V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
5. led 2010

http://www.bejbyboom.cz/socialnetwork/articles/...
Zde je presna kopie knizky🙂
http://www.porodnice.cz/pece-o-kuzi-vlasy-nehty...
aj.
Dobre se mi to hleda podle toho latinskyho nazvu.

Kristo a ostatni, jak muzete byt na PC??? Justynu to zaboha nebavi, nemuzu napsat ani 5 vet 🙄
ach jo
tak pa

kacka79
5. led 2010

mahu já jsem většinou na PC když Fíček spí nebo si hraje, jinak by chtěl taky dělat "písy"... no to by to dopadlo. Včera mi třeba vydloubal u notebooku asi 14 písmenek, tak jsme to tam pak nacvakávali.... no zábava veliká. Jak dlouho ještě bude počítač fungovat si fakt nedokážu odhadnout... no na nový jaksi nezbývá.. 😅

garfieldmail1
5. led 2010

jo, mahu, já na PC můžu taky něco dělat, jen když není Luky v dohledu, jinak chce taky "počítat" 😠

nicole, no přesně, Luky měl dudlík a ten byl fakt k nezaplacení. Naučil se na něj až někdy na konci šestinedělí, do té doby ho odmítal a já ho kojila kolikrát i co 20 minut a pak konečně přijal dudlík a nejednou mu stačilo kojení cca co 3 hodiny a kdekoli jsme byli a začal být mrzutý, dostal dudlík a byl spokojený 😵
Od švagrové holčička , co má teď 14 měsíců, dudlík taky nechtěla a švagrová ji měla na prsu nonstop a ještě dnes ji kolikrát má, když se jí nedaří ji jinak uklidnit, a malá si prostě jenom dudlá, švagrová je chudák chodící živý dudlík 😖
A odnaučování od dudlíku u nás proběhlo v pohodě, takže dudlík to je to nejlepší, co nás mohlo potkat 😎

Jsem zvědavá, jak pořídily holky dnes na kontrole 😉

garfieldmail1
5. led 2010

já jsem na tu zítřejší kontrolu hodně zvědavá, dnes dopoledne bych se i vsadila, že malá byla v příčné poloze ☹ , teď nevím. Má u mne asi dost místa, že se tam tak roztahuje, snad dostane do porodu "rozum" 😅 a půjde ven přirozenou cestou hlavičkou napřed 😕

garfieldmail1
5. led 2010

jo, jak má dítě dudlík jen na spaní, tak je to určitě v pohodě 😉 Jen je to třeba asi vyřešit, než půjde do školky a bude spát i tam....

samsa
5. led 2010

Ahoj holky,
teda vy jedete. Jsem si říkala, že tuhle diskusi jako jedinou bych mohla stíhat a nestíhám 😝 😀
Naše malá má taky pevný režim, je tak prostě nejklidnější, ale právě za cenu toho, že s ní nechodím do města a na návštěvy. Když to jedenkrát za čas vyzkoušíme, je zle. Takže nehrozí ani nějaké kroužky a tak. Nějaké mateřské centrum apod. mi ani nechybí, jsem celkem asociál a asi bych se s maminama moc nezapojila, ale třeba to chození po městě mi teda vadí, člověk by vyrazil, něco pokoupil, v létě na zmrzku, do parku. Ještě, že máme ten domek a v okolí děti s kterýma si malá hraje, jinak bychom byli úplně izolovaní. Když jsem bydleli v paneláku, to bylo peklo, barák s důchodci, kamarádky na druhém konci města a s malou se nedalo cestovat, pořád jen řevy, tak jsem jen trčely doma a maximálně s kočárem kolem baráku, protože když se malá vzbudila, musela jsem být do 5 minut doma, jinak následoval hysterák, že sousedky vylézaly z bytů a koukaly, co malé dělám 😝
Bohužel nemám žádnou kamarádku, ketrá by měla dítě podobného ražení jako Nelinka, takže ty řevy snáší všichni špatně. jak říkám, teď už je to o 100% lepší, ale děsím se, že druhé bude to samé a já se fakt už zblázním. Jediné, na co se upínám, že chci hned po mateřské na dvě odpoledne do práce, bude hlídat babička, snad to zvládne..., abych nezešílela.
Kristo, s tou odsavačkou je to nanic...já teda mám doma Medelu, ale mně nešlo ani odsát ani odstříkat, když jsem vycucla 20 ml, tak jsem byla nadšená, víc ale ani ťuk. Za chvilku najedete na zeleninku a bude líp. Chápu, že manža to špatně snáší, ale aspoň to jedno odpoledne by hlídat mohl, aby sis odpočinula.

garfieldmail1
5. led 2010

Jooo, odsávání, to je taky kapitola sama o sobě 😅 Já to zkoušela ručně, abych byla připravená, kdybych třeba onemocněla nebo tak. No třičtvrtě roku po porodu jsem z mrazáku vyhodila skleničku od přesnídávky,kde byl asi 1cm odstříkaného mlíka. 😅 😀 To fakt nešlo a to jsem měla mlíka opravdu hodně....

samsa
5. led 2010

Garfi 😀
u mně byl problém, že když měla malá cca 5 měsíců a byla plně kojená, musela jsem odjet na dva dny do Prahy na zkoušky. Holky, já odstříkávala mlíko 2 měsíce dopředu, po každém kojení, po 10 ml, jednou v noci jsem ze sebe vytáhla asi 40 ml, to bylo slávy. Byla jsem totálně schvácená, prsa zrasovaná, no, nakonec jsem odstříkala dávku na dva dny, plnej mražák skleniček, malá jak nebyla zvyklá pít z flašky, tak jí manžel dal stovku, ona to zhltla, líp to teklo, takže půlku hned vyhodila. No, ale přežili to oba, teď už bych se na to vykašlala a normálně bych dala UM, ale tenkrát první dítě, bála jsem se všeho...

nicole_11
5. led 2010

Tak to já odsávačku taky mám, ale pokud jsem odstříkávala něco po kojení tak max. 10ml a ztěžka, potom jsem začla odstříkávat místo kojení, když Tedík začal papat, a z toho mlíka jsem mu pak dělala kaši a to už bylo v pohodě,to jsem dala i 100ml, takže jsem tu odsávačku využila max. po tom půl roce asi do jeho roku, každý večer jsem odsávala, ale občas mě to nebavilo, ale chtěla jsem mu dělat kaši z MM, když jsem ho měla 😉

no Kristy, tak snad 1-2hod se muž zvládne postarat o děti a malej to taky zvládne, mezi kojením si někam odskočit, stejně má být odstup min.1,5h před dalším kojením 😉

no muž hlídá Tedíka klidně i celý den a nevadí mu to, ale je fakt že on je hodnej, kdyby byl uřvánek, tak by třeba nechtěl, ale myslím, že by zase chtěl abych si odpočinula...

ale Kristy určitě by ses měla naučit nějak odreagovat a být chvíli bez dětí a hlavně ty děti to neocení, že jsi byla pořád s nimi a ještě se to obrátí proti tobě jak u mé kamarádky, musíš mít i nějaký svůj život 😉

krista
5. led 2010

Nicole ten odstup je dost možný, někdo ale říká jen 45min., každopádně když to dítě vytrvale vříská tak to prostě nevydržím 😒

Mahu já jsem na PC vždycky s jedním na klíně a většinou když Kristý spí nebo když je MM doma 🙂

Jo s tím hlídáním, já vím, že to tady zní jako kdyby byl manžel sobec, to on ale opravdu neni, je to něco jiného, s Kristý by prostě sám vydržel ale s ním ne, když opravdu vříská tak ho uklidní jen to moje prso a to jsem i já ráda za to že kojim, protože kdyby byl na UM tak prořve celej dnešní den... a možná taky ne, těžko říct, on manžel nezvládal kdysi ani Kristý utišit, prostě máme takový děti komplikovaný 😖

krista
5. led 2010

A jinak děkuju, vím že to myslíte dobře, třeba se to někdy povede, ale místo toho aby se to lepšilo, jak jsem si malovala že třeba bude řvát jen čtvrt roku tak se to horší, takže už si opravdu myslím, že do roka bude prostě vřískat kvůli prdům a pak kvůli vztekům a třeba to bude všechno ještě dýl a budu si říkat, zlatá Kristý 😝

maruska39
5. led 2010

Kristo moje držení palečků je to nejmenší co pro tebe můžu udělat 😉
mahu zkusím večer až malý usne pohledat podle toho názvu,mrknu na odkazy ale až večer 😉 a děkuji!!
Kristo je šílený že i malý takhle pláče,ale kluci hodně trpí na prdíky já vím,že i Kristýnka trpěla hodně ale prostě věřím,že dvě děti nemůžou být úplně stejné takže si myslím,že malého to přejde okolo toho 6m.doufám 😉 Opravdu si zasloužíš mít hodné aspoň jedno dítě 🤐
s mlíčkem a odstříkáním já měla prd mlíka takže jsem kojila 6 týdnů a z plého prsa jsem odsála tak 10-20 ml a byla jsem šťastná 😔 vydržela jsem to 6 týdnů,malý pořád plakal hlady po tom mém super mlíku stejně byl od narození dokrmován UM takže nakonec jsme skončili jenom na UM,on to vůbec z prsa neuměl,ale vůbec 😔
jo a odsávačku hodlám koupit,není možné že zase nebudu mít mlíko,já si tak moc přeji kojit ani nevíte jak 😵
garfield. já jsem měla malého taky v příčné poloze a víš kdy se přetočil hlavičkou dolů? při kontrakcích,měl na to dost času celých 36 hodin,věřím že tvoje mimi už bude určo hlavou dole 😉

maruska39
5. led 2010

mahu tak jsem zjistila,že tu knížku mám doma 😅 😅 😅 😅
jdu na ní teda mrknout 😅

nicole_11
5. led 2010

No kristy já Tedíka taky utěšovala prsem, a někdy ten rozestup byl jen 45min. ale čím byl starší tím se to prodlužovalo, ale stejně jsem kojila do těch 6m přes den po 2h pokud nespal, to dokázal spát i 4h, ale v noci se budil po 2-3h, možná vříská jen proto, že ví že mu dáš zase prso, oni jsou dost vyčuraní ty naše děti a čím víc se jim budeš podřizovat tak to bude horší, no uvidíš ci ti řekne ten odborník a kdy tam vlastně jdeš...a pokud ti pomůže ohledně kristy, tak už budeš vědět jak předejít tomu aby Luky nebyl stejný 😉

samsa
5. led 2010

Já jsem Neli kojila skoro furt, abych aspoň na chvilku ucpala tu vřískající pusinku 😝 Kristo, takže to je vlastně fakt, že od malého nemůžeš, já vlastně taky nemohla, až na tu školu, to jsem musela, ani nevím, jak to manžel zvládl, no musel, chudák...Jinak já mám teda taky problém nechávat hlídat malou, protože vím, jaká dovede být a nechci přetěžovat babičku. Kamarádky by nepohlídaly 😝 😀 a někomu cizímu zatím nemám odvahu.
Kristo, ale ono se to zlomí, určitě, prostě Kristýnka je asi vzteklejší nátury jako naše Nelča, ale bude líp, protože už třeba 3-4 letá děcka umí mnohem lépe zvládat emoce, takže věčně to nebude. Věřím, že jednou se ti to vrátí v dobrém, že budeš mít bezproblémové děti v pubertě 😉 A Luky je ještě mrňous, tam je furt naděje, že to jsou ty prdy a odezní.
Škoda, že nebydlíš blízko, já bych ti ráda pohlídala, jsem na řevy zvyklá a fakt mě rozhází máloco 🙂

ren82
5. led 2010

Ahojky holky,
tak jsem po KO na gyndě. Monitor opět ukázkový, děloha se prý už připravuje na porod. Další KO za týden jestli teda dřív neporodím. Na monitoru byli ukázané i slabé kontrakce 😅 Ale jinak jsem zavřená jak trezor.

Holky, já kojila Fildu jen v porodnici. On byl u toho děsně vzteklý a vůbec nám to nešlo. měla jsem i málo mléka a potom mi zchudl skoro o půl kg a doktorka řekla dost trápení a nasadili jsme Nutrilon a bylo vymalované. Pěkně mi v noci spal a byl vůbec takový spokojenější. No, uvidíme co druhé dítko. Třeba se rozkojím 🙂 Nechávám tomu volný průběh.
Odsávačku mám půjčenou, vložky do podprdy koupené, ale fakt nevím co bude. 😅

krista
5. led 2010

Holky je možný aby se už rozmazlil, nikdy jsem ho moc nechovala abych ho uspala, usínal sám po zabalení a uložení do ložnice... poslední 2 dny ho položit nemůžu protože vzbudí a hned mě chce, přesně tohle byla Kristý, teď tu vříská o 106, ale jak to takový mimino odnaučit, to nejde... takže ho chodím 150x ukládat večer, přes den totéž a stejně spí xkrát po 5ti minutách a konec... ani nevím zda jsem vám to psala, zjistila jsem že má ekzém je to pár dní zpátky, měl ho jen na krku, dneska má plný záda, našla jsem si rady na netu a od zítra jsem o suché rýži, zbytek potravin se nesmí buďto kvůli tomu nebo kvůli mým alergiím nebo kvůli nadýmání, to už je fakt vrchol 😔

krista
5. led 2010

Ren páni tak jsem zvědavá kdy to bude, držím palečky 😵 😵 😵

samsa
5. led 2010

Kristo, chudák, já myslím, že ten ekzém musí děsně svědět. Možná řve kvůli tomu. Sousedovic holčička, když se jí rozjel exém, tak prořvala celé noci a strašně se škrábala a to má už 2 roky, takové mimi se ani nepoškrábe. A nemůže mít alergii na BKM? Jíš mléčné výrobky? Možná by fakt stálo za to koupit nějaké hypoalergenní UM a zkusit to. Já vím, že máš mlíko a člověk se toho kojení nechce vzdát, ale...třeba mu to zkusit dát večer a uvidíš.
Moc tě lituju. Naše malá neusne sama doteď 😔 Bojím se, jak budu uspávat obě děcka.

krista
5. led 2010

Samso i kdyby tu alergii měl tak nejlepší je kojit, četla jsem že se objevuje ve čtvrt roce věku nejčastěji a po ukončení kojení (čtvrt roku je Lukymu = ekzém, po skončení kojení ho dostala Kristý, tam to ale udržujeme díky dietě) jsem fakt nešťastná, je to na mě, musím se nějak poradit s Dr., Kristý to naštěstí ani moc nesvědilo, jak Lukyho to nevím a já dostala ekzém po porodu, vím co je to za svinstvo a o to víc mě mrzí, že ho maji děti po mě, radši bych měla celej život ty ruce krvavý a popraskaný (jako loni touhle dobou) od toho než aby to měly moje děti ☹ jinak mléko právě v posl. době moc nejím, ani čokolády, ale dala jsem si med do čaje jak jsem nemocná tak jsem to asi urychlila tím ☹

A jak ji uspáváte?

samsa
5. led 2010

Aha, tak to jsem nevěděla s tím kojením. To je mi fakt líto, že trpíte na alergie. My naštěstí ne, jako jedna z mála rodin co znám. U nás nikdo nemá ani sennou rýmu.
No s uspáváním, ani nevím, zda to mám tady psát. Večer si k ní lehnu a čtu jí, ona se pak přitulí a usne. No a po obědě, když vidím, že je ospalá, tak si s ní musím sedńout na houpací křeslo a uhoupat ji. Kdybych to neudělala, tak by sice usnula sama, ale tím stylem, že by odpadla sama někdy v 6 večer, spala by do 8 a pak by ponocovala do 1. Vím, že je to ostuda, ale sama usnout neumí, to by byl hysterák jako prase, poblila by se a na to nemám nervy 😔

nicole_11
5. led 2010

No já uspávala dopoledne taky skákáním na baloně ale vzhledem k těhu a k břichu už jsem to vzdala a ted ho uspávám jak večer, dám ho do postýlky, lehnu se si do postele vedle něho a jsem tam dokud neusne jinak by řval, takhle většinou usne do 20min, a pokud je hodně unavenej tak hned...

garfieldmail1
5. led 2010

samso, my taky uspáváme tak, že se lehnem s malým do postele 😉 Ale my se s taťkou střídáme, takže se nebojím, jak to bude, až se mimi narodí, jeden bude s Lukym, druhý s mimčem. Ani jsme to nezkoušeli, jestli by usnul sám, já jsem hlavně ráda, že přestěhování do pokojíčku před 3 měsíci proběhlo naprosto v pohodě 🙂

ren, super, že je vše v pořádku, tak jsem zvědavá, kdypak "nám" porodíš 😉

A co snezenka?

marusko, to já už jsem taky slyšela, že se mimi otočí i těsně před porodem, to víš, budu v to doufat taky!!! Ale dost by mne uklidnilo, kdyby to mimi stihlo dřív teda 🙂
No jestli bude zítra u dr napříč, tak dr zavalím otázkama, že nebude stíhat odpovídat 😠 😅

devila
5. led 2010

Ahoj holky,
teda já opravdu dnes nestíhám zase vše dočítat, jen něco. Vy jste se zase rozjely 🙂.
Kristy - tak vy k tomu všemu máte ještě alergie. Chudáku, ty jsi fakt musela "vyžrat" všechno dohromady co - pláč, alergie, prdíky, vzteky,......Ach jo, to si teda nezasloužíš. Moc bych ti přála mít už konečně klid a pohodu.

Režim - u nás je pevný režim taky. Teda hlavně večer. Jinak naše malá ráda chodí mezi lidi, potřebuje pozornost 🙂 Ale vždy jsme doma tak abychom dodrželi večerní režim. Už jsem po rodině a kamarádech slyšela takové řeči, jakože se nic nestane,když jednou půjde spát později atd. Ale já prostě režim malé dodržuji a je to myslím dobře.

Odsávání - já mám odsávačku také už od porodu Sabinky, ale teď jsem ji potřebovala jen v porodnici, doma už ne. Mám odsávačku od Farlinu.

manžel a hlídání - bez problémů. Manžel hldíá kdykoliv, hlavně býval s malou jak jsem jezdila do školy. Akorát pak musel jezdit se mnou, protože malá nechtěla pít odstříkané mléko z lahve. Ale jak jsem přestala kojit, tak bývali celý den doma spolu sami.

nicole_11
5. led 2010

no já bych chtěla Tedíka naučit usínat sám, protože až se mimi narodí, tak muž večer nebývá doma, tak nevím jak bych to dělala, ale mám strach, že bude řvát no ale on mě vždycky mile překvapí, odnaučování nočního kojení trvalo jen týden a i to odpo uspávání ted v poho zvládl, tak až se přestěhujeme vlítnu na to, mám ještě 4,5m čas, tak snad do té doby to zvládneme

ren82
5. led 2010

My uspáváme tím stylem, že ho odpoledne uložím a musí mi držet ruku. Večer mu stačí, když vedle něho ležím. To je tma a lepší se mu usíná. Když jsem doma, tak vyžaduje uspávání mnou, ale jak doma nejsem, tak ho uspí i manža nebo někdo jiný. Jak uspávat 2 děti budu řešit asi za pochodu. 😕

Garfi, kdy porodím nevím, ale už aby to bylo. Dnes mi břicho pěkně tvrdne, ale chci vydržet do termínu. Čím dál od vánoc tím líp. Ať to malá nebo moc při sobě. No a můj taťka má narozeniny 11.1., tak by si moc přál, ale se narodila stejně. Prý mám v ten den běhat u nás v paneláku do 7. patra 😀 Ale to asi fakt nedám. 😅

kacka79
5. led 2010

Ahojky, holky vy jste teda ukecaný 😉 No až všechny porodíme, tak si založíme nějakou pomalejší diskusi, ju?? 😀 😀

Holky s tim usínáním - chce to prostě vydržet tak ty tři dny a u většiny dětí se to fakt podá, já už si ani neumim představit, že bych Fílu uspávala.. no ale zase máme toho dudáka, tak tady nebudu dělat chytrou, že jo 😀 😀

Co se týče hlídání, tak u nás není problém, Fíla může být s mojí mamčou nebo s manželem jak je potřeba, dokonce je s nima hodnější než se mnou 😅 😅 Ale je fakt, že poslední dobou je nejvíc se mnou, mamča je nemocná a manža pořád pryč 😔

Krista - ten ekzém, to je teda hrozný.. tys fakt vyžrala všechno 😒 No snad to dětem rychle zmizne, kamarádky chlapeček měl ekzém od 3 měs asi do roka a pomohlo jim jen 2 x denně zyrtec kapky a mazat krémem A-derma.

ren82
5. led 2010

Kačko, Filda je hodnější s kýmkoliv než se mnou. Ale to prý děti dělají. Dám ho třeba tchýni a ona si ho nemůže vynachválit. Dojdu si pro něho a už děla psí kusy. 🙄

nicole_11
5. led 2010

No u nás taky uspávám jen já ale když nejsem doma není problém aby ho neuspala někdo jiný, trvá to třeba déle a každý má jinou metodu ale zvládnou to, horší je to s tím když se v noci vzbudí a řve to ho utěším jen já, muž ho chce třeba ukonejšit ale začne řvát ještě víc a chce jenom mě, tak nevím jak to budu dělat až budou 2,ale zezačátku bude muž s Tedíkem v jednom pokoji a já s mimi v druhém, tak si bude muset nějak poradit...

garfieldmail1
5. led 2010

ren, tak já mám zase narozeniny 15.1. a 25.1. měla narozeniny moje babička, která umřela, když jsem čekala Lukáška, tak jsem taky zvědavá, jestli se mimi do jednoho z termínu netrefí. Ale tak jak ty nechceš, aby to měla Karolínka blízko vánoc, tak já bych zase chtěla, aby měla Terezka svou vlastní oslavu narozenin, abychom to neměly společně. Navíc se mi porod takhle brzy patnáctého jaksi nehodí 😅

A jinak je Luky zase se mnou nejhodnější, já mám zase pocit, že nejlépe vím jak na něj a dopředu poznám, že se blíží nějaká vztekačka, tak tomu raději rychle předejdu 🙂