Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

timbouctou
29. čer 2012

@weri1 jdu na cigáro 😀 tady je to jednou o voze a jednou o koze. Já mluvím o tom, dát děck uv životě příležitost dělat to, co ho baví, a oni tu poíšou nesmysly o Nike botách. Tak o značkách se mi ani nezdá. Ale co. Kadžý at si to dělá jak chce. Pa ve Všenorech 😀

kaliali
29. čer 2012

😨 zvládnout se to dá 😉 nějak nechápu pojem,,dnešní doba"...na rozdíl od matky a babičky mám myčku,pračku,auto,supermarkety otevřené non stop , žádná fronta na banány 😀

weri1
29. čer 2012

@rozarka65 to já taky 🙂 taky mám ráda praktické dárky.....jinak bych to nikdy neměla 🙂

weri1
29. čer 2012

@kaliali já si myslím, že si na dnešní dobu nikdo nestěžuje nebo ano ? jsem nějak přehlédla

weri1
29. čer 2012

@irenka nedotkl, ale nikdo se tu nebaví o značkových věcech ,že musí mít.......

timbouctou
29. čer 2012

@rozarka65 no to je jasné, musí se, není kdo by přidal 😀 znáš to, čert sere jen na větší hromadu 😀 omluvte mou klačtinu.

rozarka65
29. čer 2012

@weri1 auto je drahá věc... 😒 Nám před rokem dojezdilo a na nové ojeté nemáme...taťka mi teď nabízel,že nám dá svoje...dává mu max dva roky...ale my ho využívali jen,když to byla nutnost...jako třeba dnes,potřebovala jsem dojet na pohotovost...ale teď bychom neměli ani na benzín ani napojištění...ale pokud neseženu práci a budu se muset vrátit do své,tak nějaké pořídíme....

cvachna
29. čer 2012

no,já kupuji u ťamíků nebo v KIK 😀 a i když je pravda že boty třeba taky nike (když jsou v akci)kolem 300kč 😀 a jinak nám stačí sportisimo..kvalitní a levné třeba crossroad atd..🙂 ale o značkách to vůbec není.hlavně se dětem co nejvíc věnovat,jak jen to jde!! nás bylo hodně,tak naši se nám tolik věnovat nemohli,a taky jsem tak dopadla,že jsem skončila na účňáku..

timbouctou
29. čer 2012

@kaliali to je fakt, ale tenkrát, kdyby jim nabídli banány za 40,- kčs, tak se jim na ně každý víšco 😀

hehena
29. čer 2012

@timbouctou já třeba nad tímhle nejsem schopná uvažovat. možná si zaklepeš na čelo, ale my dítě chtěli, protože jsme ho prostě chtěli 😀 samozřejmě jsme dlouze zvažovali naše možnosti, jak to uděláme, jak to utáhneme 🙂)) ale pak naše mozky prostě zastávkovaly a my si jen řekli, že jestli to budem řešit ještě chvíli, tak žádný mít nebudem, bo budem celý strachy pos-aný....
samozřejmě si přeju pro ně co nejlepší budoucnost, asi jako téměř každá máma, ale fakt víc žiju přítomností. líp to prostě neumím.

weri1
29. čer 2012

@rozarka65 když my auto potřebujeme ....živí nás

@cvachna u ťamíků je kolikrát stejně draho jak v obchodech.... 😒

kaliali
29. čer 2012

@weri1 třeba v názvu? 😉

cvachna
29. čer 2012

no,my máme u nás tržnici,tak super 😀 chodíme jen po slevách 😀 sultánky za 75kč,pyžámka kol.60kč 😀 a teplákovky kol.200kč..
@weri1

weri1
29. čer 2012

holky loučím se.....je to pořád dokola.....snad mě už nic nepřinutí sem něco napsat 😀

timbouctou
29. čer 2012

@cvachna jako u nás 😠 já teda nemůžu kupovat boty nike a pod, protože máme ortovložky a musíme mít botky vysoké, takže hezky pěkně sandálky od Santé ve 29 za 800,- Mladší má smůlu, on vložky nemá, tak nosí boty po bráchovi. Zato má drahý inhalátory, to si nevybereš.

rozarka65
29. čer 2012

@cvachna já nakupuji v sekáči...v obchodě jen,když nemůžu sehnat,co potřebuji.... 😉
@weri1 😀

cvachna
29. čer 2012

@timbouctou tak to ti nezávidím ☹ musí to být strašný ☹ Vojtík taky má nachystaný boty po Kačence.ta každé botky měla tak 3měs.na sobě,tak nesešlapaný,tak se kupovalo univerzál..ale hodně tak kupujeme i oblečení,tak málo co má kačenka holčičí..většinou klučíčí,aby se dědilo 😀

rozarka65
29. čer 2012

@timbouctou jéé,sandálky budu kupovat hned po výplatě...a mají akci za 580Kč... 😉

timbouctou
29. čer 2012

@rozarka65 snad je nebudu potřebovat, doufám, že tyhle bude mít i na září do školky jako přezuvky 😀

rozarka65
29. čer 2012

@timbouctou 😀 joo,Aninka je taky nosila ve školce jako bačkory.... 😀

palosek
29. čer 2012

@cvachna 😀 😀 😀 ...s tou VŠ...že bez ní to dnes nelze 😀 😀 😀 Tak to je na další diskuzi. Proč se dnes omezuje příjem uchazečů na VŠ? Spousta jich nemá uplatnění, protože je nikdo nezaplatí a myslím, že v budoucnu bude mít opět řemeslo zlaté dno 😀 😀 😀 Ale proč ne řemeslník s drahou VŠ??? 😀 😀 😀 Ale to vše ukáže až čas 😀 😀 😀

ludva
29. čer 2012

@hehena já vím, neboj 😉
Víš, co je zajímavé, že se pořád někde říká o značkovém oblečení (hlavně tady na MK) Mám děcka 15, 11 a 3 roky a zatím NAŠTĚSTÍ jsem si nevšimla, že by moje děti byly nějací chudáčci.... Jako pár dětí ve třídě je, které chodí oblečené jen v nejnovější kolekci, mají nejnovější mobily, ale je to tak dobře? Jsou šťastnější? Někdy mi přijde, že si tím rodiče snaží vykompenzovat to, že na děti nemají čas, že jsou rozvedení a děti si tím kupují... a je jedno, kolik dětí v rodině je. No nevím, mě to normální nepřijde.... Ale bylo tak vždycky, bylo pár jedinců měli oblečení z Tuzexu, ale většina nás chodila v tom, co zrovna bylo.... Ale to jsem odbočila, je to opět o tom žebříčku hodnot....

Samozřejmě, že velká rodina má "velký" účet a bohužel se může stát cokoliv komukoliv. Jen jsem měla potřebu vyjádřit se, že to jde, že máme co jíst, že mám děcka čistě oblečené, chodí na kroužky a doufám, že děti vystudují a budou mít tzv. dobrý základ do budoucnosti 😉 Pevně v to věřím 😉

Jo a ještě k té školní docházce. Ano, škola je drahá sranda, dcera jde po prázdninách do devítky, synátor nastupuje na gympl - na státní, soukromé gymnázium bychom neutáhli. Vyskakovat si moc nemůžeme, ale jsme rádi, že je všechny máme a rozhodně našeho rozhodnutí nelitujeme.

rozarka65
29. čer 2012

@palosek taky mi to tak přijde,že ten kdo něco umí,myslím řemeslo,tak je na tom líp.... 😉

rozarka65
29. čer 2012

@ludva no když ono občas není ani na to jídlo... 😒 ....ale jsem strašně ráda,že je mám a že jsme zdraví a že se máme rádi.... 😉

katka37
30. čer 2012

@weri1 já myslím ,že jsem tě pochopila dobře ,je to tvůj názor ,tvoje rozhodnutí ,mít jedno dítě a já tě chápu a nikdy bych se ti to doto kolik máš dětí nepletla 😉

ladybugie
30. čer 2012

@weri1 když jdu do tří dětí, musím mít tohle srovnané minimálně už v těhu. Myslím si, že je pěknej nesmysl, když problematiku tří dětí probírají dámy, co mají jedno a jsou z něj paf

Já studovala dvě vysoký najednou, moje ségra taky a to byla moje máma vdova... je to vše jen o výchově. Obě jsem se ségrou chodily ke škole ještě do práce. A to samé bude u mých dětí. Cceš něco víc, než ti dávám??? Běž na brigádu. Z toho ještě nikomu ruce neupadl. Nechci, abych měla doma chcípáčky, co budou jen ležet u telky nebo pc a čekat, co maminka vysolí. To tedy ne!

V rozhodně jsem šťastnější, když mám 3 děti, než když jsem měla jen jedno. A rozhodně to není přežívání!

pepibubu
30. čer 2012

@ladybugie souhlasím s tebou. I když může se stát, že některá chtěla dvě děti, a ejhle, selže antikoncepce a neumí si představit "to řešit," proto přece není horší.....

A jediná stopro antikoncepce je ne**kat 😀

timbouctou
1. črc 2012

@pepibubu používáme dvojí antiko a stejně jsem čas od času na nervy. Znám pána, který používá úplně jinou metodu a asi nejúčinnější 😀 sklenici vody. Ne při tom, ale místo toho 😀

patrycja
16. led 2013

@gilotek holky, nevím co pořád máte s tou VŠ? Omlouvam se, že reaguji na gilotek nechci na nikoho útočit. Já VŠ studovala a studuji i ted při třech dětech, škola je státní tudíž neplatím školné , v místě bydliště, takže odpadají koleje priváty, do školy sem jezdila na kole pokud se to dalo, skripta kupovala mi imálně spíš si všechno psala rodiče zatěžovala min. Zvládala sem brigády. Rodiče si mohli dovolit kde co, ale ještřǐy sme. Ale kdo ví co bude až budou studovat moje tři děti? Věřím , že to uvládnem🙂

timbouctou
19. led 2013

@patrycja no když v místě bydliště... my bydlíme na vsi, kam se dá jezdit tak do Prahy, jinak nikam, a když máš obor, který je jen v Brně třeba... Koleje plné a v hrozném stavu, ségra bydlí na privátě se třemi dalšími a dá 5000 jen za nájem pro jednoho, musí mít na jídlo, učebnice, protože japonštinu si třeba na přednášce fakt nezapíšeš a jen slovník stojí přes 1000. Máš štěstí 🙂 Studuješ jen při dětech nebo i chodíš do práce?