Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

weri1
29. čer 2012

@gilotek hm když si myslíš, že si na výšku někde vydělá tolik peněz tak klobouk dolů. Já tohle mám asi od rodičů....chci dát dětem i tohle jako je studium, jasně, že bude chodit na brigádu, ale z toho asi těžko utáhne školu

gilotek
29. čer 2012

tak nemusí nikam na soukromé VŠ ne?

Ale co bude za 18 let... kdo ví, jestli tu ještě budeme.

gilotek
29. čer 2012

A navíc nemusí jít hned na vejšku, může si jí dělat při zaměstnání. Nevidím v tom problém 😉

weri1
29. čer 2012

@gilotek tak i státní něco stojí...

a přemýšlet jestli tu budu za 18 let.....tak nad tím fakt nepřemýšlím . To je úvaha ☹ já věřím ,že budu

gilotek
29. čer 2012

@weri1 no jestli bude v prosinci konec světa, tak tu nebudu 😀

Holky neberte to tak vážně. Někdo se cítí na jedno dítko, někdo vychová 3,4, 5 a každej je s tím svým životem s dětma spokojený 🙂 🙂 🙂 🙂

weri1
29. čer 2012

@gilotek a někdo třeba i bez dětí....poslední věta dobře napsaná 🙂

weri1
29. čer 2012

@gilotek ono se to začalo řešit tehdy, když tu kdosi napsal, že musíš slevit ze svých nároků a pak to jde.....a pak už to jelo....ale já si to nemyslím

megy
29. čer 2012

tak já mám 2 měsíce po porodu - císařem a s přítelem víme jistě, že chceme další dítka. píši dítka, jelikož přítel chce tři a já když nad tím tak uvažuji, tak tři je pěkné číslo. je to velká zodpovědnost do budoucna, ale dvě bych asi i já měla málo. sama mám sestru a nevl. bráchu.

petule246
29. čer 2012

@sklenicka24 - prostě je to odvislý od peněz + subj. priorit - pokud někdo má přijem, nevím, plácnu 50.000 čistýho a nízký náklady na bydlení apod., tak 3. dítě asi problém není, pokud má někdo 20.000 čistýho a z toho 10 tisíc jde na hypotéku, tak to asi zas tak v pohodě mít nebude. Hodně našich známých teď do 3. dětí jde a musím říct, že jsou docela za vodou ... tak proč ne? my máme 2 prcky a do 3. se mi už nechce. Nechce se mi být znovu těhotná a rodit a kojit a v noci vstávat ... a především mám vnitřní pocit, že už jsme kompletní.

ale tvůj dotaz mi přijde trochu zavádějící ve stylu "pojďme zdrbnout rodiny se 3mi a více dětmi"

marton
29. čer 2012

@petule246 Tak nějak dotaz vnímám i já.Zarazilo mě slovo bláznovství.Za dva roky co máme 4 děti jsem to od nikoho neslyšela.Jo názory typu ty vám dají zabrat nebo když na to máte..... 😒 .Jak píše Weri,matky od jednoho dítětě zase slýchají,že je jedno málo.Každé má své pro a proti.Pro co jsem já asi není potřeba dodávat 🙂 .

petule246
29. čer 2012

@marton - tyjo, 4 kluci, ty vám teda dají zabrat 😀 😀

veruska007
29. čer 2012

My zvažujeme třetí. Napřed jsem tři děti chtěla já, manžel (jedináček) jedináčka. Po posledním příšerném porodu jsem si řekla, že to stačí... a manžel chce hrozně moc třetí 😀 . Už máme větší byt... ještě našetřit něco na auto. Manžel pomáhá, občas hlídá, abych si mohla na chvíli skočit do práce nebo zacvičit a odreagovala se od dětí... no, jestli takhle bude pomáhat déle, tak to třetí nějak dám (jen ten porod bych radši absolvovala v bezvědomí 😀 ). Bavila jsem se s pár maminkama, co mají 3,4,5,-8 dětí a říkají, že s třetím dítětem děti začnou být samostatnější a je to větší pohoda - tak teda doufám, že nekecaly 😅

alamo
29. čer 2012

@sklenicka24 Co myslis tim Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství? Ja mam teda o dost lehci zivot, nez meli moji rodice a prarodice, o vzdalenejsich predcich ani nemluve. Kdyz nekdo chce vic deti, tak pokud neni uz nejak zabezpeceny, tak se holt musi o dost vic otacet. Co je na tom zvlastniho? 🙂

katka37
29. čer 2012

@weri1 ty bereš výchovu dětí jako PŘEŽÍVÁNÍ,to je moc smutné ,ale vystihuje to dnešní dobu...... ☹

katka37
29. čer 2012

@gilotek já taky ne 🙂

katka37
29. čer 2012

@weri1 já třebe tě neodsuzuju ani náhodou

sklenicka24
autor
29. čer 2012

@petule246 máš pravdu v tom, že je to o penězích a stabilitě rodiny, ale nesouhlasím s tebou v tom posledním. Smekám před rodinami, které do toho šly. A o drbání jich tady nepadlo v příspěvku ani slovo. Je to jen tvůj názr a pokud si to myslíš...vyvracet ti to nebudu.

sklenicka24
autor
29. čer 2012

Tak tohle opravdu nechápu, jen jsem se zeptata, jak to tady v diskusích bývá a div byste po mě nehodili kamenem...

Mě prostě přijde, že v dnešní době je vše tak strašně předražené, stát co může sebere...a myslím, že většina lidí má hypotéku nebo jsou prostě v jiných nevýhodách....

Nikoho tady neodsuzuji, je každého věc, jak má nastavené priority a jak si zařídí rodinu.

Jak je vidět, tak tady je vše špatně....

Bude asi lepší se tady příště na nic neptat...

rozarka65
29. čer 2012

@sklenicka24 Tak mne je třeba líto,jak to hrozně letí...mám pocit,že jsem nedávno rodila a malé už je rok...a taky mne trochu mrzí,že už to "nezažiju"...A bohužel je to o penězích... 😒 Mně říkal taťka,že jsme se zbláznili,když zjistil,že jsem zase těhotná...no td to ještě jde, horší to bude,až půjdou děti do školy... 😒 Ale jsem ráda,že je mám...🙂
@katka37 a my taky bohužel "přežíváme" a občas mne to mrzí,že si nemůžeme některé věci dovolit...jen to nejnutnější...

diviska
29. čer 2012

@sklenicka24 nečetla jsem diskuzi a ani nebudu, jen odpovím na otázku. Pokud někdo chce víc dětí, zvládnout se to dá! Znám rodinu i s 12ti, hodně rodin kde jsou 4 a více dětí a nikdo není milionář, ale žijou si dobře. Žádný extra luxus, ale mají se fajn!

rozarka65
29. čer 2012

@sklenicka24 ve všem s tebou souhlasím...bohužel... 😒 Mne by taky zajímalo,jak to zvládají rodiny s více dětma...když mi živoříme se dvěma...

sklenicka24
autor
29. čer 2012

@rozarka65 mluvíš mi z duše, jeden jde do školy, druhý do školky a já už nemám doma žádnýho závisláčka 😢

rozarka65
29. čer 2012

@sklenicka24 Přijde to líto,viď....

rozarka65
29. čer 2012

@sklenicka24 a ty uvažuješ o třetím?

lu777
29. čer 2012

no holky já byla hrozný bojovník za to, že peníze nejsou tak potřeba ale teda můžu říct, že se dvěma dětmi a hypotékou vidím že peníze bohužel potřeba na cokoli, neustále něco platím 😝 😝
a pokud chci pro děti ne nějaké blbiny ale i věci které k dětství patří jako výlety, pěkný kurz apod., tak i to stojí peníze.....
hodně mi to došlo teď kdy je muž 8 měsíců bez práce....

jak píše
@diviska kdo opravdu chce tak zvládne třeba 5 dětí i víc, ale musí si dopředu rozvážit jestli je to zvladatelné a jestli má reálná očekávání.... ono jedna věc je za normálních podmínek a druhá je při nezaměstnanosti nebo nemoci....

třeba já si třetí miminko představit umím ale bylo by to čiré šílenství - nejsme ani jeden nejmladší, máme maličký byt, hypotéku vysokou, nemáme zahradu, ani jednu babičku po ruce, mně hapruje zdraví, obě rodiny jsou bez peněz, takže opravdu pro by bylo jen naše přání.....
ale kdyby byla třeba aspoň ta zahrada a kdybysme aspoň věděli že v případě fin. problémů se máme na koho třeba dočasně obrátit, tak je to už jiná situace...

takže k otázce: za bláznovství to určitě nepovažuju, hodně záleží na okolnostech... taky jak pevný je vztah, jaká je podpora rodiny apod. 😉
jsou lidi, u kterých i 1 dítě je podle mě bláznovství 😕 😅

lu777
29. čer 2012

a mně teda závisláček nechybí.... já jsem se po 2 letech a 2 měsících dočkala toho, že můžu sama na záchod - někdy 😀
kdybych měla klidné děti tak to asi vidím jinak 😉
ale teda u nás byl obrovský posun jakmile šel starší do školky... jsme si vzácnější a mnohem víc se ke mně má, tulí se, říká mi hezčí věci a tak... a to jsme předtím měli pěkný vztah, ale prostě je potřeba si od sebe i odpočinout a mít svůj vlastní prostor pak už

rozarka65
29. čer 2012

@lu777 to je dobrý, "někdy"... 😀 Já měla doma taky hrozného závisláka,ale pak jsem začala s malou chodit víc mezi děti a lidi a bylo to dobré...to Eli je jiná...když jdu na záchod,tak si buď hraje nebo si dojde za mnou... 😀

sklenicka24
autor
29. čer 2012

@rozarka65 jj, přijde 😒

sklenicka24
autor
29. čer 2012

@rozarka65 kdybych měla jistotu, že si najdu práci, kde dostanu smlouvu na naurčito a měla bych se kam po mateřské vrátit, tak možná i jo, ale ?? Jistota zatím žádná, vyhlídky také nic moc a jak píše lu777 za vše se platí a já to nechci nechat jen na manželovi

rozarka65
29. čer 2012

@sklenicka24 nebuď smutná...já si říkám,že si jednou užiju vnoučátka,tedy jestli se jich dožiju... 😀 Kdybychom měli podmínky...tedy větší byt,neměli hypotéku nebo víc peněz,tak bych možná do třetího šla...ale takhle... 😒