Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

andy21
12. srp 2013

@majatob to víš, že jo, neřeším,jen mě to vůči té malé v břiše rozčiluje, že už udělala něco špatně, že není kluk 😀
Ale tak pro mě je hlavní rodina, ti jsou všichni nadšení a ostatní se zvyknou, dokonce jsem asi 2 kamarádky nahlodala 🙂
Vaše děti mají pokojík spolu viď, holky taky budou mít....pro mě je v tomhle trošku odstrašující příklad můj brácha, má dvě děti a každé má svůj pokojík, v něm svou TV, DVD přehrávač a počítač, to mě trošku děsí....

julietta111
12. srp 2013

Kamrádce se před 14 dny narodil třetí chlapeček, další čeká třetí v lednu. U syna ve školce mají 2 děti další dva sourozence. Takže v okolí je docela máme 🙂 Ale reakce typu, že je to moc atd., že to prostřední je chudák.....jsem už taky slyšela. Nějak nechápu, v čem je ta dnešní doba tak hrozná na to mít tři děti...v čem to bylo dřív lepší?

andy21
12. srp 2013

@julietta111 dříve to nebylo nic lepší ani horší, akorát podle mě nebylo tolik slabochů a taky lidí materiálně zaměřených, to až dnešní doba konzumu každýho nutí vydělávat víc, aby mohl víc utrácet a stejně pak zná někoho, kdo má víc a tak se pořád žene a žene a děti do toho zas tak moc nezapadají...

majatob
12. srp 2013

@andy21 jj, máme 2+1, takže jiná možnost ani moc není 🙂 my nemáme TV žádnou, veškerou tuhle techniku obstarává jeden notebook, nějak mi to nechybí a děti to zatím nevyžadují 🙂 no, ale uvidíme co bude až začnou chodit do školy 😀

mircisek
12. srp 2013

Ahoj holky, s některýma se už znám. My máme dva kluky 5 a 2 roky a holčička 5 měsíců.
@julietta111 To bych chtěla vědět, proč je to prostřední chudák. Jasně - má hodně věcí po starším bráchovi, ale to by měl i kdyby byl druhý a poslední. A i tak se mu snažíme vždycky koupit něco nového, aby neměl pocit, že všechno dostává jen Filípek.
@andy21 My máme domeček, ale je nachystanej na dva pokojíky. Teď je to jeden pokojík, aby měly děti hodně prostoru a mohly být co nejvíc spolu a až budou větší, tak budou kluci spolu a holčička bude mít svůj pokojík.
@majatob Ty jsi fantastická! Tvůj fotoblog sleduju. Jsi tak tvůrčí. Já se snažím se dětem věnovat, chodíme ven, čtu jim, povídáme si, ale chybí mi tvoje hravost (nebo jak bych to řekla), ale to já jsem neměla snad ani jako malá. 😉 Můj nejstarší je takovej introvert, kterej si hodně rád hraje sám, tak mi ani nedává tolik prostoru. Zato s prostředním se budu muset posnažit. 😀

mircisek
12. srp 2013

Jo na nás se taky lidi dívají, že jsme blázni. Ale podle mě není na světě větší štěstí než úsměv mých dětí. Tak jsme si ty úsměvy namnožili.😀 Manžel už další nechce (prý je na to už starej) a moje tělo už hodně protestuje, ale klidně bych si dala říct na další. Holt se s tím budu muset nějak srovnat. 😉

julietta111
12. srp 2013

@mircisek Já to taky nechápu proč je prostřední chudák, několikrát jsem se s tim setkala a nikdy to nepochopila ☹

@andy21 Je to pravda, lidi prostě baví komentaovat a strakat nos do věcí co jim nenáleží. Ať si pořídí dětí kolik oni chtějí a ostatní nekomentují.

mircisek
12. srp 2013

@julietta111 Aha, já doufala, že se to konečně dozvím. 😀 Tak jsem zase tam, kde jsem byla. 😀

julietta111
12. srp 2013

@mircisek Jedna kamarádka mi řekla že ten prostřední je vždycky ten nejmíň úspěsný...No to je přece důvod proč si nepořídit třetí dítě...

nessik
12. srp 2013

Holky, moc vám fandím a závidím. Mám doma 2 holčičky, prvňačku a tříletou a moc chci ještě třetí. V lednu jsem o miminko přišla a od té doby se nám nedaří ☹ Není nic hezčího, než když mě moje holčičky obejmou a dají pusu. Moc je miluju, je krásné vidět, jak se mají rády a myslím, že nám prostě děťátko ještě chybí. Kéž by se ještě zadařilo.

julietta111
12. srp 2013

@nessik Držím palce ať se brzy zadaří!!! Taky doufám, že nám vyjde

mircisek
12. srp 2013

@julietta111 Chachacha, tak teď jsem se fakt zasmála. Vzhledem k diametrálně odlišným povahám mých chlapečků s chutí budu sledovat, jestli tohle platí. A což až se projeví naše princezna. 😉

julietta111
12. srp 2013

@mircisek Já na ní zase koukala jestli tohle jako fakt může myslet vážně....

elgreco
12. srp 2013

Holky, moc Vám všem děkuji za názory a asi taky půjdeme do třetího mimíska. Je to to nejkrásnější, co člověk může mít 🙂 . Myslím, že je lepší mít tři děti pěkně pohromadě s menším věkovým rozdílem, než pak třeba jednoho samotného, to pak se člověk musí zase do toho dostávat a pak je to takovej jedináček 🙂. S tímprostředním dítětem si nejsem jistá, jestli je míň uspešné, to se mi zdá nějaké divné, já sama sem prostřední a nepřipadám si méně úspešná 😉

julietta111
12. srp 2013

@elgreco Podle mě je to taky blbost, je to jen názor co jsem se dozvěděla proč nemít tři děti. Já si taky myslim, že je to to nej co člověk může mít!

cincolina
12. srp 2013

ahoj, zdravím všechny, obzvláště @mircisek 😉 . Ještě letos budeme majiteli tří dětí a už se těšíme. Máme holku 3 a kousek a kluka 1,5 roku a právě teď začínají být parťáci na hraní, bude to čím dál lepší a až si budou hrát tři, tak už nás totálně převálcujou. Podle mně to pro děti musí být dobrý vyrůstat ve větší skupině a taky dobrá škola do života. No a my rodiče to snad přežijem a podaří se nám jim předat to nejlepší co můžem, aby z nich byli slušní lidi.
Při zjištění, že čekáme třeťátko mně vůbec nenapadlo přemýšlet o penězích nebo jestli se vejdem do bytu, ale jestli to zvládnem psychicky 😀 .
@julietta111 kamarádka co má tři děti občas chování prostředního zdůvodňuje právě tím, že je ten prostřední, ale podle mně to tím fakt není ...

paajinka
12. srp 2013

ahoj holky, my máme čerstvě 3 a fakt nelituju... klidně bych si za 2 roky dala číct ještě na 4... ale manžel už nechce... a já jsem šťastná za ty 3 - pravda, malinko se bojím financí, ale snad to zvládneme... 😉

yildiz
13. srp 2013

@andy21 tak to verim me to rika kazdy, no to musi byt taky kluk konecne to chce ne ? taky uz jsem na to pomerne alergicka ..ale ja chci take i do tretice holcicku !!! 😀 snad se to vyplni 😀 jak se rika do tretice vseho dobreho ze ? Ale jinak urcite je prednejsi tedy zdravicko to jooo.....je fakt ze se u me v rodine delaji jen holky tak uvidime zda se zase potvrdi 🙂 - taky preji at se Ti to vyplni ....🙂 ale myslim, ze uz mas asi po ultrazvukach jasno ...to Ti malicko zavidim tak snad ? 🙂 diky diky ...

andy21
13. srp 2013

@yildiz ano my už víme 100%, že čekáme holčičku 😉

yildiz
13. srp 2013

tak to je supeer, ze pranicko vyslo ! Snad vyjde? i nam ? 😀

paajinka
13. srp 2013

@yildiz - kluci jsou taky super, já vždycky hrozně chtěla 2 holky a teď jsem ráda za 2 kluky 😀 - naše holka je stejně největší raubíř ze všech 😉 - jen ona hodně chtěla ségru, ale je unešená i z mimi kluka...

yildiz
13. srp 2013

@paajinka - vsak kluciky nezavrhuji ...akorat mozna s nimi neumim nejak zachazet ? 😀 u nas je to poradnej babinec a sama holka 😀 tak asi proto nejak ten predsudek o klukovi 😀 mno uvidime ...co to prinese 😀 - je fakt ze starsi dcera kdyz byla mala tak si porad prala brasku 😀

paajinka
13. srp 2013

@yildiz - já mám 3 bráchy a malý kluky jsem nikdy nemusela - je to jiný než s holkama - přijdou mi mazlivější (teda ten malej ještě ne 😀) a prostě úplně jiný, ale přesto báječní

vlckulka
13. srp 2013

mám tříletá dvojčata a také si zahrávám s myšlenkou na další dítko. Mám tu krásnou představu, že bych si užila mateřskou s jedním dítětem 😀 Je mi ale 35 let, prostoru pro další dítě také zrovna moc nemáme, tak nevím. Manžel ten by chtěl hned bez zaváhání, ale já mám strach, jsem totiž silnější postavy. Sice těhotenství s holkama jsem měla naprosto bez problémů, ani jsem nějakým zázrakem téměř nepřibrala, holky byly moc hodná miminka, ale prostě se bojím ☹

yildiz
13. srp 2013

@vlckulka ahoj pokud je vse ok tak proc neuvazovat o mimi ? A s vekem si nedelej starosti ...jsem o neco starsi a sla jsem do toho ...dokonce mam kolegyni v praci...je ji 42 ! a ceka dvojcata !!! 😀 ma teda starsiho syna tomu je asi tak 20? ale teda odvazna je to je pravda ! to uz bych i ja teda mela strach 😀 ale tak proc ne , ze ? docela ji fandim...🙂

vlckulka
13. srp 2013

@yildiz díky za povzbuzení, mě i tak trošku trápí ta moje váha, jenomže to je začarovaný kruh - když budu čekat než zhubnu, tak mezitím budu vesele stárnout 😒 Ačkoliv asi nejsem první ani poslední, která je silnější a chce miminko 🙂

yildiz
13. srp 2013

@vlckulka neboj se toho....ale chapu te..ale psala jsi ze ani moc s holkama nepribrala tak kdyz se ji zdrave tak 20kg mit nebudes a nemusis..hmm ? A pak se s tim da delat cokoliv ! 😀 myslim s vahou a tak ! Tak nevahej !!! Drzim pesti at tady brzy napises ze vas bude vic 😀

vlckulka
13. srp 2013

@yildiz ono u holek bylo asi více faktorů, ani tak mne netrápily nevolnosti, jako spíše nechutenství, takže jsem jedla opravdu, když už mi bylo špatně a pak se přidala těhotenská cukrovka, takže jsem držela dietku, takže jsem nabrala ve výsledku neuvěřitelné 1 kg a v porodnici jsem pak nechala 16 kg. Byla to luxusní dietka 😀 Ale mám strach, že co bylo jednou, nemusí být i podruhé. Ale miminko mne opravdu láká, manžel na mě také naléhá, on by třetí chtěl, asi má představu, že to bude ten vytoužený malý fotbalista 😀

yildiz
13. srp 2013

@vlckulka 😀 hihihi to teda to jsou ty predstavy chlapu a zachovani rodu 😀 to by si mozna asi taky manza pral toho "kluka" a asi nejen on kazdy do me huci ze to chce kluka ..mno ale ja mam proste jine predstavy tak doufam, ze je prevezu s holcickou 😀 snad to vyjde ...?? uvidime ...ale mam podezreni ...ze ? tak vidis ..nabrala jsi 1kg a nechala tam 16kg to je teda luxus !!! Urcite to bude i ted ! hmm ?

zuny
13. srp 2013

@babsandersson taky jsme čekali až odbydem asi 11.týden. Ještě jsem v 7.týdnu krvácela, ale to ještě nikdo nevěděl. Na jednu stranu jsem si říkala, že pokud se udrží, tak se udrží, pokud ne, tak mám už dvě děti a svět se nezbortí. Na druhou stranu mám daleko větší strach, aby všechno bylo v pořádku 🙂 Mně to bylo ze začátku jedno jestli další kluk, prostě na kluky jsem zvyklá 😀 , holka by byla něco jinýho. Ale zase v budoucnu asi ta holka má blíž k matce. Manžel by chtěl holčičku. Nejhorší je ale vymyslet jméno pro třetího kluka, mě už došla inspirace 😅
@andy21 @elgreco Já jsem o třetím ještě před rokem vůbec neuvažovala, ale dvě se mi teď zdá jaksi málo....Ti první jsou dva roky od sebe, byl to teda záhul asi první půlrok, ale teď si moc krásně vyhrají (a porvou).Teď mi je 31, příští rok bych měla nastoupit zpátky do práce, ale v lednu čekáme třetí. Sice budu skoro 8 let na mateřské, což mně teda moc děsí, ale kdybych nastoupila zpátky, už bych se na třetí nezmohla. Nejsem zastáncem toho mít dítě v 35letech a ještě se v životě nadělám až až 😠.
Máme baráček, ale vysokou hypo (snad všechno splatíme za 13 let), žijeme celkem od výplaty k výplatě díky té hypo. Ale pak až budou děti větší, budu chodit už do práce, tak se to snad trochu zlepší.