V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

ren82
14. led 2010

Kristy, já myslím, že se kalciová mast dá koupit bez receptu.
A nemůžou to být neštovice?

krista
14. led 2010

Ren bohužel (nebo bohudík?) ty jsou vyloučené, prodělaly jsme je spolu loni v dubnu 😖 a s dost otřesným průběhem, takže už by se nám vráti neměly. Tohle jsou maličkatý pupínky.

No a co ty jak se cítíš?

ren82
14. led 2010

Aha, tak to jsem nevěděla.

Já se cítím pořád stejně. žádné náznaky blížícího se porodu - bohužel. Potřebuju porodit co nejdřív. Mamka marodí jen do úterý a pak to bude komplikované s hlídáním. Manža bude muset asi do práce. 🙄

krista
14. led 2010

Ren to je blbý, znám to ale ☹ ono když člověk nechce tak je to tu tuplem a když chce, tak jako na potvoru bude přenášet a nešlo by se domluvit s Dr., termín už máš, že by třeba zkusil taky Hamiltona?

ren82
14. led 2010

K doktorovi už nejdu. Mám KO až v pondělí v porodnici když neporodím. Já ale pořád pevně doufám, že do víkendu to bude 😅

smardik
14. led 2010

čauky jdu se na vás podívat, dlouho jsem tu nebyla. Nějaké nové miminko nebo těhulka? já bych už taaaaaaaaaak chtěla rodit ale zatím nic

maruska39
14. led 2010

Ren já to vidím na víkend 😉
Kristo a nemůže to být nějaká dětská nemoc? jako zarděnky nebo něco takového? po bylinovém čaji se mi to vůbec nezdá navíc jsi ji to dávala několik dní zpátky a to mi vůbec nepřijde že by to bylo potom.
S tím kojením asi jsem špatný rádce protože jsem nekojila,ale vím že bych to určitě chtěla změnit a vyzkoušet vše možné abych se já i malý aspoň trošku vyspali .. no a tak mě kromě UM napadá už jen ta kaše,ale jak to není hlady ale jen potřebou dudlat a dudlí nezabírá tak to jedině potom jak píšeš nedat mu a utěšovat pořád dudlíkem nechat vyplakat atd. jasné že to nejde jak tam je Kristý ona potřebuje taky spinkat tak to je potom začarovaný kruh ☹
ale ta Kristý určitě ať s ní zajde MM k dětské mě to přijde fakt jak dětská nemoc 🙄
a kalciovka určitě bez předpisu stojí něco okolo 50kč,nestojí moc 🙂

devila
14. led 2010

Ahoh holky, tak mám zase chvíli klid. Holky spí po obědě, manža spí po noční a já jsem vzhůru ☹. Ale úplně KO. Bolí mě v tom krku, jsem unavená, protože i přes to, že holky v noci pěkně spí, tak já se budím, takže jsem unavená. Jen Sabinka díky tomu nachlazení strašně brzy vstává ☹

Mamka mi ráno volala, že by přijela na noc, že taťka stejně není doma, manžel jde ještě dnes na noční, tak že by tu byla s námi, at můžu jít dříve spát, že by malou uspala a vstala by k Sabince, kdyby se v noci vzbudila. Tak uvidíme, jak se ještě odpo domluvíme. Já to teda nevyžaduji, zvládla bych to, ale zase proč to odmítat, když se mamča nabízí že? 😅

Teda Ren, ty tady pořád oxiduješ 😀? Přiznej barvu - tobě se do porodnice nechce, chceš si ještě užít klidu co 😀 😀 😀

Kristy - my měli ještě dříve na fleky i Holtovou mast. Taky docela dobrá, ale strašně smrdí ☹

maruska39
14. led 2010

devil mě teda přijde že to zvládáš levou zadní 😉 a jak se nabízí mamka proč toho nevyužít ještě bude spoustu nocí bezesných tak využít každé příležitosti 😵 😵
jj holtovku máme vyzkoušenou taky my ji používali na potničky smrdí jak uzená ryba a bolavá noha k tomu,ale pomáhá 😉 a stojí taky málo do těch 50kč určo 😉

krista
14. led 2010

píšu jednou rukou tak budu stručná protože kojím, ty kráso Maru pročetla jsem ty zarděnky a jsem vedle, to úplně sedí do puntíku 😕 ale ona dostala už na ně první očkování, je to normální že by je teď chytla?! A co Luky můj bože! A manžel je tuším taky neměl, se picnu!

devila
14. led 2010

Kristy - to není možné, že by vás potkalo ještě ke všemu tohle. Vy snad jste magnet na všechno možné!!! ☹

marusko - tak levou zadní asi ne, hodně pomáha manžel když je doma, ale rozhodně to mám 100x jednodušší než chudák Krista.

No dneska dopoledne ale byla Sabinka fakt šíleně protivná a vzteklá. Asi ti bude tím nachlazením. Neposlouchala, dělala pořád to co nesmí, vřískala, brečela, vztekala se,..... No a Sofinka celé dopoledne taky něchtěla pořádně spát a poplakávala.☹

TeĎ je tady takový klid 😀

krista
14. led 2010

Tak už mám obě dvě ruce volné 🙂

Ano Devil jak píše Maruška zvládáš to výborně! 🙂 Maminka je moc hodná, určitě toho využij, taky už bych nebyla hrdá a využila toho 🙂

Nevím zda jsem vám to sem psala, kdyžtak se omlouvám, zvažovala jsem že malou dám ze soboty na neděli k babičce, už dlouho říkala že by si ji vzala a když ji to nabídnu tak najednou nechce, že prej až bude teplo, nevím proč, protože když zatopí (a topí furt) tak maji v baráku líp jak u nás doma. No nic, takže půl roku čekat... 😖

Ren tak aspoň ten Dr. v porodce nebo se domluvit brzo na vyvolání když to jinak nepůjde, je to hrůza tohle, když člověk přenáší první dítě tak to neni nic, ale toto 😖

maruska39
14. led 2010

Kristo vůbec netuším jak je to s očkováním ta jedna dávka asi nebude stačit,ale hlavně se nestresuj ono to ještě nemusí být ono,já jsem to fakt střelila jen podle té vyrážky co mě ten chlapec na té fotce a jak jsi psala že ji to svědí ... no utíkejte k DR.ona jedině vám pomůže .. a jak to bude ono tak se modlím za vás ať to nechytnou kluci 😒

krista
14. led 2010

Devi určitě to bude tím nachlazením, snad ji bude brzo lépe, neni jí asi zrovna do zpěvu 😖 držím palečky ať je c o nejdřív fit!!

ren82
14. led 2010

Devil, už to chci mít za sebouuuu 😕 Nebudu vám tady přece pořád otravovat 😕 Sice miminko v bříšku nebrečí ale ten pupek je fakt už otravný a každý pohyb mě stojí tolik sil. 😒

devila
14. led 2010

Kristy - určitě nám napiš, jak jste d malou u dr. dopadli. A taky držím palečky,aby to nebyly ty zarděnky. ☹ Já si ale myslím, že vyrážka normální by ji asi tak nesvědila ne?

krista
14. led 2010

Ren chápu, chápu, moc na tebe myslím, co sex? 😅

Maru já se nestresuju kvůli tobě, ale četla jsem článek a tam je do puntíku normálně! 😲 I ten zánět očí, už jsem to MM napsala na lístek že to má Kristý zase 14 dní a že chci na oční!!!!
Ježiš mě je zle, nevím co to udělá s malým, snad nic!

Průběh onemocnění se případ od případu dost různí. Nejtypičtějším příznakem je červená vyrážka, objevující se po celém těle, nejvíce na obličeji a na trupu. Na končetinách nebývá vyrážka tolik zřetelná a objevuje se na nich poslední. Ve stejném pořadí vyrážka také ustupuje. Nejčastěji je v podobě malých červených teček, které mají velikost od 1 do 5 milimetrů.

Dále nemoc provází zánět horních cest dýchacích, kudy se virus šíří. Někdy jsou zarděnky provázeny záněty spojivek. Příznaky spojené se zánětem horních dýchacích cest bývají častější u dětských pacientů. U dospělých pacientů se naopak můžeme setkat s příznaky jako jsou bolesti kloubů, méně často i se zánětem mozkových blan.

krista
14. led 2010

Devi jo asi máš pravdu, mě teda napadla nějaká alergie ale nevěděla jsem na co 😲 a to jsme ještě byli u neteře a to už měla tu vyrážku na obličeji a u bratrancových dcer, ale snad všichni by měli být očkovaní! Ježiši snad jsme nikoho kdyžtak nenakazili 😔 už jsme doma celkem dlouho.

maruska39
14. led 2010

hm tak jsem to pročetla a jak má Kristý i ten zánět očí a myslím že měla i nějaké nachlazení že? hm mohlo by to být ono,ale kde by zase k tomu přišla??? ale zase to není nijak závažné onemocnění teď jsem četla,že průběh je lehký a není nutná hospitalizace je třeba jen snižovat případnou teplotu,tak ale já věřím že to bude spíše ta alergie 😉

maruska39
14. led 2010

kristý má teplotu?

devila
14. led 2010

Kristy - na malou sedí celý ten článek podle příznaků??? Mě je teda špatně za tebe, hlavně Lukášek je hrozně malinký a tohle by nebylo zrovna dobré asi. Ale já nebudu sýčkovat, určitě to nebude nic vážného!!!!Moc na vás myslím a držím palečky i na nohou !!!

Ach jo, Sabinka pořád kašle, asi nemůže chudák ani pořádně spát ☹ Zase ji z toho natahuje ☹

ren - já vím, že už bys to chtěla mít za sebou. Já jsem se taky nemohla dočkat 🙂

krista
14. led 2010

Maru jj nezní to tak straně, já jen chci vědět co to je a nevím co si přát? Alergii na kterou třeba nikdo nepřijde, ani testy by jí nedělaly, protože ty jsou neprůkazný do třech let údajně... a ty zarděnky, aspoň bych věděla na čem jsme, měla teplotu jeden den, právě mi to bylo divný a kašel a rýmu a to hnisající oko, ovšem všechno na to sedí, už aby tu byl MM, už aby tam šel, jinak se tu zblázním od té nevědomosti!!! 😲

devila
14. led 2010

A v kolik mám manža dojít kristy?Vy máte dr. i odpoledne?U nás je pro nemocné jen od 8 do 10, pak bere myslím očkování a v úterky od 12 do 14 poradna pro kojence.

maruska39
14. led 2010

tak to úplně chápu,že chceš vědět na čem jsi a co je lepší jestli alergie nebo zarděnky netuším,ale myslím si že pokud má ty zarděnky tak tam je velká šance že to chytne Lukášek právě protože je tak maličký 😔 NO jsem na trní s tebou a úplně chápu tvůj stres teď z té nevědomosti ☹
devil a zvlhčila jsi ji vzduch v pokojíčku? ať se jí lépe dýchá,kdysi dělali olynth do zásuvky na rýmu právě pro kojence a batolata to bylo výborné uvolnil se nos a děti krásně spali a mohli dýchat a teď to přestali vyrábět a je to na prd zatím jsem nenašla nic tomu podobného 😝

krista
14. led 2010

Devilo dneska jsou tam odpoledne naštěstí, v úterý taky, v pondělí a v pátek jen dopoledne, ale nemocný můžou přijít kdykoliv, poradna pro kojence je ve ST od 9h-13h zhruba. Tak to bych tam rozhodně nešla, nakazit malý miminka, ale jinak dle prac. doby prakticky kdykoliv + má ještě tři další pracoviště v okolí našeho města a tam bývá taky někdy odpoledne, střídají se dvě doktorky, takže to jde, no já jsem tak zvědavá, MM dorazí zase bůh ví kdy, je tam do 17h tak prostě aby do 16:30 byl doma, snad to zmákne!

krista
14. led 2010

Maru zrovna jsem si říkala jaká ten Olynth bude super věc a že to poletím koupit a když jsem tě dočetla tak moje radost zhasla 😀
No Luky ten to chytne natuty, furt ho olizuje, maji společný hračky, no jsem na to zvědavá a malej fakt je, ale nikde nepsali že je to vážný, je to vážný jen pro ty těhule, těhotná už díky bohu nejsem ani jsem dlouho nikoho těhotnýho neviděla, leda bych o tom nevěděla a nikam moc nelezeme, takže to riziko další nákazy a přenosu je minimální, co mě teda nepotěšilo že inkubační doba je asi 20 dní, to je síla, to jako nevím jak dlouho čekat jestli to Lukýs chytne, Kristý se prvně osypala po obličeji 23.12. a pak to bylo takový prchlavý, ztrácelo se to z toho obličeje pomaloučku až to šlo na to tělíčko a až dodneška! A dneska je to vrchol jak to má na tý ručičce, ale když tam neni žádná léčba to jsem zvědavá jak by se toho zbavila, no nebudu dělat závěry, ale většinou jsem to "odhadla" správně ty nemoce, kdysi se mi začly dělat pupínky na těle, říkám si, zase nějaká svině a večer na sebe koukám a říkám, no dobrý nejsou to neštovice a taky že jo a přitom jsem to nikdy neviděla, takže super 😲

devila
14. led 2010

Marusko - dávám malé místo baldachýnu mokré prostěradlo. V nosi spí dobře i s tím kašlem a rýmou, jenomže po obědě chce spát jen v cestovní postýlce v obýváku, tam ji ho nedám. A nemá tam podloženou postýlku, tka asi proto kucká. Budeme to tam muset ještě dát.

Kristy - určitě to stihne.Slíbil ti, že tam zajde ne, tak určitě dorazí.

maruska39
14. led 2010

Kristo ono to byla fakt super věc,byl tam eucalyptus a já nevím co ještě to ti protáhla ty dutiny úplně příjemně sama jsem to zkoušela jak jsem měla rýmu no a loni mi onemocněl malý na podzim,měl teda jen rýmu a tak jsem sháněla náhradní náplně až jsem zjistila že prostě nejsou přestali se vyrábět,sháněla mi to kámoška v Kolíně další v Praze a prd prostě není,takže teď sháním náhradní řešení protože to bylo fakt super 😉
20 dní inkubační doba je šílená doba,to už může být Kristý fit a Lukášek to může chytit teprve,ale nebudeme předbíhat 😉 jj ten průběh je v pohodě jak jsem četla,takže malý bude pokud to chytne asi mrzutý a jinak si myslím že dobrý akorát to svědění musí být fakt nepříjemné ☹
devil jj to bude tím že teď není podložení a bez toho prostěradla,tak důležité že se v noci vyspí a vy taky 😉
no s těmi nemoc atd. já jsem už úplný lékárník pokaždý jak se něco dělo hned jsem sedla k netu a četla a studovala až jsem zjistila co šlo 😅 a většinou jsem tak malému ulevilo a pomohla,hodně jsme trpěli jak se narodil právě na potničky takže samé mastičky odzkoušené až k tomu exému,no a potom zácpa,kolika,zvracení měl reflux a pak zuby takže já už normálně jsem lékárník 😀 😀 ale zlatý net mě mockrát už pomohl 😵 😵 i v UM než jsme našli tu pravou pro mého nedonošeného andílka tak jsem vyzkoušela kdeco než jsem našla přesně tu která byla jen pro něj 🙂

maruska39
14. led 2010

http://www.lekarna.cz/olynth-aromatherapy-odpar...

Ten olynth byl toto no jak vidíte dlouhodobě nedostupný,kdyby jste to někde viděli tak to berte všemi deseti je to cennější než zlato 😀 😀 😀

krista
14. led 2010

Devi ono je to těžký jak je řidič, někdo ho nabourá nebo nedej bože on nabourá nebo někde nevyjede po sněhu, někde mu zavřou a je to v prd... 😅 ale musí to stihnout, jinak bych tam šla asi já s oběma dětma nebo nevím zase 🙄

My měli taky potničky, obě dvě děti, teď je to lepší jak je malej na zimu, malá byla na jaro tak ta se vezla ještě v létě, ale malej ťuk ťuk už má klid doufejme 😲 🙂

To je škoda Maru že už to nedělaji a proč viď? Zrovna užitečná věc!