V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
1. led 2010

Kristy - nevím, je zatím opravdu zlatá. Ale večer to stálo zato, strašně plakal a kroutila se asi 3 hodiny ☹. Ale včera mi nesedl oběd, bylo mi špatně, takže jsem to přenesla asi i na ni. Jinak včera jedla v půl desáté ráno a pak až v půl čtvrté odpoledne. Celou dobu spala. Snad ji to dlouho vydrží 😀. Přála bych ti taky, aby to tak měl i Lukášek. Je fakt, že přes den je to zatím v pohodě.
Ještě mám ale školu, čekájíé mě teď dvě zkoušky, tak to ale fakt nevím jak, protože na to opravdu nemám čas. A večer jak usne malá, tak jdu taky ☹

andy21
1. led 2010

DEVILO jé tak ty máš zlatíčko doma....takhle podobně spala i Málinka, když byla malá, přes den a v noci pohoda a večer kolem sedmé ožívala a do desíti střídavě řvala...jsme tomu říkali naše večerní psychopárty 😀 😝 a tak do 3 měsíců to přešlo....a jak Sabinka pomáhá to je super 😵
a kočárek po Sabince sis nechala, nebo prodala?
A to jídlo po 5 hodinách teda to je bomba!
Tyjo a jsi dobrá ještě školu k tomu všemu 🙂

mahulena
1. led 2010

ahoj zensky, vitam nas vsechny ve 2010 😉
A vitam Andy a Malinku a Rozinku na ceste🙂, hezky jmena. A koukam, ze mame na chlup stejnej termin. To bude kveten silnej mesic 🙂, planujem koupit sourozeneckej, rozhodujem se asi mezi Phil Teds nebo Jane Powertwin.
Misicko, gratuluju k Petrikovi! Nase mimi melo v 19+5tt na velkem UTZ 305g 😉 , tak snad zas bude drobnejsi.
Jakej byl Silvestr, doma u jidla a TV?
U nas jo, splin me neopustil 😒 , nejak bilancuju, na nic se netesim, placam se..., prijde mi, ze jsem stara, k nicemu, sama, ..., hruza.
Devilo, asi prdiky a kolika, co? 😒 , chudinka..., na tohle se taaak netesim ☹

Letim varit novorocni cocku, mejte se krasne a myslim na skororodicky, jak se poperou a ktera nam tu nadeli prvni nase miminko 2010. Ale asi tomu prvenstvi neutece Plechy, co? 😉

andy21
1. led 2010

MAHULENO ahoj 🙂 díky za pochvalu jmen, justýnka je taky moje favoritka, ale to se zas nelíbilo přítelovi, teda i Rozálii jsem si vybojovala 😀 A ty jsi už byla na velkém UTZ a mimčo se neukázalo, co to bude?
My máme kočárek jané a teda spokojenost,dobře ovladatelný, elegantní, ta ruční brzda je bomba...

Holky co jste už porodily, co druhý porod, mín bolestivý?rychlejší?nebo naopak?

devila
1. led 2010

Andy - kočárek po Sabince mám, protože jak povyroste a nebude chtít být vkočárku, tak se ten sourozenecký prodá a ten po Sabince bude mít Sofinka.
Porod - já měla druhý vyvolávaný, ale zato rychlý.Psala jsem to tady někdy 18.12.
V půl osmě tabletka, po osmé bolesti, klystýr, kapák od bolesti, po kterém jsem byla jak SJETÁ a usla jsem, v půl dvanácté nebo tak nějak mi píchli vodu, ve dvanáct začaly velké bolesti a v půl druhé byla malá na světě.
U první mi praskal voda v půl druhé v noci, od desíti od rána bolesti a narodila se v půl čtvrté. Takže ten byl delší.
Ale jak psala předtím i Krista - druhý porod rychlejší, ale bolestivější. Opravdu ty kontrakce jsou horší. A to zavinování dělohy je teda lahůdka 😖

mahulena
1. led 2010

andy, mas stejny dotazy jako ja na zacatku nekdy pred mesicem 😉
trosku me desi, co pise devila-horsi kontrakce nezvladnu..., ty voe... ☹
jinak pohlavi vime, ale nebudeme rikat, stejne jako jmeno, ale to jsme jeste nerozhodli stejne.
planujete pak jeste 3.mimi?

holky, vite co me napadlo? Je tu nektera, ktery nevyhovovala klasika porodni poloha v polosede-pololeze? A tak jste pri druhem porodu mely jinou polohu? Potrebuju poradit, protoze klasicky na zadech uz do toho fakt nejdu...

devila
1. led 2010

mahu - já vás nechci děsit, ono se to říká, že je to horší. A já to tak i měla, ale není řečeno, že to tak budeš mít i ty, tak se neboj. To je individuální.
Ovšem já při tlačení jsme si řádně zařvala 😀 Ze mě museli mít Dr. i PA radost 😀

devila
1. led 2010

Holky, to je klídeček, když všichni spí. Obě holky i manžel 😀. Je tu ticho a já jsem si v klidu alespoň zase vyžehlila plenky a drobnosti, pověsila prádlo, umyla nádobí, zašla si do sprchy a teď můžu být chvíli i tady na koníkovi 🙂. Ale mám pocit, že za chvíli se Sabinka vzbudí, spí vžd ytak hodinku a půl a to už skoro bude.

misicka85
1. led 2010

MAHU- my třetí mimčo asi už neplánujem. I když mě ta myšlenka třeba za 6let si pořídit ještě jedno mrně celkem láká. No uvdíme. Každopádně po 35 už bych mimčo nechtěla,takže jestli někdy do toho 3 půjdem tak to musíme stihnout během následujících 11 let 😀 Takže času dooost 😀 Hlavně bude záležet na financích a zdraví 😉
Porod doufám že budu mít když ne lepší tak aspoň stejný jako ten první,byla to aspoň u mě celkem pohoda. Takže i kdyby byl stejný tak budu ráda 🙂 Já celou I.dobu ležela,se mi nechtělo ani chodit,ani skákat na balonu a už vůbec ne se čachtat v horké sprše takže jsem jen ležela na postýlce a vegetila 😀

DEVIL- jen si užívej klídečku a pohody!!!! 😉

devila
1. led 2010

No holky, já už třetí teda rozhodně ne. Dvě mi bohatě staší a na dnešní dobu je to až až. Ani manžel nechce více dětí, přesto, že je z 5 dětí 🙂

andy21
1. led 2010

Tak jsme byly ted s kočárkem venku, ale malina je nějaká vosina dneska, asi zub, ted leží v postýlce a vypadá to, že usíná...
DEVIL dík za popis porodu, tyjo docela dobrý 🙂ještě si ho zpětně najdu Hmm teda m víc než to samotný tlačení na konci vadily ty kontra předtím, bolesti do zad blééé, ale měla jsem rychlej porod, v půl 12 bolesti v půl 2 odjezd do porodky a v půl 6 malina na světě
tak sis užila klídeček, to je fajn, jak na Nový rok... 😉

MAHU add 3 dítě, já to mám pak, že bud už žádný anebo zase ještě další 2 😀 😎 Jsem stará jak misicka, 24 let, takže času habaděj...

ADD POROD mě pomáhalo chodit a kontra vydýchávat a přítel mě při nich masíroval a samotný tlačení už si nějak nepamatuju, jsem taky byla jak sjetá 😎 jinak poloha m asi vyhovovala, respektive jak jsem byla ze všeho vyjukaná, tak mě ani nenapadlo chtít to jinak, nějak si sebe neumím v jiný poloze představit...

krista
1. led 2010

Koukám, že řešíte polohy, mě Mahu ta poloha vyhovovala, při prvním jsem chtěla rodit do vody, ale to mi nevyšlo hlavně protože mi voda dělala neskutečně zle, asi bych tam zešílela a při druhým už jsem to nehrotila, stejně jsem malýho skoro vytlačila vedle, tam byl fakt hned venku, těšila jsem se na to křeslo jako na smilování 😅 A oba dva porody jsem hodně prochodila, při druhém mi velmi vyhovovala poloha na kočičku, tak do 20h to bylo super, pak už to šlo natvrdo a nepomohlo nic a ve 23:17 byl malý na světě. U prvního porodu mi díky kříž. bolestem nepomohlo opravdu vůbec nic, tam jsem nevěděla co dělat, voda zhoršovala, ležet se nedalo ani mezi kontra.

Třetí mimi určitě ne, ani kdyby se povedlo náhodou... bohužel bychom to finančně ani jinak neutáhli 🙂

Devilo co dělá vlastně ruka? 🙂

A co ta Plechajda, byla tu? 😲

kacici
1. led 2010

Holky u nas treti taky ne - z financnich duvodu,mista v byte,ale i treba moje telo by to fyzicky uz nezvladlo 😅 .
Druhy porod rozhodne rychlejsi,ale bolestivejsi a i tlaceni nic moc uleva,ale mala byla macik 😀 Dalo by se rict na vyvolani,kontrakce teprve od 11.00 a v 14.14 mala na svete 😉
Jo a dneska byla prvni mrkvicka - takovy hysterak u nasi Naty neznam,nejdriv koukala co se chysta,pak hodila desny ksichtik kdyz to ochutnala,pak stale jen plivala a nakonec jsme ji uz nastvali a desny rev,ze chce prso 😅 No asi to nebude jedlik jako Terezka,ta me snedla poprve skoro celou sklenicku,do Naty jsem dostala tak dve lzicky a stejne to vsechno vyplivla 😀

krista
1. led 2010

Kacici tak jsi mě trošku potěšila 😀 ne že bych vám to přála bojovat s jídlem, ale naše malá byla přesně taková, do 9timěs. jsem do ní nic nenacpala, už i Dr. říkala ať jí to jídlo osladim, že to takhle dál nejde... no neosladila jsem a postupně se rozjedla, ale opravdu maličko... tak doufám, že u malýho to bude třeba lepší, protože s ní to doopravdy nešlo 😲 a ještě kojíte? 🙂

kacici
1. led 2010

Kojim,ale na noc davam uz jednou denne prikrm HA Sunar,prsa vecer prazdna,je to fakt jedlik,pres den me vylozene vysosava 😀
Ona je cvalik - ve stredu jdeme na prevazeni,ale tusim neco pres 8kg,fakt je tezka,i manzel nadava,ze ta se nosit dlouho neda 😀 a jakmile si odrihne tak slavime 😉
Nestras s 9 mesici,toho se fakt desim 😅,ona me sezere 😀 😀 😀,ale nastesti UM si vezme,i kdyz teda ze zacatku je vzdy velke premlouvani,dve minuty to plive a az pak zjsiti,ze prso asi nebude

krista
1. led 2010

Kacici já vždycky šoupla lžičku, celý to vyflusala a dostala hysterák, tak přišlo na řadu prso a takhle furt dokola, no pak už se rozjedla, ale pamatuju si že snad do roka jedla pořád jen půlku tý malinký skleničky... já na začátku natěšená jaká budu kuchařka, tak jsem vařila, strouhala jako blbec a pak jsem to vyhodila 😝 tak jsme přešli na skleničky, protože za ty nervy mi to fakt nestálo 😖
Já počítám že náš Lukýs nebude o nic lehčí ve vašem věku, on může mít teď kolem 7kg, zatím to vychází že má tak o 1kg měs. víc 🙂 snad se to ale po příkrmech stopne jako u Kristý 😀 a taky si vem jakou měla porodní váhu, tak je to v pohodě 😀

A jak ti spí v noci když má tu UM? Já už nad tím uvažuju že bych nám to snad naordinovala sama, ale já myslím, že se budí od prdíků a ne od hladu, nevím no ☹ dneska mi jedna mamina ještě něco doporučila na prdíky, tak vyšlu MM zítra do lékárny, dneska se mi tam nechce, i když maji otevřenou tu pohotovostní protože mám pocit, že loni jsme tam byli taky, tak se nám to opakuje 😝

kacici
1. led 2010

Po UM spi lip,vydrzi i 8 hodin nejist 😕 ,kdyz ji kojim vydrzi min tak 5hodin.A i v noci kdyz ji daval parkrat Ales tak pak vydrzel tri hodinky,jinak kdyz jen kojim,kojim co dve hodinky az do probuzeni od prvniho probuzeni. Nastesti ten prvni nejdelsi spanek dodrzuje pravidelne,pokud ji neco netrapi 😵 Ted je vzhuru od 14.00 tak jsem zvedava jak me vydrzi do 18:00 😕 ,pisti a triska do hrazdicky 😀 ,ale zase spala cele dopoledne 😕
Lukasek ma taky krasnou vahu a to nestaroval na tak vysoke 😀 😀 😀
Mrzi me ze obe deti u vas trpi na prdiky,svagrova si chudak uzila to same u holek,je to fakt hrozny,nemas jim jak pomoct ☹

plechajda
1. led 2010

ahoj 🙂

Jsme kinder vajicko, jen jsme si zajeli na novorocni cocku k nasim 😉 dneska jsem na monitoru potkala 3holky ze vcerejsi poradny a vsechny rodej 😠 😠 😠 kurna drat

devila
1. led 2010

Plechaj - jééé, ty pořád držíš? Tak to budeš stejně jak já přenášet co? 🙂 Alespoň nebudu sama 🙂 Díky za solidaritu 😀

Kristy - ruka nebolí, ale ten cit pořád není. Už jsem to nějak přestala řešit. Ale je fakt, že ten cit mi chybí hodně.

kacici
1. led 2010

Plech - to me mrzi,ale ja prenasela obe holky,tak se asi Anezka hodne canca,aby se vam libila 😉 Moc drzim pesticky,aby to vypuklo o vikendu a byla jsi co nejdriv doma 😉

mahulena
1. led 2010

my taky 3. ne. Navic nemam tolik casu jako Andy nebo Misicka, to fakt ne, 30 uz mi bylo. Ale ja uz bych asi stejne pak do deti s odstupem nesla, znam se a uz bych byla rada za svuj klid.
Holky, fakt me desi to, ze jste vsechny vnimaly 2. porod intenzivnejc. Me dylka porodu "nevadila", 8,5hod, jako bylo to delsi, ale pohoda, vadilo mi az to tlaceni a prave ta poloha..., rvala jsem jak protrzena, takze Devilo, urcite jsi nebyla horsi nez ja..., prave vim, co to spustilo, ta poloha..., bylo to divny. A chtela bych zkusit neco jinyho, ale nevim co.
Kacici, tak vy uz jste davaly mrkvicku..., to je nostalgie 😉
Plechajdo, a jak se citis?
Me nabehla pipina a mam tam desne zauzlovanou zilu a celej pahorek me boli, ty voe, co to jako je?!, nevim, zda s tim nemam mazat k Dr. ..., mam to cca tyden, ale je to horsi a horsi.

plechajda
1. led 2010

Mahu prave ze se cejtim uplne v pohode az na klasicky veci, ktery mam uz od toho 28tt...jinak tu nateklou kacenu a zilu to mam taky a myslim ze tu nejsme sami a nikdo s tim nic nedelal...takze to asi bude normalni 😠

samsa
1. led 2010

Ahoj holky,
koukám, že Plechajda pořád 2v1, snad už to nebude dlouho trvat...
Vidím, že řešíte třetí dítko, tak my taky ne, sice se říká nikdy neříkej nikdy, ale že bychom se snažili, to už určitě ne. Důvody jsou peníze, přece jen těm dětem něco chceme našetřit a mezi dvě se dělí lépe než mezi tři, za další věk, je mi 32 a už mám pocit, že bych na to fyzicky neměla. A taky mám pocit, že bych se už pořádně nezvládla věnovat více než dvěma dětem, už tak si říkám, jaké to bude a mám strach, abych nešidila jedno nebo druhé. Takže třetí jedině, že by se nám stala "nehoda", pryč bych ho nedala, muselo by se to nějak zvládnout, ale snažit o třetí se už nechceme.
Mahuleno, nateklou pipku jsem tu už několikrát řešily, vítej do klubu 😝 Mně se dole taky udělal křečák a mám to tam šíleně nateklé, dost to teda bolí a řekla bych, že je to čím dál horší, taky mi to začalo kolem toho 20. týdne. U malé jsem to vůbec neměla. Dělat se s tím asi nic moc nedá, aspoň myslím, dr. mi řekla, že je to běžné.
Holky, teda, ještě, že už je po svátcích, já jsem tak brutálně přežraná a tlustá, že je to až hanba 😝

jita127
1. led 2010

ahojky, teda vy jedete 🙂

my jsme měli dneska den ☹ Ela protivná seč to šlo, ještě u nás přistál pes od našich na hlídání, takže další nohsled. Měla jsem pocit, že je oba roztrhnu 😀 Ted se to naše dítě pokouší usnout, tak snad doma brzo zavládne klid.

plechajda - doufám, že to budeš mít už brzo za sebou. Mě poprvé pomohla horká vana. Za půl hodiny jsem balila poslední věci do tašky a jeli jsme.

jinak co se druhého porodu týče, mám docela obavy, jak to u nás dopadne 😀 První porod trval se vším všudy 2,5 hodiny, tak jestli to bude ještě rychlejší, tak aby jsme stanovali před porodkou 😀😀

A jak jste řešili nebo budete řešit hlídání staršího dítka?

garfieldmail1
1. led 2010

ahojte 🙂 přeji vše nej v novém roce, hlavně zdravíčko samozřejmě 😉 A vítám nováčky, to bude na jaře miminek 😵
Tohle byl první Silvestr, který jsme strávili s přítelem sami u tv, ve které teda bylo kulový 😖 , tak jsme si aspoň zahráli Scrabble. Jo a poprvé, co se Luky o půlnoci při petardách nevzbudil, to jsem teda nechápala 😕

plechajdo, to přenášení už asi nebaví, ale máš to prostě za chvilku, to už uteče 😉 A co Matýsek, už je v pohodě?

mahuleno, doufám, že tě manžel nebude nechávat tak často o samotě, až se narodí druhé 😠 Raději to s ním včas prober, jestli je připravený změnit svoje zvyklosti 😉

Co se týká příkrmů, tak u nás přechod na zeleninu zabral skoro měsíc a půl, ale trpělivost se vyplatila, dnes je Luky jedlík 🙂 Nám pomohla sklenička, kde je mrkev s jabkem dohromady, je to samozřejmě sladší. Jakmile tohle začal jíst, tak jsem mu do toho začala po troškách přimíchávat ostatní zeleninky, nic nepoznal a brzy baštil všechno 😵

ren82
1. led 2010

Ahojky holky,
tak jdu juknout, jestli už jsem převzala štafetu po plecajdě a ono nic. 😅

Jinak obdivuji všechny co mají víc jak dvě děti. My do třetího určitě nepůjdeme.

My taky včera strávili Silvestra u TV. Já šla Filípka uspat kolem desáté a vytuhla jsem taky. Vzbudil mě ale manžel jak se šíleně smál u MR.GS. Pak mě vzbudili petarty. Jinak jsem se vyspala dobře. A musím říct, že jsem ani jednou nebyla na WC 🙂

kacka79
1. led 2010

Ahojky holky,
vítám nové přírůstky 😀

U nás včera bylo celkem veselo, kamarádce spadla holčička ze židle - otřes mozku - takže ztrávili silvestra i s manžou v nemocnici, pustí je až zítra, takže pecka.. My jsme byli doma... no nuda, v TV nic.. no tak jsme tady jen jedli... no v půl jedný jsme byli v pelechu... no skoro důchodci 😀 😀

garfield Fíla se taky nevzbudil na petardy, byl tady hukot jako konec světa... no nic, u nás prostě když se spí, tak se spí...

No koukám, že Plechajda pořád nic, no sexík asi nezabral... no my jsme na to vlítli před 2 dny a já měla celou noc kontra po 10 minutách, fakt jsem myslela, že porodim, takže končíme 😝 😝 A zrovna jsem si to tak užila... no nic 😀 😀

kacka79
1. led 2010

Holky hlavně přeju všem vše nej nej do nového roku, hlavně zdravé dětičky a spokojenost

devila
1. led 2010

Holky,¨
tak zase dneska bříško ☹. Kamarádka mi teď poradila at si koupím sab simplex pro malou. Máte s tím zkušenosti? trápí ji to od včerejška vždy večer tak od půl šesté ☹

garfieldmail1
1. led 2010

kacko, Luky se právě v noci stále budí, takže kolem pokojíčku chodíme málem po špičkách, proto jsem čučela, že na petardy nereagoval 😅

Taky jsme se na Silvestra akorát cpali, až mi z toho bylo v noci málem na zvracení 😝

plechajdo, nechceš půjčit manžela od kacky, sex s ním zdá se zabírá a ještě si užiješ 😀 😀 😀 😀 😀

devilo, já zkušenost nemám a snad mít ani nebudu a obávám se, že ti holky akorát poradí : vydržet 😕