V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

maruska39
4. led 2010

taky se přidávám držím moc palečky ať vám DR. pomůžou,nervy opravdu zlaté jsi super máma 😉

snezenka123
4. led 2010

já se tada předbíhat nechystám 😀 klído budu i přenášet 😉
maruško,já jsem dneska 34+2tt 🙂 což už tady na koníkovi je brané jako 35tt no snad to klapne,moc bych si to přála.
Nedovedu si představit jak strašné to muselo bez malýho být ten týden...Stázinka měla taky silnou žl.a bylo to hrozné,když mi ji nosili jen na kojení 😔
samso,mě je poslední 2 noci taky zle od žaludku,přes den mě pálí žáha a už druhou noc se mi stalo,že jsem se vzbudila a bylo mi děsně zle na zvracení,dneska v noci jsem myslela že už to nerozdýchám a půjdu hodit 😝 no a ted mi taky není nejlíp,se Stázinkou jsem měla naprosto pohodové těhu(teda až na počáteční nevolnosti a nechutentsví..)
ráno jsem byla v práci odevzdat papíry kvůi mateřské ,pak jsme jeli na rychlý nákup do Kaufu a spodkem mi asi 3x projela taková silná a ostrá bolest až je se musela zastavit 😒 no nevím,snad to bude ok,jsem vědavá jak zítra dopadnu v poradně to tam zase bude lidí...jo a dneska po obědě šla spát malá už do pokojíčku-poprvé-manželovi jsem tam taky ustlala na posteli,je po noční a od rána nespal,tak asi vytuhne,no malá tam žvatlá ale zatím nerečí,to teprve asi příjde 😖
kristy-držím taky palečk,aby vám to pomohlo,moc bych vám to přála 😉
holky krásný zbytek dne
holky krásný zbytek dne

maruska39
4. led 2010

hm sněži já nechci vůbec strašit jen ti napíšu co se stalo měk,ale ten den jak to na mě přišlo mě celý den právě tak píchalo až řezalo dole,přímo někde v pipině ... ale to bude dobrý každý těhu a porod je jiný 😉

snezenka123
4. led 2010

maruško,já taky doufám,že to bude ok,s malou jsem mšěa něco podobného,ráno mnou podobně projela křeč,odpoledne praskla voda a druhý den ráno se malá narodila...
no dopuju se magnézkem,ležím a snad to bude ok,kdyby se něco dělo tak já dám kačce vědět,ale bude to OK,MUSÍ 🙂
Tak se opatrujte.pa

kacka79
4. led 2010

Sněženka, tak se hlavne šetři, pokud to aspoň trošku jde... chápu, že s druhým dítěten to není úplně reálné, ale snaž se... no mě je taky často zle, navíc mám teď fakt hnusný posly, hlavně v noci..ale tak cca po dvou hodinách - no doktorka mi řekla, když na mě koukla, že jsem uzavřená jako trezor a že nic nehrozí.. no tak asi nee.

kacka79
4. led 2010

Jo a holky nemáte po tom magnéziu průjem?? No že já teda joo a nic moc 😅

garfieldmail1
4. led 2010

snezenko, jestli už máš všechno vyběhané, tak odpočívej, co to jde!!!!! 😉 Asi stačí trochu vyřizování a pro tebe je to docela fyzický nápor 😒 Držím palce, ať zítra dopadneš dobře v poradně 😵 😵 😵

Holky, zrovna čtu článek v časopise na téma "syndrom třeseného dítěte", jak je to hlavně teda pro maminky opravdu někdy na budku, když dítě pořád pláče (nebo spíše řve) a nic nepomáhá. Aby člověk neudělal něco, čeho by pak litoval, tak radí dítě položit do postýlky, odejít vedle, napočítat do dvaceti (dříve stačilo do deseti 😅 ), zklidnit se a pak se k dítěti vrátit. Ale lehko se to řekne, jak tam píšou ty příběhy maminek, které už třeba nevydržely a miminkem zatřásly, naštěstí se třeba nic nestalo, tak prostě v tu chvíli byly vlastně úplně mimo, ani už nevěděly, co dělají, jak byly zoufalé a vyčerpané.... 😔

kristo, kacici, vy máte starosti už s většíma dětma, no kéž by vám ti odborníci pomohli!!!!!!!

devilo, to je dobře, že kapičky zabraly, tak ať to nezakřiknem 😉
Jinak jdu rodit do Poruby, což mám z Radvanic přes celou Ostravu 😒 , ale rodí tam moje doktorka a za ní bych šla kamkoliv 😅 Minule jsem tam byla spokojená, ale slyšela jsem i opačné názory, ale to i na ostatní ostravské porodnice. Někdo byl spokojený, jiný zase vůbec....

garfieldmail1
4. led 2010

ren, tak dneska už si kafe nedávej, hele 😉 😅 Jinak, to je právě skvělé, když máš u porodu někoho známého z personálu. 😵
Já u porodu budu mít svou dr, jen se teda modlím, aby jak na potvoru nebyla někde mimo nebo tak. Ve středu jdu do poradny a doufám, že mimi bude hlavou dolů, že nebude v příčné poloze, na císaře opravdu nechci, kamarádku po císaři bolelo břicho snad ještě tři měsíce po porodu ☹

garfieldmail1
4. led 2010

kacko, já magnesium neberu, ale možná, když si ho dáš před porodem, tak ani nebudeš potřebovat klystýr 😅 😉

kacka79
4. led 2010

Garfi to je v každé porodnici - ty spokojené i opačné názory.. Hlavně že tam budeš mít tu svou doktorku, to bude bezva 🙂 Moje gynekoložka bohužel k porodům nechodí, tak jsem si zajistila doktora od kamarádky, že tam bude se mnou.. no po předchozí zkušenosti nechci nechat nic náhodě..

Holky máte někdy výčitky - teda jen vy, co občas svým dětem dáte na zadek - že jste to udělali a že to šlo řešit jinak?? Někdy si připadám jako blázen, že si vyčítám, že Fílovi šoupnu jednu přes zadek, když zlobí..A to je fakt hodnej, ...pak si říkám, co bych dělala, kdybych měla fakt dítě, co pořád vyvádí... no nic 😢

kacka79
4. led 2010

Jo a s tim císařem - pokud máš doma už jedno malé dítě - je to fakt blbý, kamarádka má děti po roce a půl a obě císařem a břicho jí fakt bolelo hoodně dlouho.. No Garfi držím palečky,ať se Terezka natočí pěkně k expedici hlavou dolů 😉

devila
4. led 2010

ahoj holky,
garfi - tak to je fajn s tou tvou dr. Je fakt, že z Radvanic je to docela daleko, ale to zvládnete 🙂
Kacko - taky malé dávám na zadek když zlobí, i když mě to mrzí, ale někdy na ni nic neplatí. No poslední dobou začlo platit to, že ji pošleme do pokoje a může se vrátit až bude hodná a nebude plakat.

mahulena
4. led 2010

ahoj zensky,
Marusko, jeste me napadlo, neni to ta "motyli maska", nekde jsem cetla, ze se to tak jmenuje a ma to docela hodne zenskejch a je to prave na obliceji. Zkus na ten pojem mrknout na netu.
Jinak se omlouvam, nejak nezvladam docitat, Justynku to nebavi, vecer uz pak nemam cas 😖
Ale nikdo nerodi🙂, to je dulezity a jakztakz drzite.
Garfield, a KP bys nerodila? U nas v porodnici nechavaji do 3,5kg rodit KP prirozene 😖 , i kdyz me to teda prijde masakr.
Drzim palce na dobre zpravy v poradne. Mmch, ja jdu taky ve St.
A jak jsem tu psala, ze nemam vubec bricho, holky vcera a predevcirem normalne narostlo. Ze dne na den se nevlezu do kalhot a je velky a kulaty..., jeste to snad mohlo chvilku pockat, jak je to najednou, tak se vubec nemuzu s tou fyzickou zmenou vyrovnat a nepripadam si vubec pohodlne ve vlastnim tele... 😲
Samso, snad to nic nebude, taky jsem to mela cca 1-2 mes pred porodem a ten posledni mesic mi bylo paradoxne tak krasne, ze jsem se bala, ze ani porod nepoznam🙂, tak bych ti taky prala, aby se ti ulevilo.

Devilo, co prdiky, lepsi?

ren82
4. led 2010

Ahojky holky,
tak jsem zpět z města. Holička měla strach abych jí tam neporodila 😅 Prý jsem několikátá nastávající maminka, která se jde ostříhat těsně před porodem. To aby si prý udělala těhotenský kurz 😀
garfi, kafčo už si do porodu asi nedám. Ale když já na něho měla takovou chuť. Ale dala jsem si jen 3v1 a asi po měsíci půstu.
Kačko, po magnesku průjem teda nemám. Ale ono je to asi individuální.

nicole_11
4. led 2010

Ahoj holky, no vidím, že řešíte zlobení...no u nás na zadek nepomáhá jelikož má plinku tak dostává přes ruce, mívám spíš výčitky, když třeba mrčí a knourá a nedá mi chvilku klidu a ani se nemůžu najíst, tak ho okřiknu a on se pak rozbrečí a to je mi pak ho líto anebo když byl mimčo a třeba řval a já nevěděla co s nim, tak jsem ho okřikla a on začal ještě víc, tak jsem ho musela šoupnout do postýlky a jít se uklidnit vedle do pokoje kde jsem se většinou taky rozbrečela, už se na to fakt těším až to zase přijde...

maruska39
4. led 2010

mahu děkuji moc já se na to zkusím podívat,malý už hajá tak mám čas,dneska jsem ty skvrny třeba neměla,ale vím že zítra můžou být zase už mi to tak skáče asi 4 týdny 😝
snezenko moc na tebe myslím,drž se a odpočívej hned jak to půjde 😉
mno já už bříško mám tak,tak ho schovám to zase budu jak slon 😅
já malému na zadek nedávám spíše jenom přes ručku a výčitky mám jenže je to třeba když už poněkolikáté napomínám ať např. tu kytku neškube a on si nedá říct tak dostane no 😔 to manža se s ním nepárá a dává mu přes ruku častěji a musím dodat,že ho malý poslouchá jak hodiny,zbožňuje ho a opravdu má z něj respekt! ze mě má prču,poslouchá mě,ale zkouší to na mě na manžu ne 😅 u nás je to tak,že já jsem opravdu na něj moc měkká 😔
já jdu mrknout na tu masku 😝

devila
4. led 2010

Mahu - prdíky jsou už lepší, dneska malá celý den spinká a vždy se ozývá jen pěkná rána, malá se zaculí a spí dál 😀
Jinak jsme dnes byly s malou na kýčle a máme to fajn, takže končím s látkovýma plenama 🙂

krista
4. led 2010

Ahojky holky 🙂

Vy mi tady píšete jakou mám svatozář, jaká jsem dobrá, ale tak to bohužel vůbec neni, strašně mi ujíždí nervy a mám pocit, že nebudu psychicky v pořádku pokud nám brzo někdo nepomůže, prostě to nemůžu už vydržet, jako kdybych se rozpadala... 😔 Luky taky zase hodně řve, čím to je, nevím, snad nebude po ní, to mi ale vadí minimálně proti těm jejím naschválům, přijde mi jako kdyby jí koukalo z očí zlo ☹ na druhou stranu moc vím, že je oba dva miluju ale musím se moooc držet, abych ji pořád nemusela bít, absolutně mě neposlouchá ať mluvím klidným tonem třeba 100x jí zopakovat jednu věc... zvýším hlas - taky to nezabere, tak už nezbyde nic jiného než jí dát přes ten zadek nebo přes ruce, ale nedávám velký rány a taky má pořád tu plínu, je to čistě výchovný, ovšem výčitky mám taky a nejen k tomuhle, mám pocit, že jako máma musím stát za úplně hov.. když nejsem schopná se o ní postarat, zjistit proč tak vříská a stále častěji mám pocit, že tohle nemůže být normální, aby fakt neměla nějakou poruchu a jestli to má přejít ve třech letech, tak já nevím jak to vydržím, fakt ne ☹ 😔 Moc se bojím aby z ní díky mé špatné výchově nevyrostl špatný člověk, nějaká narušená osoba, to už by opravdu můj život stál asi za nic ☹

Kacici jsem ráda, že kámoška má dobré zkušenosti, já mám pocit, že nám nepomůže absolutně nikdo, bojím se na to upnout, už jsem se upínala k tolika věcem a nic neplatí, každé ráno vstávám s dobrou náladou, abych na ni nic nepřenášela a po pár minutách, hodinách je všechno v háji a já se těším na večer, kdy stejně vím, že bude následovat hysterák než usne... pak se člověk celou noc bojí ať se nevzbudí a neřve jako na lesy a takhle každý den, tyhle noční ječáky jsou od 15ti měs. a ty hysteráky před spaním trvají ky už měsíc, den co den.
Já vám moc držím palce ať se vám splní celá poslední věta 🙂

Všem moc děkujeme za palečky 🙂

Garfi přeju ať je malá hlavičkou dolů, KP bych teda ani nezkoušela rodit, nedávno jsem četla otřesný případ... ale to ty by si nezkoušela taky jak tě znám... a císař když máš doma druhýho caparta, taky asi nic moc 😖 ale hlavně ať jste s maličkou v pořádku!! 😉

Sněži drž co nejdýl, jsi fakt šikovná, s každým "tt" mám radost s tebou 🙂

Nakonec tu fakt holky budete přenášet 😅

Já zase letím, Kristý nechce spát, měla takovej hysterák že se musela vyndat, tak pááá a hezký večer!

mahulena
4. led 2010

Kristo, ach jo, je to tak tezky. Neumim si to jeste predstavit, ale verim tomu, ze proste tyhle dny prejdou - hlavne na tvy strane - a zase se budes citit v pohode a hlavne to nebudes resit. Je to verim hlavne o tvem rozpolozeni. Ja to tak teda mam. Kdyz se v necem zacnu rejpat, mam splin (ted jsem ho mela dobrej tejden...), pripadam si unavena, ze vsechno delam blbe, jsem podrazdena, ...
Navic verim, ze to musi byt fakt narocny. Dneska jsme tu meli na navsteve uz 3letyho kluka a on zlobi jak cert. Proste neposlechne. Takze jsem se utvrdila v tom, ze cim je dite starsi tim je to horsi. Proste je to asi o tom tohle obdobi odzit a prezit, myslim, ze dite z toho trauma mit nebude ani nejaky nasledky "spatnou" vychovou. Co tak pozoruju, tak to tak proste je opravdu snad vsude... Vim, ze to neni uklidneni. Opravdu to pisu z pozice matky s jednim ditetem, navic Justynka neni jeste az tak v tom blbym veku, i kdyz uz taky zacina odmlouvat, to jeste treba pred mesicem nedelala. A taky me stve, hlavne kdyz jsem unavena. A bude hur v pozdejsim stadiu tehotenstvi, nebo jezisi v sestinedeli /jak ja ho mela debilni/ nebo pozdeji. Neumim si to ani predstavit a ani se o to nepokousim... 😒
Drzim moc palce, at je u Vas lip!
Pomaha ti nekdo - babicky, kamaradky???

Devilo, to je moc dobre, ze je mala spokojena 🙂

Maru, jsem zvedava, co najdes, jestli teda neco, snad jsem ten nazev napsala spravne.

Jo a plesknuti pres ruku, zadek stejne u nas nepomaha, takze - pokud se vyslovene udrzim, jsem hodne impulzivni - to nedelam. Spis zarvu nebo tak neco. Nebo ji od ty veci (treba TV na kterou saha) odtrhnu a tak. Ale moc neboucham, nejak to fakt nema smysl. Spis tak ulevim ale sobe, takze se obcas taky neudrzim.
Vycitky az na vyjimky nemam, zatim mi tyhle maly decka prijdou splachovaci, myslim, ze bude hur. Spis je mi nekdy lito, ze se neudrzim, protoze to fakt nema cenu a stejne si z toho nic nevezme.

Letim koupat,pa

nicole_11
4. led 2010

Kristy určitě zajdi k nějakému odborníkovi a on vám pomůže, není to tvoje vina, prostě některý děti jsou takový, oni jsou různé názory na to jak vychovávat své děti a co dělat a co ne, ale to je spíš všeobecný a vy potřebujete dr. který se bude zabývát konkrétně malou a poradí vám, ale určitě bych to neodkládala a co nejdříve tam zašla...

devila
4. led 2010

Kristy - já taky pevně věřím, že vám ten odborník pomůže. Je tak těžké něco radit ☹
Jen s tím usínáním Kristý - nezkoušela jsi ji dávat třeba trochu později spinkat? Byla by třeba tak unavená, že by padla hned. Sabinka to má tak, že se chodí v 19:15 koupat, pak hned v pokojíku lehne na velkou postel a dostane láhev sunaru (už po tmě), pak pohladí hvězdičky na lustru, dá nám pusinku (tomu kdo ji ukládá) a dáme ji do postýlky, přikryjeme a pohladíme a jdeme pryč. Takhle to je každý den úplně stejně. Ona taky měla období od 10. do 14. měsíce, kdy řvala jak tur a museli jsme ji uspávat na rukách,ale pak jsme to postupně utli. Ona si sice ještě tak ze tři večery pořvala, ale pak si zvykla. Má už přesný večerní rituál a je to v pořádku.

Já vím, že je to individuální dle dítětě a je mi jasné, že děláš co můžeš, ale já opravdu věřím, že ji to přejde. Že má jen špatné období tak jak měla naše malá. ☹

kacka79
4. led 2010

Krista hrozně moc na Tebe myslim, já bych se svou povahou byla už asi v blázinci... no nevim, co mě teda čeká s druhym.. A když jsi se ptala doktorky, tak co ti na to řekla? Že je to normální a přejde to?? No podle mě je už Kristý fakt velká a děti kolem toho 2 roku bývají v pohodě, spíš pak začíná zase to období vzdoru ☹ Fakt ti přeju, aby Vám konečně někdo pomohl 😔

nicole_11
4. led 2010

Kristy já dávám Tedíka spát až v 21h, kdybych ho dala dřív, tak bude taky vřískat a vztekat se, on třeba už vypadá unaveně, ale vím, že dřív jak v 21h mi neusne bez breku, jedině že by přes den nespal...nezkoušela jsi ji dát třeba později spát

jinak já ted šahala na Tedíka jak spí a je celej sponecej a teplej, tak snad nebude mít horečku ☹ , ale moc se mi nelíbí, kdyby se náhodou v noci vzbudil, tak ho změřím...

krista
4. led 2010

Kačko a jak vypadá období vzdoru? 😅 co je tohleto co teď máme? 😅 vůbec neposlouchá 😠 😝

Jo holky už ukládáme dýl, jak tam začne vřískat tak ji vyndáme a dáme ji dýl a pak usne rychleji, máte pravdu 🙂 ale odpoledne teda nevím, aby mi ten spánek nevysadila úplně, navíc znáte to o dodržení režimu... ona je zvyklá chodit hned po jídle a jakmile se nají tak musí jít, kdybych ji dala najíst a pak hrát a pak ji brala od hraní tak ona prostě neusne... ale co jinýho dělat jak vyplnit ten čas mezi nebo ji pár minut na to dát nové jídlo? Ale to mi nesní, chápete mě?

A děkuju všem za palce a podporu, jste zlatíčka 😵

peprlik
4. led 2010

ahojyk holky nerada nejak vstupuju do rozbehle diskuze, ale potrebuju radu...jsem v 18+3tt, pohyby zatim nemam, brisko uplne mikro, spis zadny, ale dne me hodne boli podbrisek a nohy...myslite si ze to muze byt tim ze se roztahuje deloha?? mely jste to nekdy nektera....a nebo to muze byt i od toho ze mam nejaky bakterie dole, tak jako od toho..??co myslite??

nicole_11
4. led 2010

kristy tak ji dávej jídlo později..Tedík si hraje před spaním vždycky,ale prostě každý dítě je jiný, však uvidíš co ti řekne odborník...no u nás podle tchýně Tedík nemá žádný režim, takže ti fakt neporadím...zase měla připomínky k tomu jeho spaní a že o těch svátcích chodil spát pozdě..no a co Tedík nezlobí pořád se usmívá a směje a sama říká, že vypadá jako spokojený dítě...tak to s tim dodržováním režimu nějak nepřeháníme, když je hodný a štastný 🙂

peprlik mě někdy pobolívá taky podbříšek nebo jemné píchání jak se roztahuje ta děloha, ale u každého je to jinak...

garfieldmail1
4. led 2010

kristo, tobě se fakt těžko radí. Člověk by rád přišel s něčím, co by zabralo, ale mne nic nenapadá.
Nám teda u Lukyho nejvíce zabírá trpělivost a vše řešit v klidu, to opravdu jedině zabere. Vyjímečně dostane na zadek, což ale nikdy nepomáhá. To spíše na něj zakřičím, jak mi ujedou nervy, tím hned vyventiluju svůj vztek a pak už si k němu čapnu a snažím se s ním o věci v klidu promluvit. Jedině když jsem já v klidu, tak je šance, že se i on uklidní. Když to nezabírá, tak vždycky zabere (pokud není třeba unavený, ospalý) zaujmout ho něčím úplně jiným, aby zapomněl na to, kvůli čemu se vzteká. Člověk ale musí zareagovat opravdu rychle, když už se vzteká hodně a nic nezabírá, tak ho chvíli nechám a zkusím to znovu. Ale to je těžké popisovat, každá situace je jiná a Luky je spíše hodný s občasnými obdobími vzdoru a zkouškami, co si na nás může dovolit 😠
A taky si myslím, že jinak se takové situace řeší, když má člověk jen jedno dítě a má na to čas. Nevím, jak to zvládnu trpělivě řešit, když mi bude zároveň plakat miminko..... 😕

Rodit přirozeně KP to u mne asi nebude přicházet v úvahu, Luky měl 4 kila a pochybuju, že druhé mimi bude menší. Ale pokud by v tom neviděla problém moje dr, tak bych do toho šla. No ale pokud bude mimi příčně, tak tam připadá v úvahu jedině císař 😖 No snad bude hlavičkou dolů, musím doufat 🙂

ren, taky kafe nepiju, jak jsem těhotná, jen opravdu výjimečně, tak 1x za měsíc jako ty, jinak bez kofeinu. Moje holička se ve středu nemusí bát, má kadeřnictví na náměstí jako moje dr 😅 Tak jsem zvědavá, jak zítra u dr pořídíš 😉

krista
4. led 2010

Nicole já to chápu, jsou děti kterým je to jedno, ale u nás každý vykolejení znamená vlnu řevů, že něco neni jak má být, např.: po tom co přijdeš z venku si musíš sundat boty a dát do botníku.. jak je tam nedáš je schopná nepříčetně řvát, říkám to furt že nás "terorizuje".

Peprlik já tohle neznám.

garfieldmail1
4. led 2010

peprlik, jo bolení v podbřišku nebo takové píchání je ve tvém tt normální. Jen pokud by to bylo fakt hodně bolestivé až nesnesitelné a hodně časté, tak bych alespoň zavolala dr 😉 Vím, že mne kolikrát píchlo, až jsem se musela zastavit nebo jsem nahlas řekla "Au" 😅 , ale to bylo jen párkrát za den nebo vůbec 😉

nicole, držím palce, ať je Tedík v pohodě 😉
Ta pozdější večeře mne taky napadla, ale aby už nebyla tak unavená, že třeba nebude jíst... 😒 Kdyby měla krista jen jedno dítě, tak bych doporučila po večeři číst nebo si hrát při tlumeném světle v posteli a tak, ale se dvěma dětma to asi nejde, pokud se o mimi zatím nepostará tatínek...

kacici
4. led 2010

Krista - ja tohle znam moc dobre,u nas se musi taky hned po jidle do postele,jinak by neusnula cely den a byla desne protivna.A taky ted dela hrozny sceny kdyz ji chceme sundat cepici - kulicha z venku,normalne ji doma nosi jeste dalsich 5minut 😕
S manzelem jsme se shodli,ze ma ted zase obdobi klidu,ale stejne je v nas uz ten strach jit nekam mezi lidi,na nakup,mezi deti - nejaka akce pro ne,z toho uz mam hlavne ja uplne stazeno
V noci se taky probouzi a place,vetsinou zabere mliko a kdyz ne musi tam jeden z nas zustat.ted ma uzasne obdobi,kolem 4.00 prijde za nami,tam se pomazli a vzdy si jednoho odvede do pokojcku za ruku 😀 ,chuderka kdyz zrovna mam dokojena jdu ja,kdyz ne musi se Ales vzbudit a jit on s ni,protoze prevazne chce ted jen me.
Prikrmy u nas stale katastrofa,hraju divadylko,delam sasu a jediny kdo to oceni je terka,ktera cely prikrm s radosti doji,ale svoje ne