V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

nicole_11
10. led 2010

Teda holky vy jste se po ránu zase rozepsaly...jinak co se týká spaní tak u mě děs, nemůžu večer vůbec zabrat, usínám nejdřiv o půlnoci a dneska až po 1, a pak ráno se mi nechce vstávat, Tedík naštěstí vstává mezi 7-8, ale i tak jsem unavená....

jinak Tedík spí celou noc od té doby co ho nekojím, jen vyjímečně se probudí s pláčem a to většinou zase hned usne a když je to hodně zlí, tak jde ke mě do postele a to se pak uklidní a spí, ale to je tak 1x za 1-2týdny

no nic já pádím, máme dneska návštěvní den, tak vás dočtu až večer 😉

ren82
10. led 2010

Ahojky holky,
nestíhám dočítat, chystáme se k našim - taťka má narozeniny, tak mu jdeme popřát.
Garfi, další kontrolu mám opět v úterý - teda když vydržím 2v1 🙂
Moc toho nenakecejte - ať můžu reagovat. 😉

kacka79
10. led 2010

ren a cítíš se dobře?? Máš už nějaké pocity, že to vypukne??
No hlavně Ti fakt přeju rychlovku a aby bylo vše v pořádku 🙂

snezenka123
10. led 2010

Ahojky,tak já taky neví jak budu atk řešit...můj muž taky nemá rád kondom ani přerušovanou soulož,a já jsem zkoušela brát při kojení Azalii ale špinila jsem po ní,takže jsem ji musela přestat brát,moje kamarádka si nechala píchnout po 6. ned.nějakou injekci která je na 3 měsíce,tak se pak zeptám gyndaře...
holky normálně včera navečer mi začlo tvrdnout břicho,ale docela brutálně a i celkem pravidelně...kolem 10 minut,trvalo to tak asi 3 hodky...naštěstí jsem to zaspala,ale řeknu vám,docela mě to zaskočilo,magnézko už mi na to tvrdnutí moc nepomáhá 😖 počítám že si takové posly užiju až do porodu 😝
já už mám jak jsem psala 17kg nahoře 😝 😝 😝 hnus,připadám si jako vorvaň 🙄

devila
10. led 2010

Ahoj holky,
teda vy fakt kecáte jak o život 🙂
Já tady vyplňuji čas kdy holky spí učením se dějin národního hodpodářství - čučím do toho jak tele na nový vrata a houby si pamatuju. ☹

Já se o antikoncepci poradím s dr. jak půjdu na kontrolu po šestinedělí.

Ren - ty ještě držíš?

mariap
10. led 2010

Ahoj holky,

Sneženko, toje posly mi silne niečo pripomínajú 😀 😀 😀 , ja som si užívala bolesti kludne aj po piatich až troch minútach niekolko hodín v kuse...teda vačšinou po nociach. Nikomu to teda neprajem, človek sa cíti ako zbitý pes.
Pozerala som sa na fotky do albumu a vobec ale vobec nemáš tušenie ako taký vorvaň vypadá. Veď máš iba to bruško a to necháš v porodnici 😀 .
Devilo, máš moj obdiv, ja doteraz nie som schopná si zapametať ani zoznam nákupu a v obchode bezradne stojím a rozhliadam a pripadám si ako blbec. Moje ambície na písanie dizertačnej práce zostanú asi hlboko zahrabané.... Aj keď ma to strašne štve a mrzí, nechápem ako sa dokážeš donútiť učiť.
Ren, som zvedavá dokedy vydržíte ako kinderko 😵 .
A kde máme dnes Kristu?

devila
10. led 2010

Mariap - já se sice do skript koukám, ale nic si nepamatuju. Pokud tu zkoušku neudělám, tak přeruším, i když mě to štve, protože si myslím, že pak už se k tomu zpátky nedokopu. ☹

garfieldmail1
10. led 2010

kacici, tak Luky měl po příkrmech taky hrozné problémy s kaděním. To bylo strašné, rudý, tlačil jako o život, šíleně plakal, jak ho to asi bolelo, to jsem málem kolikrát brečela s ním ☹ Nám zabral Duphalac. Je třeba ho brát pravidelně a nějakou dobu i preventivně, on totiž zabírá tak po 2 dnech, dr mi říkala, že preventivní podávání ničemu nevadí 😉 Fakt můžu doporučit!

Co se týká té injekce během kojení jako antikoncepce, tak já ji zkusila, protože mi dr řekla, že má nejméně vedl.účinků. No u mne to tak ale nebylo, začla jsem nepravidelně a častěji menstruovat, tak jsem se na antikoncepci během kojení vyprdla, ono to nakonec ani nebylo třeba 😅

Jj, mahuleno, na to si tu zatím stěžovaly všechny dvojmatky, jak to zavinování dělohy hrozně bolí narozdíl od prvního porodu, takže už se na to fakt "těším" 🙄 Člověk místo aby si v porodnici aspoň trochu spočnul než naběhne doma ke dvěma dětem, tak si "užívá" tohle 😝

ren, co nového? 😉

plechajdo, až na ty nemoci pitomý, je zdá se Anežka zatím klidné miminko, jen tak dál!!! 🙂

garfieldmail1
10. led 2010

ren, tuhle stránku jsem nějak nečetla.... 😕 Takže dobrý, cítíš se pořád relativně v pohodě?

kacka79
10. led 2010

Sneži jestli ty máš 17kg nahoře, tak to si ale začínala na 45 kg, nee??? Máš jen ten pupek 😉 a moc hezkej 🙂

Jo jinak jsme se asi zbláznili a jedeme příští víkend ještě na hory, tak se těšim moc.. no budeme kousek od Liberce, tak kdyžtak porodim tam 😀 😀 No snad neee

krista
10. led 2010

Devi děkuju za pochvalu dětí, já bych taky ráda udělala culíček, jenže Kristý to nesnáší 😖 už se nám teda povedlo že si nechala udělat dva a měla je na hlavě asi hodinu, to byl megaúspěch 😝

Plechajdo koukám, že řešíte ty hnisající oči, to měly obě moje děti, Kristý to má střídavě do teď (v 5timěs. byla na sondáži) a s Lukym už jsme vyzkoušeli zatím všechny mastičky, kapičky co jsou a kdyžtak to bude taky na sondáž dle mého názoru, to se každopádně dozvíme za necelé dva týdny... 😉

Maru no je to pravda, hodně dlouho byla Kristý skoro plešatá 😀 a teď už jsme ji stříhali ofinku, teda já a vypadá jak Ivánek, protože se u toho cukala, tak jsem zarovnávala a zarovnávala a to je výsledek, má to hezky zubatý 😝 ale to doroste 😅

Kaci tak to je síla, že malá tak trpí zavedením příkrmů, ty jsi říkala že jsi jí dávala brokolici, tak zkuste raději něco míň nadýmavého / stavícího ... já už nevím od jakého věku je taková ta šťávička od Hippu švestková, ta je celkem na to vyprazdňování dobrá, kdyby si jí dala třeba lžičku... musela bych někde pohledat.

krista
10. led 2010

Koukám jinak že Ren ještě drží Sněženka taky, abyste se holky ještě nepředběhly 😅 ale snad ne a půjde to pěkně postupně! 😵 Držím vám palečky! 🙂 a samozřejmě i ostatním co už se termíny blíží 😵

kacici
10. led 2010

Garfi moc dekuju za radu s Duphalacem,hned dneska skocim do lekarny,protoze je videt ze trpi,dneska po obede zase ☹ ,uplne se u toho kroutila a plakala 😢 Pak se A. vykakala a zase se zacala smat,ale ted pri kojeni zase krouceni,ach jo 😒
Kristo moc dekuju za napad,Terezce tu stavicku davam,kdyz ma problemy s kakanim,takze ji stejen koupim a mrknu se,ale myslim si ze je taky od 4.mesice 😉Jinak ona to ma po cemkoliv - nejhorsi ze vsechny ty prvni lzciky jsou z neceho nadymaveho 😠,dnes mela zelen.zahradni smes a nic moc,vubec to nechtela.Zitra zkusim brambor s kukurici,snad ji to neublizi,dokonce i ja si ted zacnam davat bacha co jim a to me prijde,ze ted jsme docela vzorna 😅
Ja se ted hezky dospala,Ales hlidal deti a ted vyrazil s Terkou na sanky.

krista
10. led 2010

Kaci někdy je snad lepší si na tu stravu dávat pozor než sežrat s prominutím něco nadýmavého, vidím to sama, člověk i když si dává bacha tak s tím kolikrát nic neudělá ☹ ale je fakt že Natálka už je "velká" tak by snad mohla mít pokoj chuděrka, snad pomůže ta šťávička, taky mám ten dojem že je od 4měs. 😉
To je fajn, že jste si zasáňkovali 😵 já jsem to vymyslela na zítra úplně jinak než to mělo být, snad to stihneme bude to napjatý na minuty, od 8h má naše dětská Dr. tak vyrazíme s nachcípanou Kristý a vezmeme i Lukyho (manžel je doma vzal si kvůli mě dovču) abych nemusela ve ČT kdy jsem měla jít s dětma sama a doufáááám, že mě tam nepoženou znova, že nám udělají tu poradnu a dají ta očkování, ovšem Priorix bude muset mít Kristý odložený kvůli té nemoci a pak honem se mnou na alergologii, ani nechci aby mi něco píchali ach jo ☹ 😝 pak si manžel vzpomněl že si musíme vyzvednout občanky 😀 nechávali jsme si dopsat Lukyho a pak na sociálku musím nechat potvrdit papír na rodičák a pak k obv. se mnou podle toho jak mi bude, ale nějak nevím jak to stihneme ty jo, ještě v tom sněhu, no zítra mě tu neuvidíte 😀 tak se mějte pááá 🙂

ren82
10. led 2010

Ahojky,
holky, jj, stále držím v celku. Ale poslední 2 dny pozoruju, jak opuchám - a hlavně v obličeji. Nemůžu se na sebe ani podívat 🙄 Hrůza. už se asi zavodňuju. 🙄
Dneska jsem se u našich pěkně najedla - vepřo, knedlo, zelo. Tak třeba to se mnou něco udělá? 😅
Musím, ale říct, že se mi vrací bolest třísel a celého spodku ☹ Večer mě přepadají černé myšlenky týkající se porodu. 😒
No, doufám, že půjdeme pěkně postupně - žádné předbíhání 😀

garfieldmail1
10. led 2010

ren, no já začínám už mít taky obavy, že to třeba z ničeho nic přijde 😅 Tak už jsem dnes i Lukymu řekla, že můžu kdykoli porodit a pojedu do porodnice, aby ho to tolik nezaskočilo, kdybychom odjeli v noci, když spí...
No u Tebe to ale vypadá, že se cosik děje 😉 Raději mysli na to, že to brzy bude za tebou a ať jste obě zdravé 😵

kacici, ten Duphalac nám právě doporučili v lékárně, dr mi pak potvrdila, že to je ideální a ať to dáváme, dokud bude potřeba. Myslím, že jsme mu to podávali tak dva měsíce, s tím, že jsem pomalu ubírala dávky a sledovala, jestli i tak kadí v pohodě, až jsme to přestali dávat úplně 😉

nicole_11
10. led 2010

Ahoj holky, tak usínání u nás pokračuje krásně, dneska sice neusnul hned, ale až po 15min. ale vůbec neplakal, jen si mrmlal a já byla vedle v pokoji a koukala na telku, takže jsem ráda, že to tak dobře zvládáme, měla jsem zbytečně obavy, ale Tedík mě naštěstí mile překvapí..

a ještě mám jednu dobrou zprávu, jsem se právě dozvěděla, že jsem napsala písemku, ještě mě čekají 3 zkoušky, tak snad je taky zvládnu 😉

tak já jdu péct buchtu, MM ji chce na snídani a celej den jsme nebyli doma, tak musím ted...ale on za to zítra zase uvaří 🙂

kacka79
11. led 2010

Nicole tak to je Tedík velkej šikula!! U nás právě taky to samostatné usínání nebylo velké drama - a taky jsme se báli, Fíla spal s náma v posteli, takže na postýku nebyl vůbec zvyklý..

Garfiled my taky pořád vysvětlujeme, že až pojede maminka pro mimčo, tak bude Fíla čekat u babičky a pak pojedeme všichni společně domů.. a včera mi říkal "Mami už jeď pro mimi, já jedu k babí.." no mooc hezký 🙂

mahulena
11. led 2010

ahoj zensky🙂
teda Nicol, mas hodnyho Tedika, to je fakt sikula.
A co Ren a Garfield, jak Vam je?
Ja uz stihla dneska rano navarit na cely den a kus tydne dopredu, vyprat, poklidit, ceka me dneska EKG v ramci tehotenstvi a navsteva u kamaradky, aby si Justynka pohrala. Tak se docela tesim, ze se bude neco dit. Ale uz by mohlo prestat snezit 🙄 🤐
Kacici, my mame Probian pro miminka, vyslovene jsem ho kupovala pri zavadeni prikrmu, pouzily jsme teda jen tak 2x, Justynka to traveni zvladala dobre, ale zensky si ho chvalej. Jsou to probiotika, co se pridavaj do jidla.

Krasnej den 😵

maruska39
11. led 2010

Ahoj holky,
tak mi začíná týden doktorů,no spíše 3 dny.Dneska jdu na gyndu pro výsledky z krve na NT,musím jít bez malého nevím jak bych se tam s kočárkem dostala,MM v práci takže za chvilku dovalí tchýně a bude hlídat malého,zítra jedu do té Ovy na NT a ve středu jdu s malým na 18měsíční prohlídku + očkování,tak doufám že aspoň to očkování dopadne dobře a nebude žádná reakce.No a tchýni to začíná taky páč všechny tři dny mi hlídá malého,v tu středu jde se mnou protože MM bude opět v práci tak ať na to nejsem sama.
Dnešní noc jak jinak do 4h rána spal naprosto bez probuzení a od 4h vůbec mě s toho kluka trefí nechápu co mu zase je že tak brzy vstává,no s postele jsem vylezla definitivně až v 05.15 do té doby jsem ho tam chodila přemlouvat,aby spinkal nezabralo ani mlíčko tak já nevím 😝 asi mu rostou pětky takové brzké vstávání dělá právě jak mu rostou zuby. NO a jak jinak teď už 30 minut spinká 😅
Včera jsme byli sáňkovat tak malého sáňky neberou moc,sedí krásně a kouká kolem,ale ožije až když ho vytáhnu ven a on se může v tom sněhu válet 😀 To se mu líbí 😵 Taky došlo na sněhuláka,sice takový pidi mini páč MM prohlásil,že s toho nic nejde (a ostatní měli obr sněhuláky 😠 ),ale tak aspoň něco stějně ho hned malý zboural 🙂

koukám,že snezenka a ostatní těhulky drží což je moc dobře 😵 ren by už klidně mohla,zvlášť jak opuchá chudínek ☹
Kristo přeji dobré pořízení a nezapadněte v tom přívalu sněhu 😉
no já jdu zamaskovat fleky,hodit ksicht a tchýně může dojít 😉 papa

mahulena
11. led 2010

Marus, tak tfuj tfuj, at vsichni doktorove dopadnou dobre🙂 a treba se dozvite i tu Natalku🙂
Hlavne ze mas hlidani, to je moc dulezity...
Jinak u nas se taky vstava brzo, proto uz jsem toho stihla tolik podelat, a navic se desne budi posledni mesic v noci a mame ji zpatky s nami v posteli..., nejak ale nemam silu to resit, az tak pred porodem, mesic, aby se zas odnaucila. Ale to je furt neco, uz to umi, prijdou zuby a zase clovek nemuze bejt Herodes a zase se to musi naucit znova a tak. To je furt dokola.

maruska39
11. led 2010

jj je to pořád dokola a dokud nevyleze poslední zub tak nemá cenu to řešit to jsem se už taky poučila,mě to ranní vstávání fakt ale ničí 😝
děkuji za poplivání,určo to dopadne dobře já v nic jiného ani nevěřím 😉 a jak říkám jak mi řeknou co to je tak to bude krásný dáreček a jak Natálka tak to je už jenom bonus navíc 😵
hlídání mám tchýně teď nepracuje,neprodloužili ji smlouvu takže hlídání řešit nemusím jen ho řeším sama se sebou já tak nerada 😖 ale tchýně je fajn a malého zbožňuje celou dobu co je s ním se mu maximálně věnuje,hraje si s ním a pořád vymýšlí zábavu,ale já to mám nastavené v sobě tak divně,že chci být s malým nejraději sama 😅 no ono se to změní až tu bude ještě jeden mrňousek 😀

ren82
11. led 2010

Ahojky holky,
tak pořád tu jsem a cítím se pořád stejně. Každý den mi volá manža z práce co a jak, zavolá i tchýně a mamka.
Dneska se půjdeme dopoledne asi trošku projít. Když nepočítám včerejšek co jsme jeli k našim autem, tak jsem nebyla 4 dny venku. Doufám, že sebou někde nežuchnu. 😕

No a ještě aby toho ke konci těhu nebylo málo, tak mě bolí dásně a začali mi festovně krvácet. Já vím, že je to normální, ale vůbec mi to nedělá dobře. Bolí mě každé čistění zubů. 🙄

garfieldmail1
11. led 2010

Ahojte 🙂 Teda to brzké vstávání nikomu nezávidím 😝 My vstáváme obvykle kolem půl osmé, to už je v pohodě 😵

Holky, co máte dnes kontroly, tak ať to dobře dopadne!!!!! 😉

ren, jaká byla procházka? Tak jako ty jsem teď taky byla venku poprvé, co začlo tak šíleně sněžit. Byli jsme tam s Lukym tak hodinu a půl a jsem pěkně utahaná. Ale bylo super, venku to vypadá nádherně, teplota byla příjemná, nefoukalo 🙂 Akorát sněhulák opravdu u nás nešel udělat, ani malá kulička, vůbec to nelepilo 😒
A taky mne teď začla častěji a více pálit žáha, klepu, že mi to Rennie naštěstí hned zabírá, už se těším, až tohle po porodu pomine. A hlavně až se budu zase normálně pohybovat bez toho obřího pupku, pohodlně oblíkat, obouvat, chodit do schodů bez funění.... 😅

kacka79
11. led 2010

Garfi já mám pocit, že budu už funět asi pořád 😀

garfieldmail1
11. led 2010

kacko, blbé je, že člověk se těší, až bude fyzicky po porodu na tom líp, ale zase nastoupí jiné chuťovky 😝 Zavinování dělohy, já si beztak zase nějakou dobu bezbolestně nesednu, možná opět oteču a kdo ví, co ještě 😖 😅 Snad aspoň to kojení půjde od začátku nějak líp, minule jsem se to opravdu nejmíň 2 týdny učila, ale pak už to bylo fajn 🙂
Jo a kdo ví, co s náma udělají hormony... Kdyby se na to šlo aspoň nějak dopředu připravit 😎 😅

kacka79
11. led 2010

No to člověk se připravuje, a skutečnost je pak úplně jiná 😅 No u nás kojení nebylo problém, ale teda hormony se mnou mávaly 😀 byla jsem nesnesitelná a taky mě všechno dojímalo.. no hrůza. Citlivka neskutečná..no teď na to asi nebude čas 😅

garfieldmail1
11. led 2010

No z těch hormonů mám právě obavu 😅 Náladu jsem měla minule normální, ale v porodnici jsem se doslova rozvzlykala pokaždé, když něco prováděli Lukymu (odstraňovali už úplně zaschlý pupeční pahýl nebo brali krev). Mně bylo tak trapně 😅
Ovšem aspoň během těhu jsem byla v pohodě, zato teď.... Mám slzy na krajíčku kvůli kdejaké kraviny, po porodu to teda bude zajímavé.... 😅

kacka79
11. led 2010

No tak si trošku pobrečíme, nooo 😀 Říkám si, že to teď snad už nebude takové, když vím, do čeho jdu, no nevim 😅 každopádně v porodnici jsem byla taky pořád ze všeho vyjevená, hlavně když mi Fílu dali na 3 dny na solárko kvůli žloutence a já ho mohla mít jen na kojení ☹ To bylo nejhorší 😔

ren82
11. led 2010

tak procházka byla dobrá. Jen chodníky místy kloužou, tak jsme šli jak dva šneci - pěkně pomaličku.
Garfi, já už se taky těším až se normálně třeba ohýbat. Je to fakt už o nervy. Z postele se hrabu jak stoletá babka. 🙄
No, já si myslím, že v porodnici budu brečet jak želva - bude se mi hodně stýskat po Filípkovi. Když jsem byla v porodnici s ním, tak jsem si to dokonce užívala. A teď 4 dny bez něj 😢 Já bez něj ještě nikdy nebyla. NO, musím to nějak přežít, že. 😅