Třetí dítě

saima1
25. lis 2006

Ahoj holky, je tady některá zvás co už má dvě děti a chce, nebo čeká třetí?

ventilkova
3. lis 2013

@valibuka no já vůbec nedoufala... Respektive jsem si nepřipouštěla, že by to domtřetice byla holčička ;) čím víc se to blíží, tím víc se nemůžu dočkat ;)

zuny
4. lis 2013

@valibuka já čekám taky holčičku, do třetice, kluci, hlavně ten starší, už se nemůžou dočkat. Mladší teď prochází obdobím pořádnýho vzdoru, tak doufám, že do ledna se uklidní. Bude to zápřah, ale těším se....S těmi financemi mi povídejte, máme hypo celkem vysokou a teď starší chodí do školky, mladší půjde snad v září taky, peníze jen lítají a to jsou zatím malí 😒 Naštěstí to oblečení můžem koupit v bazarech 🙂

libara
4. lis 2013

Ahoj, taky se k vám přidávám. Doma mám 2 kluky 15,5 a necelých 12. No a nějak se zadařilo a čekáme 3 přírůstek do naší rodiny. termín mám květen 2014. Před sebou mám ještě vyšetření na genetice, ale nepřipouštím si, že by mohlo být něco špatně...snad dělám dobře. Kluci o mimču ještě neví, pokud dopadnou výsledky dobře, hned jim tu novinu sdělíme. Zatím potají plánujeme, co všechno budeme muset předělat, aby se nám doma všem dobře žilo. Manžel z toho byl tak vykulený, že v první chvíli chtěl jít okamžitě přistavovat nový pokoj. Naštěstí už ho to přešlo. Já si zase vybírám kočárky...je to moje úchylka.

valibuka
5. lis 2013

ahoj 🙂 Dneska jsem byla na screeningu a všechno vypadá v pořádku,tak se mi zase trochu ulevilo a mám snad konečně nějaké směrodatné datum porodu - 16.5.2014.
@zuny to by mělo přejít - ještě,že si to vybral takhle před narozením 🙂 můj nejstarší prodělal opravdu důkladné období vzdoru,když byli mladšímu 3měsíce - trvalo to necelé dva měsíce,ale bylo to šílený! A přitom když jsem přišla z porodnice,tak to byla taková pohodička a najednou ze dne na den takový šok 😝 a s tou hypo - my si jí teď navyšovali,protože na jaře začínáme stavět dům, tady do bytu by to fakt se třema dětma nešlo 😖 tak teoreticky když pak prodáme byt,tak to bude relativně v klidu,ale jestli se nám nepodaří byt prodat,tak teda potěš koště 😅 Tak snad se za ty dva roky než to budeme řešit trochu rozhýbe trh s nemovitostmi.
@libara já jsem z těch kočárku ztracená, vypadá to,že zase skončim u Bébécaru,protože jsem byla maximálně spokojená,jen už měl tenhle moc naježděno a bylo to znát na komfortu ježdění,tak chci jiný - což zase moc nechápe manžel 😝 a můžu se zeptat kolik ti je?

libara
5. lis 2013

@valibuka je mi 38...porodím v 39...jak už jsem tady někde psala...STARÁ MATKA. Já se zamilovala do Bria pro jeho lehkost. Jen mi sporťák přijde dost úzký. Oba kluci byli hrozně velcí a tak mám obavy jak dopadne mimi. Aby se nám tam v zimě ještě vešlo. Moc mi líbí I Candy, ale ještě jsem si ho nikde nevyzkoušela. Třeba budu zklamaná. Chci prostě skladný kočár do auta. Nepředpokládám, že budu denně někde korsovat a vyvážet. Na to opravdu asi nebudu mít čas. Nakonec budu stejně ráda, když usne na zahradě!!!

zuny
5. lis 2013

@valibuka já jsem měla termíny u kluků 18.5. a 10.6., narodili se oba o 13 dní dřív se stejnýma mírama (3,30 a 49cm), starší je 5.5. a druhý 28.5.. takže skoro přesně po dvou letech 😉 U staršího jsem tohle období vzdoru nezažila, byl hodnej, jen teď jak chodí do školky, tak začíná blbnout, mladší si mě za cestu z obchodu lehne třikrát na chodník, že nechce jít, domlouvání nepomáhá a ani lupnutí na zadek, pořád s ním musím mluvit jak s malovaným vajíčkem 😅 Ale zase je mazlivější než starší, přijde se pomazlit.
My máme dům 5+1, tak se v pohodě vejdem a nemusíme bydlení řešit do budoucna. Na druhou stranu hypo máme šílenou, za 12 let když se to podaří, tak splatíme, jen při zaplacení nutných výdajů nám zbývá měsíčně asi 6tis ☹ na jídlo,drogerii,benzin, ale děcka nám to vynahrazují, někdy teda je to dost na zabití 😝
Když jsem byla mladá, v pubertě, tak mi tři děti přišlo jako ideál, ale pak když na to přišlo, tak jsem chtěla co nejdřív do práce kvůli penězům, kluky jsem měla teda po dvou letech, tak bych příští rok po 5 letech šla do práce, pak se to nějak zlomilo a dvě mi přišlo málo, takže teď půjdu do práce až po 7,5 letech, ale zase není kam spěchat, ještě se v životě nadělám 😀

valibuka
5. lis 2013

@zuny já je mám o dva dny 😀 starší 2.8.2010 a mladší 31.7.2012 😀 mě při podobných záchvatech "vytřel" podlahu u doktorky v čekárně,jak se tam vzteky válel 😝 ty jo, zpětně nechápu,jak to můžeme vůbec my matka přežít 😀 a v práci jsem byla naposled 1.12.2009 - jsem byla od začátku těhotenství na neschopence,takže taky půjdu po nějakých 7,5letech - to bude strašný 😀
@libara to já budu právě jezdit denně - musim venčit psa,taky asi vyzvedávat nejstaršího ze školky a máme tu špatný cesty, samá bahnice a štěrk, nějak zapomněli na asfaltky,takže potřebuju aby to byl tak trochu tank,ale zároveň skladný do auta, protože předpokládám se budeme často přesouvat na stavbu 😒 a i tak pořád někde jezdíme - nákupy, doktoři, občas nějaká návštěva u kamarádek a třeba co mám teď sporťák,tak ten se tak blbě nakládá 😠

zanet29
9. lis 2013

Ahoj holky, tak už delší dobu to tady pročítám 😀 Tak my máme taky tři děti,1. holku 7let,2. holku 3, 5let a malého benjamínka -chlapečka 10 měsíců. Hodně mi mluvíte z duše, dost se stotožnuju s vašíma názora.
No já jsem šla do třetího i z důvodů, že bych zkusila do třetice teda toho chlapečka.

valibuka
10. lis 2013

@zanet29 ahoj 🙂 tak to koukám,že mise byla úspěšná a kluk se povedl 🙂 a jak to zvládáš - je to lehčí než jsi myslela nebo naopak ještě větší boj? Já si stále častěji říkám,že horší než teď to být nemůže - nesnášim když je mi špatně a nemůžu proti tomu celkem nic dělat, už je to sice lepší než ze začátku,ale stejně spoustu věcí nezvládám kvůli šílený únavě 🙄

zanet29
16. lis 2013

@valibuka , tak nějak mise se povedla 😉 , my by jsme brali i holku, ale kluk je i příjemná změna. No myslela jsem si, že to bude lehčí, jak byl Pepinek malé miminko, tak nepotřeboval žádnou péči, prostě jenom nakojit, přebalit a spinkal a mohla jsem se věnovat holkám. No teď už i on potřebuje taky nějakou pozornost, ale zase už je samostatnější a pěkně se zabaví a starší dcerka ho pořád tahá jako kočku, jsou rádi, že se mají, jsou hotoví sami ze sebe. Ale už se to nějak ustálilo a už je to lepší....akorát ještě kojím a moc mě nenechá v noci vyspat, takže místo abych přes den uklízela či něco dělala, tak pochrupkávat s dětma 😀 . Uvařit stíhám při nich, ale nějaký větší úklid nehrozí, ten pak dělám o víkendu a manža hlídá děti.

valibuka
17. lis 2013

@zanet29 já si myslim,že ze začátku /pokud není miminko nějak moc plačtivé a nespavé/, tak je to relativně pohoda,ale začne to potom šestym měsíci 😖 No my do toho budeme ještě stavět a kolem roka se snad stěhovat,tak asi budu mít mega spotřebu čokolády,abych to zvldála s nervama 😀 😀 A ještě nejstarší půjde do školky,což bude asi ze začátku peklo - on docela dost nesnáší jakoukoliv změnu,tak asi fakt veselé období - ale zase mám hooodně času se na to psychicky připravit 😀

amabilis
4. pro 2013

Ahoj holky! Taky čekáme třetí. Zatím jsme to dětem ještě neříkali - nemají pojem o čase a poslouchat několik měsíců, kdy už konečně, na to asi nemám nervy 🙂 Zatím stačí nekonečná únava a že furt "bleju jak Amina".

@valibuka školka už je poměrně finanční záhul, nikdy bych tomu nevěřila, ale to je školkovné, stravné, různé pracovní sešity, výlety, fotky atd. Samozřejmě na ty akce člověk děti nemusí přihlásit, ale popravdě by mi to bylo líto 😅 Ale nestěžuju si, bude hůř 😎

libara
13. pro 2013

Ahoj holky, tak všechna vyšetření včetně plodovky( pro jistotu) dopadli na výbornou a v květnu nám ke dvěma chlapákům přibude do třetice HOLČIČKA!!!! Už se nemůžeme dočkat. Kluci i manžel jsou nadšení. Sice nejdřív chtěli bráchu, ale vzhledem k věkovému rozdílu usoudili, že ségra bude lepší. 😀 😀

pisisvori
13. pro 2013

@libara ahoj prvně gratuluju ke zdravé holčicce a pak se chci zeptat na tu plodovku. Jsem stejně stará jako ty, v únoru mi bude 39. Poslali tě na tu plodovku pro jistotu i když screening byl v pořádku? Nebo vyšlo něco ne úplně jistě dobře? Díky .

amabilis
13. pro 2013

Mně je teprve 36 let, ale stejně jsem dostala doporučení na genetiku. Takže mě teď čeká screening, kdy se na základě odebrané krve a UTZ vyhodnotí riziko dawnova a edwardsova syndromu (mám pocit, že ještě něčeho, ale nejsem si jistá), pak ještě UTZ ve 20.týdnu, kde už by mělo být vidět uložení a velikosti orgánů. Já právě na odběr PV nechci, moje kamarádka díky tomu přišla o dítě - zanesli jí infekci, dítě se narodilo ve 26.týdnu a po týdnu zemřelo po obrovských bojích. Naštěstí už existuje neinvazivní metoda, ale je dost drahá - říká se tomu prenascan - odebere se krev a pošle na speciální vyšetření a prý je to dokonce přesnější než odběr plodovky, ale stojí to 14 tisíc. Popravdě doufám, že to nebudu potřebovat, ale kdyby náhodou, tak jsme s manželem dohodnutí, že to prostě zaplatíme.

ludva
13. pro 2013

@pisisvori Ahoj, třetí dítko jsem čekala v 35 letech. Výsledky screeningu jsem měla 1:50000, takže naprosto úžasný, jenže v rodině máme bohužel děťátko s DS, takže mi v Gennetu plodovku doporučili a hned udělali... Můj gynekolog byl z toho ale velice rozčílený, protože mu přišlo riziko potratu při amnio risk... Upřímně, nevím, jak bych se rozhodla dneska.

HOdně štěstí a zdravá miminka všem 😉

berenika39
13. pro 2013

@pisisvori ahoj, už delší dobu NENÍ jen věk indikací k amniocentéze. tím se určitě nenech ovlivnit. já před šesti lety ještě byla na amc kvůli věku, ale už tehdy to prý bylo zbytečně, což jsem zjistila až následně, dodnes mě to mrzí, sice se nic nestalo ale ty neervy - po amc jsem měla křeče, dráždivou dělohu a 14 dní jsem se nervila, jestli se něco nestalo, byla na magneziu. Pokud budou výsledky prvotrim. screeningu ok, je všechno ok a nešla bych už, jen proto, že je ti víc než...držím palce. Rohodovala bych se jen podle výsledků.
p.s. mě bylo taky 38.

pisisvori
13. pro 2013

@amabilis jenomže ten prenascan není ale tak spolehlivý jak ta plodovka, takže když po špatném screeningu, kdyžpůjdu na prenascan a vyjde taky špatně tak půjde stejně na plodovku pro potvrzení, takže mi to přijdou trochu vyhozené peníze.
@berenika39 mě to tak z toho co psala libara přišlo, že ji tam posílali kvůli věku, proto jsme se ptala. S dcerou my taky vyšli hodnoty jako 1:50000, 1: 150000 a tak, kajže když screening vyjde takhle tak asi nikam nepůjdu, ale když vyjde třeba 1:500-700, tak to bude těžké rozhodování🙂

berenika39
13. pro 2013

@pisisvori nevím, je to na tobě, ale riziko potratu je xxxx krát vyšší než riziko postižení. potrat se udává cca 1%☹, i víc, záleží na pracovišti, sleduje se průměr, některá vynikající pracoviště mají procento menší, někde je ale zase vyšší.

zuny
13. pro 2013

@amabilis
@libara
Já čekám do třetice holčičku, moc se na ni těšíme. Když jsme ještě nevěděli, co to bude, tak starší syn pořád mluvil o sestřičce, nechtěli jsme mu to potvrdit, aby nebyl zklamanej. Teď už máme nachystaný dvě postýlky - jedna v obýváku a druhá v ložnici a syn už se ptá, jestli náhodou nebudou dvě sestřičky, když máme dvě postýlky 😀 to už by mě trefilo 😉
Školka je záhul, za staršího jsem teď počítala běžně tisícovka (300+stravné) + když jedou do divadla nebo nějaká akce, všechno se platí. Mladší by měl nastoupit potom v září, tak další peníze. Ale chci, aby na akce chodili, taky by mi to asi bylo líto, kdyby nejeli....

pisisvori
13. pro 2013

@berenika39 no to víš, že se budu rozhodovat až by to nastalo, takhle člověk jen myslí, ale pak je to jiné. Díky🙂.

amabilis
13. pro 2013

@berenika39 Ono hlavně se mluví jen o riziku potratu... Ale nezahrnuje se do toho kvantum předčasně narozených dětí, protože to může být klidně měsíc od odběru plodovky a jak dokázat, že to bylo tím ☹ Takže takové to falšné, že je plodvoka bezpečná ☹

@pisisvori Prenascan uvádí přesnost "pouhých" 99.9%, což mi přijde jako docela spolehlivá metoda. Ačkoliv může být falešně pozitivní výsledek a pak máš pravdu, že se doporučuje ještě plodovka. Jinak já riziko 1:620 měla s druhým dítětem a na plodovku mě nikdo nehnal. Sama doktorka, co mi dělala UTZ řekla, že tam nic špatného nevidí a že je to prostě sníženo věkem a mám zdravou holčičku. U chlapečka jsem zase měla zvýšené hcg (a riziko 1:860)a to mi zas doktorka řekla, že by taky plodovku nedělala, že se prostě uvidí na tom UTZ ve 20.týdnu a jinak, že se stejně mají brát výsledky jako celek, takže samostatná hodnota nic neznamená. chodím do Gennetu, teď tam půjdu už se třetím dítětem, takže si myslím, že jim snad můžu věřit. Ale to víš, taky se bojím ☹
Tím jsem chtěla napsat, že 1:500 je poměrně dobrá hodnota 😅 Kamádka měla 1:42 a to už se teda hodně rozmýšlela, nechtělo se jí, ale hlavou zeď neprorazíš, takže šla a má zdravou holčičku.

amabilis
13. pro 2013

@zuny Mám to stejně, taky se snažím, aby mohli jezdit 🙂

amabilis
13. pro 2013

Jo a tady je něco o tom prenascanu:

http://www.mimi-klub.cz/radce-mimiklubu/tehoten...

libara
13. pro 2013

@pisisvori děkuji za gratulaci....nene, bylo to čistě na nás. Doma máme dva zdravé kluky a vzhledem k věku a zkušenostem jsme se už na začátku těhu dohodli, že podnikneme všechny kroky k tomu, abychom měli jistotu, že mimi bude zdravé. Přiznám se, že bych asi dobrovolně nešla do postiženého dítka a obdivuju všechny rodiče, kteří to dokážou. Odběr plodovky nic není. Břicho pobolívalo cca 2 dny a ještě se teda šetřím.Jinak toho nelituju, ale obavy z případného potratu jsem měla veliké. Odměnou za ten strach byla zpráva o holčičce.

aenya
1. led 2014

Tak si tu pročítám příspěvky a snažím se utříbit myšlenky. Nedávno mě napadla myšlenka na třetí dítě ( mám kluky 7 a 4 roky a přítel s předešlého manželství 9 letého kluka). Ještě donedávna jsem tvrdila, že mi to bohatě stačí, ale najednou se něco změnilo, možná tím, že teď v okolí mám mnoho kamarádek těhotných nebo s mimi, ovšem u všech je to 1. maximálně 2. dítě A ta 🙂 myšlenka stále sílí A tak 😨 přemýšlím, mám strach s financí, jestli bysme to zvládli. Docela mě potěšilo, že jsem na netu našla tuhle konverzaci. Tak nějak jsem si o tom chtěla i pokecat, protože před ostatními prozatím o této myšlence mlčím.

libara
1. led 2014

@aenya ahoj....vždycky se přece říkalo....kde se uživí dva, uživí se i tří. No a se stoupajícím počtem to určitě platí také 🙂 🙂

amabilis
2. led 2014

Holky, já se přiznám, že jsem si i tajně přála, aby to třetí byla dvojčata. Já bych moc chtěla čtyři děti, ale na to manžela už prostě neukecám 🙂 A osobně on záhul přichází fakt až s těma školkama, ale zas to už se částečně dědí oblečení, takže prostě oblečení na doma je to onošené ze školky a co 😎

ilovebaby
2. led 2014

@amabilis No ona školka ani ne, spíš ta škola potom a kroužky 🙂 my máme čtyři špunty a u těch dvou starších už je to maličko náročnější 🙂
a to nemluvím o prázdninách, když se třeba jede i na ty hory, to už je ranec 😀 ale zase čím víc dětí, tím více lásky a radosti 😉

amabilis
2. led 2014

@ilovebaby Já to myslela tak, že školkou to začíná 🙂 Pak už peníze lítají oknem 😅