V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
31. črc 2009

Mám hodně kamarádek, které taky učily na nočník až po druhém roce a taky to netrvalo dýl jak týden nebo dva. A mám kamarádky, co posazovaly na nočník, ledva dítě začlo sedět a trvalo to nekonečné měsíce 😕 Měsíce nervů a netrpělivosti... To bych nedala. Takže to Krista nech na Kristýnce, ona na to taky sama přijde 😉 Člověk z toho má nejdřív obavy, ale když to zbytečně neuspěchá, zjistí, že na tom vlastně nic není 😎
Teď ještě to spaní ve vlastní posteli, ale to už prostě nějak dopadne, to mne nějak moc netrápí, aspoň zatím.....
Kacka a v noci ti chodí Filípek na záchod, nebo vydrží celou noc? Já si zatím neumím představit, že budu Lukyho třeba v jedenáct budit, aby se vyčůral. Někdy má i ráno suchou plínky, záleží, kolik toho večer vypil a omezovat ho v pití zrovna nechci... Ale začínají to být boje, už tu plínku vůbec nechce na spaní, v poledne to asi risknu, ale na noc a ještě spí s náma... 😅

Jo a ještě oblékání a svlíkání nás čeká naučit. Něco málo Luky zvládne, ale raději to kolikrát udělám za něj, je to přecejen rychlejší 🙂 A zrovna jsem četla, že by se mělo začít někdy ve dvou a půl letech, tak jsem v klidu. Tenhle věk myslím těm schopnostem dítěte docela odpovídá.

No a pak budu všechno od začátku učit to další...... 😀 😉 Snad mi ty zkušenosti k něčemu budou.... 😅

kacka79
31. črc 2009

Garfield s tím čůráním, Fíla se vyčůrá před koupáním - cca v 19.30, pak má ještě chvilku na hraní a cca ve 20h jde do postýlky s mlíčkem, a tak za 10 min na mě volá, že chce čůrat a pak vydrží do rána. Pití rozhodně nijak neomezuju - ale je pravda, že k večeru pije Fíla míň než přes den - to vypije tak cca 1l - když nepočítám mlíčko. Taky si neumim představit že bych ho v noci budila - on je totiž po mě, on když spí tak je úplně koženej..

A s tím oblékáním - to neumíme nic a zatim o to není ani zájem. Když řeknu Fíku sundej si triko, tak řekne máma sundá a dá ruce nahoru. To asi přijde taky samo.. no je to chlap, ty se rádi nechají obsluhovat.

Krista - taky si myslim že na Kristýnku je to brzy s tim nočníkem... počkala bych do těch 2 let a bude to bez nervů, uvidíš 😵

smardik
31. črc 2009

Natálko moc gratulujeme a přejem hodně zdravíčka štěstíčka, jsi teda pěkný kus ženské 🙂

kacici
1. srp 2009

ahoj holky,napsala jsem nejake info o me a Natalce na diskuzi termin srpen 2009 na str.273 a 274,tak jestli chcete je tam i popis porodu.
Jinak jednoznacne me boli to zavinovani delohy ☹,je to fakt znat,hl. pri kojeni se svijim jak zizala. Navic je mala fakt savec a bradavky uz mam opet dost bolave a znicene,takze ted si duda dudlika a je spokojena 😵
Druhy porod byl alespon u me rychlejsi,ale taky ke konci i o dost bolestivejsi,myslim hl. kontrakce,protoze me sly bolesti do zad a to jsme u Terky nemela.Tlaceni bylo narocnejsi,ale o to vic sjem se do toho oprela,ale to take nebylo nicim jinym nez vahou Naty.
Dneska tady byla poprve Terezka a malou absolutne prehlizela a kdyz uz si ji vsimla,tak jeji loupajici se nozicky,ke ktere se vyjadrila -fuj,eee.Jinak nezajem 😅
Moc Vam dekujeme za gratulace,fotecky budou az nas pusti domu 😉

garfieldmail1
1. srp 2009

kacici, no to je dobré, že píšeš už z porodnice 😀 Ale je to praktické, doma s dvěma dětma už asi tolik času nebude 😅
Přečetla jsem si porod a myslím, že to šlo krásně rychle, ne? 😉
Ten strach o malou po porodu musel být hrozný ☹ , když si vzpomenu, jak jsem bulela první týden po porodu kvůli každé prkotině (totálně rozhozená hormonama), tak bych na Tvém místě asi lezla po zdi ☹ No teď už to bude dobré, moc držím Natálce palečky, ať je brzy úplně fit 😉 A jestli je takový savec, tak taky myslím, že dudlíkem kojení nepokazíš, ona už určitě ví, co je stejně lepší 😉
Doufám, že i to zavinování dělohy nebude už dlouho trvat, aspoň, že si můžeš bezbolestně posedět, to bych taky chtěla tentokrát zažít 😵

Tak ať je vám oběma jenom lépe a lépe a Terezka ještě bude mít spooostu příležitostí si na sestřičku zvyknout a bude se o ni ráda s maminkou starat, uvidíš..... 😉

plechajda
2. srp 2009

Ahoj 🙂

mam dotaz, co pouzivate za hracky do auta ?? Mate nekdo ten pultik co se zavesi na sedacku pred dite ? Me prijde (zatim jsem to jeste nevidela v praxi) ze to je moc daleko ne ? I kdyz posunu predni sedadlo.....jinak u nas co ma v ruce to lita po celym aute, tak bych rada neco stabilnejsiho ....

dik 🙂

kacka79
2. srp 2009

Plechajda u nás se to na to sedadlo moc neosvědčilo, Fíla tam nedošáhne a akorát pořád prudí, co chce vyndat a něco mu z toho padá... je to asi pro větší děti..U nás zabírají autíčka, postupně je vytahuju z kabely, pak si povídáme co je venku a říkáme si jaká auta jedou - značky aut ho fakt teď berou 😀 😀

Na delší cesty uvažujeme okoupi DVD přehrávače - zavěsí se taky na sedačku a můžeš pustit oblíbenou pohádku nebo písničky... Fíla to viděl u kamarádky a byl nadšenej...

garfieldmail1
2. srp 2009

Jo, Luky se v autě taky hračkama na dlouho sám nezabavil. Než se rozpovídal, tak jsem ho zabavovala jídlem, ale to mám na mysli jen cesty po městě cca 20-30 minut. Dneska si už povídáme 🙂

A ten přenosný DVD přehrávač jsme si zrovna v červnu koupili. Poprvé jsme ho chtěli použít až v srpnu na dovču, ale jak jel teď přítel se synem na chatu, cesta trvala hodinu a půl, tak už to vyzkoušel a syn se super zabavil. Ale záleží na tom, jak dlouho se dítě vydrží dívat na pohádku, některé děti třeba vydrží sotva 10 minut.... Ale dříve nebo později to určitě na delší cesty ocení každé dítě 😉

krista
3. srp 2009

Ahojky 🙂

Na víkend jsme byli pryč a místo toho aby si člověk odpočinul, tak jsme se spíš dorazili, oba dva s manželem jsme mysleli, že ani domů nedojedeme, malá nám tam absolutně nespala, snad to bude za nějakej rok lepší, i když to nás zase bude víc a nebudeme se tam mít už vůbec kam složit 😅

Kacici četla jsem co jsi psala na ten srpen, chápu že to musel být záhul, ale stejně mi to přijde takové rychlé vzhledem k tomu kdy začaly bolesti 😅 já si pořád nedovedu představit jaké to je, když trvá porod a bolesti třeba "jen" 15h, já si moc přeju abych to měla aspoň tak 😔 jsi ale strašlivě dobrá že jsi porodila bez nástříhu, jak jsi to do háje dokázala? 😀 a jak jsi dokázala sedět to taky nevím, já kdybych všechny ty hodiny neprochodila, tak jsem tam umřela, zkusila jsem pár kontra sedět nebo ležet, ale to jsem řvala od bolesti, to se prostě nedalo 😔
Držím palečky ať má Natálka tu žloutenku brzo pryč a vy jste pěkně jako čtyřčlenná rodinka doma 😵

A nevím zda to tady někdo řešil, vím, že vám většina manželů podniká, ale nevíte někdo jak je to s paragrafem na dítě? Manžel si sice chtěl brát dovolenou na hlídání malý, ale říkala jsem mu že je hloupej takhle to plácat, on má strach, že když si vezme ten paragraf tak z tý výplaty nebude nic mít a potřebujeme každou korunu, někdo mu v nedávný době říkal, že by to mělo být už líp placený...

Plechajdo hračky do auta u nás nezabírají žádné, malá stejně většinu času v něm prořve ať jí dáváš cokoliv, snažím se taky si s ní povídat a dávat jí nové věci, beru jí většinou nějaký hračky z domova - knížky a co mě napadne, ale jak říkám, je to prd platný 😝 nedávno mě nadchl takový pultík s volantem, ale většina holek co to koupila říkala, že to děti stejně nebere, tak ušetříme nějakých 500,- nebo kolik za to chtěli 😅

To přenosné DVD zní jako super nápad a myslím si, že to to dítko opravdu zabaví pokud na ty pohádky je 🙂 Naše Kristý nepřišla pořád TV na chuť 😉

krista
3. srp 2009

Ty jo teď koukám, že další s porodem jsem asi na řadě já 😅 fuj 😅 😀 Ale na malýho se tak hrozně těším, bože ani nevíte jak! 🙂

kacka79
3. srp 2009

Krista - nás začaly pohádky bavit až nedávno, proto jsme to DVD ještě nekoupili, až tak před tím druhým rokem.... No a teď jsi na řadě 🙂

plechajda
3. srp 2009

Ahoj,

no tak ja mam 2 znamy s tim volantem a ty si ho obe desne chvalej...dle myho je na prd, ale treba se myslim 🙂
Mates v aute nerve, to jen kdyz je unavenej ale desne vymrucuje kdyz se nudi 😎

Ja uz bych teda taky rada mela porod za sebou, i kdyz prvni byl bez nastrihu s asi 2 stehama....ale 36h kontrakci po 3min jsem myslela ze mam posledni hodinu teda 😝 asi jsem nejaka srabotka to tak vypada 😉 😠

kacka79
3. srp 2009

Plechajda to nejsi 😎 Já jsem měla kontrakce - myslim ty fakt hnusný - asi 10h a úúplně stačilo 😝 nakonci už jsem omdlívala, takže to jsi ještě hrdina!!!!!!!!!!!!

krista
3. srp 2009

Plechajda tak 36h to je hrůza 😖 já měla takový ty hnusný co už mě nenechaly v klidu jen 29h, takže proti mě jsi taky daleko lepší! 🙂 proto pořád říkám že za poloviční čas budu líbat ruce 😵

Kacko taky si říkám že to přijde, malá se dívá spíš na hudební kanály a tancuje, zatím 😅 🙂

kacka79
3. srp 2009

Holky to mě ani neřikejte, že to jde taky takhle dlouho... nebo asi neporodim 😅 já myslela že já jsem měla pomalej porod... krista to je hnus....ty kontrakce

garfieldmail1
3. srp 2009

Holky, kamarádka, co před týdnem podruhé rodila po 3 letech, přišlo to na ni v 10 večer a o půl dvanácté v noci bylo mimi venku, tak se nebojte 😎 😀 Byla ráda, že to do porodnice vůbec stihli 😅

krista : ty se těšíš na mimi? A co myslíš, že my? Ovšem my se budem ještě dlooouho těšit, zatímco Ty už budeš mít asi vůbec to "nejtěžší" období za sebou 😉

krista
3. srp 2009

Garfield já to nemyslela tak, že ostatní se netěší 😅 já jen, že čím je to blíž, tím se těším víc. Když jsem byla těhotná s Kristý, tak jsem se na ni taky těšila, ale hodně jsem se hlavně bála a na druhou stranu jsem byla optimistka, máma rodila 8h, tchýně asi 6h, tak si říkám, že to by se dalo 😅 a pak to dopadlo jak to dopadlo 😝 asi si za to můžu sama, že jsem počítala s tím lepším a ne s tím horším, i se sestrama jsem se snažila vtipkovat, nechtěla jsem být ten typ rodičky hysterky, přitom vevnitř jsem šílela bolestí.

Kámoška se má, to je paráda 😵 brala bych aby to na mě přišlo takhle k večeru, že bych nemusela nikoho ještě ani budit, hezky by přijel, my bychom odjeli a taťka by se vrátil tak aby si Kristý ničeho nevšimla, jen že maminka trošku zmizela 😅

Taky mě pobavila Kacici, že Terezka na Natálku nic 😀 😵 to je takový sladký, že ji jako nebrala 😀 ale to přijde 😵 😵 😵

Kacko možná to taky každej prožíváme jinak tu bolest, já jsem asi velkej posera, mě bolela i každá MS šíleně, první dva dny jsem nemohla fungovat (před porodem, po něm to bylo mnohem lepší) a taky mě zmohly ty posly skoro týden, byla jsem už vyšťavená, nevyspalá a opravdu hodně bolavá.

plechajda
3. srp 2009

No ja delala to sami, porad jsem si rikala, porod v pohode, to nejak dam, trosku bolesti vydrzim...mno co bylo to teda predcilo veskery moje ocekavani 😠 no jo, nekdo si to vyzrat musi....ja jsem teda na konci neomdlivala, ale uz nebyla skoro sila tlacit a cela jsem se klepala jak jsem byla vystavena - a zlatej epidural teda, na ten nedam jako dopustit 😉

garfieldmail1
3. srp 2009

krista : já to myslela tak, jakože můžem závidět, že už se brzy dočkáš, 😉 no ale musela jsi samozřejmě čekat stějně dlouho tak, jako si musíme počkat i my 🙂

Taky mi teď psala jiná kamarádka, že zase její známá teď byla v 30tt v Turecku, nevím, jestli to mělo na to vliv, ale porodila ve 32tt. 😨 Mimi má 38 cm a 1,6 kilo 😕 Ale byla předtím dva dny v nemocnici, když jí začla odtékat plodová voda, píchli jí něco na urychlení vývoje plic a prý teď ani není na přístrojích, jen holt nemá ještě žádný tuk, ale jinak dobrý 😵

To mi připomnělo, jak jsem si v minulém těhu říkala (protože jsem měla za sebou zamlklé těhu), vydržet aspoň do 24tt, to už se mimi zachránit dá 😕 Pak jsem byla ve 24tt a říkala jsem si, ježišmarja ještě ne, aspoň do 30tt, to jsem si, když to přišlo, říkala samozřejmě to samé, ještě proboha vydržet! 😅

plechajda
3. srp 2009

garfield tak to jsem si presne rikala taky 😉 taky mame jedno nezdareny a pak se clovek chyta kazdyho tydne navic 😎 ale synacek je slusnak a dotah to presne na den 😀

garfieldmail1
3. srp 2009

plechajda : a taky si to teď víc užíváš? Myslím, že už nemáš takový strach, co minule? Já jsem pak u Lukyho měla celé těhu sice bez komplikací i cvičit jsem se nebála od II.trimestru, ale už jsem tak nějak věděla, že i mně se může kdykoli cokoli přihodit 😒 Teď už nejsem tak ustaraná, ale spíše už je to ten "normální" strach o mimi v bříšku, aby vše dobře dopadlo... 😉

plechajda
3. srp 2009

No uzivam---to bych nerekla, nemam pres den ani moc cas na to myslet ze jsem tehotna, malej zacal spacirovat po byte takze ho akorat porad pronasleduju a bojim se kde se majzne 😠 😉 a presne jak pises, ted uz jen po vecerech obavy jestli je OK, triply mi nikdo nevolal ze by byly spatny tak snad OK a 18.8 jdem na velky utz tak snad zacne do ty doby kopat aspon lenoch lina 😠

spis jak ho taham, tak zas pro zmenu tahne me bricho jako dolu.....tak si musim sednout a trosku zarelaxovat

garfieldmail1
3. srp 2009

plechajda tak to se máš, že už máš triple za sebou, já jdu teprve příští týden, pak to čekání .... No screening v I.trimestru dopadl dobře, tak i tenhle test snad bude v pohodě 🙂
Já jsem na tom vždycky psychicky nejlíp tak pár dní po poradně, kdy vidím mimi na utz a dr řekne, že je vše OK, no a pak už netrpělivě čekám na další poradnu 😅 Jojo, aspoň ty pohyby kdyby už byly 😵 Tak ať to tvoje mimi o sobě dá brzy vědět 🙂

krista
4. srp 2009

Garfield hlavně že je miminko té kamarádky v pořádku, to je super slyšet 🙂

Taky jsem si při prvním těhu říkala vydržet co nejdýl a teď jsem se tím tak "nestresovala" ne že by to bylo protože bych druhý mimi snad měla míň ráda, ale opravdu neni tolik času se pozorovat a něčím zaobírat 🙂 ve čtvrtek budu 34tt, tak začnu poctivě pít maliník, jíst lněný semínko a dva týdny na to ta homeopatika 😵

Ještě když se vrátím k porodu tak sílu na tlačení jsem měla já strašně moc velkou... myslím že to bylo hlavně protože se mi to zdálo nekonečný a najednou PA říká že musím už na sál jít tlačit, byl to najednou zvláštní pocit, jakoby se všechno zastavilo a hlavně jsem cítila že bude po všem!! 🙂

Plechajdo naše druhý mimi je taky flegmatičtější než Kristý a mě to ani nevadí, ty její kopance se kolikrát už nedaly vydržet a malej ten se jen sem tam převalí, aby se vědělo že žije 😵 je to zlatíčko, tak doufám, že mu to vydrží i na ven 😀 😵

Holky tak držím palce na všechny ty testy!! 🙂

kacka79
4. srp 2009

Ahojda, my jdeme na screening příští úterý, tak uvidíme. Taky už jsem zvědavá, hlavně aby byl špuntík v pohodě.. i když jak píšete, v prvním těhu jsem se pořád pozorovala, chodila na cvíčo atd.. no teď není čas, Fíla mě dává zabrat celý den a po nocích se učim, dodělávám si na starý kolena VŠ a za 3 týdny dělám státnice, no děs běs. Říkám si, aby to to miminko nevycítilo, že na něj nemám vůbec čas.. 😢

plechajda
4. srp 2009

Statnice ? uff uff tak to mas muj obdiv teda, do toho bych uz asi nesla...teda ja VS nemam, ale jen predstava uceni se s prckem 😅

Holky ten screening v 1trimestru si platite sami ??

kacka79
4. srp 2009

Plechajda, já chodim do Podolí v Praze a tam se neplatí, ale třeba v Genetu se prý platí... tak nevim jak to je.. asi je to jak kde.. koukala jsem že jsi taky z Prahy, kde bys chtěla rodit??

smardik
4. srp 2009

plechajda já jsem si screening v 1. trimestru platila - 600 Kč a čekáme zdravé mimi

plechajda
4. srp 2009

no ja jestli na nej uz posilaji automaticky z gyndy jako, pac me teda nikdo nikam neposlal....

kacko stejne jako u prvniho na Bulovce, mam to za rohem i kdyz se tedka teda budem stehovat.....ale na bulici naprosta spokojenost 😉

smardik
4. srp 2009

plechajda mi to dr. nabízel ale automaticky neposílá. ale kdyby neposílal tak si něco najdu sama