V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

majatob
20. pro 2009

jooo a gruntovat nemusim, uz mam hotovo, jen zase zitra poutiram prach, snad naposled prelestim jedno okno a pak uz jen udrzovat takovyty provozni blbiny jako nadobi apod. 🙂

devila
20. pro 2009

ahoj holky,
zase na skok. Tak se nám žloutenka šplhá nahoru, zase malé berou krev a dr. říkal, že to vidí, že skončí na "solárku". 😖 Tak snad ty Vánoce stihneme. Snažím se to nebrat dramaticky, protože loni při malé jsem z toho strašně stresovala a měla pak ty úzkosti. Teď se to snažím brát tak, že půjde pod světýlko a bude dobře. DOUFÁM!!!

garfieldmail1
20. pro 2009

devilo, dobře děláš, určitě se tím nestresuj, miminko by to poznalo 😕 Do vánoc to stihnete, držím moc palce!!!!! 😵
A co kojení, už je to trošku lepší? U Sabinky jsi měla podobné začátky, nebo jsou to zase nové nežádoucí zkušenosti 😕
Jo a co zavinování dělohy, horší než poprvé? Zatím všechny holky psaly, že to u druhého mimi horší je 😝

garfieldmail1
20. pro 2009

kristo, no na tvém místě bych brečela taky. Luky byl hodný, ale jen na rukou, pokud nespal, takže já jsem potřebovala odpočinout hodně i fyzicky.
Teda to noční kojení, to mne určitě čeká zase taky 😝 Už jsme doma zavedli, že některé noci chodí přítel za Lukym, když se vzbudí, aby už si zvykal, vstávat ke dvěma dětem, to nedám... 😒

garfieldmail1
20. pro 2009

Jo a kluci jsou teď venku, Luky má termoprádlo, koupila jsem už loni větší a teď to má tak akorát a taky kvalitní kombinézu, takže malý je v pohodě. Já bych s ním ven nemohla, kromě těhu riflí nic neobleču, bych tam zmrla 😝
Co se týká kombinézy, tak jsem loni zjistila, že v Killtecu mají vždycky od prosince 50% slevy, takže jsem si na ni pěkně počkala i letos, původní cena 3000,-, takže to mám za 1500,- a jednou bude i pro Terezku 😎

devila
20. pro 2009

Garfi - kojení už je dobré, malá se napapá a usne a budu muset i odstříkávat. Zavinování je fakt lahůdka, bolí to šíleně. Já si byla i na kapky.

ren82
20. pro 2009

Ahojky,
taky mám kluky venku. Čekám až se objeví na oběd. Navlékla jsem ho pořádně - máme tu nasněženo, ještě sněží a je pěkná zima. Ale jsem zastáncem toho, že dítě má mít hodně čerstvého vzduchu. i když tchýně je odlišného názoru. Nejradši by byla kdyby byl Filda celou zimu zalezlí doma. 😒
Devilko, správně, ber to v klidu, žádný stres. Bude to dobré, uvidíš. 😉

krista
20. pro 2009

Devilko držím palce aby žloutenka klesala!! A ty kapky ti pomohly? Mě přišlo že mi to daly jen abych přestala remcat a stejně prd z toho 😅 a paráda že kojíte 😵

Ren tak my bychom taky trávili hodně času venku 😵 ale kvůli prckovi jsme doma, občas někdo jde s Kristý sám buďto já nebo MM ... ale bude to asi na pytel pokud bude dlouho mrznout, to budou ty procházky chybět i jemu 😲

Garfi to je dobře, jen přítele zvykej, já jsem občas ke Kristý skočila, ale to musí být ještě než jdu spát, jinak jsem pak nemohoucí se zvednout 😅 takže to taky řeší MM, akorát v pátek měl vánoční večírek a malá se furt budila a pořvávala a já už skoro spala a furt mě budila 😅 ale vždycky jen jekla a byl klid, mrška mě zkoušela 😝

kacka79
20. pro 2009

Jé holky, tak to spaní je jediná věc, kterou nemusim řešit - Fíla je hodně spavej, a v noci se vzbudí tak 1 x za měsíc, takže k němu už nevstáváme... naštěstí. To mám jako odměnu za to, jak nespal a řval když byl kojenej 😀 😀 No ono mi to mimčo vynahradí 😀 😀

garfieldmail1
20. pro 2009

kacko, Luky se budil i co 40 minut, když byl kojený, do dneška mne ještě neodměnil 😠 😀 Na tohle jsem velmi zvědavá u druhého dítěte, ale i kdyby to bylo stejné, pokud bude tatínek vstávat ke staršímu, tak se to dá, když už jsem to zvládla jednou.... 😉

devilo, super, že to kojení se zlepšilo 😵 Jen tak dál, však to i s tou žloutenkou po solárku bude hned lepší 😉

mahulena
20. pro 2009

ahoj zensky 😉
Devilo, verim, ze po sluneni vas brzo pusti!, tipuju tak utery 😵
My jezdime venku furt, i loni, kdyz bylo tech -15 asi mesic snad v kuse a snehu tri prdeliny, to bylo maly 4 - 4,5 mes. Jezdime tak na 45-60 min, a kdyz je s ni k nevydrzeni, tak 2x za den. Vypada spokojenejsi nez ja 😀
S novorozencem bych ale taky nesla, az tak s 3mesicnim miminem, a opravdu na chvili (nakup, Dr., nekam prebehnout na 20 min), tam bych dodrzovala cca do tech -5, jak se vsude pise. S vetsima se pise do -10. Ja se loni pro klid duse ptala i doktora, protoze mam v okoli holky, co proste nechodej, kdyz klesne teplota pod nulu a nejak me zblbly, a ten se mi smal a rekl mi, co by pry delali Eskymaci. Takze mi dal pozehnani.

Manzel jezdi domu z prace cca v 18,00, taky se na to vzdycky uz tesim, mam toho po celem dni dost, a myslim, ze bude ke konci tehotenstvi hur.

Holky, posledni dny me boli hodne podbrisek, jakoby vajecniky, ale fakt fest (treba celej den i v noci), je to v tomhle stupni tehotenstvi normalni? Nebo co to muze byt? Myslim, ze to tvrdnuti neni...

kacka79
20. pro 2009

Mahu s tou bolestí břicha, já mám pocit, že mě v tomhle těhu bolí břicho snad od 4tt non stop 😝 Jen tak kolem toho 15tt to bylo celkem OK, ale teď mě to zase bere... no nevim jestli jsou to poslové nebo co, no ale nebolí to pořád, vždy to trvá chvilku a pak zase nic... no nevim.. Radši se zkus zeptat doktora až půjdeš..

My právě chodímer ven celkem dost, ale Fíla je letní, tak když byla jeho první zima, měl už půl roku.. no s úplným mimi asi nepůjdu, když bude pod nulou... snad už v březnu bude hezky 🙂

samsa
20. pro 2009

Ahoj holky, přidávám se k bolení břicha, dneska mě chytají takové jakoby menstruační bolesti a trochu bolesti v kříži. To jsou už asi poslíčci, že? U Nelinky jsme to teda neměla, tak nevím, ale ve čtvrtek v poradně jsem byla uzavřená, CS 0, tak snad je vše ok 😝

misicka85
20. pro 2009

ahoj holky, tak jsem včera byla v tom Brně a alou hlídal manža. Po návratu jsem čekala byt jak po výbuchu atomovky a byla jsem příjemně překvapená. Malá už spala,okoupaná,nakrmená,doma uklizeno,dokonce i nádobí pomyté,no nestačila jsem zírat 🙂 Takže asi budu jezdit pryč častěji 😀 Výlet byl super,akorát mě dneska v noci chytly křeče do lýtek,za celou noc do každé nohy asi 4x takže nemůžu pořádně chodit ještě teď. U Adélky jsem to taky měla ale ne tak moc,teď je to skoro ob den.Takže zítra jdu do lékárny pro Magnosolv,prej to na to pomáhá,tak uvidíme 😉

S tím chozením ven - Adélka je prosincová takže po návratu z porodky to bylo první na co jsem se ptala dětské dr. když k nám přišla domů mrknout na malou. A bylo mi řečeno že s novorozencem můžu do -5st, s kojencem a batoletem do -10st. Takže my normálně chodíme ven,dneska tu bylo sice -12 a byly jsme venku asi necelou hoďku, Adélka byla zachumlaná,pusu namazanou krémem a na kočárek jsem hodila pláštěnku a byla v pohodě krásně teploučká 😉

krista
21. pro 2009

Ahojky holky,
tak dnešní noc opět příšerná, už se i manžel odstěhoval na gauč, protože se nevyspal ani předešlý dny a dneska šel do práce, to neudělal ani když Kristý vřískala v půl roce celou noc, tak si asi dovedete představit jakt o vypadá 😖 sice nebrečí moc přes den ale za to teda snad celou noc, koukala jsem na hodiny a vůbec to neutíkalo, furt jsem ho kojila, člověk už neví co aby byl ticho 😖 Kristý se vyvřískala přes den a v noci chrápala, tak tohle neznám. A v 6h zase vstala Kristý, s tou jsem taky na mrtvici, ona takhle vstávala furt, ale před pár dny to šoupla na 7h, jednou jsme vstávali i v 8:20 😲 a teď zase tohle, já se nabažila, že to takhle bude pořád a jsme zase na naší 6h 😒

Koukám, že všechny bolí břicho 😅 No Samso MS bolesti to jsou určitě poslíčci, doufám, že tě nebudou trápit dlouho, dokáže to být hodně nepříjemný 😒

A vy co jste míň "tt" mě to sem tam s Kristý kolem toho 20tt i dýl zabolelo, to si ještě pamatuju a prý je to normální, že se pořád roztahuje děloha, tak nevím ale jak je to u druhýho těhu? 😅

Holky už jen 3 dny do vánoc, neni to super 😅

Hezký den!!! 🙂

mariap
21. pro 2009

Dobré ránko,

Krista, to čo popisuješ.....to som zažila s oboma deťmi, takže ťa chápem. Je to kolkorázy o rozum. A Lukyho bolelo bruško? Alebo bol fakt stále hladový? U nás sa teraz ranné vstávanie trošku zlepšilo, keď Miško spáva iba raz denne. Inak sme celý jeho prvý rok vstávali o piatej, o pol piatej niekedy o pol šiestej 😒
Čo sa týka chodenia von. Neviem kolko ste mali stupňov u Vás, ale včera som doobeda vobchode a nemohla som dýchať koli mrazu. Nehrozilo aby som s malým šla von.
Chjo mne už tu Miško lumpačí, tak ani som nestihla napísať všetko, čo som chcela. Prajem pekný deň.

plechajda
21. pro 2009

Krist teda bez urazky, ale u vas to je pomalu jak odstrasujici pripad proc nemit deti 😖 myslim to jako dobre 🙂 Fakt Vam preju at ty deti z toho uz vyrostou...neboli ho to bricho z toho casteho kojeni ?? Ze jeste trebas nestaci natravit mliko a uz mu jede dalsi ?

Jinak me to bricho zaclo bolet tak kolem 25tt, pomalu se to vystupnovalo az na ten klidovej rezim kvuli zkracovani cipku a ty bolesti zustaly az do ted, takze asi taky poslove ci co ale snad uz ne dlouho
😉

ja jdu s malym taky ven v tehle mrazech, ale tak na max hodku a bez kocarku aby se porad hejbal....

samsa
21. pro 2009

Kristo, mariap, holky moje, mně je vás tak líto. Já čekala, že druhé děti budete mít anděly... 😝 Takže už se psychicky připravuju, že mě to čeká taky. Jsem docela ráda, že je prcek zatím v břiše. To bude zase mazec.
Nevím, jestli je to těmi mrazy, ale Nelinka je pár dnů pěkně protivná. Nic ji nebaví, každou hru hrajeme tak 5 minut a pak už mrčí, ven nechce, pak zase nechce domů, chjo. Ještě, že mám doma bráchu s mamkou, tak se prostřídáme. Včera mi manža říkal, že si fakt do té práce chodí odpočinout. Ale je fakt, že on s dětma nemá moc trpělivost.
Holky, tak hezký den.

krista
21. pro 2009

Mariap já nevím co mu bylo, buď nechtěl spát a jak jsem ho "nutila" tak byl vzteklej, ale pak zase měl čas na jídlo a když jsem mu dávala prso tak zas ten jeho hysterák jak jsem popisovala nedávno, jako že hlad má ale prso si nevezme a nic ho neutěší... nebo se kroutil no to bylo asi víc věcí dohromady, napadlo mě jestli to nemá s prášků co beru na alergii, já je ale brát musím jak si ho nevezmu tak mě začne svědit tělo a za chvilku se osypu, to je jako upomínka. Fakt nevím, teď spí, jako přes den je fakt hodnější teďka 😉 ale abych to nezakřikla a bude řvát furt 😝

Plechajdo to asi ne, protože se mi takhle budil hned zkraje po chvilkách, takže prvně to muselo začít něčím jiným než bolení z častýho kojení, navíc se tomu fakt snažím vyvarovat dřív než po hodině mu nedám, ale je to často protože prostě nechci aby tam tak ječel a budil Kristý 😖 spal mi na břiše chvíli tak to jsem spala i já, ale jinak fakt nic moc 😖

On je jinak fakt hodnej, to já to nemyslim nějak, že je hroznej, ale prostě ho něco musí bolet, na něm je vidět že by spinkat chtěl - zavřený oči ale prostě řve 😲 no já jsem s tím počítala že bude mít prdíky, ale doufala jsem, že jen tři měsíce a ne "rok" jako Kristý 😒

Samso MM si tam chodí taky odpočinout a to už pěkně dlouho 😝 😅 Kristý má dneska taky náladu na dvě věci, od rána zase dělá co nesmí, okusuje gauč, chodítko... no tečou mi nervy, ale nějak to s ní přežiju do Vánoc a pak hodím "snad" relax když ji bude zabavovat tatínek 😝

krista
21. pro 2009

A jinak co se týče dne tak je opravdu hodnější než Kristý, ona se nedokázala sama vůbec zabavit, pořád jsem ji musela chovat jinak by ječela a to měla opravdu šílený hysteráky, on těch hysteráků za ty tři měs. měl opravu o mooooc míň, za hysterák považuju to když dítě vříská až se skoro dusí a fialoví... jeho dám přes den na hrací deku nebo trénovat koníky a je od něj "pokoj" takže tím vás opravdu nechci strašit, každý dítě má něco a s tím že budu vstávat v noci jsem počítala, úplně hodný dítě mít asi nemůžeme 😉

mariap
21. pro 2009

Krista, to si napísala pekne. Anička nebyť toho bolavého bruška, tak by bola najspokojnejšie a najhodnejšie miminko 🙂 . Je ovela kludnejšia než ten moj starší uragán. A tiež mi spáva na bruchu, keď je najhoršie 😉 .

ren82
21. pro 2009

Ahojky holky,
tak mě břicho jako tak nebolí, ale když víc chodím nebo se namáhám, tak mě pichá v podbřišku. Někdy míň, ale někdy je to fakt mazec 😖

Kristy, a neexistují nějaké prášky na zklidnění? Vždyť to není možné. Já mám doma taky nerváčka, ale ten aspoň spí celou noc v klidu. Tebe i manžela fakt lituju a doufám, že to bude lepší. U nás teď pomáhá ho ingnorovat když se začne vztekat.

mahulena
21. pro 2009

ahoj holky,
tak dneska bricho neboli, ani vcera odpol (tuk tuk). Snad to je opravdu ta deloha, celej spodek a vajecniky me bolej, snad v kuse. Ale to co popisuje Samsa jsou urcite poslicci, ja je mela nejak od 28tt, fakt brzo, ale nic to nastesti neznamenalo...
Kristo, to teda zni hrozna, ta vase noc:(, chudinky vy vsichni. Urcite ho neco boli, to je uplne stejny jak u nas..., u koliky se neprdi, proto se casto ani nepozna..., proste jen boli. Sotva to po patem mesici preslo, spi krasne. No, dnes jsem ji mela v posteli, protoze rvala jak tur, cela si podrapala oblicej, jak si smidlala rymu a slzicky, ach jo:(

Prave jsem se vratila z velkyho UTZ ve 20tt, vse v poradku!!!!, jsem stastna a mimi krasne ukazalo pohlavi 😉

Krasnej den

garfieldmail1
21. pro 2009

mahuleno, a ty nám to jako neřekneš, co čekáte? 😠 No toto.... 😉
Jinak taky myslím, že to bude ten růst dělohy, nejvyšší čas, aby ti to břicho začlo konečně růst,ne? 🙂

kristo a mariap, mne třeba nestrašíte 😉 , u nás to bude takové jaké to bude, dopředu s tím nic nenadělám, na to se určitě nedá psychicky předem připravit, jedině to přežít 😅
Jednou jsem četla rozhovor s rodiči od pěti dětí a ti říkali, že nejnáročnější to bylo s prvním dítětem, jejich holčička totiž špatně spala až do 6 let, ostatní 4! děti už byly v "pohodě". 😕 😅

plechajda
21. pro 2009

mahu a ? 😎

mahulena
21. pro 2009

Kristo, jen jsem jeste chtela napsat, ze je Kristynka sikula, ze se nevzbudi?!, to ji mate nejak daleko od malyho?!, Justynka rve tak masivne, ze je slyset proste kdekoli (mmch, jsme v zivote nepotrebovali chuvicky, je proste desne hlasita...). Takze ja mam fakt strach hlavne z toho, ze se budou navzajem budit, nejak jsem smirena, ze mimino bude plakat 🙄 🤐 , radsi...

garfield, plechy, nereknu. Jsem se zarekla, ze to nikomu nereknem, ani mamce a tak 😉 , naposledy v zivote - prekvapko az do konce. Snad to ten muj neprokecne. 😵

Plechy, a co ten tvuj chlap, uz je zdravej? Muj se dnes navecir vraci z hor, doufam, ze nema omrzliny nebo taky nejakyho bacila a snad prezil 😝 😀

krista
21. pro 2009

Ren prášky na zklidnění pro mě nebo pro ni? 😝 😀 myslím, že bychom to potřebovaly obě 🙄 🤐 pro ty děcka existuje homeopatický sirup Sedalia, ale zlepšení jsme neviděli, obvykle se dává od roka, ale Dr. když viděla náš "případ" nám ho dala už v 10ti měs. a neužívá se dlouhodobě.

Oni jí rostou zuby, prořezaný už jsou, ale jestli přes měsíc vyvádí kvůli trojkám, co bude dělat u pětek? 😕 to se asi odstěhuju 😝

Mahu Kristý se v noci vzbudí, když brečí hodně, to jo, ale stačí utišit dudlem/pitím a zase usne 😉 a já se opravdu maximálně snažím, aby neřval moc nahlas, houpu, kojím, cpu dudlík, všechno možný... a řvát že je slyšet k nám umí taky, kdysi tak vřískala, že se to odráželo po celým sídlišti, to bylo strašný... a máme s ní společnou zeď, ale ložnice je k ní ještě přes troje dveře.
Gratuluju k úspěšný kontrole 🙂

devila
21. pro 2009

Ahoj holky,
tak se pořád sluníme. Ale zlepšilo se to, bude tam ještě dnes a přes noc a ráno zase uvidíme výdledek. Když to klesne, tak ji nechají jeden den bez lampy a ve středu ráno bychom asi mohly jít, když to nestoupne. Držte nám pěstičky ať už je to v pořádku prosím!!!!

Jinak dnes hodně maminek pouštěli domů, tak nás tady moc není. Já už jsem na pokoji sama ☹. Ještě, že mám ten noebook sebou. Jinak by se tady asi ukousala bez malé a sama. Tak jsem alespoň vyvořila PF a poslala rodině a kamarádům.

ren82
21. pro 2009

Devilko, já vám držím palečky ze všech sil. 🙂

Mahuleno, ty jsi ale tajnůstkářka 🙂 Já bych to asi nevydržela. U Filípka jsme měli překvapení všichni. Nenechala jsem si to říct. Ale u druhého zvítězila zvědavost. 😅

kacka79
21. pro 2009

Ahojky!!

Devilko držím pěstičky, aby jste byli ve středu doma!!!!

U nás je nálada pod psa, mamče je zase blbě, takže se balíme a jedeme k ní a budeme zpátky až 25.12.. no to vás zase budu dočítat do dvou do rána 😀 😀 Zítra jedeme ráno pro výsledky z toho CT mozku, tak na mě holky myslete... doufám, že to bude v pořádku 😔

Jinak všem Vám přeju moc hezké Vánoce, užijte si to s prckama - a dětičky ať mají všechny radost z dárků 🙂 Pusinku Kacka+Fíla