Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

kaliali
15. říj 2014

@eimmy a pak jsou také lidé, kteří si 3, 4, 5 klidně pořídí, protože na to mají 😉 nehazej všeobecně do jednoho pytle...

tarra27
15. říj 2014

@kaliali a nebo proste vycházejí a i třeba šetří, ale jsou spokojení....

kaliali
15. říj 2014

@tarra27 i tak...člověk ke štěstí nemusí mít hned všechny echt moderní a značkové věci 🙂

aideen
15. říj 2014

... dítě má k životu vše, co potřebuje, oblečení, hračky, dovolené ... dovolené? To dítě opravdu k životu nepotřebuje. V konečném důsledku bude jedno, jestli volno stráví na Haiti a nebo na vesnici s babičkou. 😎

sulemina
15. říj 2014

já procestovala velký kus světa a na co vzpomínám nejvíc 🙂 , na prázdniny u babičky a to celý život, vyblbli jste se v teplácích s partou dětí a užili si to každý rok, nějaký Next nebo Niké bych měla na háku

eimmy
15. říj 2014

@sulemina JAK JSEM PSALA KAŽDÝ JE MENTÁLNĚ JINDE,MÁ JINÝ ŽEBŘÍŽEK HODNOT A KVULI DÍTĚTI SE NEVZDÁL ROLE MANŽELKY, KAMARÁDKY A MANAŽERKY

sulemina
15. říj 2014

no vidíš, já bych se vzdala skoro všeho a nedaří se nám, to je fakt svět..

aideen
15. říj 2014

@sulemina to je mi líto. Ale určitě to vyjde. Moc držím palce 🙂

orchidis
15. říj 2014

@veruska007 To s tou dovolenou je vtip? 😉 To je cena tak za víkend někde v Čechách v max *** 😉. Na takovej zájezd bych si teda radši nechala zajít chuť.

xmarg04
15. říj 2014

@eimmy Ehm, muzu se zeptat, na jake manazerske pozici pracujes? Že treba pravopis neni problem? 😉 Navic par vysoce postavených manazeru/manazerek znam (pracuju pro ne, jsem pravnik) a kdyz pominu fakt, že tva naprosta absence nadhledu a obrovska pausalizace pro manazersky post moc nehovori, tak nikdo z nich by nezaregistroval, jestli zivi 2 nebo 6 deti...🙂 Ale abych jen nekritizovala - predstav si, že nektere vydelame i se trema detma vic, nez zbytek bez deti, tak mozna obcas vazit slova by neskodilo...

sulemina
15. říj 2014

@aideen díky, jsi hodná

pavlikovarenata
15. říj 2014

@weri1 pozor, já jsem si školu z brigád a prospěchového stipendia utáhla 😉

veruska007
15. říj 2014

@orchidis To s cenou je fakt 😉. Proto jsme nakonec nejeli na Vranov, ale na Balaton. Luxusní ubytování, výborná strava... a třetinová cena. Upravené pláže s veškerým servisem zdarma 😉

orchidis
18. říj 2014

@veruska007 Tak to je mazec 🙂. Vždyť to musí být podnákladové.

Já jsem k tak nízkým cenám obecně hrozně nedůvěřivá, pořád vidím, jak někdo šel po ceně a skončil někde v příšerný díře, kde trčely dráty ze zdi.

Ale je super, že vám to klaplo. My za takovou průměrnou dovču v rámci čr, dali cirka 20 tis pro 2 dospělé a dvě děti ve věku do tří let 😉.

yildiz
18. říj 2014

mame treti ditko a zatim pohodicka ..uvidime jak to bude dal samo ze skolky , skoly atd ..ale myslim , ze zvladnout se to da a presne jak pise @tkanicka 😀
ja musim rici, ze holkam nakupuju obleceni na bazarkach a hlavne v nasich luxusnich sekaccich 😀 takze chodi jako ze zurnalu 😀 a za par kacek...rozhodne to netrha nas rozpocet ...po unoseni to zase udela radost jinym maminkach a miminkum ..ci detickam ...takze asi tak ...jsme prumerna rodina ...splacime hyposku a jine ...a treti ditko jsme si neporidili z rozmaru nebo tak ...ale ze jsme ho proste chteli ..nejstarsi dceri uz je skoro 17let ...a druhe sice 2roky a 4mes a nechtela jsem aby byla sama takze i z toho duvodu ...🙂 jsem rada ze je mam ..nemenila bych a klidne bych brala i dalsi ...a prave obdivuji maminky se 4 a vice detmi jako te treba @kaliali a jine.... to je proste pecka ! vzdyt deticky jsou radoooost ! takze takhle se na to neda hledet ale zalezi kdo jake ma proste priority v zivote kariera, penize...konicky ..a tak ...ale 3 se rozhodne daji zvladnout ja to mam jakoby dve ...dve male ...nejstarsi uz ma svoje ..kazdopadne porad ji neni 18 nevydelava a skolu a konicka zrovna nema nejlevnejsi ...ale bavi ji to takze podpora musi byt !

marketovna
18. říj 2014

@eimmy ..naprostý souhlas s
@xmarg04 - navíc dnes je jiná doba.....nemáme tolik dětí, protože bychom neměli peníze na HA, nebo interupci bože 😀 myslím že odsuzuješ a vidíš to jen ze svého úhlu pohledu.....Ano je to čistě tvůj názor a máš na něj právo a stůj si zarytě za ním.......Určitě neočekáváš, že bude bez povšimnutí....
A určitě se před tvým názorem nehodlám nijak obhajovat..................Jen si říkám, že by sis mohla otevřít obzory, více se dívat kolem sebe, vnímat lidi kolem sebe, být více empatická.....

lenam
18. říj 2014

Já bych si v životě přišla strašně ochuzená, kdybych měla jedináčka. Mám dvě děti a klidně bych brala i více 🙂 Naštěstí si to můžeme dovolit a i když jich budeme mít více, tak budou mít oblečení, jídlo a dovolené 🙂 Kamarádka má 4 děti a dokáží splácet hypotéku na 5 mil. Myslím, že jejich život je naprosto šťastný a plnohodnotný. 🙂 A také jsem byla vychována tak, že nejbližší je pro mne moje rodina. Se sestrou si hodně rozumíme a strašně doufám, že to tak budou mít jednou i mé děti. Nechtěla bych být jedináček, chyběla by mi ta nejlepší kamarádka, kterou si můžu představit 🙂

frapik
18. říj 2014

Já se s dovolením také přidám. Sice čekáme teprve druhý, ale se třetím počítáme a už se moc těšíme až nás bude víc. Když to budou dvojčata - tím líp. Jsme připravení se uskromnit. Těšíme se. 🙂

glimmer
18. říj 2014

my máme dvě a plánujeme třetí, tedy už se snažíme, zatím jen první měsíc, tak uvidíme ... 🙂

veruska007
18. říj 2014

@orchidis Jo, taky jsem byla obezřetná. Ale četla jsem plno recenzí, byly suprové, tak jsme to zkusili... a fakt paráda. Nechápu, proč je zahraniční dovolená dražší než tuzemská ☹, ale u Balatonu bylo suprově a fakt, za pár kaček.

frapik
19. říj 2014

Dočetla jsem příspěvky za tento rok a myslím, že v této oblasti zkrátka paušalizovat nelze. Každý má o svém životě jiné představy, každý si přeje jej prožít jinak. A je to v pořádku. Hlavně, abychom se cítili být šťastní a naplnění. Já jsem po studiu v zahraničí, povinné praxi a profesních zkouškách zjistila, že mne práce nenaplňuje jak bych chtěla. Po narození dcery cítím skutečné naplnění ve svém životě a protože i manžel to cítí stejně, chceme, aby nás bylo víc. Představu o tom, jak fungují vícečetné rodiny mám velmi dobrou, protože moje sestra má dětí 7. Ano s jedním manželem a ano je to náročný, ale děti jsou smyslem jejich života. A ještě dodám, že sestra ještě donedávna vedla vlastní firmu se 30 zaměstnancema (to jen pro případ, že by tu někdo rád otevřel téma socek, co vysávaj stát).

adelinka
19. říj 2014

ja bych se tretiho nebala ale manzel uz nechce...pokud vse jde jak ma tak se da zvladnout..ale mam treba kamaradku co ma 4 deti..manzel ju opustil a ma pujcu,inkaso dve prace a manzela ktery ji nevada penize na deti tak to ma sakra tezke..nikdy clovek nevi co ho ceka...
@frapik ty brdo sedm deti...to ja bych asi nezvladla...manzel je doma jen na vikendy a ne kazdy zadnou rodinu okolo ktera by zaskocila pomoct..ale teda sestra ma muj obdiv 😉

frapik
19. říj 2014

@adelinka no já bych na to neměla fyzickou ani duševní kapacitu, je to masakr 😀 😀 😀 😀

jinak opustit ženskou se 4 dětma, to je fakt hnus, ale jak píšeš, nevíme, co potká nás

adelinka
19. říj 2014

@frapik no asi tak ani fyzickou ani jinou kapacitu.. 😀 😀

lmat
19. říj 2014

@eimmy četla jsem tvůj příspěvek a vzpomněla si na sebe, nevím, kolik je ti let,řeknu ti můj příběh.Píšeš, že by jsi druhé dítě nechtěla i přesto,že jste finančně zajištění.Ve své práci jsem postupovala s mistrové na nákupčí, potom na plánovače výroby-logistik, tvrdila jsem, že jedno dítě mě stačí, protože jsem se tak mohla věnovat své vedoucí pozice v práci i synovi a finančně jsme na tom byli dobře.Měla jsem o hodně vyšší plat než můj manžel(přes den byl ze synem a večer i o víkendech pracoval, neměli jsme na sebe čas) a honila jsem se den či den...... zodpovědnost v práci mě časem začala lézt na nervy. S manželem jsme na sebe neměli vůbec čas ! Syn vyrůstal a když začal chodit do školy, vyčítal mě ,že je sám a že nemá sourozence.Co na to, že má vše na co si vzpomene☹ Poslední kapka byla ta, když jsem se dozvěděla,že můj kolega na stejné pozici bez logistiky má o několik tisíc peněz víc na výplatnici a je tam kratší dobu,změnila jsem postoj k životu během pěti minut.Po třech letech snažení se mě podařilo otěhotnět a neměnila bych za všechny prachy.Pravda je i ta, že s manželem jsme skoro 17 let, synovi je 9 let a mě 36 let , těšíme se na změnu v našem životě a už teď jsme zase o něco šťastnější.a neměnila bych a finančně .....když máš 30 tisíc na výplatnici, utratíš 30 tisíc, když máš příjem 20 tisíc utratíš 20, ale opravdu se tolik nezmění, jenom se díváš na hodnoty věcí trochu jinak.🙂

frapik
19. říj 2014

@lmat gratuluji k těhotenství 🙂

lmat
19. říj 2014

děkujííííí už se nemůžu po těch letech dočkat, akorát mě dnes skolila asi chřipka, bolí mě v krku jak čert ☹
@frapik

frapik
19. říj 2014

@lmat to sem měla před týdnem, prodávaj se cucací pastylky Vincentka to mi pomohlo a kdy máš termín? já 28.4.

dezyre
19. říj 2014

To je téma teda 😀 Podle nadpisu jsem myslela, že nějaká maminka čeká třetí dítko a zajímají ji zkušenosti maminek, které už tři děti mají a ejhle.. ono je to tady jen o teoretizování. Zajímalo by mě vysvětlení jak je to myšleno, že se zdají tři děti "na dnešní poměry" trochu moc. Jako každý má poměry jiné. A rozhodně bych tu neodsuzovala ani jednu stranu - strana s více dětmi anebo strana s jedináčkem. Myslím, že je čistě každého soukromá věc, kolik dětí mít bude.

legifer
19. říj 2014

Sice zatím mám dvě děti , ale o třetí se snažíme. Bylo na cestě, ale přišli jsme o něj. Myslím, že když člověk nebude klást velké nároky určitě se to zvládnout dá. Patřím do normální skupiny finančně zajištěných. Nemůžeme si nijak vyskakovat, ale děti hlady neumírají, nahé taky nechodí, ostudu nedělají. Je to o tom si života, vztahů, věcí vážit. Děti mají co si dnešní doba k jejich věku žádá, ať tablet, dotykové mobily, ale také to neměli hned teď, proto, aby si nemysleli, že písknou a mi skočíme.. Hlavně si toho budou více vážit. Znám lidi kolem sebe co jsou finančně hodně nad námi a mají jedno dítě , protože na druhé nemají, nemůžou si ho dovolit To není tím.. Někdy si říkám čím více mají, tím mají málo a nebo už jsou lidé hodně pohodlné a raději v klidu ulehnou, jdou do kina než se obětovat dětem.