V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
27. črc 2009

Tak u nás je Fíla věrnou kopií manžela i s povahou... no nějak se s tím srovnávám 😀

Tak druhé bych ráda aspoň malinko po mě...

krista
27. črc 2009

Povahou zatím nemůžu přesně soudit, řekla bych že je malá namixovaná 🙂 Když to mám ale brát podle toho jak jsme se chovali jako děti, tak je teda celej MM (on prý údajně pořád řval a nervoval se, já byla klidné, spavé dítě 😝) tak nevím, hodně maminek co má víc dětí mi říká že teď budu mít andílka, to jsem oooooopravda zvědavá!!! 😀 😵

garfieldmail1
27. črc 2009

kacka : jak bude vypadat, na to jsem zvědavá velmi, Luky je totiž absolutní kopie tatínka, ze mně nemá vůbec nic 😢 Teda vlastně jo, nedávno se mu něco podařilo a tatínek se ho ptal : Teda po kom ty jsi tak šikovný? A Luky na to: Po mamince! 😀
Jo a jak něco vyved ten náš kocour, tak jsem to zkusila a ptám se Lukyho: Po kom ten Garfield je takový zlobivý? A vyšlo to, Luky řekl : Po tatínkovi! 😀 😀 😀

Pokud to bude holčička, tak většinou vidím, že jsou celé maminky. Někdy ne třeba hned po narození, ale časem jo. Já jsem teda celá mamka (velký nos 😀 ) a i to sama vidím na fotkách, jak jsem jí podobná 😅

A s těma dvěma dětma : Když člověk musí, tak co mu zbývá, že jo... Ale každé osamostatnění asi velmi ocením! Už jenom když Luky začal jíst sám, tak to byla velká úspora času 🙂

krista
27. črc 2009

Garfield to je Luky šikulka 😀 😵

Tak u sebe taky můžu potvrdit, že jsem celá máma, z táty nemám nic (teda si povahu) ale vzhledově opravdu nic. Ovšem když to mám brát podle kamarádek co maji děti, tak většinou ty holčičky jsou celý tatínci, no je to opravdu individuální, ale jestli ani druhý dítě nebude mít ze mě nic, tak MM dostane 😅 😀

A kdy začal Luky sám jíst? 🙂 Malá se teda nějakej ten měsíc už snaží, ale víc jí baví dělat kraviny než jíst 😝

garfieldmail1
27. črc 2009

Jo, co se týká povahy, tak přítel prý byl taky hrozně hodný a rozumný jako Luky. Chci se právě zeptat mamky, až s ní budu, jak jsem na tom vlastně byla já. Ale asi dobrý, mamka si teda nestěžovala. Nejhorší to bylo s prostředním bráchou, tam je to někdy složité do dneška 😅

Jo, ještě jsem si vzpomněla, jak jsem se narodila, tak jsem měla 3,5 kila, ale jen 46 cm. Že jsem byla malinká jako panenka, ale zároveň trošku buclatá. Mamka mne viděla až zabalenou na tom dlouhém vozítku mezi ostatními miminky a protože jsem byla o "kus" kratší než ostatní, tak prý mne rozbalila, protože si myslela, že nemám nohy a že jí to neřekli 😅 Dostala hned zprda od sester.... 😀 Asi nevěděly nic o poporodních hormonech.... 😝

garfieldmail1
27. črc 2009

krista : Luky mi začal rvát lžičku z ruky asi v roce a čtvrt a šlo mu to překvapivě pěkně a rychle se zlepšoval. S polívkama to bylo horší, tam mu velmi pomohla, aby tolik nevyléval než se dostane k puse, taková ta zahnutá plastová lžička. Někdy kolem druhého roku jsem mu koupila už normální dětský příbor. Kamarádka říkala, že učila děti jíst samostatně kolem roku a třičtvrtě, taky jsem to tak plánovala, ale Luky to chtěl zkusit prostě dřív....

krista
27. črc 2009

Chudák mamka se asi musela pěkně vylekat, hlavně že se potvrdilo, že ty nožky máš 😅 dřív nebylo nic jistého, aspoň co mi máma říkala, tak ten UTZ před nimi schovávali, aby se vůbec nemohli podívat 😝

Jo tak my se učíme, ale zatím ne moc úspěšně, snad k tomu taky dojdeme, nijak jí to nezakazuju, občas něco do tý pusy dopraví, občas ne 🙂 Říkám si, že budu ještě půl roku kojit než najedeme na příkrmy i s malým (pokud to s kojením dobře půjde) takže čas na učení ještě máme, abych pak nekrmila obě děcka naráz 🙂

kacici
27. črc 2009

Holky tak nic,ani prujem 😀 - asi toho bylo fakt malo,ale ja mam strach si vzit vic,kdyz je to nebezpecne,nechci ohrozit mrnouska.
Jinak mala je kopie manzi,ale az me to nekdy zamrazi 😅 😀 ,ze ze me nema nic.No druha holcicka bude asi to same,snad se holky aspon trosicku do budoucna zmeni,taky bych rada aby byly trosku na me 😀 😀 😀
Jidlo - no jak kdy,uz se nakrmi sama,ale ten bordel pod ni 😅 .Nekdy je strasne moc sikovna,ale nekdy teda ztracim nervy a rychle ji dokrmim ja.
Zitra mam poradnu tak jsem zvedava co me rekne Dr.,jaky je nalez a treba me udela radost a rekne ze se to rozjizdi samo.No ale at tak ci onak,uz malou necham na pokoji,at si chudak na ctvrtek odpocine,bude to pro ans narocny den v tom parnu 🙄

garfieldmail1
27. črc 2009

kacici : tak ať jsou zítřejší zprávy od dr co nejlepší!!! 😉 A do čtvrtku už není tak daleko, i když by se nad tebou teda mohli slitovat, ať nejdeš k porodu úplně vyčerpaná, nevyspaná ☹
Držím palec 😉

kacka79
28. črc 2009

Kacici - držím moc palečky, a´t je vše OK!!!!!!!!!

krista
28. črc 2009

Ahojky 🙂

Tak jsem zvědavá co Kacici, jestli na tu kontrolu dorazila! 🙂

kacici
28. črc 2009

Ahoj holky,jen v rychlosti,mala spi tak jdu taky,protoze dnesni noc opet katastrofa - ale kvuli male a manzovi predevsim. Manzel se vratil z hospudky kolem pulnoci po fotbalku a chtel si strasne moc povidat a do toho male rostou ty spicaky na etapy,takze byla uknourana a ubrecena. Ja si ve 4.00 musela vytrit podlahu,protoze jak jsem byla rozespala,tak jsem vylila Nurofen na zem.Takze u nas byla SUPER noc 🙄
V poradne skoro zadna zmena,krome zmeknuti cipku,takze uz to vypada nadejne,ze by snad nemel byt nejaky problem ve ctvrtek pri vyvolani. Opet me Dr.prohmatla dost hluboko,takze trosku spinim,ale na me tohle nejak nepusobi.Teda ted ano,mam zase poslicky jak ......a boli me i v krizi,ale jinak nic.
No ctvtrek me to bohuzel jisti,pry ricinak se projevuje az do tri dnu a lzice by mela stacit,tak holky uvidime. Najednu stranu uz s tim ctvrtkem vsichni pocitaji,vcetne moji mamky,ma dva dny dovcu,Ales uz si domluvil zapijeni na patek,takze tomu nechavam volny prubeh.A to nejdulezitejsi,ve ctvrtek je na sale Dr.,ktera me rodila poprve a holky to je vazne super lekarka,podle me tam patri k tem nejlepsim lekarum 😵 - takze Naty vydrz jako Terca do posledni chvilky a chtej ven brzo rano ve ctvrtek 😀 😀 😀

krista
28. črc 2009

Kacici tak ti ten čtvrtek člověče i přeju 😀 mě kdysi Dr. taky prohmátla, ale příšerná bolest to byla 😔
A jestli tě bolí ty kříže tak myslíš že z toho nic nebude? Ty většinou bývají k porodu 😀 Aby si se ještě nedivila 😅 😀
Určitě se pěkně vyspinkej když máš možnost a držím palce 😵

garfieldmail1
28. črc 2009

Já myslím, že kacici ty kříže bolí už dlouhodobě, ne? No ale je to trochu sranda, doteď jsi se snažila to urychlit a teď aby jsi zase doufala, že Natálka vydrží do čtvrtku tam, kde je 😅 Držím palce, to je super mít u porodu doktora, kterého znáš a už jsi s ním prošla i jeden porod 😉 Tak nohy k sobě, odpočívat, nic nevylívat a když, tak ať to utře manžel 😠

krista
28. črc 2009

Garfield aha tak to nevím, mě třeba taky bolí záda, neni den aby mě v nich aspoň jednou nepíchlo, někdy to zůstane u píchnutí, jindy otravujou celej den 😝 ale bolesti zad - křížový který jsem měla u porodu jsou s tím naprosto nezaměnitelný 😅 kéž by mě teď minuly 😔

snezenka123
28. črc 2009

Ahojky vítám nové těhulky 🙂

Dlouho jsem se neozvala,ale nebyl čas,malá měla 6 nemoc a zřejmě jak jsem dneska zjistila asi i neštovice(tak jen doufám,že jsem je jako dítě prodělala,a nebo že je teď nechytnu...)a pak jsme slavili maé rok...

Včera jsem byla na utz a podle MS jsem byla 11+2 a podle utz taky 11+2 😉 Dle dr. vše v pořádku miminko má crl 4cm 🙂

Jinak jméa máme vybraná-pokud to bude kluk tak Josífek(po tatínkovi-jak jinak 🙂 ) a pokud holka tak Antonie nebo Alenka(naše sluníčko je Anastázie)

Holky je to neuvěřitelnéže přesě před rokem jsem byla v na hekárně,s prasklou vodou a začínajícími bolestmi...a vzpomínám si jak jsem koukala z okna,byla jsem tam sama(manžu poslali domů..)a čekala co bude,jak jsem se těšila a nevěděla co mě čeká,a pak se mi ráno narodila Stázinka a já se stala nejšťastnější maminkou na světě 😵
A teď tu sedím a v bříšku mám miminko a moc se na něj těším,až budu zase pozorovat jak se z malého miminka vyvýjí malý človíček...
Ale to jsem malinko odbočila tak se omlouvám...
Holky mějte se moc krásně a držte se v těch vedrech...je to docela nahouby,co?
pa

krista
28. črc 2009

Sněženko to je hezký, že byste měli holčičky A+A, my jsme zase měli v plánu (nebo teda nevíme zda měli, ani jsme se nějak nedohodli 😀 ale do papírů jsme napsali) K+K Kristýnka naše první + Karolínka by byla druhá 🙂
Jééé tak to přejeme Stázince všechno nejlepší k prvnímu ročku 😵 😵 😵

krista
28. črc 2009

Jinak k těm neštovicím jsem ti psala do tématu kde jsme se potkaly... představ si, že mě někdo řekl, že je riziko potratu i když prodělá dítě v tvé blízkosti do 12tt šestou nemoc... chci tě ale uklidnit, že já byla taky už těhotná když ji malá měla a taky do 12tt 😉

kacka79
28. črc 2009

Snezenka - přejeme Stázince vše nej nej a krásného sourozenečka 🙂 Já taky často vzpomínám na porod a jaké to bylo ty hodiny po... nemohla jsem se Filípka nabažit. Pořád jsem ho musela muchlovat

snezenka123
28. črc 2009

kristo,jo děkuji za info ohledně neštovic,já zítra zajdu k dětskému aby se na ty pupínky mrkul a uvidíme co nám poví,podle toho co mi řekne kdyžtak pro jistotu zavolám na gyndu
Já jsem se mého gyndaře na 6 nemoc právě ptala před týdnem a on mi řekl,že 6 nemoc by vadit neměla,havně abych prý nechytila zarděnky...tak snad se m ty mrchy vyhnou

Děkuji kristo a kacko za gratulaci k narozeninkám 😉

Kacko máš pravdu,hodiny po porodu jsou úžasné,člověk kouká stále na ten malý zázrak co vedle něj leží v postýlce a nedokáže uvěřit tomu,že přivedl a svět něco tak úžasného 😵
Už se těším až to budu prožívat znova,i když něco podobného zažíváme každý den,když se podíváme na ty naše dětičky... 🙂

krista
28. črc 2009

Kačko ty hodiny po to bylo něco viď, ale ty hodiny co tomu předcházely 😅 😀
To co následovalo po bylo strašně mooooooooc fajn 😵

Sněženko tak na zítra držím palce a určitě pak hoď info 😲 jestli malá prodělala ty neštovice takhle dobře, tak buď jedině ráda, to se jen tak nevidí a moc držím palce aby si je nechytla, neni to nic příjemného pro dospělého, natož dosplého + těhotného.

kacka79
28. črc 2009

Krista ty jsi vtipálek 😀 😀 ale máš pravdu, ty hodiny funění a břečení a nadávání a pak... zázrak 😵

kacici
28. črc 2009

Holky tak na tohle se taky moc tesim 😵 😵 😵
Bude zase miminecko,male vonave 😵 😵 ,ale v nasem pripade uz asi teda trosicku vetsi 😀 😀 😀
Snezenko moc ti drzim pesticky,nestovice vadi predevsim v poslednim trimestru tesne pred porodem.
Holky zatim je klid po pesine,ty krizove bolesti me bohuzel trapi dost casto a poslicci jsou nastesti nepravidelne 🙂,asi si Naty pocka na ctvrtek 😵 😵 😵

krista
28. črc 2009

Kacici ty posly ti fakt nezávidím, úplně se mi vrací ty vzpomínky, ta vyčerpanost a bezmoc 🙄 když si ale vezmu, že jsem tu byla sama, mohla jsem si lehnout kdy jsem chtěla, ráno chrápat do kolika jsem chtěla 😅 no kdyby to mělo být teď, tak já tady zdechnu, malá mi nic netoleruje. Dneska mě bolela kyčel a ona se zrovna chtěla pořád tahat 😝 a mě to tak strašně bolelo, ale musela jsem, ona to ještě nepochopí tohle 😖 🙂

Já teda musím říct (tuším že už jsem to někde psala) že já byla po porodu dost sobecká, jaksi mi v uvozovkách bylo jedno že už mám dítě, hlavně že mám klid, že už mě nic nebolí, záda teda bolely jako prase, ale už se to dalo 😝 a pořád jsem měla ty jakoby MS bolesti, jakoby kontrace jednou za hoďku nebo tak nějak, ovšem mnohem slabější, později jsem se dozvěděla, že se takhle bolestivě stahovala děloha, mrcha jedna 😝 když mi malou dovezli na pokoj, tak jsem ji ani nepoznala 😅 myslela jsem si, že vezou pani dítě vedle, no ale byla jsem ráda, pořád jsem se na ní dívala 😵 pak začli stresy s kojením, protože kdokoliv přišel do porodky, tak hned otázka jestli kojim provokativní a mě to prostě nešlo, ale nechtěla jsem o tom mluvit. Ale jo bylo to fajn 😀 do třech týdnů, pak začly malý koliky a od tý doby jaksi nepřestala řvát 😀

kacici
28. črc 2009

No na boje s kojenim se teda netesim vubec, s Terezkou jsem mela velke problemy se rozkojit. Ted jsem vybavena - kojici caj,homeopatika,kloboucky svoje,svoje formovace atd. 😀 😀 😀
Jinak je fakt,ze Terezka taky nechape,ze uz s ni nemuzu delat ruzne kravinky a blbinky. Nastesti spis morduje manzu 😀 ,tomu dava fakt zabrat 😅
Jinak toho zavinovani delohy se desim asi fakt nejvic,pry to po druhem ditku boli fakt hodne,ja trpela u Terci jak zvire asi prvni tyden pak uz to bylo o.k.,nedokazu si predstavit vetsi bolest 😅

garfieldmail1
28. črc 2009

snezenka: tak fajn, že už jsi zase mezi náma 😉 A Stázinka ať je brzy fit 😵 Taky mám pocit, že neštovice u těhotné jsou problém právě na konci těhu, kdy bys pak ani nemohla být s mimi 😒 A taky kolikrát ani sourozenci od sebe ty neštovice nemusí chytit 😉

Na zavinování dělohy se taky "těším" 😖 Minule se to ještě dalo vydržet, ale po dalším dítěti je to prý fakt něco... 🙄

Jinak já si pamatuju, jak se malý narodil, první noc spal skoro celou v kuse a já byla celou noc vzhůru, jak se mi honilo hlavou, že už mám ten porod za sebou, jaké to bylo, a co mne všechno čeká a z malého jsem byla taky naprosto unešená. Neusla jsem ani na 5 minut, kdybych tušila, že se pak pořádně nevyspím ještě hóóódně dlouho, možná bych tu možnost se vyspat tak nepromrhala 😀

A co se týká kojení, já jsem měla na začátku problémy s přiložením. První dny trvalo pokaždé nejméně půl hodiny, než se malý konečně správně přisál a protože mi to nešlo vleže, tak jsem kojila v sedě, sezení pro mne bylo po porodu hrozně bolestivé, tak jsem se nakláněla na jednu stranu, čímž mne po té půl hodině začla hrozně bolet záda, pak se teda malý přisál a sál půl hodiny a to jsem myslela, že už se pak nikdy nenarovnám. 😖 Měla jsem malé a trochu i ploché bradavky a všechny sestry mne strašily,že až se mi prsa nalijou, že to bude ještě horší. Cha! Jak se prsa nalila, tak bradavky povstaly 😀 a malý se přisál okamžitě 😵 Pak mne ovšem z těch počátečních neúspěchů ještě pár dní bradavky dost bolely, ale potom už bylo kojení super 🙂 Snad to půjde i příště....

garfieldmail1
28. črc 2009

krista : a tvým pocitům po porodu se ani moc nedivím. Já jsem se dost bála, že mne budou bolet při porodu záda, naštěstí ne, ale věřím, že to na tom může být to nejhorší ☹ Doufám, že mne bolesti zad minou i tentokrát, ale každé těhu je holt jiné a zdá se, že hlavně ke konci těhu je to často intenzivnější, tak si velké naděje zas nedělám... Prostě uvidíme, co bude, bude, nějak se to musí vydržet. 😉

krista
29. črc 2009

Kacici fakt je to u druhýho horší jo? 😅 no to se mám taky na co těšit, ale myslim si, že po porodu už zvládnu všechno 😀 a jaký máš homeopatika? Nějaký na kojení? Já jsem si pořídila právě na porod a myslím, že tam je i něco na zavinování dělohy, ale teď si nejsem úplně jistá, musela bych pohledat! 🙂

Ještě k těm neštovicím (jelikož jsem je v tom těhotenství měla, tak jsem poučená z několika zdrojů 😅) jsou problematické do 12tt, protože miminko ještě nemá plně vyvinuté orgány a tak hrozí nějaké procento poškození... a dále před tím porodem, tam jsou ještě horší, závisí kdy přesně je maminka chytí a kdy porodí, pokud by to bylo těsně před porodem a miminko se narodí tak hrozí až jeho úmrtí, protože nemá dostatečně vyvinutou imunitu aby se tomu ubránilo 😔

Garfield taky mi nešlo kojení vleže, pak jsem si nechala dovézt koj. polštář od MM a konečně to šlo trošku líp, ale kojit v sedět, taky nebyl zrovna med po tom šití a bolestech v kříži 😝 pak jsem všude na letákách četla že kojení maminku nesmí bolet jak na bradavkách, tak ta vzájemná poloha že musí být pohodlná 😅 no to určitě, naučila jsem se až za dost dlouho doma kojit vleže a to jsem fakt musela, protože už jsem od bolesti na záda nemohla.

Já jsem teda hrozně zvědavá, jestli mě ty záda budou bolet teď nebo nebudou a taky doufám, že když se rozhodnu pro Epi, tak mi ho dají bez keců, ne všude jsou vstřícní k tomu 😖

Kacici tak už jen jeden den, jsi tu ještě s námi? 😀

kacici
29. črc 2009

Holky jeste jsem tu s vami 😀
Jinak ja mam z homeopatik Ricinus na podporu kojeni a Arnicu na podporu hojeni a bolest po porodu.
Za chvilku vyrazime s malou na hriste a odpolko je s nami uz tatka 😉 Vzal si dovcu,ale jeste musi vyresit nejake prac. zalezitosti.
Holky kdyz uz konecne spim v noci,tak nespi mala - rostou ji ty spicaky a to je fakt des ☹ ,chudak manza,vstaval k ni celou noc on,me nechal odpocinout si pred porodem 😀 😀 😀
Jinak ja pila na zavinovani delohy minule po porodu nejake bylinky primo namichane od PA a asi to budu muset zase nekde sehnat,protoze jsme s tim mela velke problemy ☹

garfieldmail1
29. črc 2009

kacici : tak to máš co dělat, abys to stihla ještě sehnat 😉 Tak už jen jedna noc, to už Natálka snad počká! 😵 To je asi zajímavý pocit, když víš, že zítra už teda určitě porodíš!!! 🙂

A ještě k tomu kojení : nesnáším větu, jakože kojení nesmí bolet, že když to bolí, že je špatná technika 🙄 Myslím, že jsou opravdu jen velké vyjímky, které to aspoň na začátku nebolí. Já vím, že jsem kojila pořád stejně, na začátku, kdy to bolelo i v době, kdy už to nebolelo. Když mi mimi najednou začne asi 12x za den vždy nejméně půl hodiny sát bradavku, sotva to může nebolet 😠 . Já myslím, že si ty bradavky na to musí taky zvyknout, ne? 😅

kacici : a Mundisal gel na prořezávající zoubky používáš? Lukyho bolely akorát první stoličky a tohle mu vždycky rychle ulevilo, aspoň mi to tak připadalo. Kousátka ho třeba vůbec nezaujala...