Uspávání dvou dětí. Máte nějaký rituál?

rozarka65
24. lis 2011

Ahoj,maminky...vím, že o uspávání dětí je tu hodně diskuzí... ale teď zrovna doma řeším, jak skloubit večerní uspávání mých dvou dětiček.. s mojí menší, musím zaťukat, není problém...kolem sedmé vykoupu, nakojím a dám do postýlky, pohladím a odcházím...většinou (tedy když zrovna netrápí zoubky) spí hned...s mojí starší si pak přečtu pohádku, povídáme si a pak jdu uspat ji...bohužel už od mimi mi usínala u prsa a ani teď, 4měs. po odstavení, neumí usnout sama...musím tam být s ní a usíná v objetí...odmítá spát nebo odpočívat po obědě...a od té doby, co chodí do školky, tak večer má problém usnout, asi je přetažená...takže jsou kolem uspávání celkem scény, někdy to trvá třeba i hodinu i víc...a to se bojím, že vzbudí Eli...tu jsem si zas naučila, že ji po tmě položím do postýlky a v ložnici je "ticho"...resp. když odcházím z ložnice, nechám otevřené dveře a normálně mluvíme, je puštěná hudba nahlas, můžu klidně i luxovat, mýt nádobí apod....ale problém je, když se začne něco dít přímo v ložnici, jako že do "ticha" Aninka začne mluvit nahlas....kromě toho, když se Eli vzbudí a někdo tam mluví, tak se pak chce zapojit do hovoru, tak to je pak úplně ztracené...Teď jsem spojila večerní koupání...že koupu holky najednou a ráda bych tak spojila i večerní uspávání...poradíte, jak to skloubit? Jak to děláte vy? Jaké jste udělaly společné rituály? Děkuji...R.

rozarka65
autor
12. pro 2011

Nenajde se tu někdo,kdo řešil stejný "problém"?

aajina
13. pro 2011

Máme to teď podobné, mladší stačí pohladit , puska a spinká.Teda někdy si tam chvilku hejká ale víceméně usne pěkně sama.Starší někdy lehne a spí, někdy chce pohádku ale v poslední době si vymýšlí a je to na budku.
Ale zase na druhou stranu někde to mají mnohem mnohem horší.

pelmisek
15. pro 2011

Musím říct, že uspávání obou našich miláčků najednou se mi vůbec neosvědčilo. Bojovali jsme 3 měsíce za společné uspávání a vždycky byl děsnej řev a byly jsme s manžou naštvaní. Teď uspím nejdřív mladší a starší se buď kouká na telku nebo si čte s tím co zrovna neuspává a je to super. Mladší usne a starší hnedka jak vylezu z pokojíčku řekne, že jde spinkat, dá nám pusu, cestou se vyčůrá a jde sama spát. Musím říct, že je to konečně vážně pohoda a občas když se zadaří stihnu i nějaký film od osmi🙂

sasanka03
15. pro 2011

Taky nejdřív ukládám ke spaní mladšího syna, dcera se zatím dívá na pohádku nebo si v obýváku hraje. Koupu je společně (ne vždy, někdy rychlovka sprcha a to zase začínám mladším). Syna nakojím, uložím a odcházím. Někdy usne hned někdy si ještě povídá nebo natahuje, ale nikdy to není dýl jak na čtvrt hodiny. Mezitím dcera se dívá na večerníček, večeří, přečteme i pohádku z knížky a jde se spát. Taky teď zkouší a natahuje čas, ale když už leží, tak za chvilku sama usne a v půl osmé máme klid. Můj názor je, že je to o zvyku, nikdy neměním čas(pokaždé jdou spát opravdu ve stejnou hodinu), pořád to děláme stejně, nepovolíme. Ony ty děti jsou stašně vyčůraný, jak vidí, že je rodič slabý a ustoupí, tak to zkouší.Navíc čím starší tím mají svou hlavu a dýl trvá než poslechnou.

fiallinka
15. pro 2011

a spí každá jinde? No u nás je to většinou tak, že synovi čtu pohádku v pokojíku a je tam s náma i Kája (dřív na rukách, teď tam blbne a lozí), pak mu řeknu, že musím uspávat Káju a přijdu ho zkontrolovat - poslední dobou mu ještě pouštím pohádky na spaní, a on už zůstane ležet a časem usne - a já pak jdu uspávat Káju, ta moji pozornost vyžaduje. Vlastně myslím, že to mám horší jak vy 🙂, protože ani jeden neusne úplně sám, a uspávat oba naráz nejde... takže ideální je, když je doma manžel, to každý uspáváme jednoho 🙂.

paja56802
25. pro 2011

@rozarka65 ahoj, já měla asi to podobné, narodila se mi lucinka a kubíčkovi byl rok a půl. byl zvyklý spát sám v pokoji, nikdo tam nesměl , jinak byl okamžitě vzhůru, takže jsem s malou spala v obýváku,abych ho nebudila, když budu malou kojit, nebo když mi začne plakat. pak jsem si řekla, že to přece takhle nejde, že i já mám nárok se normálně vyspat. dala jsem tedy postýlky k sobě do pokojíka. nejdříve jsem tam s nimi vůbec nespala. on si během pár dní zvykl, že tam prostě je a ona na něj, takže ať mi kterýkoliv začal v noci povídat, nebo plakat, druhýho to nikdy nevzbudilo. koupu je zároveň a ukládám ke spaní taky. pohladím,. popusinkuju a jdu pryč. oni si chvilku povídají, nebo si kradou peřinky,ale pak prostě lehnou a spinkají. trvalo to tedy tak týden, to zvykání na sebe...jinak, my neměli závislost na prsu,ale oba na flašce s dudlíkem, byl to jejich usínáček. teď jsem jim oboum vzala flašky a lucince dudlík a za dva dny si ani nevzpoměli. tudíž si myslím, že se musíš obrnit trpělivostí, nervat špunty do uší a za dva,tři dny máš klid. uvidíš.

pemeva22
14. čer 2012
Uživatel pemeva22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pemeva22.

zkus www.uspavac.cz
do par minut je klid

😀

rozarka65
autor
14. čer 2012

@pemeva22 😀 😀 Díky,ale z miminka je už skoro roční dítko...a už chodíme uspávat společně... 🙂

kukuca
23. čer 2012

Prosím o radu! :o)

No prostě naše děti - 2,5r. a 10m. usínají spolu v pokoji.Musí být v společné místnosti-není místo. A do teď je to tak, že malou uložím do postýlky, do 10 minut spokojeně usne sama. Asi o půl hodiny jde spát do své postýlky na druhé straně pokoje starší. Usne s mlíkem v lahvi. Taky do pár minut spí. Tzn. my máme vonej večer.SUPER.Ale myslím si, že už to není ideální vzhledem k věku staršímu, usínat s flaškou..Ale jakmile tam bude bez ní, taky usne, ale tak za půl hoďky, vykládá si s plyšákama, nebo dělá bugr a vždycky vzbudí malou a to je pak uspávání obou tak na další 1,5 hod. Jak to proboha děláte??

rozarka65
autor
29. čer 2012

@kukuca Aninka byla závislá na prsu a od té doby,co jsem utla kojení,tak usínáme v objetí...a taky usne během chvilky...🙂

sarihy
1. črc 2012

Já mám to štěstí, že ani jedna moje dcera neměla s usínáním problémy. Holky spí od začátku spolu v pokojíku a absolutně s tím nebyly problémy; ta starší má spaní po mně (nevzbudil by jí snad ani granát vybuchlý vedle postele), takže noci probíhaly a probíhají vcelku v pohodě.
Uspávání máme takto - když byla malá miminko, tak jsme nejprve obstarali jí (v cca 18), dali spát (položili do postýlky, pustili usínáčka a šli), a pak se šla koupat ta starší. Když se pak už holky mohly koupat společně, tak jsme šli koupat tak v 18.15, obě namazat a oblíct, mladší dostala mlíko a šup do postýlky, starší kukne na Večerníček a maže taky chrupat (kolem 19, pohladit, pomazlit, pusa a spát).

petkula
1. črc 2012

@kukuca ahoj, mám podobný problém. Nejdřív uspím mladšího, starší si zatím hraje. Pak přečtu staršímu synovi pohádku (v jiné místnosti) a jdu s ním spát. Jenomže on má s usínáním odjakživa problém, většinou usnu dřív já než on 🙂 Pořád si vykládá, převaluje se v posteli a pak většinou vzbudí mladšího syna. Takže pak uspávám oba, většinou tak hodinu až dvě. Už jsem z toho celkem na nervy, protože já sama chci spát ale kluci řádí ☹ Že bych pak večer měla nějaké volno pro sebe, o tom si můžu nechat jenom zdát.

rozarka65
autor
1. črc 2012

@sarihy závidím.... 🙂

tetrisek3
11. dub 2013

já řešila podobný problém - starší dcerka - 4 roky , mi od roka nespí po obědě a i večer neusíná zrovna jednoduše. k tomu se nám narodila druhá , dneska jsou jí dva , ale do roka spala s námi v ložnici , přesně jak píšeš - stačilo nakojit, uložit a spinkala. A cca v tom roce sem začla zkoušet dát je společně do pokojjíčku , bála sem se toho jak čert kříže , ale můžu říct , že nejvíc nám zabralo číst pohádku. Malá je zatim ještě v postýlce ( budou jí dva v květnu ) postýlku má vedle postele starší dcerky , k té já si lehnu , čtu pohádku , mladší si dudá sunar a já čtu. U pohádky se mnou ta starší diskutuje o tom co čtu , pak zhasnu , dám pusinku každé z nich a odcházim. A je to bez bojů. Přiznám se , že někdy pustim pohádku , ale to malá nějak nezvládá , asi jí to už takhle večer ruší a to pak pláče. Takže se snažíme každý den číst , někdy u toho malá usne ještě než odejdu , ale většinou usínají obě až po mém odchodu. Ale bála sem se i plakání nebo třeba kašlání , aby se navzájem nebudily - a fakt musim říct , že i když jedna propláče třeba hodinu , nebo kašle celou noc -druhou tim nikdy nevzbudila - to nepochopim 😀 takže držim palečky , hlavně se toho neboj , ono to nějak dopadne. Já se toho bála hrozně a ono to vlastně tak tragáický drama neni. Když to nepůjde tak t zkusíš později nebo jinak , nakonec si ten režim a průběh , který bude vyhovovat všem najdete. Tak jen držim palečky ať to netrvá moc dlouho 😉

tetrisek3
11. dub 2013

teď koukám , že už je to dva roky starý příspěvek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no mazeeeeeeeeec 😀 😀 😀 😀 😀 tak snad už to máte vychytaný 😉

rozarka65
autor
12. dub 2013

@tetrisek3 jéé,tak to závidíííííím..... 🙂 My pořád spíme všichni v jedné posteli...Starší stále není schopná sama usnout....a když se v noci vzbudí a já ani P. tam nejsme,tak buď přijde za mnou a nebo brečí,podle nálady...a já to přestala řešit...... 😉

xkveta01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rozarka65
autor
11. kvě 2014

@xkveta01 od mého posledního příspěvku uběhl rok a my pořád spíme všichni v jedné posteli... 😀 Ale už téměř nemám mléko,tak se blíží konec kojení..a snad i přestěhování do obýváku...S hvězdným zvířátkem zkušenost nemám, ale u nás by to stejně nepomohlo...

rozulka8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rozarka65
autor
17. čer 2014

@rozulka8 nj... 😀 Tatínek už většinou tajně zdrhá do obýváku, kde máme matraci, ale ta už je na vyhození,takže poletí...to jsem zvědavá na čem bude spát... 😀 A postel, ve které všichni spíme, nám už po druhé křupla, taky asi znamení... 😀 Asi zkusím...my měli koloč, který také vytvářel hezké obrazce na stropě, ale ten se taky rozbil...zrovna dnes jsem ho zaprášený sundala, že taky poletí... 😝