Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

timbouctou
29. čer 2012

@rozarka65 to nezaručuje nic, ale máš větší šanci. Nemůžeš dítěti nalajnovat život, třeba ani na vš nebudou chtít, ale je potřeba dát jim tu šanci. Chápeš mě? A ne rovnou říct, nojo, musíme vás nějak podělit a protože jsme si nedokázali říct dost, tak si trhnete nohou.

weri1
29. čer 2012

@gilotek a to by ti nebylo líto, že mají na to mít vysokou, nemusí se dřít rukama, mohli by mít lepší život, ale protože maminka s tatínkem chtěli mít hoooodně dětí, tak bohužel budeš bez škol ???, to by ti ani trochu nebylo líto....tak to mě teda ano

gilotek
29. čer 2012

@weri1 ale k nám děti přišly hodně nečekaně, jestli jsi nahlédla, tak máme dvě nejmladší najednou. Takže říct, že maminka s tatínkem chtěli hoooodně dětí mi příjde trochu......
A nemyslím, si, že vysoká škola je nutnost. I člověk bez vysoké školy se dokáže uživit v kvalitní práci co ho baví a kolikrát vydělat více, než vysokoškolák. Ale to už je jiné téma

rozarka65
29. čer 2012

@timbouctou já tě chápu...jasně,že je větší šance...ale je to ještě daleko a budu to řešit,až ta doba nastane...kdoví,co bude..A vím,že je to velký výdaj,ale ani kdybych neměla děti,tak bych nemohla mít takový výdaj...takže by se to dalo vyřešit stejně,jako když se doma něco rozbije...vezmu si třeba půjčku...nevím,jestli jsem to napsala srozumitelně....

hehena
29. čer 2012

@timbouctou já ti nevim, ale asi jak píše @gilotek asi taky tak dalece nepřemejšlím, neb si myslím to, co už jsem napsala výš. že nic z toho, co máme teď není jistý. teď se můžeme mít třeba jak prasata v žitě a pořídit si 5 dětí a za 20 let budem vlivem okolností sotva vycházet.

snad se systém škol vypiluje natolik, že sociálně slabším opravdu umožní pracovat. jinak kolem mě je několik nevysokočkoláků, co si vydělávají velmi slušně. ono je všechno o příležitostech. ale jistě. je dobrý jít štěstí vstříc....
ale na druhou stranu tě chápu, a moc dobře. bez mých mojí mámy, bych s největší pravděpodností nedělala to, co dělám. mohla jsem mít rodiče, kterým by to bylo fuk, nepodporovali mě a teď bych dělala v marketu za kasou. měla jsem štěstí a jedno jim to nebylo. ale až tolik v tom nehráli roli ty finance jako to, že si všimli, že v něčem vynikám a nebylo jim to jedno (neb moji rodiče měli opravdu hluboko do kapsy, ale na kroužky v lidušce peníze vždycky schrastili - ale zas je to asi něco jinýho, než hrát závodně tenis, tam už je to asi o vyšších fin. nárocích..)

timbouctou
29. čer 2012

@gilotek myslím, že tu není ani tak řeč o tvých dvojčatech, to je samozřejmě prostě osud, ale spíš o tom názoru, co tu prezentuješ, ne?

gilotek
29. čer 2012

@timbouctou jistě, to je můj názor a stojím si za ním. Nechápu, že spousta lidí nemá více dětí jen kvůli tomu, že se bojí, že jim za x let nezaplatí školu 😕

weri1
29. čer 2012

@gilotek tak u mě nečekaně přijít druhé dítko nemůže....doufám, antiko zatím nezklamala 14 let....a jasně, kdyby ano, děti neutopím, ale prostě vím na co naše "síly" stačí.

weri1
29. čer 2012

dělala jsem v obchodě se zeleninou.....maminka tam přišla se dvěma dětmi a přemýšlela jestli koupit dva banány nebo jeden a dát napůl...nekecám, málem jsem se rozbrečela ☹

a jinak, když mi to finance dovolí, budu mít i 10 dětí, ale jelikož jedeme nadoraz, tak prostě bude jedno dítko....bydlíme v pronájmu, to není taky žádná sláva, manžel maká od vidím do nevidím, mrzí mě, že tak málo syna vídá.....taky nic moc....takže asi tak

timbouctou
29. čer 2012

@hehena před 30 lety to zas tak drahý nebylo, stačilo si odpustit pár flašek a pár návštěv kamarádů. Jistě že to je hlavně o výchově, mě ale naši moc nevychovávali v tom směru, že je třeba si za svou příležitostí jít, spíš se mi dostalo výchovy typu: až tohle uklidíš, nádobí umyješ a tohle a tamhleto uděláš, tak vem ségry a jděte nakoupit. A moc brzo se nevracejte.
Myslím si, že i kluk s vysokou může, když bude chtít, opravovat auta. Ale už bude mít víc příležitostí a může se rozhodovat, nemusí brát co je a doufat, že tím uživí rodinu. Ono i to, jestli jsi schopná se něco naučit, závisí hodně na tom, jak tě doma vedli. Ale to už je asi spíš pro psychology nějaké 😀

timbouctou
29. čer 2012

@weri1 to chápu, musím přiznat, že kolikrát taky mám podobná dilemata.

palosek
29. čer 2012

@sklenicka24 Ahoj, úplně náhodou jsem narazila na tohle téma 😉 ....a jakožto maminka tří dětí, a ještě ke všemu děvčat, to vidím takhle.... 😀 😀 😀 Nikdy jsem nechtěla děti hned po svadbě, chtěla jsem cestovat, zařídit si bydlení apod. Dopadlo to úplně jinak...Po svadbě jsem otěhotněla, trošku mi trvalo, než jsem to přijala 😒 (a to se odrazilo na povaze nejstarší), ale pak se něco zlomilo a já se vcelku hned těšila na druhou dceru s tím, že to budu mít při jedněch plínách 😀 Jsou od sebe o rok a 3m 😀 😀 Patříme do střední prac.třídy. Bydleli jsme prve u našich, v 8m první dcery jsme se přestěhovali na domek, který jsme teprv nedávno splatili. Pomalu jsme dali bydlení dokupy 😝 Oba jsme už pracovali, děvčata mají finančně náročné kroužky, ale zvládali jsme v pohoSice bez drahých dovolených, ale co už...to není všechno...A když se po 10letech zadařilo....strašně jsme se zas na miminko těšili. Nebylo plánované, přišlo s ním spousta změn, uskromnění (i pro starší dcery) 😅 Ale i spousta radosti 😀 Nepřemýlíme nad tím, co bychom si jinak mohli dovolit...žijeme...děkujeme za to, že jsou děti zdravé..... a pokud budou schopné a chytré, tak vystudují i tu VS. A finance zas nějak zvládnem 😉

hehena
29. čer 2012

@timbouctou mě by třeba bylo líto právě to, že to nemůžu umožnit dítěti dělat právě ten sport závodně. třeba hokej, nebo závodní taneční, neb to peníze opravdu měsíčně lítají a možná daleko víc, než dnešní studium státních VŠ. tak to by mě asi dralo hodně. ale s tou vejškou, to si fakt myslím, že pokud dítě fakt bude chtít, tak holt bude studovat při zaměstnání.

já třeba šla na obor, kde jsem fakt ty první tři roky musela bejt denně a ani dálkový studium neumožňovaly, jedině individuál ze závažných důvodů - snad jedině dítě. ale ty poslední dva už šly, ty jsem dělala individuálně, všichni k tomu už přistupovali jinak. takže kdybych neměla ty první tři roky podporu rodiny, tak mám smůlu, to je pravda.

majatob
29. čer 2012

mam tri deti a za blazna se nepovazuju 🙂 prijem mame prumerny, bydlime v podnajmu, dluhy zatim zadne, rozhodne nezivorime, ale jsme pomerne skromni, takze nas zadne exoticke dovolene apod. nelakaji. Oba studujeme (a kupodivu nas skoly zase tolik nestoji), muz ke studiu pracuje na cely uvazek. Nerikam, ze toho nema obcas plny zuby, ale zvlada to, myslim, velice dobre. Takze to, ze si student VS nemuze najit praci mi pripada jako naprosty nesmysl (to jen tak na okraj 😉.
Podle me je to cely o prioritach rodicu, u nas zvitezila na plne care rodina a udelame vsechno co je v nasich silach, aby jsme detem dali vsechno (mimo lasku, dobre vychovani atd.), co budeme povazovat za dulezity (sem nepocitam treba drahy mobily,...). Pro nekoho jinyho je zase treba dulezity aby mel on nejaky svuj osobni prostor i s malyma detma atd., nekdo ma zdravotni duvody,...je to jeho vec. Rozhodnuti je na kazdym z nas a nechapu ty vecny boje jedinacek-vic deti, verim, ze se kazda snazime byt tou nejlepsi mamou a je uplne jedno jestli pro jedno nebo treba tri.

irenka
29. čer 2012

Ahojky holky,

tak jsem narazila na toto téma.
Přidám také svůj doušek. Když jsem porodila podruhhé, tak jsem už na sále prohlašovala, že už nerodím.
A ted si říkám, jaká škoda, že už máme poslední miminko. Můj muž na to, že to tak být nemusí.
On je pro třetí A já jsem se právě rozhodla, že do třetího také půjdeme. Ano, bude to makačka.
už je ted a to mám děti jen dvě. Ale ony za to prostě stojí. A hlavně až budou větší a my tu s mužem nebudeme,
tak doufám, že se námpodaří je natolik dobře vychovat, že si budou ve všem pomáhat. 🙂
Samo, jsou tu finance a další okolnosti jako je zdraví. Ale co, zvládali to jiní, zvládneme to taky.
Obavy mám hlavně o zdraví, aby bylo vše OK, financí moc nemáme, ale myslím, že není v dnešní době zapotřebí mít děti naškrobené ve značkových hadrech. Alespon si budou vážit toho co mají.
Tedy alespon já v to doufá.m.... 😉 😀

rozarka65
29. čer 2012

@weri1 máme to taky tak...týden před výplatou běžně nemáme peníze...a když je výdaj navíc- brýle,čočky,boty apod.,tak je to celkem mazec....ale teď jsou ještě malé,tak se to ztratí jedno nebo dvě...horší to bude,až půjdou do školy,ale to už snad budu v práci.... 😉

timbouctou
29. čer 2012

@majatob no, dyk o tomto je celá tahle bláznivá diskuze 😀 o prioritách rodičů.

@gilotek ale to je právě ten omyl. Právě o tom, jakou budou mít ty děti budoucnost to celý je, nebo ne? Nebo proč jste si je pořídili?

gilotek
29. čer 2012

@timbouctou krásnou budoucnost jim můžu vytvořit i jinak, ne jen tím, že jim budu platit drahé kroužky a posílat je studovat. TAdy na tom se prostě neshodnem. Každý vidí ty priority jinde.

tak jsem si pokecala, jdu políbit ty 3 zlata v postelích 😉

hehena
29. čer 2012

@majatob ano! 😉

rozarka65
29. čer 2012

@irenka přesně proto jsem nechtěla jen jedno dítko.... 🙂

majatob
29. čer 2012

@timbouctou ale proc to resit na tolika strankach? 😀

timbouctou
29. čer 2012

@rozarka65 já jsem si brýle pořizovala z peněz, co jsem dostala k narozeninam 😀 jinak bych asi byla bez, protože třetí letování po zásahu miláčků už mi v optice odmítli 😀 no a s penězmi týden před výplatou... mám v hrnečku litr, do 10. To jsem na sebe zvědavá, jak to dám.

timbouctou
29. čer 2012

@majatob ani nevím, vypouštíme páru ? 😀

weri1
29. čer 2012

@rozarka65 my to máme těžší o to, že nás živí naše auto a čím lepší auto, tím víc práce.....a jelikož najezdí 300km denně po Praze, tak nás to auto dost stojí...někdo si do práce koupí monterky, my musíme vrážet do aut :-/

irenka
29. čer 2012

@gilotek
Souhlasím... priority! Možná mě budou v určitou dobu děti nenávidět, že nemají "boty NIKE" ale až budou dospelý, tak snad pochopí co mají, že mají jeden druhého.... 😉
A takováhle bude naše výchova.

@rozarka65
víš co je sranda, já nechtěla žádné. Vždy jsem si říkal, že na výchovu dětí prostě nemám. A ted? plánuju kdy na třetí... :D Sranda co? 😀

weri1
29. čer 2012

@timbouctou mám brýle za 10 tis, bohužel levnější mít nemůžu :( a prostě taky nemůžu mít jedny brýle na celej život.

cvachna
29. čer 2012

no,máme dvě děti a víc určitě neplánujeme 🙂 já pocházím ze 13cti sourozenců a jsem poučená,že dvě děti stačí a to bohatě..manžel dobrou práci,tak docela po stránce finanční dobrý a VŠ?tak to určitě budu po dětech chtít 🙂 já mám jen vyučák,ako ostatní sourozenci v rodině a manžel VŠ a kolikrát mu závidím ☹ a budoucnost?určitě oběma nějaký kroužky,co nejvíc se jim během učení věnovat a už teď jim děláme spoření na studium na VŠ 🙂 tak snad nezklamou 🙂 v dnešní době bez VŠ ani prd a co vůbec za 20let,že?? 😲

weri1
29. čer 2012

@irenka ale co sem pleteš pořád značkové hadry a boty ? o tom tady řeč není....taky nekupuji značku a prostě je to tak tak

rozarka65
29. čer 2012

@timbouctou to mi povídej...😀 Já si taky přeji vždy něco praktického,teda zrovna,co děti pořebují.... 😀 Aninka má brýle za 3,5tis.,ale se slevou,poukaze a pojištěním necelé dva....
Tisícovka,to je dobré...to se dá... 😉

irenka
29. čer 2012

@weri1
Prosím???? Já tu nic nepletu..... a jestli se tě můj příspěvek dotkl tak pardon..... !