Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

nika166
21. led 2014

@lenkaef Jééé to jsi mi potěšila, já byla taky totiž docela rozhozená z reakce mých rodičů typu, co jsi si to zas vymyslela, ještě jedno dítko ....... taktéž jsem pro víc dětí, pokud je to alespoň trošku možné vždyť je to radost 😉

ipkh
21. led 2014

@nika166 Jé, stejné pocity, super.
Třetí miminko jsem neplánovali, ale když se zadařilo, byla jsem šťastná a doufala v holčičku. Moje mamka nadšená nebyla, ale vzala to. Zbytku rodiny jsme to ani nestihli říct, chtěla jsem až po 12 týdnu, kam jsme ale nedošli. Tím jsem si ušetřila "keců" tchýně, která má sama 3 děti a nám už u druhého říkala, že jsme nezodpovědní... (po 5 letech manželství, ve vlastním domě, bez půjček)...

adusak
21. led 2014

Ahoj holky tak mě to také nedá, abych nepřispěla vlastní zkušeností 🙂 .Máme doma dva úžasné kluky 5 a 9 let. S manželem jsme vždycky chtěli věčí rodinu a tak když ségra oznámila, že čekají miminko (její první) nějak mě přepadla myšlenka, že by přece jen nebylo špatné užít si to poslední těhu a mimi ze ségrou a tím to začalo...Otěhotněla jsem v celku brzo cca po.2měs. snažení. Nedočkavě jsem si dělala test a psala ségře jak moc se těším na společné těhulkování. No a abych to neměla tak jednoduchý tak mi na první kontrole paní doktorka zdělila, že tam jsou miminka dvě 😕 . Začala jsem se smát a z ordinace jsem odešla dost šokovaná. Volala jsem to manželovi a ten po ujištění,že si nedělám srandu začal řešit auto, prostě byl naprosto v pohodě. Mě trvalo hodně dlouho než jsem se s tím,že budeme mít 4 děti smířila. Teď už se hrozně těšim i když vim,že na nějaké užívání se ségrou můžu zapomenout, bo to bude pěknej záhul. Peníze rači neřešim, teď jsme se měli celkem dobře, dovolený u moře, barák, auta, tak si holt trochu pohoršíme a budem jezdit třeba pod stan 😉 .Takže holky 3jsou pohoda 😉

nika166
21. led 2014

@adusak Krásné !!!! Velká gratulace k dvěma Mimískům 🙂 určitě to bude nářez, ale zvládneš to ! Finance taky neřeším, nějak to prostě bude a jen doufám, že to proběhne v klídku, hlavně abychom byli všichni zdraví a to ostatní se nějak udělá neb když se chce všechno jde 😉

lenkaef
21. led 2014

@nika166
@adusak gratuluji k těhu!:o)

sweetest
21. led 2014

Zdravím holky.
Mám doma 2 dcery ( 20,17let) a z kraje kvvětna se nám narodí konečně kluk 🙂 Tudíž radost obrovskááááá 😀

adusak
21. led 2014

@nika166
@lenkaef Díky 🙂

valibuka
21. led 2014

@nika166 tvrduntí břicha mi ani nepřipomínej, mě už tvrdne teď a vím,že bude hůř - vždycky poslední měsíc mám křeče do nohou 🙄 já za sebe můžu říct,že si těhotenství tedy moc neužívám, snad to první,jenže to jsem zase měla špatný screening, byla jsem i na odběru plodovky,tak z toho byl člověk takový vykulený,že jsem zase pořád měla strach,aby něco nebylo špatně. A taky je to asi teda též tím,že manžel opravdu není tip,který by mě na rukách nosil kvůli tomu,že jsem těhotná ☹ Takže pořád musím zvládat všechno jako dřív a jenom tiše závidím,když někdo napíše,jak je o něj doma pečováno.

lenkaef
22. led 2014

@sweetest gratuluji to je krásne! :o)

ipkh
22. led 2014

@adusak U nás to bylo podobné, i když neplánované.
Já doma kluky 11 a 7 let, švagrová v 6. měsíci TT a moje ségra o dva týdny míň než ona. Když jsem dávala ségře věcičky, nakousla jsem před ní, že už mám 3 týden menses, že možná mám cystu... za dva dny mě dr. dle UTZ ukázala, že cystě tluče srdíčko a je to 5. týden TT. 😉
Radost ale pak trvala jen 6 týdnů. ☹

adusak
22. led 2014

@ipkh tak ten konec je smutny ☹ a plánujete, že se o to třetí dítko ještě pokusíte? Jinak já přesně jak píšeš ty jsem začala dávat věcičky ségře a pak to zjistila.

lenkaef
22. led 2014

Mě tedy manžel chvilku do třetího přemlouval a když jsem pak přišla s tím,že chci mimi,tak mi nevěřil!! 😀

ipkh
22. led 2014

@adusak Manželovi se do toho vůbec nechce, já bych ráda.
Léčím si ale teď boreliozu a navíc z genetiky vyšel špatný gen, co způsobuje trombózu apod. Ale dle dvou dr. by to problém neměl být, ale hrozí vyšší riziko potratu, půl roku předem brát kyselinu listovou a B komplex + konzultace na genetice a pak UTZ taky tam 😒

amabilis
22. led 2014

@ipkh Na trombozu je dobrý ještě anopyrin v nízké dávce. Je potřeba ho brát prekoncepčně, začít alespoň 14 dní před tím, než se začnete snažit a brala jsem ho až do 16tt a opravdu jen nízkou dávku - 50mg anopyrinu denně (takže půl tablety). Doktor na imunologii mi to vysvětloval tak, že pokud se zacpávají žíly, neproudí krev, jak má pupečníkem a nedochází k vyživování plodu, respektive jen málo a nestačí to, ještě je tam pak jiný problém, ale to se dočteš tady:

http://www.neplodnost.org/imunologicke-priciny-...

a cituji:
Výše jsme zmínili antifosfolipidové protilátky jako překážku oplození a zdárného vývoje zárodku. Jejich negativní vliv je často nutné omezit podáváním tzv. antiagregačních léků (například malých dávek Anopyrinu) před oplozením a v průběhu těhotenství. Podobnými účinky – ucpáváním cév placenty a zhoršením výživy zárodku – se mohou projevit také některé vrozené poruchy krevní srážlivosti, podmíněné tzv. trombofilními mutacemi (Leidenská mutace, mutace genu pro MTHFR a další). Tyto poruchy nemají imunologickou příčinu, patří do péče hematologických pracovišť a zde je zmiňujeme pro podobnost příznaků.

No a právě to MTHFR jsou právě ty trombofilní mutace, pak je dobré nebrat listovku jen samotnou, ale i v naštěpený formě, takže já nejsem moc příznivcem různých vitamínů apodobně, ale zrovna tady u toho je jako prevence dobré koupit listovku už v naštěpené podobě (říká se tomu foláty) a to má Femibion 800, ale je teda drahý, ale v případě mutací je to jedna z mála cest, jak zajistit, aby mělo tělo tý kyseliny listový dostatek.

Tak snad jsem vás tu neotrávila svou přednáškou 😅

amabilis
22. led 2014

@ipkh Ty trombofilní mutace způsobují potraty dost často 😒

gabriella84
22. led 2014

@ipkh Ahoj já mám ted už tři děti ale předcházelo tomu také nemilé překvapení 4samovolné potraty a před posledním těhu mi zjistitli trombofilní mutaci.Já třetí dítě strašně chtěla.Chtěla jsem vždy hodně dětí mým snem bylo mít 4děti ale jsem ráda že mám 3 a že jsme všichni v pořádku.Poslední porod se mi totiž hodně skomplikoval. Ale je to krásné mít tři děti a na reakce ostatních se nedívám je to naše věc. 😀

sweetest
22. led 2014

@lenkaef Tři jsem vždy chtěla, jen jsem netušila, že to bude tak později 😉 Tak zase bude malej vlastně jako první, když holky už jsou velké a ta starší už s námi ani nebydlí, mladší jezdí jen na víkend z intru..tak budu mít doma klid 😀 😀 Už se těším!! Teď to jen vydržet s tím tvrdnutím do nějakého slušného týdne, pak lehký porod a je to 😅 😅

ipkh
22. led 2014

@amabilis Díky za cokoliv.
Na hematologii taky půjdu. Femibion jsem brala teď ten jeden měsíc.

lenkaef
22. led 2014

@sweetest mě právě ani ve snu nenapadlo,že budu mít tři.
Mám je po šesti letech,takže jsem si každou užila zvlášť. :o))
Někdy je to záhul a už nemůžu....mateřskou "nemám" pracuji doma,takže jse piřád v zápřahu.. :o(
Ale můžu říct,že jsem si to třetí těhu užívala nejvíce!!! :o))

Ty budeš mít pohodu a klídek...čas pouze na mimi. :o)

naxii
22. led 2014

Ahojky holky,

mám dva kluky 8 a 5,5 a zrovna čekám jak dopadnu jestli přijde ms nebo ne.Jsem rozvedená a s přítelem žijeme víc jak tři roky spolu, mimi odkládáme a odkládáme, máme krátce byt na hypo a vybavujeme.Tak se teď rozhlížím, jak se na to dívá rodina a vůbec, jak se to dá zvládnout 🙂 myslím že sice v poklidu ale přeci jenom mám trochu strach.
No do pátku by měla MS dorazit ale pár dní je mi už celkem špatně a v plodné dny se nám ujely nohy 🙂)) takže jsem napjatá.

naxii
22. led 2014

@ipkh máš MTHFR ? Já mám k tomu eště mutaco protrombinu F II .. první dvě těhotenství byly celkem v pohodě, proběhly u mě dvě transfuze ale všechno v poklidu.. teď jsem měla několikrát ducha na testu a po spoždění 5ti dní MS, máš tím nějakou zkušenost ?

sweetest
22. led 2014

@lenkaef Přesně tak , pohodu ...jako s první 🙂 A už jsem "zkušená", tak nebudu panikařit a těším se. No já od určitého věku taky žádná myšlenka na dítě 😉 ...naopak, že jsou holky velké, já jsem už "svobodná" a můžu začít žít...no a prásk, rozchod s partnerem, nový partner, svatba, stěhování na druhou stranu republiky a navrch prcek 😀

lenkaef
22. led 2014

Ty brďo tolik změn! ;o)
Když jsem se rozvedla bylo první dceři 5 let.Našla jsem si přítele a do roka
byla svatba a narození druhé dcery.Rekonstrukce baráku a narození třetí dcery.Té nejmladší jsou dva,takže se toho u nás taky hodně událo během poměrně kráté doby. ;o))

sweetest
22. led 2014

@lenkaef Jj, rok y 2012-2013 byly zlomové 😀 Letos budeme slavit ( v únoru) s manželem 2 roky spolu, v květnu přijde prtě a v červnu bude 1. výročí svatby 😀

lenkaef
22. led 2014

@sweetest dá se toho stihnout hodně ani člověk nemrkne! 😀

sweetest
22. led 2014

@lenkaef Tak to rozhodně! 😀 😀

valibuka
22. led 2014

já taky třetí původně plánovala,až tihle raubíři trochu odrostou,alespoň o těch 5let a hlavně až bude hotový dům - hmm a ono se to nějak událo 😀 teď mě docela zajímá,jestli dřív porodim a nebo začneme kopat základy 😀

lenkaef
22. led 2014

@valibuka kopat základy jdou i s prckem. ;o))

ipkh
22. led 2014

@naxii Odpovídám až teď z domu. Koukám do papírů a mám MTHFR a taky PAI-1. Je to hodně nové, výsledky mám od pátku.
S MS ti moc neporadím, otěhotněla jsem 3x plánovaně a vždy na první pokus, po 4. neplánovaně. První těhu skončilo v 6.TT - zamlklé, 2. udržované s častým špiněním 40+4 syn (ADHD), 3. těhu téměř bez problémů 40+2, 4. 11 TT.
Dneska jsem dostala MS po 7 týdnech od revize, tak snad to bude dál chodit nějak pravidelněji 😉.
Se snažením bych ráda začala po letních prázdninách, snad se to té doby dám do pořádku.

valibuka
23. led 2014

@lenkaef 😀 😀 tak já budu mít stejně nejdůležitější funkci - hlídat aby nedošlo pivo,takže musim hlavně pořídit kočárek,pod který se mi vejde basa 😀 😀