V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
9. led 2010

Holky, koukám, že řešíte antikoncepci. No, my třetí dítko nechceme, ale HA taky nechci, kdysi před asi 12 lety jsem ji brala půl roku a bylo mi po ní hrozně zle. My používali léta kondom a nikdy se nám žádná nehoda nestala,ale teď se bojím, kdyby třeba praskl...tak chceme kombinovat tělísko s kondomem. Jenže nějak mě na to tělísko opuští odvaha, jen ta představa, že mám v děloze nějaký předmět 😝 To zavádění asi moc příjemné není, myslím, že nějka extra to bolet nebude, ale někdo to nesnese, někdo po tom krvácí a prý hrozí vyšší riziko infekcí. Zkusím se podívat, zda by šel kondom kombinovat s pharmatexem. Nebo kombinovat kondom se symptotermální metodou, ale toho se taky trochu bojím.

nicole_11
9. led 2010

no my pojedeme na hory už příští rok, já lyžuji taky odmala a můj muž je samouk co se týká lyží, takže bude spíš hlídat a já budu jezdit 😉 jinak za 2 roky dostane Tedík lyže a půjde do lyž.školičky, na to se už strašně těším, nejradši bych ho na ty lyže postavila už říští ro 🙂 k ale to je ještě brzy

jinak já o tom tělísku taky přemýšlela, ale slyšela jsem že se dá i přes něj otěhotnět a 3 děti po sobě bych fakt nedala, tak se na to Kristy zeptej, mě se HA taky nechce moc brát

devila
9. led 2010

Ahoj holky,
tak tady je u nás taky plno sněhu, ale zmrzlého, takže tvrdý jak beton.

Kristy - máš krásné děti!!! 🙂 Já bych zase neřekla, že Kristý vypadá na ďáblíka 🙂 To naše Sabča to v těch očích má teda pořádně. 😀 A Kristý má krásně vlásky, Sabinka má pár "chlupů". Už bych ji tak chtěla česat a dělat culíček 🙂

Tělísko - no já jsem ho taky chtěla, protože HA už také nechci brát. Hodně jsem po ní nabrala a to už si nemůžu dovolit. Holky, vy jste všechny tak hubeňounké, jenom já tu straším jako tank. ☹ Tak vám to závidím. My jsme silní v rodině všichni, ale já bych tak chtěla shodit. Já na to ale nemám silnou vůli. Já teda celý život závodně sportovala (disk), ale i tak jsem bývala silná. No nevím. A já nejsem zastáncem hubnutí za použití prášků.

nicole_11
9. led 2010

Já to mám naštěstí v genech tu hubenost, v naší rodině se strašně žere 😀 a jsme všichni hubenouři, takže fakt mám štěstí...akorát mi vadí, že tchýně to nechápe a furt mi říká že nic nejím, že jsem strašně hubená 😅 a nevěří mi, že fakt jím ani MM, když ji říká, že jím víc než on...

nicole_11
9. led 2010

holky tak dneska se stal zázrak, asi 3 dny učím Tedíka usínat samotného, položím ho do postýlky a odejdu a chodím tam jen když plače, většinou do 20min. usnul a dneska jsem ho tam položila a pohladila a on ani neplakal a během 5 min. usnul

garfieldmail1
9. led 2010

Uf, tak jsem vás dočetla a už nevím teda, co jste všechno zase stihly napsat 😅

Na tu dvojnásobnou lásku k dětem se těším, Lukáška se pořád nemůžu nabažit 😵 Akorát se obávám, že se taky zdvojnásobí ten strach, který mám o Lukyho, aby vážně neonemocněl, aby se mu něco zlého nestalo 😔 Jak se to říká, "kdy se rodič nebojí o své dítě - 9 měsíců před jeho narozením" .....

Jinak já kojila taky do 7.měsíce plně, Luky příkrmy nechtěl a celkově do 11 měsíců. A i když byl velká přísavka, hlavně v noci, tak mne to nijak nevysilovalo nebo tak. Naopak bylo super, že jsem mohla cokoliv zbaštit v jakémkoli množství a nic jsem nepřibrala 🙂 Akorát od 3. do 6.měsíce mi taky padaly vlasy. Jo, a celé těhu i během kojení jsem brala Mamavit.

Kristo, tobě se tedy nedivím, že jsi tak unavená a dlouho nemocná, když kojíš a zároveň pořádně nic nejíš, to tvůj organismus musí hodně vyčerpávat 😔
Doufám, že léky od dr tobě i Kristýnce rychle zaberou, ať se aspoň kvůli kašli nebudíš 😉

Tak jsem dnes oslavila narozeniny, i když je mám až za týden, ale pro jistotu jsem to naplánovala o týden dřív. Teda musím zaťukat, že jsem přípravu oslavy zvládla docela v pohodě, kolikrát jsem se v duchu nechápala, že je až neuvěřitelné, že do konce měsíce rodím 😅 Až na ten obří pupek si před porodem teda nepřipadám....

garfieldmail1
9. led 2010

nicole, ať to Tedíkovi vydrží!!! 😉

devila
9. led 2010

S tou láskou souhlasím, že se dvojnásobí. Ale i ten strach. Člověk se opravdu o své děti neskutečně bojí a já i v případě, když vím, že se jim nemůže nic stát. Ten strach je zkrátka permanentní.

Já kojila plně do 4 měsíců a celkově do 7 měsíců. Pak mě malá začala hrozně kousat až do krve.

garfi, tak hlavně, že jsi to stihla oslavit, co kdyby.......🙂

garfieldmail1
9. led 2010

devilo, auauau, kousání do bradavky 😕 😝 Tohle Luky naštěstí nedělal.

kacko, a proč nespíš, je ti pořád tak zle nebo prostě nemůžeš zabrat? To je teda smůla, když už ti Filípek tak krásně spí celou noc, mohla by jsi si do porodu fajn naspat do zásoby 🙂

ren, kdy to máš další kontrolu?

devila
9. led 2010

Jojo Garfi - bolelo to hodně. ☹

No jo, že tady dnes nebyla Ren?Nebo jsem to přehlédla?

Holky, já se picnu. Tak pořád tady v obýváku čekám, že se malá vzbudí a bude zase řvát a ona si tu od osmé hodiny chrní. Leží v lehátku v obýváku, nechávám ji tu vžd yusnout večer, protože se budí a pláče asi tím bříškem a až opravdu zabere tak ji terpve později přenesu. A dnes jak na potvoru chrní a já čekám zbytečně. Jsem mohla dávno spát. Ale vsadím se, že jak ji teď přenesu, tak se vzbudí na jídlo. Jedla v půl osmé. 😖

kacka79
10. led 2010

Ahojky,

|Tak s tou láskou jsem na to zvědavá a upřímně si to neumim představit, že budu i druhé mimčo milovat jako Fíčka..ale to asi přijde 😉

Garfi no většinou se vzbudim, že se mi chce čůrat a je mi blbě od žaludku, už ani večer nic nejim, jen jablko nebo něco malého..dneska zase čučim od 5h a ještě jsem vzbudila Fílu,jak jsme šla asi 5 x na záchod, tak tu koukáme na mašinku tomáš 😅

Jinak co se týká kojení, tak se budu tentokrát mnohem víc dopovat vitamíny, aby to moje tělo nějak líp zvládlo...

plechajda
10. led 2010

Ahoj holky 🙂

Teda je to mazec Vam povim 😅

Mala je nocni savec,padne 18 a muze vyset na prsu snad porad....a pak pres den chrni a budi se jen na ten dlabanec....ale kdy se mam vyspat to nevim teda...jedno dite neji a druhy me sezere, no ze ja musim mit porad neco 😉

jinak bojujeme s jednim okem, mates to nemel tak to moc neznam, tece ji z neho a ma ho natekly takze jsme si dali vyjezd na pohotovost aby nam kdyztak dali rovnou atb masticku, ale prej jeste ne, tak teda nevim do kdy jako mam cekat az ji zahnisa i to druhy ? 😠 no nic....

matysek zatim dela jen mala mala a koukal teda jako vyorana mys kdyz jsme se vratili z porodnice 🙂) Ten pohled jako co tady dela ??? 😎 😀 stal fakt za to 🙂) zarleni nepozoruju, navic prozatim to je jen o tom kojeni, az mala bude vyzadovat jeste vic casu na hrani atd tak to mozna teprve zacne, ale treba bude do ty doby uz zvyklej ze tu proste je s nama...

jinak jsem se vratila z porodnice, druhej den jsem hnala mm s Matyskem k dr protoze sypal neskutecnym zpusobem, takze ma atb, dalsi den lehnul mm a ten ma taky atb, mala ma to oko a ja z porodnice kasel a rymu fakt jako super super zacatky doma....ale uz se to lepsi na vsech frontach,nejvic mi vadi ze venku je tak super pocasi, ja snih miluju a ven nemuzeme....respektive hlavne Mates...nato ze jsme v pze uz mame na zahrademin 30cm snehu - neskutecny 🙂)a ted snezi navic jak blazen .....mam porad nutkani Matyska oblect poradne a vzit ho do toho snehu, ale nechci to zas uspechat chjooo....novy boby a snad je ani nezkusime....

dneska mozna prezuju sportak na korbu a vezmu ven aspon malou....kdyz je kolem 0 tak to je v pohode a ja se aspon projdu....a musim rict ze zazitek oblect si zas normalne ponozky, predklonit se, lezet na brise - to je neskutecnej pozitek 🙂 😀

tak jsem se vykecala a jdu se nasnidat....chlapi chrapou 😠 a zensky jsou vzhuru 😠

Ren drzim palce at uz se to pekne rozjede a nejakou prijemnou rychlovku 😉

Nestiham docitat, takze zas jen tak prolitnu snad vam nebude vadit ze se tu jen vykecavam....

plechajda
10. led 2010

tak jsem docetla aspon stranku 🙂)

Teda antikoncepci chci vyresit taky co nejrychleji, pac jak tu nekdo psal 3 nechci ani videt - zatim 😀 mm zas vcera ze si nedovede predstavit ze uz tu zadny dalsi miminko nebude, tak jsem ho upozornila ze jestli mi chce naznacit ze by chtel jako zacit delat na dalsim ze ma smulu 😀
Taky bych rada telisko, jak pise devil s tim nabiranim i ja nabrala dost po hormonech a navic jsem tlusta byla vzdycky...takze bych to taky rada dostala nejak dolu aspon na primerenou miru, coz teda je potreba hodne kg dolu...takze bud telisko nebo tu antiko pro chlapi....ale u ty poradne nevim jak to funguje, ale uz jsem mm rikala kdyz ja to mohla jist xx let tak nevim proc ty ne 😉 nejak vyrazne se nebranil

jako moje prvni dite porad spi jo ?? Takhle dlouho v zivote nespal kdyz jsem k nemu vstavala ja a co ho obstarava mm tak chrape jak dudek 😠

mahulena
10. led 2010

Plechy, vy mate teda veselo:(
koukam, ze je tu hodne nazoru na telisko, ze se k nemu hodne klonite, ale to zavadeni zni blbe a desive:(, taky uz bych dalsi bolest nechtela zazit. Treba jen kontrola po sestinedeli, jeste pul roku po porodu, dokonce i ted - takova ta hloubkova, ster atp. - me desive boli, ze normalne zarvu a skoro padam horem z kozy a Dr. nechape.
Myslite fakt, ze se po telisku fakt pribira vic nez po HA?
Nicol, tak to jsi hubenour, tak to klidne papej. Ja zatim tehotensky kalhoty nemam, nahore mam 1-2 kg, spis 2. To je polovina toho, co s Justynkou touhle dobou. S ni jsem dohromady minule tehotenstvi nabrala 8 kg, nechtela bych to prejit ani ted. Uvidime.
Nicol, a jak spi malej pak v noci? Usinani u nas dobry, ale ted se mylady naucila se kolem pulnoci vzbudit a neutisi se, dokud si ji nevemem do postele:(, to musime odbourat, nez se narodi prcek.
Dneska se mi zdal uz pravej porodni sen, i o narozenym miminu, takze uz je to tady 😲 😎
Vy skororodicky, Vam nezavidim uz ty obtize spojene s koncem tehotenstvi, jezisi, na to se tolik netesim - zaha, blbe od zaludku, nemoznost spat..., drzte se. ale je fakt, ze ja to ted mam od zacatku, s Justynkou az dva mesice pred porodem. Tak mam ted asi natrenovano:(, akorat ta zaha zatim nezacala:(
Plechy, at je u vas lip a myslim na Ren.

kacici
10. led 2010

ahoj holky,
dnesni noc hruza 😔 ,jestli jsem spala 2 hodinky tak je to fakt hodne. Terka usnula po 23.00 a od te doby nespala zase Natalka,mame pekne problemy s kakanim po zavedeni prikrmu 😠Chtela furt prso,pak od
3.00-5.00 tlacila,jakmile se vykakala,bylo to nejstastnejsi mimo pod sluncem. Sedela jsme s ni v obyvaku a drzela v naruci,dneska totiz nebyl manza v noci doma. No a pak uz spala jen hodku a ja nez usnula,ona byla vzhuru,parada 🙄
Antikoncepce - ja beru Azalii,predtim u Terky to jsme brala Cerazete a ted mam tuhle,ale hned jak prestanu kojit jdu do naplasti,pred tehu me vyhovovaly a ted vidim jak ty pilulky beru,aby jeste nebylo treti 😅 😕 Prerusovana souloz teda ne a dny plodnych a neplodynch dni taky ne,diky te metode mame Natalku 😀 ,prezervativ oba nesnasime,takze nam uz moc metod nezbyva a ja jsem zasadne proti necemu co budu mit uvnitr v tele,takze telisko nee

plechajda
10. led 2010

kaci tvoje noc mi dost pripomina tu moji dnesni 😠

jinak ty naplasti fungujou myslis spolehlive ?? Taky jsem nad nima uvazovala, nebo je pry snad jeste nejaka injekce na nekolik mesicu nebo snad i rok....ale to jsem jeste nestudovala

plechajda
10. led 2010

jo a jeste se musim vyjadrit k zavinovani delohy teda 😠 jako prvni dva dny jsem obcas myslela ze zas rodim teda....treti den lehke zlepseni a ted uz to citim jen u kojeni a to jeste obcas, takze cca tyden nez je klid...ale ty prvni dva dny byly fakt 😝 😝 😝 byla jsem si nekolikrat proprasek u sester, ale nezabral ani jeden teda 😝

mahulena
10. led 2010

Plechy, to tak boli? U prvniho porodu jsem o tom ani nevedela... Jezisi. A co ti na to daly?
Kacici, Plechy, to jste se teda nevyspaly:(, ty jo. Ja uz uplne zapomnela, jaky to je... Lehnete si aspon pres den?

maruska39
10. led 2010

Ahojky 😵
u nás noc ok ale jenom do 3h rána,pak se moje tělo rozhodlo že spát nebude,usla jsem kdesi před pátou a to už vstával pro změnu Domi ,nechápu co se mu stalo poslendí 3 dny vstával tak pozdě a teď zase tak brzo hrůza takže jsem taky moc nenaspala 😝
Kristo děkuji za fotečku,děti jsou překrásné!!!! Kristýnka mě překvapila kolik už má vláskůn já si ji pamatuji ještě s dudánkem v puse a na hlavičce pár chmýřiček 😅 Očička má krásné a je to fakt velká slečna už,za to Lukášek to je andílek maličký,moc se vám děti povedli 😵 😵 😵
Antikoncepce po porodu tak to netuším,HA mě nevadila nepřibrala jsem,ale po vysazení mi rozhodila cyklus což mi už může být jedno páč třetí ani ve snu takže asi zase HA ... nevím ještě to neřeším 😉
u nás pořád leje to je děs nechápu jak tam může být pořád ještě sníh když tolik prší 😝
a nic se mi nechce jsem nějaká divná asi nedospalá nebo co mohla jsem jít o půl osmé spát zároveň s malým ten to totiž zalomil a dospává,ale nešla jsem trubka a vysedávám tady 😝 tak jdu vařit noooo 🙄

kacici
10. led 2010

Plechajdo - to me mrzi,protoze ty noce jsou fakt hrozny,kdyz se to sejde a clovek by tak rad spal 😅
Jinak ja mela naplasti 3 roky pred tehu,takze jim verim,protoze obe holky byly doslova a do pismene na prvni pokus,Naty ani na ten ne,ta byla na nulty 😀
Ja taky zvazuju injekce,Dr. je kamaradce dokonce pichala kdyz kojila,ale to se me vazne nezda 😅 ,zkusim zjistit vic od gyndarky,preci jenom treti neplanujeme a tuhle antikoncepci bych chtela brat dlouhodobe.
Jo zavinovani delouhy byl masakr u druheho,ale bylo to jako porod,o co bolestivejsi o to rychlejsi 😉

maruska39
10. led 2010

hm tak koukám z okna a už neleje pro změnu sněží to zase budou sra.ky všude 😝 😅

kacici
10. led 2010

Kristo mas nadherne deticky 😵 a teda promin,ale Kristynka nevypada jako dablicek, spis jako andilek 😝 a teda jsou si s Lukaskem hodne podobni 😉

plechajda
10. led 2010

Mahu ja u prvniho taky o nicem nevedela, ale zato ted 😝 dr napsal rovnou jako druhorodicce do poznamek ze leky na bolest muzu, ale vypsal tam jen jeden a fakt mi nezabiral a sestra mi nic jinyho dat nechtela....

jinak ja jsem zvykla v noci vstavat k Matyskovi, takze to nocni poletovani rozhodne zvladam lip prece jen to telo je vytrenovany, ale aspon 3h v kuse bych potrebovala teda...pockam az se vzbudi chlapi, kteri mimochodem porad chrapou, nadopujuje atb a pujdu spat 🙂

tak se na tu injekci taky poptam to by mohla byt nejschudnejsi cesta...

maruska39
10. led 2010

kaci a zkusit nasadit Natynce biopron junior? nám to hodně při zavádění příkrmů pomohlo pomůže ji to zvyknout si na tuhou stravu a jelikož to je probiotický komplex tak ji to upraví střevní mikrofloru a bude normálně kakat,fakt můžu doporučit Domi měl u každého jídla šílené bolesti křeče a nic nesnědl jen díky toho mohl normálně jíst a stolice se mu taky upravila,stojí to asi 200kč a je tam 10 sáčků,já dávala malému ze začátku 1 celý sáček do mlíka,ale postupně po pár dnech se to už zlepšilo tak stačilo už jen půl sáčků na den 😉

maruska39
10. led 2010

http://www.docsimon.cz/zbozi/biopron-junior-sac...

To je ono a tady na netu je to levnější 😉

maruska39
10. led 2010

http://zasilkou.cz/shop/zdravi/pece-o-dite/vita...

nebo toto,je to úplně to samé jen těch sáčků je tam více 🙂

kacici
10. led 2010

Maru - moc dekuju,Naty to davam uz treti den kvuli problemum s kuzi,takze by se to melo samo upravit a to ji davam i probioticke kapky,asi si s tim jeste uzijeme,kdyz bere vsechno a nepomaha nam to ☹ Ona prdi krasne,ale to kakani 😔

maruska39
10. led 2010

aha tak to jsem nevěděla,no tak to bude asi na delší lokte ☹

kacici
10. led 2010

Jo a dokonce se tim cpu i ja,beru to same,ale pro dospele,pry tim ze kojim to ma i v mlicku a teda moc efekt to nema ☹

maruska39
10. led 2010

Jejda a vidíš já zrovna měla pocit že nad to nic není protože nám to fakt hodně pomohlo a jak tě tak čtu tak jsem s toho špatná,tak to už vůbec nevím co,aby to malé pomohlo ☹