V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
7. led 2010

Ahoj holky,
já taky mohla pít, sice u prvního těhu mě krotili, ale u druhého jsem mohla pít jak chtěla.

Holky, já tady taky budu chodit i když máme druhé téma. Je to tady fajn 🙂

ren82
7. led 2010

Tak vidím, že je tu už druhé téma. No, já zatím patřím a ještě asi chvíli patřit sem. Cítím se v pohodě. 😎
Devil, máš pravdu, je to tady fajn, ale myslím, že časem se všechny přesuneme do nového tématu a bude to stejně fajn i tam. 🙂

jita127
7. led 2010

maru, tak budu držet palečky, aby se Ti splnilo přáníčko a vykoukla na vás holčička. Ale i kdyby to byl klučina, tak to určo bude dobrá zpráva!! Hlavně, ať je mimi zdravé. To je to nejdůležitější. A jsem zvědavá, jestli Ti to řeknou. Mě to u Ely řekly až na UTZ ve 20. týdnu a teď jsem se neptala 😀 Hlavně pak dej vědět, jak jsi dopadla.

nicole, tak to je dobře, že je všechno v pohodě. Užij si masáž, já bych ji taky potřebovala, nějak mě začíná bolet v kříži 😒 Snad je to jen tím, jak se pořád někde ohýbám nebo se s Elou válím po zemi a hrajeme si 🙂

krista
7. led 2010

Hlavně aby už ty těhule neměly tolik času kdo to má dočítat 😀

krista
7. led 2010

Samozřejmě sranda, ale vůbec nikdy nevím na co reagovat jako první!!! 🙂

Ren koukám drží tak jsem zvědavá jaké to bude a hlavně kdy, určitě si vybere Karolínka nějaký hezký datum a pak je Garfi nebo je ještě někdo před? Samsa, Kačka... 🙂

kacka79
7. led 2010

Ahojky, no bezva, tak teď budu po nocích dočítat témata dvě 😀 😀 Né že bych už patřila ke dvojmaminkám, ale jsem zvědavá, co je nového 🙂

nicole_11
7. led 2010

tak dneska Tedík jedl poprvé kaši sám, půlku snědl s mojí pomocí a druhou jsem mu nechala sníst samotného, jako lžičku do pusy strčí, jenomže on si ted všechno patle na hlavu, protože tatínek si geluje občas vlasy, tak ho Tedík napodobuje, takže kaše skončila ve vlasech...no vypadal komicky 🙂
jinak z hrnku nebo ze sklinky už se snaží pít delší dobu, ale ještě se polije pokud začne hodně chlemtat,ovšem někdy pije hezky, tak ted budeme trénovat...
jo a jakou ruku používají vaše děti, používají obě, nebo už víc jednu jako pravou, protože Tedík používá obě ale přijde mi, že víc levou...a tchýně mu to pořád cpe do pravé, což šílím 😠 , protože nechci aby ho přeučovala jestli bude levák

samsa
7. led 2010

Hezký večer, holky,
tak v poradně ok, tlak, moč v pořádku. Akorát mimi je celkem mrňous, váhový odhad 1940 g, tak budu ráda, když vůbec bude vážit při narození tolik jako Neli. Musím vydržet do termínu, aby co nejvíc nabralo.

kacka79
7. led 2010

samsíku gratuluji k dobrým výsledkům, no lepší je menší mimi než nějaký macek 😵 No já bych brala ještě tak ty tři týdny a pak klidně ať už jde ven 🙂 jsem zvědavá, jak bude vypadat

😉

samsa
7. led 2010

Kačko, taky bych brala mít to už za sebou. Ten konec těhu je fakt výživný. Jak tahám neli na sáňkách, tak mě večer bolí celej člověk. připadám si jak 90 letá babka 😝

devila
7. led 2010

Ahoj holky,
Samso - také moc gratuluji k výsledkům. A určitě vydržíš neboj!!!

Nicole - to víš, Tedík musí dělat vše co tatínek a proč k tomu nevyužít prima kašičku. Ta je lepší než nějakej obyčejný gel 😀

Zdeni - musíš to mít ted náročné, ale drž se. Určitě se to dá brzy do pořádku !!!

U nás Sofinka stále usíná pozdě. Teda dneska je výkon, že už asi 15 minut spí, ale jinak je to až kolem 22:30. Prochrní celý den, papá tak co 3-4 hodinky někdy i déle, ale večer ožívá 🙂. Takže pak bojujeme než usne. Ale zase jak usne, tak už spí krásně.

Holky, mě dneska příšerně bolí celé odpoledne hlava ☹

krista
7. led 2010

Nicole naše malá preferuje pravou 🙂 levou je to lemplík 😀 ale dneska vykydala zase přesnídávku, kolikrát jí říkám že jí hůř než když byla roční 😝 tak Tedík je šikulka! 🙂

Samso super výsledky, no jestli byla Nelinka malá a donošená tak se ani nedá počítat že druhé mimi mít 4kg, tak to berte s nadhledem! 🙂 a určitě ještě něco naberete 😵

Holky Luky dneska usnul na mě tak jsem ho odnesla, jen zašeptala šššš (bez zavinovačky!!!!!) položila do postýlky pod peřinku a on spí, ježiš já jsem z toho vedle 😲 😲 😲

samsa
7. led 2010

kristo, tak paráda, třeba mu to vydrží 🙂 Já uspávala dnes hodinu 😠 Fakt nevím, jak to budu dělat se dvěma.
Co se týče ruky, tak malá používá stále stejně obě. Ale má to asi po mně, já jsem taky levopravák, levou zvládám vše jako pravou, kromě psaní, ale kdybych to natrénovala, tak i krasopis bych zvládla. Jinak používám obě ruce stejně a malá zatím teda taky.
Devi, aspoň, že spinká přes den a pak v noci už taky pěkně. takové mimi bych brala všema deseti. A vůbec by mi nevadilo, že usíná později, já taky straším až do noci.

devila
7. led 2010

Samso - jenomže ona většinou večer pláče než usne -to je právě i třeba dvě hoďky. ☹ Ale já si nestěžuji, někteří jsou na tom poooodstatně hůř. Tohle je oproti jiným nic. Obdivuji maminky, co mají "akčnější" děti 🙂

nicole_11
7. led 2010

Devil to znám moc dobře...asi 1,5h chtěl být přisátej na prsu, pak jsem se ho všemožně snažila uspat a vytuhnul mi až o půlnoci, a pak měl asi období kdy od 22 do 23h hystericky řval, ještě že jsem měl svého muže, který ve 23h přišel z práce, malého si vzal a já si šla lehnout, někdy se mu ho podařilo uspat ale většinou mi ho přinesl mezi půlnocí a 1h k prsu a to pak teprve vytuhnul 😅

garfieldmail1
7. led 2010

samso, a pořád ti nespí Nelinka přes den. Nám se odpolední spaní zase nějak vrátilo, jen občas nespí, když vstává ráno později, ale jinak není problém a večer pak usíná kolem půl desáté, teda... To pak to uspávání je na dýl, ale když po obědě nespí, tak vytuhne po pohádce během pěti minut kolem půl osmé 😵
Mimi je sice menší, ale jinak je vše v pořádku a k předčasnému porodu snad nic nesměřuje, ne? 😉 Hlavně ať je mimi zdravé. 😵 A kolik měla Nelinka, když se narodila?

Tak ty naše dvojnásobné mamky si stěžujou, jak nás nestíhají dočítat a přitom jak se v nové diskuzi rozjely, drbny jedny 😀 😀 😀 Časem se založí diskuze na téma " pro ty, co opravdu, ale opravdu nestíhají " 😀 😉

garfieldmail1
7. led 2010

Jj, zdenko, já věřím, že stačí jedna nemoc s teplotama a v tu chvíli bude člověk rád, že trochu víc zainvestoval 😉 A to víš, kéž by ten teploměr ale jen ležel někde v šuplíku a nepotřebovali jsme ho a děti by byly zdravé 😵

nicole_11
7. led 2010

tak já se na to vybodnu, poslední dobou nemůžu vůbec usnout a zaberu nejdřív tak o půlnoci a to jsem fakt unavená, vždycky kolem 18h jsem úplně k.o. a přijde 20h a já ožiji a pak se mi chce zase spát ale stejně nic z toho ☹

kacka79
8. led 2010

Ahojky holky, tak u nás noc zase lepší, dokonce jsemi spala... Fíla včera neusnul přes den, tak večer odpadnul v 18.30 , tak jsem měla dlouhý večer 🙂

Celý víkend má sněžit, tak jsem na to zvědavá...aspoň si děti užijou pravé zimy. Saně jsou teď u nás číslo 1

Hezký den všem

samsa
8. led 2010

Devi, jo jo, večerní řevy. Ale myslím, že to mají skoro všechny děti, až na světlé výjimky. Sabinka večer neplakala? Tak přeju, ať to Sofinku brzy přejde.
Garfi, předčasnému porodu nic nenasvědčuje, jsem zavřená, tak myslím, že to určitě dotáhnu do konce. jen si přeju, ať mám mimi aspoň těch 2,80 kg, ale zase miminka v tomto období přibírají skokově, tak třeba to ještě dožene a nakonec bude mít přes 3 kg. Někde jsem četla, že mimi má v termínu dvojnásobek toho, co ve 30 tt. U mě to bylo cca 1400 g, takže by to odpovídalo, že bude mít do 3 kg.
Nelinka mi teď taky odpoledne spí, jak nasněžilo a jsme hodně dopoledne venku a sáňkujeme, stavíme sněhuláky a tak., tak se unaví a spí. Ale pak právě zlobí večer, že nechce usnout. Když přes den nespí, tak je do 10 minut tuhoň.
Holky, hezký den, tady brutálně chumelí, tak půjdeme zase na sáně. Fakt Ladovská zima 🙂

krista
8. led 2010

Ahojky 🙂

Devi to je ta večerní kolika, obvykle trvá prý tak do třech měs., u nás už není tak častá jako bývala, jinak to bylo šílený, Kristý ta vřískala kolem 3h takhle večer opravdu v kuse a malej skoro taky...

Dnešní noc jinak byla docela dobrá, malej spal bez zavinovačky v postýlce až do 00h, pak se vzbudil na kojení ale dáll nemohl usnout, tak jsem s ním hodinu bojovala a v 1h usnul a spal do 5h kdy vstal, ale teď řve, jestli ho takhle nadmulo jedno vajíčko nevím 🙄 tak už radši fakt nic jíst nebudu 😕

Samso ten dvojnásobek toho co má mimi ve 30tt to je celkem reálný když se kouknu na to že Luky měl ve 32tt 1850g a porodní váhu 3460g tak se to dá takhle říct 🙂

Tak já letím než se malej uprská 😒

ren82
8. led 2010

Ahojky holky,
tady máme šílenou kalamitu. Už mi volal manžel ať dneska nerodím, že je to špatně sjízdné. A to rosničky prorokovali, že pravá zima má přijít až začátkme února 🙄 Pak tomu věřte.
Jako já proti sněhu nemám vůbec nic, ale když máte pomaličku termín porodu a do porodnice skoro 30km přes kopce a lesy, tak bych byla radši kdyby bylo bez sněhu.
Jinak se cítím stále stejně. Včera jsme byli nakupovat ať tu manža neumře hlady. Potkala jsem kámošku co je ve 25tt a je větší než já - to mě docela potěšilo. 😵

mariap
8. led 2010

Ahojky,
Krista, tak večerné koliky si užívame do sýta tiež. Najhoršie to bolo, keď sme boli u rodičov na sviatky. To celé dni a noci skoro prerevala v kuse. To bolo zúfale. Švagrová má jedno dieťa a to bolo hodné a spavé, len neveriacky krútila hlavou. Už aj ja som začala pochybovať, či jej niečo vážneho neni 😠 . Moja mama ma dokonca chcela na slovensku nahnať k mojej bývalej detskej doktorke, že to neni možné.... 😀 . Miško dokonale stihol odrovnať obe babičky, dedečka, tety...myslím, že bolinakoniec radi, že už ideme domov. A teraz detičky odrovnávajú pre istotu iba mňa 😒 .
Ren, to asi nesmieš porodiť minimálne do konca víkendu, držím palce, aby ste to zvládli v pohode a nerodli doma. S tou kámoškou...nepomýlila si si náhodou termín tvojho porodu? 😉 😀

mahulena
8. led 2010

cau zeny🙂
Maru, tak snad ti ty fleky brzo zmizi. Ja mela pri prvnim tehotenstvi popraskany metlickovy zilky na nohou, taky to delalo trochu fleky, a po porodu to zmizelo. Myslim, ze to opravdu muze byt premirou pigmentu a prokrvenim obecne.
Pri porodu jsem mohla do urcity doby jist a piti mi neomezovali, mela jsem ho i na porodnim sale s sebou, mela jsem uplne okoraly a rozpraskany rty...
Maru, ty jo, myslis, ze uz se to dozvite?, drzim tedy palce!, nam taky rekli s urcitosti az na velkym UTZ ve 20tt, rekli mi, ze tak od toho 16tt. Ale vim, ze holky v Praze, nebo kde maji fakt dobry masiny na UTZ, tak to casto pri NT uz vedi.
Nicol, jakou kasi jedl maly? Me Justynka zadnou nechce:(, skoda, byla to takova dobrota i pro me..., a hlavne rychlovka na pripravu. Cetla jsem, ze deti nerozlisuji ruce, ze az tak kolem 4 roku veku si "vyberou" a preferuji uz s definitivni platnosti jednu. Takze to vubec nic neznamena. A mmch - Justynka taky t.c. preferuje levou, a to fakt hodne. Tchyni bych asi zabila 😝 😔
Samso, vzdyt to je super vahovej odhad!!!, fakt super, tusim, ze posledni tydny mimina nabiraji cca 200 g / tyden, tak to je super akorat!, pohlavi nevite, nebo vite a nerikate? 😉
Ren, ty jo, uz 40tt!!!, najednou jsem se az lekla, jak uz jsi blizko. Budu moc drzet palce, at si Karolinka vybere peknej datum a hlavne den, abyste mohli dobre dojet. Ten snih je opravdu desivej a pro normalni provoz absolutne na prd.
Holky s kolikama, drzte se..., bude lip, zpetne vzato to pak fakt uteklo, ale rozumim vam, i kdyz uz si to ani nechci vybavit 🤐

A jste sikulove zvladat dve diskuze... 😉

krista
8. led 2010

Mariap mě se taky pořád někdo ptal co těm dětem je a já jen říkala: "prostě řvou" nevím jestli měl každej hodný děti nebo co... asi jo, protože to nikdo nedokázal pochopit 😲 No ale s Kristý jdeme koncem února na tu kineziologii tak snad se toho řevu taky někdy zbavíme 🙄 😝

Ren tak vám držím palce, to je fakt na pytel toto 😒 😉

maruska39
8. led 2010

Ahojky,
tak jsem se dneska dostala na net až teď,dočetla jsem ale vůbec netuším co 😅 V pátek to máme doma dost hektické,mám velký úklid kdy uklízím celý byt,do toho ty své dva kluky nemůžu nechat o hladu takže vařím polívku i druhé no děs nemám ráda pátek 😅 Ke všemu je dneska Domi nějaký protivný,mrzutý,ukňouraný a to to spal ráno až do 07:20 nechápu co se mu stalo,on a ranní ptáče a vstával dneska tak pozdě ... ale bvlo to bájo 😀 akorát celý režim rozhozený a jak říkám protivný je 😝
Bavili jste se tu o tom kterou ruku preferujou děti,tak Domi má v oblibě levou a s toho je tchýně celá happy,ona má dcerunku levačku a tak je nadšená že malý bude levák tak pořád o tom básní a nedá si vysvětlit,že děti si neuvědomují kterou ruku používají častěji a že se to může změnit 😝
Já jsem taky při porodu mohla pít naštěstí neboť to bylo strašný jak jsem měla žízeň,nemohla jsem mluvit ani jak jsem měla suché rty a v krku až mě to dusilo a pořád jsem vyžadovala pití 🤐
Kolika je strašná nezávidím a držím palečky ať je brzy za vámi 😉
Mahu ta maska snad brzy zmizí jak říkám jeden den nic a druhý jsem jak marfuša 😝 no a nevím jestli se to dozvíme spíše počítám že ne,ale vyzvídat budu 😀 a Domínka mi řekli v 18 tt na 3D 🤐
a víc nevím zrovna mám zapnutý i FB a každý ně otravuje tak ani se nesoustředím na to co píšu 😅 tak zatím papa

garfieldmail1
8. led 2010

ren, tak se hlavně šetři, ať vydržíš do příštího týdne, ještě má přecejen sněžit i o víkendu. Držím palce! 😉 A co zprávy z porodnice?, už se to tam asi začne trošku uvolňovat 😉

Ach jo, ty koliky ☹ Kéž by už žádná z nás, co nás porod teprve čeká, tohle nemusela řešit 😉 U kristy se snad trošku blýská na lepší časy 😉 , ještě Anička od Mariap kdyby už byla taky v pohodě nebo aspoň se to zlepšilo 😵

Ten sníh, to je venku nádhera, koukáme z okna do lesa, tak to je fakt krásný pohled 😵 Včera zrovna přítel ometl stromky a keře na zahradě, ať se to pod vrstvou sněhu nepoláme a o víkendu si to asi zopakuje 😅

garfieldmail1
8. led 2010

marusko, mně u Lukyho řekla dr, že to vidí v "modrých barvách" už ve 12tt 🙂 Teď, že je to holčička, až kolem 20tt, nechtěla se ukázat, stydlivka (po mně) 🙂

maruska39
8. led 2010

garfi no nevím já si moc naděje nedávám že mi to řeknou teď,ale zeptat se můžu no ne? 😉 pak jdu 8.2 do poradny to budu v 17 tt a to teda neodejdu dokud nebudu vědět co to v tom bříšku mám 😅 😀 stejně je to průda čekat tak dlouho,že? kdo to má vydržet? 😅

ren82
8. led 2010

Garfi, zprávy z porodnice zatím nemám žádné. Známá má službu až teď o víkendu. Týden měla volno. Snad už se to aspoň uvolnilo.