V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
6. pro 2009

ahoj holky,
tak jsme čekala, kolik toho od rána budu muset dočítat a tady nic ☹. Teda vy to zanedbáváte!!! Já jsem zatím stále 2v1. Teď jsme dobaštili, malá padla za vlast (dnes byla vzhůru v 5 hodin ☹ ). Odpo přijede brácha s manželkou, tak musím ještě trošku uklidit a něco malého nachystat. Co vaši drobečkové? Dofám, že nezlobí - ani ti narození ani ti v bříšku. 🙂

Mějte krásný den a pište 🙂

plechajda
6. pro 2009

ahoj 🙂

holky ja mam doma snad jiny dite, prestal totalne poslouchat, zlobi, neji sileny s nim 😒 uz to trva asi 3 den takze jeste chvilku a snad zacnu rodit abych si sla do porodnice odpocinout....opravdu se tesim na dve maly deti 🙄 😖

od vcerejska od ty super prochazky me boli porad vsechno, takze az nastane cas...tak si u nas vyslapnu 2x kopec a to by bylo aby to neslo hned 😉

dneska nechame Matyska babicce s dedou a zajdem neco pokoupit na vanoce....nemame vlastne jeste ani jeden darek i kdyz letos to jsou jen drobnosti prokazdeho vzhledem k nasim vydajum za barak atd. ale i tak je clovek musi vymyslet,obstarat atd znate to.....ja nevim ze nestaci si rozkrojit jabko a radovat se ze neni cervavy 😀

plechajda
6. pro 2009

cervivy ? no proste bez cerva 😀

plechajda
6. pro 2009

jo a devi ceho se vlastne bojis u toho napoje ze si ho nechces dat ??

kacka79
6. pro 2009

Ahojky 🙂

tak my máme dneska doma trochu dusno... no ani jsem to nechtěla nikde ventilovat, ale prostě nějak musim 😔 Manželovi rodiče se včera přišli podívat na Fílu k nám, jakého bude mít prvního Mikuláše a nic mu nepřinesli - ani jednu mandarinku.. No a to jsem si myslela, že když mu v létě nedali nic k svátku, tak to byla náhoda... no oni jsou fakt ignoranti 😠 Mě to přijde hrozně líto, protože bába pořád jezdí někde po galeriích, po kavárnách a rozhodně je na tom finančně nadstandartně - no já od nich nic nechci, ale snad když už teda musíé být u nás / a to je nikdo nezval/ můžou něco donést, aspoň ovoce.. No chtělo se mi včera brečet, pořád jsem si říkala, že to snad nemůžou myslet vážně.. no asi jo
☹ .... no a dneska - i když vím, že za to nemůže - jsem protivná na MM, prostě mě štve, že jim nic neřekne, on řekne no znáš naše...

Jinak dárky už máme všechny, moc toho letos nebude, ale nevadí 🙂 Aspoň to hezky zabalim. Většinu jsem stejně objednala přes net a zbytek jsem dokoupila za jeden den, takže celkem pohoda. jen ještě něco malého pro MM a huráá, máme vše

Dneska jedeme odpolko ke známým na návštěvu, tak se teším, že snad se trochu zlepší nálada..

tak hezký den všem 🙂

Jo a Devil - já bych se teda toho nápoje bála taky 😅

devila
6. pro 2009

kacko - tak s tím dávánm vnoučatům to znám přesně. Naši by se mohli rozkrájet - malá má pokaždé co příjdou od nich něco. zato tchýně vůbec - přijede jednou za 4 měsíce z Vysočiny a nekoupí ani banán. Ani k pohled svátku ji neposlala,prostě nic. Ale už jsem si tak nějak zvykla, i když mě to pokaždé štve. 😖 je tady vždycky týden minimálně, nechá se obskakovat, s níčím mi nepomůže a jen chodí každý den ke kamrádce na kafíčko. No děs. Jsem říkala, že letod dostane ne vánoce jen knížku za pár korun a konec. Jak ona tak my. My od ní taky nic nechceme, ale jak říkáš, když už dorazí jednou za čas, tak alespoň ten banán by mohla donést.

Jinak téma dárky - taky ještě nic kromě kuchynky pro malou nemáme. Chystáme se na to zítra. Mám zkoušku v Ostravě, tak to pak vezmeme jedním vrzem. Taky to budou letos jen maličkosti, jsou bohužel teď jiné výdeje. Ale já jsem nikdy nezastávala názor, že záleží na velikosti dárku. Já myslím, že je podstatné, že si člověk vzpomene.

Plechajdo - já nevím, mám strach z toho ole´je, někde jsem četla, že to není zrovna ideální věc. ☹

devila
6. pro 2009

Bóóóže, těch chyb!!!! 😒

krista
6. pro 2009

Ahojky holky 🙂

Je to oškolivý od těch prarodičů, ale uklidním vás - u nás to samé, za celých 21měs. co je Kristý na světě dostala min. rok barbínu (a k tomu ještě nahatou, na oblečenou asi neměli 😕) a tento rok když tu tchánovci byli, tak ji donesli zase nějakou kravinu, už si nemůžu vzpomenout co, jen vím že jsem to musela hned vyhodit, protože z toho padali malinký části a Lukymu (kterýmu byl necelej měs.) dovezli autíčko, ještě se tchán pochlubil, že to dostal zadarmo na předváděcí akci a okřikoval Kristýnku když si s tím hrála, že je to Lukyho a prča byla že to nejezdilo, mělo to jedny kolečka výš a jedny níž 😝 tak jsem to vyhodila hned jak se o to Kristý přestala zajímat 😝
Nevím nechápu to, koupit trošku ovoce nebo nějakou maličkou hračku už dneska není žádná drahota.... ovšem u MM si nikdy nedávali dárky, ani jako dítě k ježíšku nic nedostával 😔

Já mám dárky už snad koupený, ještě mi říkal MM že chce nějakej pásek a svetr, to jsem zvědavá jak to trefím a okoukám s dvěma děckama v kočárku 😝 a tetě budeme kupovat tyč. mixér, jinak jsem toho hodně objednala přes net! 🙂 vlastně snad všechno 😅

kacka79
6. pro 2009

Devilko trošku jsi mě uklidnila, já myslela že jen moje tchýně je ignorant 😀 No ale co se týká slibů, to je přeborník, např. dej mi číslo účtu pošlu Fílovi na spoření, dám vám na kočárek - vyberte si jaký chcete atd... v životě nic z toho nebylo... mě nevadí, že nám to nedá - manžel nás živí dobře, takže fin. problémy zatim nemáme, ale ty sliby a pak už se o t om nemluví... to mi teda vadí. A říká to vždycky před celou rodinou, asi aby se vytáhla 😀 😀

krista
6. pro 2009

Kačko já měla kdysi taky slíbeno že koupí aspoň plínky 😝 ale je mi to nějak jedno, zvykla jsem si, že mi nikdy nepopřáli k narozkám ani svátku, ani dětem... jde jen o ten zvyk...

samsa
6. pro 2009

Ahoj holky,
tak včera u nás proběhl Mikuláš, byla to legrace, akorát Neli se děsně bála čerta, takže ten mohl jen nakukovat z předsíně, ale z Mikuláše byla nadšená. Básničku teda odmítla říct, no, nakonec ji vykoktala s mou pomocí a pak se celý večer radovala z ovoce a čokoládek. Ale jíst to budeme zřejmě až do března.
Holky, teda ty vaše tchánovce vám nezávidím. To není normální. Manželovi rodiče vždycky malé přivezou spoustu věcí a tchýně se pravidelně ptá, co potřebujeme, takže jí stačí říct a vždy to přiveze. A teď, jak jsem těhotná, tak doveze i jídlo, prý ať nemusím vařit. Jinak teda vždy vařím a chystám já, ale oni stejně s sebou přivezou spoustu ovoce a dobrot. Je fakt hodná. A my když k nim jedeme, tak se taky snažím aspoň něco napéct a přivést, bylo by mi trapné jezdit na návštěvu s prázdnýma rukama.
Dárky na Vánoce už mám všechny, letos jsem všechno krom jednoho dárku objednala z netu. Jsem ráda, že to mám z krku. I když Vánoce miluju, tak ty dárky, prostě je to zabíračka něco vymyslet, aby to potěšilo. nejhůř se mi nakupuje pro tchána a tchyni, bojím se, že netrefím jejich vkus. No, ale jestli jsem se někdy netrefili, tak to oni nikdy nedali najevo 🙂
Holky, já to mám tak nateklé tam dole, že nemůžu pomalu chodit a připadá mi, že mi praskne kůže na břiše. To si pamatuju i při neli, no, snad se mi nenadělají strie 😝 Představa dalších dvou měsíců těhu je opravdu lákavá 😝

nicole_11
6. pro 2009

Ahoj holky....tak u nás je to přesně naopak...tchýně Tedíkovi pořád něco vozí, bud oblečení nebo kabelu s ovocem nebo doveze uvařený jídlo a nám už je to blbý si od ní pořád něco brát, protože chodí k nám na návštěvu 1x do týdne, když hlídá a pokaždé něco donese a stojí to spoustu peněz a ona už je v důchodě a moje mamka i babička malého taky pořád něčím rozmazlují, no můj tatka na to moc není, ale když jednou za čas něco koupí, tak to stojí za to, jako kočárek, jídelní židličku, atd...takže já si fakt nemůžu stěžovat 🙂

jinak dneska se Tedík pozvracel v autě ale děsně, celá snídaně šla ven, musela jsem vyprat všechno oblečení i potah autosedačky a ještě ji musím pořádně vydrhnout, fakt hrůza....tohle bylo poprvé co se takhle pozvracel chudáček, když byl mimi tak si ublinkával, ale tohle bylo normální poblití ☹ a já ho ještě v autě okřikla, protože začal knourat, chudáček a on mi dával najevo, že je mu zle...kež by už uměl mluvit, fakt jsem se cítila blbě, že jsem mu předtím vynadala 😔

ren82
6. pro 2009

Ahojky holky,
tak dneska jsem zničená jak po skládání uhlí. 🙄 Při chůzi mě pichá v podbřišku a k tomu se ještě přidali záda. Bolí jako čert. Budu ráda až večer zalehnu, natáhnu se a budu spát. 😔 Mám toho fakt plné brýle. Ale musím a taky chci vydržet v celku až do ledna. Tak snad to zvládnu.

Holky, některé tchýně jsou fakt děsné. Já si nemůžu stěžovat. Ta Fildovi dá první poslední a rozkrájela by se pro něho. A to i moje mamka.

Dárky - tak ještě dořeším tchýni a hotovo. Ona si koupila kabát a chce na něho přispět finančně, ale tak nějakou tu drobnost ji ještě koupíme ať nemá pod stromečkem jen obálku s penězma.

devila
6. pro 2009

Ahoj holky,
tak všem co máte super tchýně tiše závidím a gratuluji 🙂

Jinak jsem se před chvílí vrátila z Dráčika (hračky). Nakonec jsme vyrazily s mamkou sami a taťka s manželem hlídali malou. Tak jsem pokoupila nějaké hračky, vedle v obchodě pyžamko, punčocháčky. Takže děti už máme z krku.
Teď ještě knížku tchýni (nic víc), Ginkoprim babičce a našim koupíme společně s bráchou a švagrovou kancelářskou židly k PC- mají doma rozbitou, tak to asi vyřešíme tak. No manželovi se rozbil mobil, má teď jen obyčejný starý, tak dostane mobil, ale větší část bude mít k 30-ti nám. Dohodli jsme se, že je to dražší věc, tak to má menší částí k vánocům a jinak k těm kulatinám. Takže tak. 😉

Jsem ráda, že už to mám skoro z krku.

kacka79
6. pro 2009

Také gratuluji všem kdo mají tak bezva tchýně 😉

Krista - no třeba si na to zvyknu, máš asi pravdu. Měla jsem pro tchýni koupenou celke drahou kazetu s parfémem, no dostane asi voňavou svíčku 😔 mě jen mrzí, že to manžel nechce vidět a ještě je celkem slušně dotuje, i když na tom jsou velmi dobře... no musim se s tim vyrovnat 😔

Holky jinak mi začíná býtr hlavně takhle k večeru dost blbě.. bolí mě břicho a je mi tak všelijak... no ve čt jdu na UTZ tak uvidíme, snad je vše OK. Taky jsem zvědavá na váhový odhad, hlavně ať nemám nějakýho macka 😀

devila
7. pro 2009

Ahoj holky,
jaká byla noc? No naše malá se vzbudila tak jak obvykle v 6:45, ale jak manžel šel pro ni, tak zjistil, že je totálně pročůraná, ale přitom plenka nějak moc mokrá nebyla.

No holky, myslete na mě dnesk av půl jedné. Mám zkoušku a ani jsem to neviděla. Snad něco vypotím, popř. opíšu 😀😀😀

Potom absolvujeme nákup v Tescu, at tady má manža a mamka vše pro malou, když bych náhodou rodila 😀
Takže zase plno plen, sunaru, přesnídávek, jogurtů, ubrousků,podložky....a taky ještě něco málo pro Sofinku - bodyčka, hřebínek ........však to znáte 😉

kacka79
7. pro 2009

Ahojky,
tak my v noci dobrý, vstávali jsme lehce po 7h, takže v pohodě 🙂 Jen já mám teď nějaký problémy s dýcháním , funim jako mašina 😝

Dneska máme dopolko hudebku, pak letíme na poštu, do lékárny a do banky, pak na oběd a spát a po spánku nám přijede kamarádka, tak snad budeme mít hezký den a nebude nuda 😉

ren82
7. pro 2009

Ahojky holky,
tak dneska jsem se krásně vyspala. Zatím mě ani v podbřišku nepichá, tak snad to bude v pohodě.

Mám tu na hlídání od sestřenky syna - 9 let, tak se věnuje Filípkovi a já gruntuju, peru, žehlím... Odpoledne jde Filípek s babičkou na Vánoce s Dádou, tak jsem zvědavá, jak bude reagovat. Doma máme DVD a u toho tancuje jak ďábel. 🙂

garfieldmail1
7. pro 2009

ahojte 🙂
No nevěřícně koukám, co tu píšete o některých babičkách a dědečkách, to je fakt smutné ☹ Pokud by byla aspoň druhá babi s dědou štědřejší, tak bych schválně při návštěvách takových krkounů schválně Lukymu říkala : "Lukášku, přines ukázat to krásné autíčko, co ti přivezla babička nebo nechceš banán od babičky...? 😠 I kdyby je to nezměnilo, snad by se aspoň trochu zastyděli. Jak píšete, není nutné nosit kdoví jaké dary, ale když je ten svátek, mikuláš atd, tak aspoň nějaká drobnost, že si vzpomněli....
V tomhle si teda nemůžem stěžovat. A už vůbec nechápu, jak píše Krista, že manžel nedostával jako dítě nic od Ježíška? Jeho rodiče jsou jehovisti nebo co? Fakt nechápu, nejde jen o dítě, ale ani sebe bych nechtěla připravit o tu radost sledovat dítě, jak je z dárků pod stromečkem nadšené 😵 😵 😵 No nic.....

Dneska jsem měla zase parádní trapas, byli jsme s Lukym v obchodě a já až u pokladny zjistila, že nemám peněženku. Měli jsme jen drobný nákup a všimla jsem si toho, ještě než to pokladní natipovala, ale problém byl v tom, že Luky už snědl půlku kaiserky 😅 A já jak na potvoru jsem nenašla v tašce ani jednu zatoulanou pětikorunu 🙄 No pokladní na mne koukala, co s tím jako hodlám dělat, no nebýt paní za mnou, co se nabídla, že to zaplatí, tak na mne snad zavolá ochranku 😅 No bylo mi strááášně trapně, na druhou stranu vím, že bych tohle pro někoho jiného taky udělala 🙂

kacka79
7. pro 2009

Garfield - no to je dobrý s tou houskou, no aby se taky nezbláznili kvůli jedný housce.. No a s tou babičkou, jak jsi psala - tak já to tak dělám - Fílo vem si bačkůrky od babí, pojď dáme si ovoce od babičky atd... no s tchýní to vůbec nehne, ještě říká : no ta Alenka / moje mamka/ , to je zlatíčko... bych se z ní pos.... Ona je fakt tak zabedněná 😀 😀 No musim se s tim naučit žít, nic jiného mi ani nezbývá 😅

Dneska je mi už druhý den nějak divně, špatně se mi dýchá.. no snad to přejde, musim ještě aspoň dva měsíce s tim pupkem fungovat 😉

samsa
7. pro 2009

Ahoj holky,
Garfi, no, co, stane se. Aby se ta prodavačka nezbláznila...fakt dneska všude ochota, všichni příjemní. Nic si z toho nedělej.
Kačko, teda ta tvoje tchýně je ale případ 😝
A nedávat dárky k Vánocům, to mi taky přijde děsné. Když člověk vidí, jak jsou nadšené, se divím, že se někdo o tohle ochudí.
Holky, ta moje cácorka prudíííí. Já nevím, ale od té horečky je protivná, nic ji nebaví, málo jí, pořád se vzteká a špatně v noci spí. Ach jo, co jí to zase popadlo....
Kačko, snad ti bude brzo líp, možná už mimi tlačí moc nahoru a špatně se ti dýchá.

devila
7. pro 2009

garfi - s tou houskou je to fakt sranda, jako kdyby se to nemohlo stát. Aby se opravdu nezbláznila.
kacko - snad to je opravdu jen to, že tě mimi tlačí a proto se ti hůře dýchá.
Samso - Snad se malá uklidní, asi má zlobící období. Moji malou to taky někdy chytne. No jo, děti - ale ber to z té lepší stránky - zatám je sama, počkej až budou dvě 😀.

Tak já dnes byla na té zkoušce - snad jsem to dala, byla to taková "kolektivní práce" 😀.
Potom jsme tedy absolvovali nákup v Tescu pro malé zase na měsíc, at nelítáme pořád pro plenky, ......

samsa
7. pro 2009

Devi, to je fajn, že jsi zkušku asi dala, jsi šikulka 🙂

devila
7. pro 2009

Samso - já v to doufám, nechce se mi to dělat znovu. Hodně jsme si radili tak snd ano 🙂

kacka79
7. pro 2009

Devil to Tě teda obdivuju, že i když máš skoro rodit, jedeš na zkoušku 🙂 To jsi fakt šikulka 😵

nicole_11
7. pro 2009

no mě zkouška čeká příští čtvrtek..doufám, že to bude taky kolektivní práce 😉

jinak já byla dneska na odběru na triply a sestra byla fakt šikovná, píchla to takovým stilem, že jsem myslela že se rozbrečím bolestí a pak ji ta žilka i praskla, takže mě musela brát krev i z druhé ruky, to jsem ji ještě ukázala kam mi to má píchnout aby to zase nebolelo a neprasklo, předtím mě to píchla do takové hodně vystouplé žilky, za které mi v životě nebrali krev a když jsem viděla že to chce brát i z té druhé ruky taktak jsem ji musela zarazit...málem jsem se tam složila a to byl se mnou Tedík a já autem...no ruka mě bolí jak hrom a na toho modráka se fakt netěším

devila
7. pro 2009

Nicole - ani nemluv o odběrech. Já jsem loni v lednu, když jsem čekala Sabinku, byla na krev, že jsem byla nemocná a dr. tam měla nově svou dceru jako sestřičku. No a ta mi brala krev - propíchla mi žílu, skoro to neteklo, ruka mi otekl, že vypadala jak pátrací balón a za dva dny jsem měla modráky od zápěstí po rameno po celé ruce. Si v práci mysleli, že mě manžel doma bije jak jsem ji měla fialovou. Jestli najdu fotku, tak ji sem hodím, jsem si to musela vyfotit. 😖

ren82
7. pro 2009

Tak Vánoce s Dádou se u nás nekonají. Filípek se po obědě vzbudil s teplotou 38,2 ☹ Snad to nic nebude - jen nějaká viroza. Chudák, tak se tam těšil. ☹ Dala jsem mu čípek a už tu zas létá a tancuje před televizí jako kdyby mu nic nebylo. Ale nechtěla jsem ho tam posílat mezi děti. Večer mu určo zas bude hůř.

Já obdivuji všechny co ještě něco studují. Já už bych to asi fakt nedala. A ještě s banděrem! Devil a Nicol máte můj obdiv. 😉

plechajda
7. pro 2009

ahoj holky

tak uprimne je mi lito co pisete s tema babickama a dedama.....ja to mam nastesti taky v pohode, moje mama by se rozkrajela a od manzela rodice jsou uplne v pohode....babicka taky porad neco kupuje, vozi ovoce atd proste to funguje a o vanocich ani z jedny strany nemluvim, proto my ani moc nic nekupujeme protoze by si malej toho vseho ani nevazil....

dneska jsme rekordne vstavali az na manzuv budik skoro v 8 to jsem teda koukala a kupodivu i noc byla dobra tak asi nejaky dobry vlny ...

zato mam trable s tatou mym....se mi chce uplne brecet, boli me z toho bricho ze vseho a mam pocit ze snad nejaky falesny kontra posledni hodku, tak strasne me picha v krizi....tata je po nekolika mozkovych prihodach a to co tedka vyvadi je desny.....zacina se chovat jako dite, koupi kde co vidi napr ty drahy veliky enycklopedie jedna pres 1000,- a on jich ma snad uz 15, do toho si kupuje drahy hodinky kdyz uz ma doma dvoje a ted ze si koupi novy auto, pritom nesmi ani ridit...jezis me je zle ☹ ☹

devila
7. pro 2009

Plechajdo - s tím tatínkem mě to mrzí. On za to asi ani nemůže, co dělá. Ty mozkové příhody nejsou nic lehkého. Ale snad se dá alespoň od váš říct.