Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

timbouctou
28. čer 2012

@sklenicka24 ahoj, u nás na vsi to začíná být nějaká móda nebo co 😀 taky koukám, říkám si, že jsou to fakt hrdinky. Já mám kolikrát pocit, že už s druhým jsem se možná přecenila, a třetí teda leda kdyby se stala nehoda. A té aktivně bráním 😀

weri1
28. čer 2012

když na to rodina síly a hlavně finanční prostředky proč ne ?

tkanicka
28. čer 2012

bláznovství? v čem? že si člověk dobrovolně odpustí squashe, spinningy a podobně a kafíčko, cigárko, pivečko?

terkajesterka
28. čer 2012

😀 co tři, i čtyři tu někdy vídám, tim 😀

já mám taky často (skoro pořád) co dělat s těmi svými dvěma rarachy, takže třetí v plánu nemáme. Ale musím říct, že když vidím nějaké mimino, tak se mi trochu stýská po tom všem, co to obnáší......no nic, nebudu to v sobě rozdmýchávat, mám pocit, že jsem to uzavřela s tím, že mám své fyzické a psychické limity, které bych tím asi překročila.........

sklenicka24
autor
28. čer 2012

@timbouctou Nebudu lhát, také toho mám občas nad hlavu. Zrovna včera, jsem manžela upozornila, že pokud budu mít někdy řeči, že chci další dítě, aby mi připoměl včerejší den. Kluci se mi zavřeli v obýváku a já si nevšimla dovřených dveří a silou jsem do nich vrazila. V celku by to šlo, kdyby neměli skleněnou výplň a já jí neprostrčila ruku....děs..., ale i přesto je miluji 😀

weri1
28. čer 2012

nekouřím ,nepiji.....a ten zbytek.....taky chci ještě žít 🙂 a za druhé, některé rodiny na to prostě nemají aby měli více dětí

veselatka
28. čer 2012

@sklenicka24 nechápu proč??? snad každá rodina ví a zhodnotí svoje možnosti, nejde jen o to, porodit dítě, ale zabezpečit ho i dál, my jsme do třetího dítěte šli a je to naprosto super, dokonce jsem teď řešili zda jít do čvrtýho, ale právě pro to, že jsem realisti, budeme mít jen tři
ségra má čtyři a jsou v pohodě,zvládají to dobře, nijak nestrádají....

sklenicka24
autor
28. čer 2012

@weri1 souhlasím, pokud jsou finanční prostředky pro výchovu, tak bych v tom problém neviděla, ale mít jeden pravidelný příjem a k tomu tři nebo čtyři děti.. no nevím....

terkajesterka
28. čer 2012

jako bláznovství mi to ale nepřipadá, spíš obdivuju tu sílu, jíž troj a vícematky disponují. A fandím jim 😀 z povzdálí 😀

je to každého volba, někomu připadá jako bláznovství mít v paneláku psa, někdo nechápe, že jsou lidi, kteří chtějí mít 3 a více dětí. Proč ne, když se o ně jsou schopni postarat?

sklenicka24
autor
28. čer 2012

@veselatka no právě, když to vezmu horem a dolem, spousta rodin tak reálně neuvažuje jako ty. Pak jsou na tom ale ochuzeni ty děti..

veselatka
28. čer 2012

@sklenicka24 no jo, to je prostě na každým, jak to cítí a zhodnotí,někdy jsou i ty dvě moc a lidi je obvykle mají, já vždycky chtěla tři děti, mám je a jsem za ně šťastná, ještě jedno bych si s klidem pořídila, ale tady už vítězí rozum, neříkám, že by jsme to nezvládli, ale už s velkým omezováním 😒

pulsatilka
28. čer 2012

my teraz cakame druhe 🙂 manzel, by chcel aj tretie, mam vsak problemove tehotenstva, tak uvidime... 😉 ja ho presviedcam o adopcii tretieho... 🙂

timbouctou
28. čer 2012

@tkanicka když na to někdo má, může si to odpustit. Ale z jednoho tzv. "průměrného" platu a jedné mateřské se to fakt nedá.

timbouctou
28. čer 2012

@terkajesterka tak čtyři asi u vás na vsi, ne? 😀 u nás zatím jen trojky 😀

timbouctou
28. čer 2012

@weri1 no, hlavně nervy 😝 😀

sklenicka24
autor
28. čer 2012

@timbouctou hele u nás jo..., sice jsme menší městečko, ale rosteme 😀

timbouctou
28. čer 2012

@sklenicka24 my taky nejsme nijak velký, kolem 5000 i v létě s Pražákama 😀 kecám, teď už to bude víc, Pražáci tu kupujou domy a stavěj jak divý.

tkanicka
28. čer 2012

@timbouctou z jednoho průměrného platu a jedné mateřské spousta lidí zvládne ke dvěma dětem minimálně kouřit a to když si člověk spočítá.... neříkám, že to jde vždy, ale je fakt hodně lidí, kteří se diví tomu, že někdo je ochoten pro děti obětovat víc než jiný. Co si budem povídat, někdo je schopný ze stejného příjmu uživit tři děti a někdo sotva jedno

sklenicka24
autor
28. čer 2012

@timbouctou tak to u nás je to samý vietnamec. Zrovna včera jsem koukala, že nám tu rostou další dvě večerky s jídlem...mazec

weri1
28. čer 2012

@tkanicka jestli někdo bydlí ve svém a někdo v pronájmu to dělá hodně.....někdo platí hypotéky, někdo ne.....někomu pomáhají rodiče, někomu ne ...atd atd

timbouctou
28. čer 2012

@tkanicka jo, ale my teda patříme spíš k těm sockám, co si vážně už nemůžou nic dovolit. Psala jsem průměrný plat, ale oficiálně je průměrný plat cca o 5 - 6 tisíc vyšší, než skutečný. A to je teda setsakra rozdíl.

tkanicka
28. čer 2012

@weri1 no nebo si někdo myslí, že mimčo potřebuje kočárek minimálně za 20 tis. jinému stačí za polovic atd. Ale jo, kdo chce hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody...

weri1
28. čer 2012

@tkanicka já nemám kočárek za 20 tis....šetříme kde můžeme a nejdeme ani do druhého dítka !!

timbouctou
28. čer 2012

@weri1 a někomu rodiče nepomáhají a ještě doplácí na dluhy bývalého, že jo 😝 aspoň moje babička nám trochu přispívá na školičku, od matky bych se ničeho nedočkala. A chlap je rád, že má práci, je mu přes 40 a nikde by ho už nevzali.

weri1
28. čer 2012

@tkanicka možná se přestěhuji k vám do Loun, tam nejsou tak drahé byty a bude mi skvěle

weri1
28. čer 2012

@timbouctou já mám rodiče 250km daleko....takže asi tak a manžel má 50 a maká jak šroub, aby nás uživil

weri1
28. čer 2012

tahle diskuse nemá smysl, a je dobré ji uzamknout....nikdo do druhých rodin nevidí, tak ať blbě nekecá 😝

tkanicka
28. čer 2012

@timbouctou
@weri1 ale já přece neříkám, že zrovna vy to tak máte, jen říkám, co vidím kolem sebe... a tvrdit, že v dnešní době mít tři děti je bláznovství je trošku bláznovství. Já chápu, že někde to opravdu nejde. Ale v mém okolí nejvíc brblají maminky s velice dobrými příjmy, že na druhé natož třetí dítě nemají (ale to jsou pak opravdu ty, co se nedokážou v ničem omezit)

sklenicka24
autor
28. čer 2012

a jeje, tak to jsem nechtěla... 😒

tkanicka
28. čer 2012

@weri1 no ale taky skoro žádna práce a za tou je třeba dojíždět....