V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

snezenka123
8. led 2010

holky, tak my taky máme sněhu dosti...
dala jsem do alba fotku břicha,je tam vidět,jak mi za poslední dny kleslo,břicho tvrdne i bolestvě,už to magnézko to ani moc netlumí...holky,ještě aspon týýýýden 😔

ren82
8. led 2010

sněženko, vydrž 😉 Držím palce ať to vydržíte ty i mylý co nejdýl 🙂

kacici
8. led 2010

Snezenko jeste se drz,jeste aspon 14 dni 😉 a libi se me fotecka jak je mala v ohradce,ted je tam uz nase Naty 😀
Holky - u nas hlidala babicka,jenze ja mela termin na vyvolani,jinak musela byt druha babicka na telefonu,kdyby neco.Mela jsem v rezerve i spoustu kamaradek,takze jsem se nebala.Babicka byla s malou u nas doma,Ales se mnou v porodnici a pak sel normalne domu starat se o T.,protoze musel. Dalsi dny mel uz paragraf na Terezku,protoze ja byla v nemocnici. Babicka hlidala jen jednu noc a to kdyz zapijel malou.Bohuzel mela Naty infekci a zloutenku,takze jsme v porodce byly dyl,bylo to neco sileneho,kdyz za mnou prisla T. do porodinice,mela jsem slzy v ocich,zdala se me najednou takova jina,velka a rozumna holcicka. Strasne moc jsem chtela domu kvuli ni a pustily nas asi po 14 dnech.To uz Ales dostal zase osetrovani na me,ale to sjem vybehala pres praktika,mela jsem horecku,dostala ATB a nemela silu na nic,zanet nosohltanu.takze u nas prvni dny nic moc,ale naty byla hodne mimco od narozeni,neznam zadny plac,velky krik apod.,to jsem zazila u prvni dcery a bylo to vazne neco vycerpavajiciho ☹

kacka79
8. led 2010

Snezenka vydrž ještě chvilku, mě je taky teď často blbě 😝 hlavně v noci... no musíme ještě aspoň chvilku vydržet... abysme nakonec ještě nepřenášely 😀

Ren - no je fakt, že u toho druhýho těhu to všechno utíká o hodně rychleji.. no není čas se moc pozorovat a o něčem přemýšlet 😀

Jo a hlásím vypráno, vyžehleno a zbalená taška do porodky 😵

nicole_11
8. led 2010

tak u nás bude tchýně, když budu v porodnici a až přijdu domů, tak si vezme muž týden dovolené, mohl by si vzít víc, ale šetříme to na léto, chceme jet pak na vysočinu...

vy máte ohrádky pro děti? to my ne, Tedík by v ní stejně nebyl, dostal by hysterák, on potřebuje se hýbat a mít prostor...je asi po mě, já taky nemám ráda moc uzavřený a malý prostory

kacka79
8. led 2010

Nicole u nás ohrádka taky nehrozila, jednou jsme jí zkusili a bez úspěchu.. tak jsme celý byt přizpůsobili dětem a vyhovuje nám to tak 😉

kacici
8. led 2010

Holky ohradka u Terezky ani nahodou,desne v ni rvala a brecela.Nastesti my ji mame opet pujcenou,takze predtim jsme ji hned rozlozili a vratili,ale ted se nam zase hodi,pokojcek ma zatim jen T. a my jsme prevazne v obyvaku. Naty se zacala desne posouvat a treba me zmenila pozici i o 2 metry 😅 a vzhledem k tom,ze bych musela mit oci i na zadech,aby Terka prave nebezela s kocarkem po byte,aby ji neublizila,tak vim,ze je v te ohradce v bezpeci.Fakt je to jine nez u jednoho ditete 😉 ,tam jste jenom vy potenc. nebezpeci,ale ted je to i Terezka a ona si kdyz si hraje spoustu veci neuvedomuje.

snezenka123
8. led 2010

tak my ohrádku pořídili,bydlíme v baráku,a člověk musí pro dříví,pověsit nahoře v patře prádlo a pod.takže kam jinam s dítětem,když jsem byla sama doma,ona tam byla spokojená,hrála si tam,ale čím,byla starší tím už se jí tam moc nelíbilo dávali jsme ji tam jen když jsme potřebovali třeba na záchod,nebo přiložit do krbu...ted už jí máme rozloženou,místo ní bude dole postýlka 😉 pro malého

nicole_11
8. led 2010

no možná to proto druhé dítě taky pořídíme, uvidíme, musím se poptat, jestli ji někdo nemá, že by nám ji půjčili...jsem strašně zvědavá jak bude Tedík reagovat na sourozence

kacka79
8. led 2010

Snezenka - koukala jsem na tvoje album a teda kráásnej pupek 😵 No já mám podobnej břuch, ale ještě k tomu prdel jako valach, ty jsi jinak štíhlá, jen to břicho... mooc hezký 😉

nicole_11
8. led 2010

kacko tak to já budu mít taky prdel jak valach, u Tedíka se mi smáli že to dítě nosím v zadku jak byl velkej, pomalu větší než břicho...

samsa
8. led 2010

Sněži, ještě vydrž, třeba nakonec budeš rodit až po termínu. Je mi to líto, že máš takové nervy.
Mně teda posly přešly, tak doufám, že jsem to tímto nezakřikla. No, na druhou stranu bych ale nerada přenášela 14 dní. Už tak si připadám jako bečka, ohnout se přes to břicho nedá, než si nazuju kozačky, tak jsem zpocená až na zadku, Nelouš mě honí jak nadmutou kozu 😀 Ten sníh je sice super, ale brodit se tím se sáňkama a dítětem a břichem kilometr před sebou je fakt záživné 😝 Ale zase si říkám, že budu mít k porodu kondičku.
Začala jsem dneska pít maliník, třeba to pomůže a druhý porod bude rychlejší.
Kačko, to jsi dobrá, že máš sbaleno do porodky. Já tak napůl, plno věcí nemám a už ani nevím, co jsem s sebou měla, už to taky budou skoro 3 roky. No, přinejhorším mi to manžel přiveze.

krista
8. led 2010

Holky 😲 tak vás dneska nedočtu ani kdybych se rozkrájela...

Mahu všimla jsem si že se ptáš kdo hlídal v době porodu, já to měla dost blbý, už jsem to sem psala, asi s tím budu holky už otravovat 😅 cca 14 dní před TP MM nabourala jedna ženská a zrušila nám auto, tak my jsme se ocitli bez auta a do porodnice 22km... bolesti jsme měla ten den od 10h, kolem 13h jsem volala MM že mě to bolí ať přijede, tak si půjčil auto a byl doma, staral se o Kristý, protože řvala a spát nechtěla, no ale to hlídání... psala jsem kamarádkám, jedna v kině, další na chatě... nikdo neměl čas, nenapsala jsem přímo že rodím, jen jestli by měly případně čas, nechtěla jsem nikomu dělat čáru přes rozpočet, tak nám nezbylo nic než počkat až zkončí MM kolegyně v práci což mělo být ve 20h, už jsem to teda doma měla dost krušný, intervaly už dlouho tak po 5min., chvílema po 4 i 3min., fakt se bála, že porodím tady, tak MM okamžitě pro tu kolegyni vyrazil, ve 20:01 už odtamtud odjížděli, doma byli za chvilku (to auto bylo její takže nám ho půjčila) a ve 21h jsme byli v porodce, ve 23:17 se malý narodil a kolem 2h dorazil MM domů... malá ten den strašně řvala i ze spaní se furt budila já tam byla v těch bolestech snad 5x za tu půl hodinu co byl MM pryč, tak jsem se bála jak to hlídání zvládne, ale prý tam byla u ní jen jednou a v pohodě, tak za to jsem byla ráda, ona Kristý teda ani nezjistila že jsme pryč 🙂

Sněženko strašně na tebe myslím, drž ještě!!!

Ohrádka u nás nefungovala, u nás se řvalo ve všem, při všem 😅 ohrádka byla dobrá max. na lezení kolem dokola, tak šla z domu, protože počítám že ani Lukyho by nebavilo být tam 😝

Tak já letím spát, snad se dneska vyspíme, pořád mám hrozný kašel který mě v noci budí, takže i když mě nechá spát malý, ten kašel ne 🙄

Dobrou!!!

garfieldmail1
8. led 2010

kacko, to se máš, já už jsem taky začla balit, respektive postupně shromažďuju věci na komodě, a nebaví mne to, jako každé jiné balení zavazadel 😝

Já jsem teď moc chtěla vědět, co čekáme, už kvůli Lukáška, abych si s ním mohla o miminku konkrétně povídat. Takhle už každému povídá, že bude mít sestřičku a on bude její bratříček a jak sladce říká : "Tejezka" 😵 Nebo mi dokonce nedávno objal břicho a říká : "Já tě mám, Tejezko, jád" 🙂 😵 To je tak hezké!
Ale já se ho rozhodně neptám, jestli má svou setřičku rád nebo tak. To se ho teď ptala mamka a hned odpověděl, že ne. Sotva si to může opravdu uvědomovat. Vždyť i já sama si nedokážu představit, jestli budu mít další dítě tak ráda, jako miluju Lukáška a to jsem si holčičku moc přála. Ono to doufám přijde samo, tak jako u prvního dítěte 🙂

snezenko, samso, kacko, určitě ještě pár týdnů vydržíte 2v1, však vám to všechny držíme palce!!! 😵 😵 😵

krista
8. led 2010

Jo Garfi, i když si to holky nedovedete teď představit tak to druhý budete opravdu muchlat jako to první, já se s malým furt mazlím, ňuchňám ho, úplně bych ho sežrala 🙂 Kristý samozřejmě taky, ale už to neni to miminečko 🙂 a taky je příjemný když to mimino u všeho neřve 😅 😀

samsa
8. led 2010

Garfi, tak to je krásný, jak se k tomu Lukášek staví. Jo a taky si říkám, jestli to druhé budu mít ráda stejně jako Neli, ale snad to přijde. No, ať se vyjádří dvojmatky 😀
Já určitě vydržím 2v1, nějak začínám mít pocit, že tu budu strašit ještě koncem února s 42 tt v pase 😝

garfieldmail1
8. led 2010

Jo, při tom balení, jak jsem chystala věci pro mimi na cestu domů, tak jsem měla obrovské pochybnosti, jestli se mi do toho mimi vejde. Nedokážu si vůbec představit, že to mimčo bude tak malé 😅 Nechápu, že se do takové velikosti ještě "nedávno" vešel Lukášek 😀

kristo, no na jedné straně se hrozně těším na miminko, jen si to teď vůbec nedokážu představit 😅

nicole_11
8. led 2010

tak to jsem ráda, že máte stejný pocity...já se taky bojím, že to mimi nebudu mít tolik ráda, ale myslím že to přijde samo hned po narození až je uvidíme, ale vůbec se netěším, že budu v porodnici bez Tedíka, nedokážu si představit, že bez něho strávím noc..ale musíme to nějak zvládnout, no jsm na to všechno dost zvědavá

garfieldmail1
8. led 2010

no stejné pocity jsem měla i před narozením Lukáška a zamilovala jsem se do něj hned, jak se narodil 😵 Věřím, že to bude stejné 🙂

Teda ale s tím sněhem, aspoň tady v Ostravě, to začíná být docela mazec 😒 Tady chumelí bez přestávky a ještě bude, brzy to nebude kam odhrnovat.... Někdo tu psal, že pojede do OV na letních gumách, no myslím, že to ani příští týden nebude dobrý nápad 😕

kacka79
9. led 2010

Tak zase nemůžu spát, tak aspoň dočtu koníka 😀

Teď jsem koukla z okna a ani nepoznám, kde mám auto... no to nadšení ze sněhu mě pomalu přecházíí 🤐

kacici
9. led 2010

Holky tak u me na rovinu byla ta laska k Natalce az trosku dyl - druhy den po porordu. Kdyz me ji ukazali,tak jsem si rikala,je ta je velika,ale stale jsme v skrytu duse myslela stale jen a jen na Terezku,ale uz v noci a druhy den,kdyz jsem si mazlila Naty pri kojeni,protoze jinak byla stale v inkubatoru tak to zasahlo teda pekne,normalka takova laska,ze se me chtelo az brecet,proste jsem ji strasne moc milovala a tak je to doted,miluju obe svoje holcicky,snazim se ani jednu neprotezovat,ale jak pise Krista,kdyz to druhe je hodne je to parada. Nikdy jsem neverila tomu,ze muzu mit tolik rada jako Terezku jeste nekoho dalsiho a fakt to neni zadny problem 😀

krista
9. led 2010

Já jsem to měla s tou láskou naopak, Kristýnku jsem si musela zamilovat až dýl a přestože byla "úžasná" protože byla naše a byla plánovaná a strašně chtěla, tak jsem s tím opravdu musela bojovat, ten hnusnej porod mi to nějak zkazil, ale přišlo to a nedala bych svoje děti za nic, i kdyby byli stokrát horší 😉

Jinak už dva týdny bojuju s tou chřipkou nebo co to je a dneska je mi zase hůř 😠 😖 tak jsem vyhrabala ve skříni nějakej bylinkovej čaj a koukám co tam je za bylinky a nic tam při kojení vyloženě nebrání, jen tymián se moc nedoporučuje, ale ne kvůli tomu že by snižoval laktaci (jako většina bylinek v těch jiných čajích) tak snad mi to pomůže, v pondělí má MM dovču, jdu na alergologii, taky musím skočit s Kristý, protože ta už má ten kašel stejně nechutnej jako já ☹ a to jsme ve ČT měli jít na Priorix tak asi nic 🙄 no a ještě musíme pro občanky a já k obv., už začínám mít i strach aby to nebyla ta prasečí chřipka když to mám tak dlouho.

Tak hezký víkend holky, mrzí mě, že nemůžeme na sníh, postavit aspoň toho sněhuláka pitomýho! 😢

kacici
9. led 2010

kristo - teda to me mrzi,ale jak kojis,tak malej dostava aspon z tebe protilatky a neonemocni.Ja nevim co poradit,ja mela od prosince 2anginy,pak me bolelo v krku mesic a dokonce virozu,myslim ze jsou nase tela slaba a nedokazou se tolik branit. Zkusila bych vic vitaminu,bohuzel ne citrusu,pak mozna Preventan a stodal nebo biotussil na ten kasel.Drzim pesticky aby vam bylo brzo lip

krista
9. led 2010

Kacici no já právě nic nemůžu jak má ten ekzém, už nevím jak se proti tomu bránit, pila jsem čaj s medem - med mi obvykle pomáhá hezky vykašlávat, jenže pak se mu to zhoršilo tak jsem to hned utla a teď jsem na bodu mrazu, nebo spíš se to zase zhoršuje, já naklušu k Dr. počítám že už mi dá ATB, to je fakt dlouho a já už prostě nemůžu, ráno se budím jako zmlácenej pes, spánek taky minimální, trvá mi hodiny než začnu normálně fungovat, nehledě na to, že nemůžu večer kvůli tomu kašli usnout, prskám dokud malýho neprobudím vždycky 😖
On mi dřív hodně pomáhal ten bylinkový čaj, jenže ten konkrétní co mi pomáhal, právě nemůžu kvůli těm bylinkám a dneska jsem tu našla jiný kde jsou bylinky co by bránit neměly, otázkou je jak to bude účinné 😕 Ano malý naštěstí nemocný neni, měla jsem to tak po porodu i s Kristý, myslím si, že byla v podobném věku... akorát že teď už ona chráněná neni a pěkně si to vyžírá se mnou a to mě ničí ještě víc 😖 Děkuju za pěstičky 🙂
Jakpak se máte vy? 🙂

maruska39
9. led 2010

Dobré raníčko,
tak u nás dnes prší ze sněhu se stává pěkná brečka,no hnus to nesnáším 😝 Mám teď chvilku klidu,MM je u holiče,Domi spí,já vstávala před hodinou,polívku jsem už stihla uvařit,no není to nádhera fakt pohoda 😵
Nevím co se děje,ale u 3 den vstává Domi docela pozdě oproti svému standartu,dneska vstal 06.45,nevídané prostě on pokaždé před šestou a teď toto 😵 😵
Jsem vás dočetla,nic moc si nepamatuji hlava děravá 😅Tak snad jen co si vzpomenu,s tou lásko tak u malého jsem to měla hned jak mi ho vzali na jipku,ten pocit být bez něj když nás spojovalo tolik měsíců jedno tělo,no a pak prázdno ani Domi ani bříško ... tak tam byla mega láska,v krku hrozný knedlík pokaždé jak jsem přišla na jipku chodila jsem tam pořád,i 4x denně a ze začátku jsem tam bulela celou dobu u inkubátoru,mě strašně štvalo že se narodil dřív a pak to že jem nemohla být s ním,ani si ho pochovat nic jen se na něj koukat,to až 4 den jsem ho poprvé držela v náručí 😵 no,ale to je historie na kterou nerada vzpomínám .. a teď prostě si umím představit,že budu mít děti 2,že budou moje,s bříškem už mám hezký vztah,miluji ho,ale už si nějak neumím představit tu mega lásku co mám k malému,já jsem hrozně citlivá a všechno prožívám strašně moc dlouho i ten porod stále je ve mě no a jak se malý bouchne třeba i moji vinou že jsem nedávala pozor tak si to pak strašně dlouho vyčítám i kdvž už dávno je v pohodě a hraje si já jsem strašná povahově,citlivka a tak 😝 Taky nerada dávám malého někomu na hlídání,chci být pořád s ním,není to dobré ale chci si ho užít se vším všudy a nezapomenou na žádný den s ním a já nevím jestli mi rozumíte tak nevím ani jestli to tu psát 😅 😅
Kristo já nekojila a až tě čtu tak mi dochází jak je vlastně to kojení z jedné strany hrozně omezující,to mi vůbec nedochází dřív,člověk je nemocný a nic nemůže kvůli miminku,ale fakt jsi super máma tokik trablů od začíátku i s tím spaním a ty pořád kojíš,jiná by to dávno vzdala,ty jsi maminka s velkým M 😉
k DR. určitě jdi musíš se uzdravit pro děti aneboj my sněhuláka taky ještě nestavěli,malý moc sníh nemusí,celá maminka 😅

ren82
9. led 2010

Ahojky holky,
tak my ohrádku nemáme, ale máme cestovní postýlku. Když bylo pořteba někam odběhnout(třeba nutně na wc...), tak jsem ho do toho šupla.

Aktuální počasí u nás - nesněží, je teplo a sníh taje. Doufám, že to pro změnu zas nebude namrzat 🙄

krista
9. led 2010

Ren koukám, že ještě držíš, žádný náznaky? 🙂 TP máš příští týden viď 🙂 mám pocit, že tady většina přenášela co 😅 😀

Maru mě láká už jen to malou v tom sněhu vyválet, ať je nějaká sranda 😀 A děkuji za tolik chvály to si fakt nezasloužím 🙂 na tý JIPce to fakt muselo být hrozný, vidět to malý stvořeníčko který má problémy a k vám nemůže, nedovedu si to představit 😔 hlavně, že je už všechno OK 😵

maruska39
9. led 2010

kris to ti věřím,že tě to láká já nevím jak dneska s tím deštěm jeslti má cenu jít ven,to je prd to počasí fakt kdyby nedělalo nic jako nesněžilo ani nepršelo bylo by fajn,sníh by držel a možná by i to malého chytlo 🙂
jipka hrůza,pravda je že je zdravý a to je nejvíc 😵 😵
ren já si taky myslím,že budeš přenášet,to je můj tip 😉

ren82
9. led 2010

Holky, zatím se cítím docela dobře. Já doufám, že přenášet dlouho nebudu 🙄 Filípka jsem rodila přesně v termínu a doufám v to i teď.

U nás bych teda Filípka ve sněhu vyválet nemohla. jak už jsem psala - je to šíleně mokré a všude samá břečka.

maruska39
9. led 2010

ren u nás je právě to samé s tím sněhem,ono se to nedá ani vyjet se sáněmi 😠 a s kočárkem břečky takže humus no a pěšky to mi malý nějak moc neujde 😅
ren já ti přeji ať vykoukne na termín to by bylo fajn 😉