty trubice vedou mimo tělíčko 😀 já už to prokoukla minule u dr,tak se přiznám,že trochu zklamání tam bylo - nevim jak to popsat, nelituji toho,že to miminko je asi chlapeček,ale spíš mi přijde líto,že čtvrté dítě mít asi už fakt nebudu a tim pádem nikdy nepoznám vztah matka a dcera z té druhé strany. Ale teď už jsem si zvykla,dokonce jsem ve finále radši - kluci budou jedna banda, spoustu peněz se ušetří děděním oblečení a hlavně jsme v pátek byli v hračkářství a když jsem viděla kolik stojí barbie a miminka a prostě všechny ty hračky pro holky - to je děsný! Pro ty kluky se vždycky najde autíčko kolem stovky,ale teda v tom dívčím oddělením se snad automaticky začíná na cenách od 499,- 😝
@amuskaberuska moc gratuluji 😀 tak to byl asi krásný vánoční dárek 😀 a jak ti je?

keimilka
7. led 2014

@amuskaberuska Ahoj, díky za přivítání. Taky přeju co nejpohodovější těhotenství. U nás to zatím ví z rodiny jenom tchyně, bydlíme u ní, tak jsem si říkala, že by si mého blití asi brzo všimla sama 😀 Ale ona to bere v pohodě, že je to naše věc, hlavně v červnu, nebo v červenci se doufám budeme stěhovat, její domek je malej a přeci jenom budem všichni radši, až budem my bydlet ve svým. Trochu se bojím, co na to řekne tchán a moje rodina, i když tam je víc dětí celkem normální. Kvůli reakci tchána bych byla docela ráda, kdyby to teď byl zase chlapeček, on je vysazenej na ty dědice 😀 Mě osobně je to jedno, hlavně aby bylo v pořádku. Moc se těšíme.

keimilka
7. led 2014

@amuskaberuska Ty jo a koukám, že máme stejně staré i starší děti, to je dobrý 🙂

marcinek
7. led 2014

@amuskaberuska tak v tomhle ti rozumim. My mame deti 2 a obcas hlidam jeste chlapecka zname, tak si 3 umim predstavit a pohravam si s myslenkou si poridit jeste miminko. Ale moje rodina na to nema pochopeni a uz se desili, kdyz jsem v lete na oslave nechtela pit panaky kvuli kojeni, jestli nahodou nejsem zase v tom. Ted nas teda brzdi stavba, ale snad to dokoncime a nebudu uz moc stara, takze to pak budem tutlat dokud to na me nebude videt. No to pak bude toco 😀

libara
8. led 2014

@valibuka gratuluji k chlapečkovi. 😉 😉 mě zase doktor při poslední kontrole řekl, že mám placentu moc nízko a nařídil klid a poslal mě na neschopenku. Tu jsem zatím odmítla. Mám posit, že si zatím v práci odpočinu víc jak doma. No a chodím jen na 6 hodin...tak to není taková hrůza. Jinak mám na 22.1 plánovaný velký 3D ultrazvuk, tak se moc těším, jak na naše Růžovka zase vyrostla a jak bude vypadat. Pořád jsem jí chválila, jak je podle kluků něžná v kopání, ale poslední dny se teda rozjela.
No a holky už nakupujete??? Já něco po něčem pomálu a už mám dokonce pár adeptů na kočárek. Celkem by mě zajímalo, jaké favority máte vy???
Taky jsem měla obavy co řekne okolí na to, že budeme mít třetí dítě a ještě když máme ty kluky tak velký. A zatím jen pozitiva a naopak všechny kamarádky jsem nakazila a uvažují o mimču.

amuskaberuska
8. led 2014

@valibuka Moc děkuju, no je mi zle a dost zvracím, přesně jak jsem očekávala 🙂 Dneska jsem byla u doktora a miminko odpovídá 8. týdnu a všechno je zatím v pořádku, tak se mi trochu ulevilo 🙂 A tak nějak tuším, že to bude chlapeček, cítím se prostě uplně přesně jako když jsem čekala prvního 🙂 Jinak jsme se to dozvěděli pár dní před Štědrým dnem, manžel dostal těhu testík pod stromeček. Byly to moc krásné Vánoce 🙂 A s těma hračkama pro holky máš naprostou pravdu, je to mnohem dražší než pro kluky 🙂

@keimilka No já si toho taky hned všimla, že máme podobně staré děti 🙂 Taky doufám, že bude vše v pořádku a pohlaví nám je také jedno, hlavně ať vše probíhá v pohodě 🙂

amuskaberuska
8. led 2014

@marcinek No já se té reakce přátel a příbuzných fakt bojim, kdybychom měli podporu alespoň z jedné strany, ale ani moje mamka nebude moc nadšená 😀 Musíme jim prostě vysvětlit, že je to náš život a naše starosti. 🙂

valibuka
8. led 2014

@libara já zatím pouze vytřídila věci po klukách co nebudu potřebovat (třeba jako zimní obleček na 3m miminko asi v srpnu opravdu neunosí 😀 ), zkusim to za pár korun prodat a pak udělám inventuru co je třeba dokoupit. No a kočárek - já měla Bébécar Stylo AT a byla jsem spokojená, jen ten náš už měl dost najeto a třeba ta aretace tak úplně už nefungovala,takže bych ráda nový kočárek. No a ať koukám,jak koukám,tak asi skončim zase u Bébécaru 🙂 ale to je všechno ve hvězdách - ostatně v pátek nám zdechlo auto a nevypadá to dobře, možná to pro něj bude "smrtelná nemoc",takže pokud bude potřeba kupovat nové /samozřejmě ojeté,ale i tak bychom chtěli, aby bylo zase na několik let,takže něco to stát bude/ tak asi budu vděčná za ten původní kočárek 😝 😀 😀 😀

@amuskaberuska to jsou ty samé pocity, já si fakt připadala jako když je mi 15let a musim oznámit že jsem těhotná 😲 a zrovna dneska nás na procházce zastavila jedna mamina,kterou znám tak od vidění a hned na mě,jestli je pravda,že čekáme třetí 😝 a pak mě politovala - tak jenom lovim v paměti,jestli jsem taky někdy na někoho neměla takovou reakci, ono je to třeba myšleno dobře,ale mě to začíná vytáčet - k prvnímu gratuloval každý, k druhému většina a teď to třetí je pro každého symbolem něčeho strašného 🙄

amuskaberuska
9. led 2014

@valibuka No přesně 🙂 Taky už jsem připravená na soucitné pohledy kamarádek a na příšerné poznámky příbuzných, že už jsme si měli dát pokoj, když máme kluka a holku, tak proč budeme mít další, když máme už jakoby splněno 😀 😀 Taky mi přijde, že v dnešní době je asi dáno tabulkově kolik dětí musíš mít a běda když máš o jednoho nebo dokonce od dvě děti víc než je přípustné 🙂 No doufám, že to utajíme co nejdéle to půjde, protože to bude pro příbuzné fakt rána 😀 A moje výbuchy vzteku nejsou v těhotenství vůbec pod kontrolou 😀 😀

prapodivna
9. led 2014

Já teda čekám teprve první, takže se teprv uvidí, jestli si to nerozmyslím 😅 , ale kdybych mohla, měla bych dětí klidně 5. Když vidím, jak moc úžasná je moje rodina, jak moc jsem vděčná za své 2 sourozence tak chci, aby moje děti měly podobnou možnost. Rodina je nejlepší kámoš 🙂

prapodivna
9. led 2014

Každopádně mě překvapuje, že máte tolik negativních reakcí z okolí, co je jim do toho a je fakt smutné, že lidem taková radostná událost připadá jako tragédie :/

keimilka
12. led 2014

Mě negativní reakce taky překvapujou. Pohybuju se mezi rodinama, co buď tři děti už mají, nebo nějaké třetí čekají, nebo o něm uvažujou 🙂 Třeba spolužačky ze školy by nad tím asi kroutily hlavou, většina má asi zažitý páreček jako ideál a nikdo nemůže chtít nic jinýho a proč třetí, když se to vydařilo na kluka a holku 😀 Ale s těma se vídám velice okrajově a je mi to celkem jedno, doufám teda, že by mě nikdo nepolitoval, to mi přijde už fakt moc. Co se týče našich a tchána, tak trochu obavu mám, sice mají všichni tři děti, ale máme teď dost vysokej úvěr a určitě bude mít někdo řeči, proč radši nejdu do práce...No co už, napracuju se ještě dost si myslím a s dětma to tak rychle uteče...

julietta111
12. led 2014

Ahoj, já zatim tři děti nemám máme dvě. Kluka a holčičku a teď mám pozitivní test a v ut jdu teprve poprvé k Dr. Když jsem někde řekla, že by třetí dítě bylo fajn, tak se mně lidi taky ptali proč když máme holku a kluka? Kamarádku co čekala třetího chlapečka, dokonce lidi litovali že zase kluk....Mám kamarádky co mají tři děti a je jich celkem dost a všechny říkaly že reakcee většinou negativní nejen od rodiny, Nějak to nechápu,co je komu do toho kolik kdo dětí má.

amabilis
13. led 2014

Je to opravdu zvláštní. Mně totiž taky přijde, že je čím dál víc vícedětných rodin a přitom se neustále lidi diví, když někdo chce třetí. mně taky řekli, že máme odvahu apod. Ale zas je spousta lidí, kteří nám fandí 🙂

lili_k
13. led 2014

Ahoj, me taky prijde ze je stale vice rodin co maji/planuji tri deti. Ja jsem se setkala v me rodine s naprosto silenou reakci, manzelova rodina ale ok - asi je to i tim, ze manzel je z vice deti.
@amabilis pamatuju si te z diskuze podoli - jsi tam nakonec registrovana? Nam se to nakonec podarilo, i kdyz to nejdriv vypadalo dost beznadejne ...... tak mam radost. Mozna se tam potkame 🙂

amabilis
13. led 2014

@lili_k Jojo, podařilo se 🙂 Akorát mám strach, abych nerodila dřív a netrefila se do malování sálů ☹ Potkat se tam by bylo fajn, se třetím dítětem už budem řešit i jiné věci, než jak chytit miminko, tak by byla docela zábava. Já beru porodnici jako oddych, relax, kde mám na starosti jen miminko a personál se o mě postará - uvaří mi, uklidí a já se flákám 😎

lili_k
13. led 2014

@amabilis jj mam to stejne, pri druhem diteti sem si tam docela odpocinula, bylo mi jasne ze jak prijdu domu tak mam na krku dve deti, starsi byl jeste takove miminko tou dobou, pliny apod., no a hlidani nikdy zadne 🙂
Jen ty poradny pred porodem, ty byly narocne ☹ ted tam planuju zacit chodit co mozna nejdyl 😉
A abychom se netrefili do malovani salu, to mam taky trochu strach. ale myslim ze to dame v terminu plus minus. Stejny to bylo i u Adama, to jsem mela zase termin asi 4 dny pred uzaverou 🙂

keimilka
13. led 2014

Já šla s Johankou ambulantně, chtěla jsem být brzo s Bártem, aby se se sestřičkou dřív sžili...v porodnici s tím žádný problém neměli, všechno jsem měla domluvené, ale u malé se objevila žloutenka a každý den jsme pak jezdili na odběry a pořád to bylo hraniční, hraniční, až nás asi pátý den hospitalizovali...S malým jsme v dětské se žloutenkou skončili i přes to, že jsme byli v porodnici pět dní z toho on den pod světlem, tak si v tomhle nemám co vyčítat, ale prostě jsme si vůbec žádný sžívání neužili, takže teď asi zůstanu normálně v porodnici. Aspoň si ušetřím řeči sestřiček v dětské...

amabilis
13. led 2014

@keimilka Já jsem taky docela alternativní, ale v tomhle jsem sobecká. Rodina beze mě musí chvilku vydržet. Pak už nikdy nebudu s miminkem sama. I když dám děti do školky a manžel bude v práci, stejně budu muset uvařit, uklidit, vyprat a tak. Z tohohle pohledu je porodnice fakt jediné místo, kde si člověk fyzicky odpočine. Jen teda psychicky ne, nějak mají (a to neplatí jen o porodnici, ale nemocnicích obecně) zvláštní senzory, že když člověk třeba konečně po náročné probdělé noci usne, tak ho vzbudí třeba kvůli vizitě nebo tak. A taky mě tam otravuje to převažování dětí a podobně. Kojím podle potřeby, takže je jasné, že dítě při tom kojení má nižší jednotlivé dávky, než dítko, které se hladové na matku vrhne jednou za tři hodiny 😀 A z malé dokonce první noc vylezl veškerý mázek. taky celou noc probrečela, jak jí bolelo bříško a furt se kroutila, sestřičky mi to ani nechtěly věřit 😝

keimilka
13. led 2014

@amabilis To úplně chápu, že si chceš užít miminko sama, my jsme odcházely po cca 20 hodinách, u nás tohle spadá pořád pod ambulantně 😀 Zvednout se hned po porodu a odejít domů, na to jsem taky neměla, hlavně jsem si ten zážitek porodu chtěla užít v klidu, jenom s malou, takže jsme zůstaly přes jednu noc a dopoledne šly domů. Jestli všechno půjde dobře, tak v srpnu zůstanu v porodnice normálně. Ten režim mi taky vadí, ale když člověk není prvorodička, tak je víc v klidu a personál si tě tolik nevšímá 🙂

amabilis
13. led 2014

@keimilka Jojo, taky jsem si všimla, že k vícerodičkám už se chovají jinak - přišlo mi, že mě víc respektují, protože už vím, o čem mluvím a ne, že se jen domnívám. Aspoň tak si to vysvětluju 🙂 😅

valibuka
14. led 2014

já s druhým celé tři dny v porodnici prospala - nechtěla jsem kvůli tomu ani žádné návštěvy 😀 Kubík byl zlaté dítě, navíc jak jsem ještě nedlouho před porodem kojila prvorozeného,tak už jsem se druhý den plně rozkojila,tak byl spokojený, najedený a vždycky se jen vzbudil i na krmení. Na pokoji jsem měla štěstí na spolubydlící - teda ona byla s prominutím blbá jak štoudev,takže žádné hovory bych s ní vést nedokázala,ale byla chápavá a když nám děti spali a přišla za ní návštěva,tak šli z pokoje pryč - a i to její miminko bylo hodně spavé,takže fatk pohodička 😀 a časy kojení a váhu jsem si vymýšlela 😝 akorát ráno a večer vždycky poctivě,ale jinak jsem na to dlabala - stejně na propuštění bylo stěžejní jestli měl vyšší váhu při ranní vizitě před doktorkou 😝 tak nějak doufám,že i teď po třetí to všechno proběhne podobně hladce - jen prosím nechci zase hemeroidy,ono bude stačit to zavinování dělohy 🙄

nika166
21. led 2014

Ahoj, chtěla jsem se Maminy zeptat, zda-li máte některá termín teď někdy ? Čekám třetí holčičku sice mám termín až 10.2., ale už to pomalu vypadá 🙂 a jak to zvládáte s dětmi doma ? 🙂

lenkaef
21. led 2014

Ahoj maminy.Taky mám tři děti a jsem nesmírně ráda!!!
Moje matka sice měla prupovídky ,jako .... a teď jste se odsoudili k chudobě....

Chci říct,že fandím všem,kdo se rozhodne pro více dětí!!! 🙂 😉

valibuka
21. led 2014

@nika166 já až v květnu,ale trochu ti závidim,že už se ti to tak blíží - sice mám strach,jak to budu zvládat,ale nemůžu se zbavit dojmu,že to bude mnohem lepší než teď s břichem. Jsem pořád strašně unavená, nikam nedojdu, protože se hned zadýchám, když kluci zlobí,tak mě okamžitě vytočí na maximum a to si zase nadávám,že to není dobré pro mimi - no prostě už aby bylo venku a škodila jsem zase jen sama sobě 😀

nika166
21. led 2014

@valibuka jojo už je to super, těším se neb už je to tak trošku vopruz, mám docela pravidelné tvrdnutí bříška, tlaky ani nemluvím a na záchodě jsem pořád 🙂 Holky to zatím dávají statečně, ale taky jsem často vytočená na nejvyšší míru kvůli hlouposti 😖 Taky si říkám, že až bude malá venku, tak to bude fajnovější, tedy hlavně já nebudu jak vorvaň, jsem taky docela unavená a pak v noci kontrakce a čučím tu do stropu 😒 a ráno klasika proč já a vstávat 😀