Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

weri1
28. čer 2012

@timbouctou a víš co mě stojí cesta k našim vlakem ? 700 tam a zpět.....takže co z toho vyplívá ? že i kdybych je chtěla vidět víc, nemůžu , nekradu

ludva
28. čer 2012

@timbouctou jasně, ale ty máš děcka rychle po sobě 😉

Ale jo, je to u nás doma někdy "výživné", ale nám to tak prostě vyhovuje, ale o tom tahle diskuze asi není 😉
Jen jsem chtěla odpovědět zakladatelce, že se velká rodina zvládnout dá, bez finančních injekcí od prarodičů i bez hlídání, asi tak 😉

jasekd
28. čer 2012

Podle me naprosto zbytecna diskuse 😕 Kazdyho vec, kolik ma deti a co si predstavuje pod pojmem uzit si zivot, co je pro jednoho prezivani, je pro druheho naplnenej zivot 😉
@tkanicka zdravim do Loun, mam to tam rada, mela jsem tam dedu a babi 🙂 Zit bych tam ale nechtela, jak pises, ta prace... Chtela jsem jen podporit tvuj nazor, myslim si to same 😉
Nedavno jsme byli v ZOO LBC, 115 Kc dospely, deti do 3 let zadara, nad 3 roky za polovic, cili my dva dospeli 230 Kc, cca 60 Kc benzin, takze zas takova hruza to nebyla. Jidlo holt vlastni, stejnak tam maji jen ti rychle obcerstveni 😝 Az budou deti vetsi, prictu jeste tak 100 Kc na nejaky ten nanuk/limcu...
Ale je to uplne jedno, nekdo ma duvody proc nemit deti, nekdo ma jedno a nekdo 5...

weri1
28. čer 2012

tak my s manželem zoo vstupné 400, což už je dost....je tam vláček, poníci atd. odpusť to malýmu a vysvětli mu, že nejsou korunky ☹ jet do Liberce za levnější vstupné, tak zase projedeme za benzín

jinak jak já bych ráda jela s manželem jen tak někam na 2 dny....hmmmm....bohužel

petrakm
28. čer 2012

Pekne živá diskuze😉)myslim,ze si tady moc spousta maminek neuvědomuje,ze deti nezivíme jen do 18,ale ze vetsinou ještě chtějí studovat..máme víc deti nez mam v profilu a nejstaršímu je 23 ,studuje,chodi na brigády a přesto nás stoji nemalé peníze..proste pri VŠ nelze brigadnicit po nocích,zvlášť ne na zacatku..tzn prvni 3roky..díte dnes lze finančně bezproblemu udržet tak do 8,MAX do 10 let(vetsinou po sobe dost podedi🙂)pak už je to hodne o financích,pokud chcete,aby nestradalo a nebylo úplný outsider ve skole(od mobilu pocinaje:-/)..ale opravdu moc obdivuju maminky víc deti..

jasekd
28. čer 2012

@weri1 Jasny, treba v Pze je cena jeste jina. Ja bych se uprimne do prazske s tak malym deckem ani nehnala, je hrozne velka a i me to znicilo, byla jsem tam jednou. S mrnousem bych sla do mensi. Nebo jsem u kamosky sli do lesa k obore ocumovat muflony a jeleny, nebo co to bylo, a zadara, deti nadseny. A ta ZOO je max. 1x do roka, vic manzel nevydrzi 😀
@petrakm ty mobily apod me pekne stvou a sama nevim, jak to budem resit. Mne osobne je sumak, jaky mam mobil, vzdycky jsem mela "starej a trapnej, hlavne ze vola", ale kdyz si vzpomenu, ze byl tercem poznamek spoluzaku na VS - medicine!!! tak nechci videt, co by mu rekly decka na zakladce 🙄 Na druhou stranu dostanou proto Vendy a Martin do prvni tridy mobil 3x drazsi nez mam ja?! Asi ne 😅 Fakt, zlaty mimina...

jasekd
28. čer 2012

@weri1 a tvuj syn je jeste malej, to neni zas takovy problem mu neco nekoupit. Ja Martinkovi vetsinou nekoupim, vysvetlim, on nafoukne pusu, mozna se i chvili vzteka , ale brzy zapomene, proc se vztekal 😀 Bude daleko hur, az budou vetsi...

hehena
28. čer 2012

tak já jsem teda příspěvěk od @tkanicka nepochytila jako útok, spíše jen připomínku k diskusi. je to prostě fakt. je to jistě o prioritách. samozřejmě tam, kde je financí už od počátku málo asi není moc míst, kde se dá ušetřit, co si odpustit.

taky si myslím, že prvních pár let je to ještě sranda, ale co potom? když vidíme dnešní děti, co všechno mají, čím vším disponují, značkový hadry, znač. boty, mobily, počítače.... když si vzpomenu na svůj první mobil v 19 letech, to bylo slušný pádlo 😀 a ještě nějakou chvíli trvalo než jsem si pořídila jinej, vlastní počítač jsem si mohla dovolit, až jsem začala pracovat. na jednu stranu mi "naše doba" přišla mnohem lepší. všichni chodili v levných hadrech, nikdo to neřešil. já vám nevim, co to dneska je. je mi jasný, že když má tlupa děcek ve škole nike triko za litr, tak se tohle dětem bude těžko vysvětlovat, že vy si to dovlolit nemůžete a to triko bude asi to nejmenší no. mě tenhle model příde tak akorát k vzteku. co to z nás všech dělá, k čemu nás to tlačí...

my se zatím máme fajn, ale v tom je taky ten rozdíl, že já od porodu pracuju, vlastně jsem si jen odskočila do porodnice. ovšem asi to nebylo nejlepší, jenže v tu dobu jsem neměla nějak jinou možnost, jako osvč, jsem klienty pustit nechtěla, tak jsem to zkusila zvládnout a byl to teda nehoráznej boj a furt tak nějak je. rodiče tu taky nemáme, nikdo nám nepomůže. te'd to ještě jde, ale co s dvěma? 😀 to už budu asi jen máma u plotny 😀. a tady vidíte můj názor a priority 😀 těžko říct, jestli bych vůbec třetí dítě zvládla, když nemluvím o fyzický stráce v těhotenství, neb jsem taky rizikovej pacoš. ale kdyby byly ve stejným městečku naši, troufla bych si, neb moje mamka by se pro vnouče rozkrájela, tak myslím, že by sebrala energii i na 3 svý vnoučata a čas od času bysme si mohli vyhodit z kopejtka... 😀 mě asi jde nejvíc o tu nesvodobu a teď mi nerozumějte špatně. prostě odreagovat mozek, na chvíli od dětí vypadnout. to jde sotva teď, těžko to půjde s dvěma a o třech ani nemluvím. a to samozřejmě nepromítám to, co všechno nás děti budou stát až budou straší. no a v neposlední řadě, mám ráda svýho koníčka a ten potřebuju čas. ta seberealizace je naplňujcí.

hehena
28. čer 2012

@timbouctou třeba naše babičky a matky to tak měly. aspoň teda, moje babička a matka ano. X let se od dětí nehly. bylo to určitě vyčerpávající. "problém" dnešní doby (i když na spojení "v dnešní době" mám asi alergii 😀) jsou asi ty možnosti, který teď máme a chceme jich využít. a to je jistě dobře. prostě to s sebou přináší volbu, co je pro nás důležitý.
ale jak už tu padlo, já prostě věřím, že někdo to opravu vůbec nepotřebuje. je nejradši s dětma, to je pro něj ta největší radost. nepotřebuje večeře, kina, kávičky, dovolenky, spinningy, atp.

hehena
28. čer 2012

@sklenicka24 no jednoduše. neb jsem se zase zamotala... mě to jako bláznovství nepřijde. někdo na to ty finance má, jinej zas dokáže vyžít z mála... u někoho záleží i na zázemí a podpoře širší rodiny, někdo se dokáže obejít bez pomoci. každej jsme prostě jinej.

@jasekd do pražský zoo chodíme poměrně často. je to krása. nemusí se to obcházet celý. add cena - už druhý rok máme permice za 500.-/dospělák, dítě je do 3 let ještě zdarma. myslím, že teď je teda začly prodávat dražší a omezovat vstupy, ale i když je jich 12 ročně, tak to stačí. cena permanentky mi tak příde super.
horší to je třeba když jdete na výstavu mašinek, či do podmořskýho světa - to není nic velkýho a jen za podmořskej svět, kdy je tam člověk max. 2 hodiny, jsme vyplázli za 2 dospělý a 1 dítě kolem 600.- :-O a to je teda snad už i zlodějina.... u mašinek byla cena odbodná a to je to v podzemních garážích. samozřejmě těžko soudit, kolik je tam pronáje, ale jistě provoz nebude dražší než opečovávat velkou zoo společně s hromadou zvířat... ale zas chápu, že tam valí peníze i odjinud, než jen z prodeje vstupenek, suvenýrů a občerstvení.

ladybugie
29. čer 2012

já jsem nikdy nemyslela,že budu mít tři děti. A hele, v druhým těhulení se nahlásila dvojčátka. A co uděláte? Půjdete na potat jen proto, že si vás našla dvojčátka???? Blbost. Nutil mě k tomu manžel i jeho rodina a já nešla. A jsem za to ráda. Rozdíl mezi dětmi mám 22 měsíců, starší dcera od dvojčat. A zládnout se to dá. Je fakt, že psolední týden, kdy nám rostou zoubky a Any leží v horečkách, vozím prádlo na žehlení mámě, ale i tak to jde. A finančně? No je to pálka, ale já nejsem zvyklá na žádnej vejhončlivej život.
Operuje te tu s tím, jak dítěti vysvětlíte, že nemáte na něco korunky. Velmi snadno 🙂 Moje dvouletá začala sama nakupovat. Má svoje penízky. Vždycky si na nákup vezme dvacku a v obchodě si může sama vybrat, co chce. Když na to nemá, musí to vrátit. A funguje to.
Že mají děti ve škole značkový trika?? Boha jeho, to je všechno jen o výchově a žebříčku hodnot. Když si na to potrpíte vy,jako matky, že musíte jít s davem a když oni mají značkový, tak já jsem bezcenná, že je nemám, tak jaký vzory chování mají přijmout vaše děti??
A že by dítě nejstarší bylo třeba odstrkované při výchově a dostalo se mu málo? Není tomu tak, jde o to děti od malinka zvykat, že každé má právo být chvíli s mámou a že je i doba, kdy si hrajeme všichni spolu. Snažím se starší dítko maximálně užít a snad se to daří. Ve dvou letech umí celou abecedu, počítá do pěti, umí barvy. Poděkuje, poprosí, pozdraví, sama se oblíkne a svlékne, nají a dojde si na záchod. Tuhle se sama sbalila a vyrazila k babičce 🙂 Ne, zanedbávaná není a brášky miluje 🙂

katka37
29. čer 2012

já mám tři kluky a myslím si ,že je to opravdu věc každého ,určitě bych to nenazvala bláznostvím a celkem mně mrzí ,že to někdo takhle bere ☹ já mám dva kluky už větší a ted máme třetího a byl plánovaný a chtěný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ono nejde o to být dvakrát ročně na dovolené ,týdně na kosmetice ,u holiče ,na spiningu , v solárku ,vymetat schopiny ,mít umělé nehty ,vlasy ,prsa ,pro někoho je tohle štestí 😀 já jsem štastná ,že mám tři ,krásné ,zdravé a moc chytré kluky 😉neříkám ,že jsem nějaká šmudla co o sebe nedbá.......ale když tady vidím ty příspěvky ,kde se maminy chlubí co mají pro své dětičky,od značkových oblečků ,kočárků a kdovíčeho ,tak i chápu ,že někomu se zdají i dvě děti moc,když chce mít všechno in 😎 mně to příjde trapné......já mám výbavu po kamarádcše ,kočárek a postýlku z bazaru atd .....a myslíte ,že to náš prcek pozná?????????investuju jen do pořádného papání a mlíčka......ale jak říkám je to každého věc ,tak se nenávážejte do nás maminek tří a více dětí 🙂je to fuška ,ale my jsme si to vybraly a jsme tak štastné 😀

weri1
29. čer 2012

@jasekd koupila jsem si do zoo permanentku a jsme tam každou chvíli....samozřejmě neprochodíme celou, to bych nefvydržela ani já 🙂

weri1
29. čer 2012

@katka37 souhlasím....kupuji na bazárcích, nemám po kom dědit, takže vše musím koupit a stejně bychom 3 děti neutáhli

hehena
29. čer 2012

@ladybugie no tak to jsem zmínila já a kdybys pozorně četla, tak s tím neoperuju. jen říkám, že tohle přináší dnešní doba. souhlasím, že je to o žebříčku hodnot, ale bavit se o nakupování s 2 letou dcerou a pubošem si myslím, že je taky něco jinýho. ono to pro to dítě taky nebude snadný, i když si o tom samozřejmě myslím svoje.

taky nakupuju v sekáčích a já si na značkový hadry rozhodně nepotrpím a můj muž už vůbec ne. jen si nedělám iluze, že v pubertě se mi děti nezblázněj a nebudou to chtít. a i když jim to třeba vysvětlím horem spodem a i když to třeba pochopí, tak nějak by mi asi bylo líto, kdybych jim přece jen aspoň něco nemohla dopřát (ale kdyby to nešlo, tak by to prostě nešlo no). já jít s davem rozhodně nemusím, ale puboši mají prostě jinej názor.

jinak aby nezvnikla mýlka, já jsem taky vždycky chtěla tři děti, ale ještě nemám ani to druhý a vůbec nevím, jestli si nakonec troufnu do toho jít znovu. a to z mnoha jiných důvodů než finančních.

hehena
29. čer 2012

@ladybugie a myslím, že by tu šel málokdo na potrat "jen" proto, že čeká dvojčátka. vypořádala bych se s tím jako se vším ostatním a určitě bych se těšila a musela bych to zvládnout. to je jasný.

sklenicka24
autor
29. čer 2012

@katka37 Kačko ale do vás se nikdo nenaváží, jen jsem prostě chtěla znát názor druhých...

ludva
29. čer 2012

@katka37
@ladybugie
Naprostý souhlas 😉 Občas mi vadí, že na nás někdo kouká jako na nezodpovědné blázny ☹ Paradoxně většinou od lidí, kteří jsou tak zvaně za vodou..... Ale to je pořád dokola, že... je to o žebříčku hodnot a ten má prostě každý jiný...

add vstupné - co mi občas vadí je to, že se občas rodinná vstupenka vstahuje jen na 2 děti a 2 dospělé a né na 3 děti a 1 dospěláka.

add puboši - mojí holčičce bude za měsíc 15. Myslím, že nestrádá, značkový hadry nenosí. Mám štěstí, že je rozumná, ráda chodí ve sportovním a opravdu nemám pocit, že by malým bráchou nějak trpěla. Upřímně si myslím, že jí zatím víc dal, než třeba tričko Nike za litr 😉

gilotek
29. čer 2012

tak my máme taky jen "průměrný" plat, jeden rodičák, 3 děti ( jedno školkové) a jsme šťastní, spokojení.
Ano, museli jsme se uskromnit, ale i tak si můžeme jednou za měsíc vyrazi do kina, na večeři, do cukrárny, jezdíme na výlety.

gilotek
29. čer 2012

@ladybugie souhlasím.

gilotek
29. čer 2012

za bláznovství 3 děti považují většinou ženy, které jsou zvyklí žít hodně společensky a nejsou ochotni se tohoto vzdát - byť jen dočasně....

hasky24
29. čer 2012

Úplně stejná diskuze tady byla nedavno založena.Já osobně bych se tedy ptala pouze maminek, které již 3 a více dětí mají. 😉 😉

weri1
29. čer 2012

je jasný, že kdybych měla více dítek, neříkám, že jsou mi na obtíž, ale protože vím naše možnosti, tak si další nepořizuji a ráda bych se sešla s vámi tady za několik let, kdy budou dítka na školách a na vysokých.....to bych pak si přála vědět váš názor a když řeknete....ano utáhli jsme všechny, tak pak budu mlčet....ale zase je to o tom, kdo jakej má příjem
naši mají moji sestru na vysoké a vím kolik jich to stojí....kdybychom byli všichni 3 na výšce, tak bychom měli asi smůlu a nebo by se museli zadlužit

weri1
29. čer 2012

@ludva vidíš...je to na dvě strany, mě zase lidi odsuzují za to, že chceme jen jedno.....takže si nevybereš

weri1
29. čer 2012

@katka37 a proč do mě se naváží lidi, že chci jen jedno d ? tady se nikdo do nikoho nenaváží......já třeba napsala, ať každej má tolik dětí, na kolik se cítí po všech sránkách, a taky jsem napsala, že já chci žít a ne přežívat....a to tu napsalo myslím více lidí...nikdo se do nikoho nenáváží

pulsatilka
29. čer 2012

ja som zila dlhe roky na vychodnom Slovesku...tam boli tri deti bezne...casto i styri, pat....a ucila som deti, ktore boli z 10 surodencov... 😉 tam to vsak bolo casto o viere... 😒
nechodili 2x do roka k moru, nemali znackove oblecenie (presnejsie tohtorocnu kolekciu 🙂), ale vela z nich chodilo na VS...
casto som mala osobnu dilemu, ci s nimi suhlasim alebo nie... pretoze tam ludia nemaju priemerne platy ale minimalne!!! boli i taky.... matka nezamestnana, otec invalid.... ☹ ☹ ☹
ale ked som sa pytala, ci by to menili, malo kdo s tych deti ("deti" vela z ich uz ma 30 rokov 😀 😀 )sa stazovalo....
ja som uz skor pisala svoj postok k 3 detom.... 😉
@weri1 kazdy ma pravo rozhodnut sa kolko mat deti.... pre 5 rokmi som ich vobec nechcela 😉 potom sa mi narodila dcera... povedala som jedno staci, nikdy viac... 😉 teraz ked vidim ako sa mala tesi na babo ako uz planuje co budu spolu robit a ze uz nebude sama.... tretiemu sa nebranim 😀 😀
btw: jedna babicka je 600km druha 850.... 😉

weri1
29. čer 2012

@pulsatilka tak jasně , že když už dítka máš, neřekneš...lituji, že mám tolik a tolik, ptž je miluješ všecny stejně ....

gilotek
29. čer 2012

@weri1 nemám pocit, že bych se 3 dětmi přežívala 😕

gilotek
29. čer 2012

@weri1 a pokud budou chtít jít na vysokou tak si na ní budou vydělávat, ve 20 už je živit nebudu 😀

weri1
29. čer 2012

@gilotek ale dobře, přečti si všechny moje příspěvky, když na to rodina má, tak ať má i 10 dětí, já tohle nikomu neberu, u nás by to bylo přežívání......klepeme se měsíčně abychom vše poplatili, abychom měli celkově na vše a neumím si představit do toho další dítko....