V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

ren82
8. pro 2009

Tak já taky velice nikam nejdu. Max. tak do půlnoci. A co jsem těhu, tak jsem nikde nebyla.

Nicole - snad nebude mít malý velkou reakci na očkování. My teda očkování zvládáme bez reakcí a jsem za to fakt ráda.

devila
8. pro 2009

Nicole - taky doufám, že to Tedík zvládne bez větších reakcí. Malá taky zvládá očkování bez reakcí naštěstí. Ale setřička mě upozorňovala, že se může osypat nebo mít teploty, ale až tak 12. den.

nicole_11
8. pro 2009

no ono je tam velký rozpětí..reakce může být hned anebo až za 12 i 14dní, což je fakt naprd...no uvidím co ráno

devila
8. pro 2009

Tak držím pěstičky, ať je to v pořádku.

devila
9. pro 2009

Dobré ráno holky,
ještě stále jsem Kinderko 😀, ale musím říct, že ráno mě docela dost bolely kříže a podbřišek asi tak 45 minut střídavě. Ach jo, kéž už by se to chtělo rozjet. ☹ Odpoledne mám poradnu, tak jsem zvědavá. Dneska to je poslední, odešle mě na stacionář do nemocnice na kontroly.

Holky, malá zase byla od 5.40 vzhůru, ale já tam nešla. Chvíli se rozčilovala, pak žvatlala a po 40 minutách zase usla a vstala ve čtvrt na osm.

Zase mě začíná bolet podbřišek a záda trochu, ale já už nevěřím tomu, že by z toho něco bylo. To už mě bolelo tolikrát ☹.

devila
9. pro 2009

Jo holky,
mám do nemocnice domluvený modem, takže budu na netu 🙂. Tak pokud budu mít čas a sílu, tak určitě napíšu a vložím fotečky malé. Když nejsou dovoleny ty návštevy, tak alepsoň uvidím malou na skypu. ☹

samsa
9. pro 2009

Devi, tak přeju, ať se to rozjede. Třeba ti mudr. udělá Hamiltona. Drž se.
Jdu vařit, pak nakouknu. Hezký den všem 🙂

devila
9. pro 2009

Jo a holky,malá má od rána zevniř rtů v pusince bílé povlaky, vypadá to jako afty. Už to jednou měla, dr. nám na t o napsala homeopatika Borax. Tak jse si tam dnes volala a máme to dávat zase. Nevíte někdo co to může být? afty to nejsou a dr.mi vlastně tehdy ani neřekla co to je. 😒

samsa
9. pro 2009

Devi, já myslím, že plíseň, na tu se dává borax. My ho dostali na žabku v puse a to je taky plíseň.

devila
9. pro 2009

Samso - no asi jo, ona taky pořád kde co strká do pusy. 😖

krista
9. pro 2009

Holky jen nakukuju, neni čas, Devilo to měla moje malá x měsíců, Dr. nám dávala pořád fialku, na všech fotkách z dětství má fialovou pusu a vůbec to nezabralo, borax jsem měla taky, ale úspěch jsem neviděla, co zabralo okamžitě po těch měsícíh byly tyčinky Pagavit, dva dny po sobě jsem ji s tím vytřela pusu a konec!!! 😵 má to citronovou chuť a je to na desifekci dutiny ústní, takže neškodný! 🙂

misasvobodova
9. pro 2009

ahojky holky, jsem tady dobře mezi maminkama, které čekají druhé dítko? já teda ještě nečekám, ale už se snažíme a zajímalo by mě jaké to je, když máte doma prcka a čekáte druhé? není moc brzy?

krista
9. pro 2009

Míšo když jsem měla doma 14timěs. dítko jako máš teď ty, tak už jsem byla za půlkou těhu a bylo to fajn 🙂 😵

Jo Devilo a jmenuje se to soor neboli moučnivka a neneděláš s tím nic, ani kdyby si to doma měla naprosto sterilní, nic to neni, vyléčí se to, neboj 😉 je to jen dětská nemoc 🙂 já čekám kdy ji bude mít malej 😝 zatím maji děcka všechno stejný, včetně toho že jim neustále hnisaji oči ☹

nicole_11
9. pro 2009

a kristy a byli jste už na proplachování kanálků? malému taky hnisaly a to jediné nám pomohlo...

jinak vyrážku z očkování zatím nemá, ale má suchou kůžičku na nožkách a dělají se mu tam trošku pupínky, není to z očkování, má to už delší dobu, nevím čím ho mazat, aby tu suchou kůži neměl, používám dětský olej nebo krém ale moc to nezabírá, mívá suchou kůžičku i na obližeji, ale když ho 2x denně mažu tak je to v pohodě, ale na těch nožkách ne ☹

devila
9. pro 2009

Nicole - mqlá tqka mívala sucjou kůži a dr. mi napsala dávat do vany 2x týdne mořskou sůl a 2x týdně Oilatum Emolient. Je to fakt super. KOupíš to normálně v lékárně. Je to sice dražší, ale pomáhá to. Jinak ji dodnes mažu mlékem z lékárny Excipial U Lipolotio - je to na suchou až extrémě suchou pokožku a taky je to moc dobré. Koupíš to i volně, ale na předpis platíš jen za recept. Jinak to stojí 100,-. No a to Oilatum stojí 150 ml kolem 150,-, ale když si koupíš 500 ml, tak to stojí 250 Kč, což je výhodnější. A fakt nám to pomohlo.

misasvobodova
9. pro 2009

Kristi, děkuji za odpověď. Snad se nám to s manželem brzyčko povede.

kacka79
9. pro 2009

Ahojky,

misa ono si ideální věkový rozdíl asi nevybereš, tak hurá do toho a připoj se k nám šílencům 😀

Devil já taky nikam moc nechodim, a když už jdu s kamarádkou do kina nebo něco pokoupit, tak je doma manžel. Vyjímečně tady počká tchýně - ale to už Fíla spí - a my jdeme na večeři.... Když jsem dodělávala školu, tak byl Fíla občas na víkend u mojí mamky, ona se o něj skvěle postará, ale já byla jak bez duše... no hrozně mi chyběl... sice jsem si odpočinula, ale v neděli jsem vstávala jak blázen ráno a jela jsem pro něj.. no on je tam v pohodě, protože tam není vyžadován ten režim jako doma, tak se mu tam líbí 😉

misasvobodova
9. pro 2009

děkuji mooooc za podporu, kačko. moc bych si miminko přála a manžel také 🙂

kacka79
9. pro 2009

Misa my jsme původně chtěli velký věkový rozdíl - cca 6 let - no a osud tomu chtěl jinak... ale myslim, že pokud bude Tomínovi 2 roky, že to bude oK....

misasvobodova
9. pro 2009

také si říkám, že to bude v pohodě, ale člověk tak nějak stále přemýšlí...bylo mi při prvním těhotenství ze začátku fakt blbě, tak nevím, jak to půjde.

krista
9. pro 2009

Nicole s malou jsem byla, ale vrátilo se jí to a pak to odeznělo nějak samo, myslím si, že to mívá místo rýmy, protože rýmu snad nikdy neměla 😖 a vždycky je to tak nárazově a s malým jsme nebyli, chci se objednat po vánocích aby šel manžel se mnou 😔
A ta suchá kůže neni to ekzém? Já tě nechci strašit, ale Kristý ho takhle má...

Míšo já problila s Kristý v těhotenství 5měs. a byla úplně nepoužitelná první měsíce - ospalá a ty posl. prakticky taky a samý poslíčky a bolesti zad a já nevím co ještě, no a tohle těhu bylo teda naprosto v pohodě, měla jsem teda jen neštovice 😖 ale to neni nijak ovlivněno tím těhotenstvím, tak snad bude to tvoje druhé taky tak pohodové 🙂

misasvobodova
9. pro 2009

díky, Kristy. kéž by to tak bylo. ale hlavně aby se to povedlo. fakt bych si mimčo moooc přála.

krista
9. pro 2009

Míšo a ty kojíš nebo ne? Měli jste nějaký problémy s prvním otěhotněním? Pokud ne, tak to určitě půjde jako po másle, držím vám palce 🙂 A přijde to až bude ten správný čas, my jsme se snažili dřív a po každý když to nevyšlo jsem si řekla, že to vyjde až bude ta správná chvíle, že mě asi někdo šetří, protože Kristý vyváděla tak aby bylo s mimi vše ok 🙂

misasvobodova
9. pro 2009

nekojím. Poprvé nám to trvalo asi 3 měsíce, tak uvidíme teď.

nicole_11
9. pro 2009

Devil díky..zítra to hned koupíme, ségra byla ted na kožním a zminovala se jí o Tedíkovi a taky jí to doporučila 😉 no kristy neděs mě ekzémem, uvidím jak nám to zabere a třeba to může být i nějak ovlivněno tím očkováním, uvidíme

misa jestli chceš mimi tak určitě do toho běž ale připrav se že první rok bude náročný, pokud nebudeš mít andílky, já osobně bych ještě počkala tak 2 roky, ale my s mužem jsme si mysleli, že nejsme tak plodní a najednou to tu bylo 😀 , jinak já mám toto těhu daleko horší než to první, nevolnosti, problémy s tlakem

krista
9. pro 2009

Nicole je fat že nevím jak to vypadá, já to beru podle sebe, mám ekzém už snad všude 😠 a Kristý nesmí mlíko a pak to má dobrý 😖

Míša no vidíš tak to snad vyjde rychle, nám trval první prcek taky čtvrt roku a druhej 8měs., ale kojila jsem 😉

nicole_11
9. pro 2009

a kristy vy jste se o dítě snažili, když malá byla tak uřvaná, protože to by mě spíš odradilo, no nám to poprvé taky trvalo 3měsíce ale nějak jsme se moc nesnažili a ted jsme si jednou nedali pozor a bylo to

devila
9. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsem byla v té poradně. Dneska docela stres. Přišla jsem k dr. a začalo to - vysoký tlak, ale pak se snížil, ozvy špatné - moc vysoké. Takže mě dr. poslal hned do nemocnice na kontrolní ozvy. Tak jsem tam letěla s malou dušičkou, ale naštěstí v pohodě. Tam mě totiž nechali 10 minut vydýchat a hned byly v pořádku. No zítra jdu znovu do nemocnice na ozvy, ale snad to bude vše ok. Jinak jsem mu řekla o Hamiltona, říkal, že nění problém, tak mi ho udělal, ale říkal, že to ještě na porod nevypadá, ale že to můžeme zkusit. No trochu mě občas pobolívá podbřišek i kříže, ale jinak nic. Takže uvidíme 😖

kacka79
9. pro 2009

No Devil, třeba se to v noci rozjede 🙂 A bolel tě ten hamilton?? No to jsem teda zvědavá, jak dlouho ještě budeš držet dva v jednom 🙂

devila
9. pro 2009

Kacko - právě, že to vůbec nebolelo. Říkal, že hlavička je ještě dost vysoko. Takže simoc nemyslí, že se to tozjede. No uvidíme. Jen trošičku špinít, což říkal, že může být.
Jinak jsem taky zvědavá, jak dlouho budu Kinderko 😀