V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
16. pro 2009

Ahoj holky, tak jsem byla na kontrolních ozvách, ale vůbec nic nevím, nebyla u toho dr. Je tady strašná nuda, alespoň ten net mě trochu zabaví, ale zase mě nebaví tak dlouho čučet do toho notasu.

Já jsem už nervozni, jak to teda bude dál. Jestli zítra jo nebo ne. Je to šílené to čekání. 😖

krista
16. pro 2009

A takhle nějak to vypadá i u nás, ale jsme tam navlečený! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=McNW27LR2DU

A další verze Dash:

https://www.youtube.com/watch?v=-cnhY9dKkpk

a Vibe:

https://www.youtube.com/watch?v=JLONxwJ43c8
krista
16. pro 2009

Páni Devilo vůbec ti to nezávidím ☹ Drž se tam, snad to bude rychlé, co Sabinka - manžel hlídá?

mahulena
16. pro 2009

Kristo, diky, vypadaji oba vyborne!!!
Miso, jak pise Krista s botama, a tusim, ze v DM slevovy knizce najdes 10% slevu kupon do Deichmana.
Ty jo, Lukasek je teda peknej cvalik!, J. mela 7kg v pul roce 😉

Holky, a co mate decka kolem toho 1,5 roku, uz jedi vsechno, co vy, dospeli? Nebo jeste delate nejaka omezeni? Nekdo dava husu s knedlikem a zelim v roce, nekdo ani ve trech, jde mi jen o srovnani.
Ja jsem hodne prisna, posledni mesic jsem povolila BeBe susenky a uvarim pudink /koupila jsem Bio pudink od Alnatury/, pridam jen 1 lzici cukru, jinak ji Justynka fakt zdrave.

krista
16. pro 2009

Jo ale Zdeni víš co mě rozčiluje? Ta brzda, je úplně na prd, vůbec ji nepoužívám takže mi věčně kočárek ujíždí 😝 jde tak těžko zvednout když je to jen ta tyčka, nevím jak to máš ty na tom Sportu, ale na Classicu se šetřilo a na ceně je to znát, ale stačí nám na 100% 🙂

krista
16. pro 2009

Mahu jj ta sleva tam je, kam se mi sakra poděla 😀 já tam chtěla koupit už na začátku sezony ty botky, ale u nás nic neměli! 😠
Co se týče jídla, naše malá nikdy neměla čokoládu a hodně dlouho mít nebude, ani různé sladké sušenky pro dospělé, to jen někde na návštěvě že si zobla cukroví nebo tak, ona má ekzém takže mléčné výrobky omezujeme na minimum, nemá ani klasickou UMku, pije rýžové mléko a co se toho hl. jídla týče, no někdy z toho mám výčitky, už jí hodně s námi, začla jsem míň solit, někdy zapomenu tak to neni slaný vůbec a MM si dosolí na talíři. Jinak nemá smažený věci, párky, salámy, to moc ne. Spíš dobrou šunku, sýr. A jídla hodně z brambor, těstovin..

krista
16. pro 2009

Jo jinak pudink ten jsme měli, na to neni nic tak hroznýho bych řekla! 🙂

devila
16. pro 2009

Kristy - malou hlídá mamka. Dnes ráno měla nástup k nám 😀. Má dovolenou až do 4.1., takže v pohodě. Manžel jde do práce ještě dnes a zítra a pak má volno do 26.12. Teda pokud nebudu zítra rodit, to by doi práce nešel.

mahulena
16. pro 2009

devilo, chudinko... 😒 , hlavne ze nemas bolesti a nejak se zatim takhle netrapis..., drz se.
Jo, tak to mame asi podobnej styl a nazor na jidlo, coko taky nechci davat, ani uzeniny, smazeny a tak. Dokonce nema rada ani omacky, takze ji suchy brambory nebo testoviny, prip. s maslem a pazitkou, nebo sunkou a syrem a rajcaty.
Stejne toho moc nesni 😉

Kdy se ekzém projevil? A je klasifikovan jako z jidla? Nebo proste z jidla ne, ale to jidlo by to mohlo podporit, tak to musite hlidat?

Jdem spat, stavim se vecer. Drzim palce Devile, at se to pohne a Sofinka je brzo u vas 😉 , budes mit pak u porodu manzela?

majatob
16. pro 2009

ahojte 🙂 vratili jsme se z nakupu..jak ja nesnasim hodne lidi v obchodech 😝 😝 😝 a to jeste nebyla takova hruza jak bude odpoledne a o vikendech 😖 😖 😖

nicole_11
16. pro 2009

ahojky...tak já na jídlo byla přísná ten 1.rok, ale tedka občas ochutná i ten knedlík se zelím, ale spíš to ochutnává než že by to měl vyloženě na oběd, ale je fakt že knedlík mu hodně chutná...on ted hodně jí polévky... je docela problém do něj něco dostat...omáčky nějaký taky měl, ale spíš jsem s tim trochu pokapala tu přílohu aby to neměl suchý,třeba rajská omáčka mu vůbec nechutná, jinak miluje špenát, a co se týká smaženýho, tak to my doma vůbec nevaříme.... aco se týká sušenek pro dospělé tak ty taky ochutnal, ale my to dom vůbec nekupujeme, takže spíš na návštěvě a jako když mu někdo něco dá tak nevyvádím, protože vím, že doma to nemáme 🙂 jo a pudink jsem mu dělala a nechtěl ho 😒

devila
16. pro 2009

Holky, tak tady byla právě dr. a sdělila mi, že večer po osmé jdu na ozvy a preindukci a zítra ráno na indukci. Může se prý stát, že mi to rozběhne i ta preindukce, ale spíše až zítra ta indukce. Jinak se spíše v noci asi nevyspím, že mi bude dělat paseku to břicho. 😖 Ale hlavně ať už rodím holky a mám to za sebou 🙂 Nic jiného si nepřeju, jen at jemalá už na světe zdravá a mám ji u sebe.

devila
16. pro 2009

Mahu - manžel u porodu bude, teda když to stihne 😀
MUSÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!!!!

mahulena
16. pro 2009

nicol, mnam, spenat, mala ho nechce:(, nechapu, treba v kombinaci s bramborem a vajickem, to je lahoda. A rajskou neji. Jen ochutnala rostenou omacku a jatrovou, proste takovy jako vyvar z masa, a ty byly OK, ale kde neciti maso, to nebere🙂, no, asi je po me.
Sladky kupujem kvuli manzelovi, a taky nesmazime, jen tak jednou za mesic kvetak nebo rizek.
Tak koukam, ze je to fakt podobny, to jsem rada, jsem si rikala, jestli nejsem nejaka maknuta to jako docela hlidat a tak 😝 😀
Pudink zkusim a dam vedet🙂, ale sanci nedavam, tvaroh na ruzne variace nechce, nechce ovocny knedliky, nic, neotevre mi pusu. Jo, 2x byl bram.knedlik s vajickem a to byla dobrota🙂

Devilo, kurna fix, to je prace 😒 , co je sakra preindukce? Nejakej druh vyvolavacky? A Indukce je pak silnejsi?
Moc na tebe myslim, me je kazdyho lito, kdo rodi, nebo je cerstve po porodu 😠 , jak mam blby zkusenosti, tak misto abych mela radost z miminka, tak skoro bulim nad tou maminkou 😝 😀
Moc se drz a verim, ze to manzel stihne! (jak to ma daleko?)

krista
16. pro 2009

Devilo to je něco jak píšeš z porodky, úplně mám ale nervy za tebe 😅 držím moc palečky a pořád na tebe myslím! 🙂 a co to je ta preindukce a indukce? Tableta/injekce nebo jak to funguje? 😅

Majatob to nesnáším taky, takže do obchodu před vánocema už mě nikdo nedostane 😝 myslím tím to velké nák. centrum, jinak u nás v těch malých krámkách je to dobrý 🙂 tam lidi nešílí 😀 zrovna jsem předělala MM Phila na mono a jedou nakoupit do menšího obchodu s Kristý 🙂

Mahu omáčky my teda dáváme, ale jen občas, stejně je ve většině smetana, my to jako jíme ale ne moc, jíme sýry a jogurty, ale nemá tu UM, ani vlastně nic ostatního, hlavně smetanovýho, třeba Lipánka radši ne. Ona to klasifikovaný nemá, prostě se to objevilo tak jsem letěla k Dr. a ona že to na ten ekzém vypadá, ale ať se nebojim... no nebojim, já mám taky ekzém a je to hrůza, mám ho na rukách a jeden čas jsem musela pořád chodit na kožní, protože jsem to měla tak hnusný, čekala jsem že mi ty ruce uhnijou, samá krev, hnis... takže já se toho bojím aby to děti neměli. Žádný testy nám nedělali, oni se ani do třech let nedělaji, jsou prý nepřesné, takže já jsem spíš stanovila tu diagnozu sama, protože vím že alergie na BKM je častá a pokud nic nejí co by to provokovalo tak má ekzém v pohodě 🙂

devila
16. pro 2009

Holky - kliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiid 😀
Preindukce je tableta na přípravu a indukce už je vyolávačka - asi taky tableta. V osm simám jít zazvonit na sál na tu preindukci. Jdeme spolu s pání vedle mě na lůžku. Taky měla termín v sobotu. Jinak druhá paní, která přišla tady vedle mě s krvácením, myslela, že zítra půjde domů, ve dvě šla na ozvy a za hodinu a půl ji přišli zabalit věci, že je po císaři, že ozvy úplně klesly, ale oba jsou v pořádku.

Tak uvidíme jaká bude bnoc po tabletě 😖

Holky, jak tak koukám, tak jste více nervozní jak já 😀

krista
16. pro 2009

Devilo to je teda rychlovka s tou pani, mazec, hlavně že jsou v pořádku. Jsem taky zvědavá jakou budeš mít noc, co si přeješ? Aby začly bolesti nebo si chceš ještě odpočinout? 😀

devila
16. pro 2009

kristy- už bych to chtěla mít za sebou
😒

krista
16. pro 2009

Devilo tak ti přeju ať se to hned rozjede, nejlépe třeba po 3min. a tak za 3h ať máš hotovo, ne-li dřív 😀

devila
16. pro 2009

díky-snad ano

ren82
16. pro 2009

Ahojky,
jsem v jednom kole, ale musela jsem si najít čas a kouknout jak to vypadá s Devilkou.
Holka, drž se a budu na tebe myslet! Ať se ti to rozjede co nejdříve a máš to konečně za sebou. 😵

mahulena
16. pro 2009

devila, to je moc dobre, ze jsi docela v klidu🙂, verim, ze to bude rychlovka, moc bych ti to prala.
Kristy, to je teda pech s tim ekzemem..., to je neprijemny. My mame v rodine holcicku a ty museli privazovat ruce ke spruslim k postylce, aby si to nedrapala:(, chudinka.
Smetanovy omacky prave J. neji. No, my je ani extra nevarime, taky tak v prumeru jednou za mesic, me osobne smetana nedela dobre - mam po ni prujem - a v tehotenstvi o to vic. Pritom je to tak dobry. No, ale je to nezdravy, tim se uklidnuju, tak mi to ani nechybi🙂
Dneska varim zapeceny brambory, tak to bude jist cela rodina, to je osvedcena dobrota pro malou. Zbyde i na zitrejsi obed, tak to je parada.

Devilo, kde rodis, pokud to neni tajny?
A jak dlouho trval prvni porod?

Holky, mely jste opravdu lepsi druhej porod? Jsem pak zvedava, co napise i Devila, Plechajda a ostatni, co budou v brzku rodit.
Ja prave chci uhrat cisare, vim, ze se nedelajen kvuli tomu, ze ja si ho vymyslim nebo preju, ale Dr. je muj znamej, tak to chci zkusit. Ale myslim, ze me posle nekam 😝 😀 a ja se zhroutim...

krista
16. pro 2009

Mahu tak to je fakt chudinka ta holčička, Kristý to naštěstí nedrape, ale asi by zešílela kdybych ji takhle přivázala 😔 já sama to škrabu a vím že to je jen horší ale prostě musím.
Zapečený brambory budeme dělat taky až přijde MM z nákupu 😀
Jinak porodnice u nás ve městě (ve který jsem nerodila) si chce prý získat nějaký papír na to aby ty císaře na přání mohli nechat dělat. Já jsem měla první porod nesnesitelných 29h a druhý porod pohodových 13h 🙂 beru to od úplnýho začátku, já totiž měla celej porod nepravidelný bolesti 😉

mahulena
16. pro 2009

Kristo, ja mela porod 8,5 - 9 hodin, pohoda. Jako o delce to v mym pripade nebylo 😒
Kontrakce, kdyz to beru zpetne, byly hrozny, ale dalo se to, i kdyz to byla hruza a clovek by az ryl nehtama ve zdi, ale pro mel byl porod az samotnej porod. Hruza. Uz to fakt nechci nikdy zazit.
Nevyhovovala mi ani ta poloha v polosedu nebo pololehu, nebo jak tomu kde rikaj, to byla fakt posledni tecka:(
Uff, uz aby to bylo za mnou 🤐

mahulena
16. pro 2009

A s tim privazovanim, vim, ze je to casty. Ale musi to byt pro ty rodice opravdu desny...
Navic tohle bylo za komousu, moje sestrenice, takze se neresila strava, vedlejsi, ale podstatny a zasadni vlivy, takze do ni prali cokolady, tucny jidla, alergeny aj., takze ji moc nepomohli. Ale chapu, ze tenkrat nebyla ta osveta...

devila
16. pro 2009

Mahu - rodím v Havířově. První porod jsem měa od prasknutí vody do porodu 14 hodin. Ale když beru až od bolestí tak cca 7 hodin.

ren82
16. pro 2009

Tak to já fakt nevím, jestli bych šla do císaře kdyby měl normálně povolený. Potom ta rekonvalescence je náročnější. Ale každého názor. Já jen pevně doufám, že můj druhý porod bude alespoň tak v pohodě (v rámci možnosí) jako ten první. I když jsem si samozřejmě ve chvíli porodu myslela, že to nepřežiju (ale to asi skoro každá z nás, co?) 😅

krista
16. pro 2009

Mahu tak samotný tlačení já vnímám jako to nej z porodu, malej byl venku za pár sekund, protože mě nechtěli dát na křeslo, tak jsem ho vytlačila pomalu vedle 😠 a malá prý taky dlouho netrvala, podle slov MM, já už vím prd, pro mě byla nejhorší dýl a křížový bolesti - na prvním a na druhým ten závěr, tak ta posl. hodina - dvě hoďky, když mi nechtěli dát nic na bolest a přestala pomáhat voda, byly to silnější bolesti než ty první, ale přesto je to mnohem lepší porod než ten první 🙂

Tak to budete mít holky určitě rychlovky, jedna báseň! 🙂

plechajda
16. pro 2009

Bry den 🙂

tak devi porad nic jo ?? Drz se holka, zitra uz to urcite klapne 😉 skoda ty noci, ze te nenechaji vyspat teda 😠

Ja byla dneska v prvni poradne v porodnici 😝 😝 4h 😝 😝 a priste to mam pry cekat jeste horsi pac to bude 23. 😠 chjo....nicmene mam pocitat s datem porodu dle utz cili 1.1 tak si to tu upravim teda....ale snad to bude driv 🙂 i kdyz podle nalezu totalka zavrena, hlavicka volne ani nenaleha 😠 takze asi 2010...leda bych na toho manzu po pul roce skocila 😀 ale to se mi taaaaaaak nechce 😉

bricho me porad tak boli, tak prej posly a dokud to nebude co 5min tak nemam jezdit, no jako bych to asi nevedela 😠 trosku me znervoznela dr kdyz rikala vy uz jste tady zase ? 😀 Si me pamatuje jeste z lonska, docela drsny teda 😉 asi ty deti mam fakt kousek 😀 😀 😀

nicole_11
16. pro 2009

no já bych šla do císaře, když by dítě nebylo otočený hlavičkou dolů, mám z takového porodu strach a nechtěla bych rodit přirozeně v žádném případě, jinak mě porod vyvolávali v 8´30 jsem dostala tabletu a v 11´30 byl Tedík na světě,akorát ty 3 hod. jsem měla nesnesitelný bolesti snad po minutě...ale voda mi praskla už sama ve 2hod.v noci, a vím že kolem 8 jsem měla slabé kontrakce, ale kvůli tomu tlaku nechtěli čekat až se porod sám rozjede.....
a jinak švagrová měla císaře a byla na tom líp než já po normálním porodu...prostě u každého je to jinak