Třetí dítě v dnešní době, dá se to zvládnout?

sklenicka24
28. čer 2012

V poslední době mi přijde, že se spousta maminek rozhodlo pro třetí dítko. Na dnešní poměry mi to přijde trochu jako bláznovství, co si o tom myslíte vy? Díky za vaše odpovědi. 🙂

weri1
28. čer 2012

@tkanicka jak daleko ?

sklenicka24
autor
28. čer 2012

@tkanicka každý má na to svůj názor a nikdo by mu ho neměl vyvracet........Já jsem jen napsala, co si o tom myslím

tkanicka
28. čer 2012

@weri1 manžel 65 km, já dojížděla 30 km

weri1
28. čer 2012

@tkanicka tak to je tak hodinka cesty, což tady v Praze je normální....z jedné strany na druhou to tu hodinku a víc dá

timbouctou
28. čer 2012

@weri1 no, my kupovali první za 6 táců a druhý, páč se první rozpadl, za 2 😀 mámu mám v baráku a na nic. Ale zas jen díky tomu, že tu bydlíme, jsme si mohli dovolit druhé dítě. Platit ještě nájem, tak jsme si nechali jen toho psa.

tkanicka
28. čer 2012

@sklenicka24 a když jsem to napsala já, tak se tu na mě sesypete jako vosy, nikoho konkrétně jsem nekritizovala a dokonce jsem uznala, že ne opravdu každý ty možnosti má, ale tvrdit hned že je to bláznovství??? proč?

weri1
28. čer 2012

chci taky jít s dítkama do zoo....kolik pak stojí výlet do zoo ? na výlet..... až jsou děti starší...kolik pak stojí školky, školy , kroužky atd ? chci taky sem tam na dovču, na večeři, do kina, to jsou všechno peníze
já když vidím, kolik peněz utratím s malým když jdeme "do města" to letí jak blázen

timbouctou
28. čer 2012

@tkanicka myslím, že problém nastal ve formulaci, opravdu to znělo dost útočně. Cituji : bláznovství? v čem? že si člověk dobrovolně odpustí squashe, spinningy a podobně a kafíčko, cigárko, pivečko?

tkanicka
28. čer 2012

@weri1 hodinka je sice krásný tvrdit, ovšem, než se manžel dostane do centra Prahy, tak to ta hodinka je jenom v Praze.... já byla závislá na autobusových spojích a to teda nic moc, takže to byla někdy i víc než hodina. V PRaze jsme taky bydleli a kvůli cenám jsme odešli

sklenicka24
autor
28. čer 2012

@tkanicka já jsem se na tebe nesesypala.., tohle je prostě můj názor

weri1
28. čer 2012

všechno po malým prodávám ,abych mohla pořizovat větší věci a jiné hračky a tak...kočárek jsem měla za 9 tis, pak golfky....ano mám další kočárek, ale musela jsem prodat ty dva původní, jinak bych měla smolíka.... 🙂

weri1
28. čer 2012

@tkanicka ale my odejít nemůžeme....manžel tu má práci a není nejmladší aby se mu lehce hledala někde na malým městě a taky tu má kamarády a vše.....

timbouctou
28. čer 2012

@weri1 zoo se dvěma detma, z toho jedno jedlo ještě prakticky kašovitou stravu, táhli jsme s sebou tousty, ale i přesto jsme na podzim vyplázli kolem litru. Za jediný den. Přitom mám tisícovku normálně tak na 5 dní, když teda kupuju jen jídlo 😝

timbouctou
28. čer 2012

i my dojíždíme, vláčkem pěkně. Půl hodky jen na smíchov, 40 minut na hlavák. A dále do Prahy.

timbouctou
28. čer 2012

jsme mimo téma, stejně nám to tu zítra admini zavřou.

tkanicka
28. čer 2012

@timbouctou koukni kolem sebe! Opravdu není víc takových, co to berou z tohoto pohledu?

@weri1 no někdo si to klidně odpustí jen aby mohl mít další dítě a naopak mu přijde opak bláznovství

weri1
28. čer 2012

@timbouctou až budeme bydlet ve všenorech tak tě navštívím 😀 ne asi to nedopadne.....

weri1
28. čer 2012

@tkanicka nechápu co si odpustí, jsem tady toho víc napsala....

timbouctou
28. čer 2012

@tkanicka nikoho takovýho teda osobně opravdu neznám

@weri1 nekecej, fakt?? Všenory jsou prima 🙂 proč by to nedopadlo? Jen at je nás tu víc, nebudem se bát vlka nic 😀
třeba by kluci chodili spolu do školy

tkanicka
28. čer 2012

@weri1 kino, večeře....

ale opravdu nemá cenu tu to řešit, každý to vidí jinak a dost subjektivně

timbouctou
28. čer 2012

jdu spát, vstávám brzo s nima, čertama 😝

weri1
28. čer 2012

@timbouctou nevím jestli to dopadne....někdo něco plácl, ale je to tak na 10% 🙂
@tkanicka já chci s rodinou žít ne jen přežívat

končím...každej ať si žije po svým

timbouctou
28. čer 2012

@tkanicka jak dlouho jsi nebyla ty na večeři, v kině, nebo prostě někde jen s chlapem? My se máme moc rádi a občas se nám líbí být spolu sami, i když své děti nesmírně milujeme, ale prostě člověk nemůže jet v neustálém zápřahu 5 a více let v kuse a nezpomalit a celou tu dobu být milý a starat se o jiné. Mám kamarádku, ta má tři holčičky, skvělého chlapa a ještě skvělejší tchyni, která jim holky sem tam přes víkend pohlídá a oni si vyjednou, třeba jen pod stan, ale spolu. Tomu říkám žůžo život a strašně jim závidím.

weri1
28. čer 2012

@timbouctou taky tiše závidím,ale na to musí být co ? opět penízky

dobrou

druidee
28. čer 2012

nejlepší kamarádka přemýšlí o čtvrtém dítku. znám dost rodin se třemi a pěti dětmi a jejich příjmy jsou průměrné a jsou to samostatné rodiny bez finančních injekcí prarodičů. Můj přítel by nejraději 4 děti, ale jsem rizikový pacient, tak budeme velmi rádi když se nám podaří druhé a s hypotékou na 30let to i z finanční stránky bude asi tak akorát 🙂 ale jinak třetí dítko bych uvítala 🙂

ludva
28. čer 2012

@sklenicka24 Dá se to zvládnout 😉
Je to jistě o financích, ale také o prioritách 😉 Máme 3 děti a jsme za ně rádi 😉

timbouctou
28. čer 2012

@weri1 no, oni jich taky moc nemají, jezdí všude vlakem a tak. Ale uměj si to užít 😀

timbouctou
28. čer 2012

@ludva pořád říkám, že hlavně o nervech, a ty mě do třetího chybí 😀

weri1
28. čer 2012

@timbouctou víš kolik stojí vlak ? 😀 ...jojo tak bych se taky jednou chtěla mít

timbouctou
28. čer 2012

@weri to si piš, za 92 kč do prahy, po praze a zpět 😀 Kupuju mhd vnější pásma, dojedu na jeden 46,- kč lístek až do Benešova. A to se vyplatí 😀

ale teď už vážně mizím.