V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

nicole_11
17. led 2010

Sněži Tedík má 4 zuby v 16m, co já bych dala za vašich 7 zubů, ale už se nám prořezává 5.zub a možná brzy poleze i 6., ale taky máme náročnější noci, už 2 noci se probudil s hysterákem a 1,5hod se převaloval, dala jsem si ho k sobě ale stejně nemohl zabrat, oči zavřený a po chvilce se zase převalil a knoural a říkal "máma, máma" až je mi ho líto, tak včera dostal i nurofen a pak teda usnul...no doufám že dnešní noc bude lepší

jinak gratuluji Ren k mimču 😵

mahulena
17. led 2010

ju, Nicol, tak to si jeste se zubama uzijete...
Justynka mela v roce 7 zubu, ted ma 15.

Snezenko, jeste mas par hodin na vyplneni predpovedi kartarky, jsem zvedava🙂
I na Maruscinu maminku🙂

devila
17. led 2010

Ahoj holky,

téma zuby? No my máme v 18m 12 zubů (rostly nám v pořadí : jedničky, čtyřky, dvojky). Vždy jak ylezla čtyřka, tak na té straně hned po ní dvojka 😀. Máme to nějaké přeházené to pořadí 🙂

Sněži - už jen pár hodin 😀

kacka79
17. led 2010

ren, no tak to byla teda po příjezdu do porodky rychlovka!!! moc gratuluju k holčičce 😵

Jinak téma hospoda - tak můj manža jde tak 1 x za měsíc někam do hospody, ale je tak do 23h doma 😉 . Jinak je pořád v práci..A když už dovalí domu, tak je s náma nebo spí 😀 Ale koníčků se taky nevzdá, i když to dost omezil - má rád rychlý auta, takže občas závody a taky se potápí, takže finančně vyloženě nízkonákladovka 😀 😀 No ale zase když se jede potápět, bere nás s sebou a máme zase krásnou dovču 😵

samsa
17. led 2010

Jé, nakouknu a co nevidím, další miminko na světě. Ren, velikánská gratulace ke Karolínce 😵 A jsem moc zvědavá na popis porodu. Že by v porodnici nepoznali, že je KP? Teda toho bych se nerada dočkala. Ren je moc statečná.

maruska39
17. led 2010

hm koukám zubiska tak těch jsme si užili až až,máme v 18m 16 zubů a teď to vypadá na poslední stoličky,v noci začal špatně spát,brzy vstává,přes den ukňouraný a cpe si ruce až do krku,slintá a jeho největší kámoš je dudel a ten měl jen na spaní nějak se rozdudal ☹ takže zuby,ale už aby to bylo za námi jelikož Domi na zuby fakt trpíá hodně 😝
Odpoledne jsem byla sama a jak na to nejsem zvyklá tak mě to úplně ničilo,zapla jsem stroj,něco jsem ušila a ticho,takové hnusné ticho že klukům psala ať už přijdou domů že nuda 😅 😅 Byli pryč 3h a já s toho dělala jak 3 dny no musím si nějak zvyknout jak bude hezky tak budou dělat výlety na kolo což já nebudu moc,budou chodit na koupák atd. a já budu smrdět doma takže si zvykám 😔

kacka79
17. led 2010

Maru já mám taky divný pocit, když jsem bez Fíly doma... právě to hrozný ticho 😅 No někdy je s manžou vyšlu ven a pak po dvou hoďkách volám, aŤ už se vrátí 😀

maruska39
17. led 2010

kaci to je přesný 😉

kacici
17. led 2010

Je holky ja netusim zda Renca rodila prirozene nebo cisarem,nejak jsem brala ze to bylo prirozene,protoze sms prisla fakt bzo 😅 Ona nam to urcite moc rada popise a pochlubi se foteckama az prijde domu 😵
Snezenko - do 2 let vsechny 😕 ,ja myslela ze je cas do tri let,my treba stale nemame vsechny petky a dole ji vzdy ty stolicky povylezou a zase zalezou 🙄 ,my mame neskutecny problemy se zoubky a bojim se ze Naty na tom bude podobne,dneska ma prujem,breci a knoura,co muze da do pusinky,tak si ji musim ohlidat,abych dostala saty 😀
Jinak dudlik je nas nejvetsi kamos a to nemyslim u Naty,ale Terezky,fakt ho potrebuje,vidim jak je s nim kldinejsi,snad ten cas prijde,kdy ho sama vynda,zacinam se venku stydet 😅 😔 Minuly ctvrtek jsme jeli od kamosky a rvala pres cely bus dudu,dudu 🤐

plechajda
17. led 2010

tak my mame taky 16 zubu, uz cekame jen na ty 5tky vsechny....ale u nas se nejhur prorezavaly 2ky a jinak byly dalsi zuby v pohode....uvidime jak ty posledni, ale na ty je snad jeste cas 😉

a stejne si jeste postezuju na mm....je to pan bolistko ze me z nej asi picne...proste typickej chlap v tomhle, jak ma teplotu tak je totalne nepouzitelnej, tvari se jak na ceste do hrobu....nemusim rikat ze behem prosince a ledna prechodil 2x nejaky nachlazeni s teplotama a tedka potreti uz si dosel pro atb.....takze mu porad neco bylo, kaslicek, rymicka apod a ted pro zmenu, jelikoz polyka zasadne prasky na sucho, ho boli jicen....a proc ? Protoze mu jedny ty atb nekde uvizly a tlacily ho jak to nezapiji, takze to ma podrazdeny....tvari se tu celej vikend zas jak ..... 😠 😠 😠 ven s malym nesel, aby se pry neprochladnul 😠 takze jsem sla a odhazela auta, abysme rano vyjeli....mm do prace a ja jdu s obema detma k dr na kontrolu....snih navatej zas do 50cm z jedny strany, takze jsem spocena jak prase 🙄 fakt jako 6ti nedeli a odpocinek mi nic nerika...booooze muj 🙄 🙄 🙄

plechajda
17. led 2010

se omlouvam, ale jsem se musela vypsat...

kacici
17. led 2010

Plechajdo - to me moc mrzi,nekdy jsou ty muzsky fakt hrozny a u nas to funguje taky tak,jakmile ma rymicku je desne zle 😅 nebo kdyz mu bylo zle od zaludku,to nemel silu na nic.Jinak pomaha,to zase musim uznat,ze je hodnej - byl dneska s Terezkou bruslit a ja doma uklizela s Natkou,dneska je pekne uknourana 🙄

krista
17. led 2010

Plechajdo to mě fakt moc mrzí, MM je stejnej v tom že všechno přechodí, ale opravdu všechno, takže i když má ve výsledku všechny ty násl. nemoce horší tak je přechází dál, taky si říkám, že na to jednou doplatíme 😖 ale on si třeba jako marod neodepře ani tu posilovnu 😕 takže i mě s dětmi by pomohl kdybych musela k Dr. a on byl doma, to zase jo, ale je prdlej 😒

Kacici aha já to pochopila tak jako že to víš, no asi by ti to napsala že měla císaře, ono konec konců je rychlý i ten císař 😅 ale jestli tam dorazila chvilku před tím než porodila, tak už asi stejně byla tolik otevřená že to vzali přes spodek - tolik jen moje úvahy 😅

maruska39
17. led 2010

plechajdo jen si postěžu,od toho tady ta diskuze je 😉 jinak plně tě chápu u nás to samé jak je marod i s blbou rýmou tak to umírá,takže chápu chápu a o tom jak je při ní protivný ani už raději nepíšu všechny to známe 😝
já se chci zeptat měla jste některé v těhu neustále bolení v boku? nebo někde prostě? já to mám tak,že už asi 2 týdny mě hrozně bolí pravý bok spíše jakoby pod prsem,hrozně mě to tam píchá,ale fakt hnusně,jestli to není třeba tím že na tom boku nosím malého a je to třeba namožené nevím ale není to příjemné tak chci slyšet že jste to taky některá měla ať vím, že to je ready 😅 břicho se mi zvětšuje neskutečně to zase bude melounek 😅

krista
17. led 2010

Maru zrovna tohle neznám, ale taky mě celý těhu něco bolelo, mě strašně bolela kost na zadku nevím jak to popsat, ale když to na mě přišlo, nepomohlo mi nic, kroutila jsem se jako kdybych potřebovala na malou, tak strašně to píchalo, po porodu chvilku nic a pak se to zase ozvalo tak jsem byla nešťastná, že budu muset k obv. po šestinedělí a najednou je to pryč, ťuk ťuk, takže snad to máš taky jen další "neduh" těhotenství!!

kacka79
17. led 2010

No holky tak to jsme teda narazily na téma.. no u nás je taky rýmička pro MM téměř smrtelná nemoc.. no oni to tak mají asi daný.. Jo když mám já nějakou nemoc a sotva lezu, tak mi ještě řekne, že ale nevypadám tak zle 😀

maruska39
17. led 2010

kristo já si taky říkám,že to k tomu prostě patří,asi tím jak se roztahuje děloha nebo co ..... hm příjmený to zrovna ale není 😅 U malého jediný problém byl kdy mě okolo 20 týdne strašně bolela kyčel jak se roztahovala pánev,jsem nemohla chodit, došlápnout na tu nohu a tak jsem kulhala a každý krok utrpení to trvalo asi 4 týdny a pak jsem se roztáhla asi dostatečně a byl klid 😵 tak věřím,že i toto přejde 😉

kacko no přesně oni to mají tak daný prostě kdežto mi musíme fungovat i s vysokou horečkou atd.

samsa
17. led 2010

Holky druhorodičky, kdy vám kleslo před porodem břicho? Mně totiž do rána znatelně pokleslo 😝, ale rodit ještě nechci, musím ještě aspoň ty dva týdny vydržet. Ale snad to nic neznamená, nic mě nebolí.

plechajda
17. led 2010

samsi me ani v jednom tehu nekleslo 🙂 😉

jinak to me prave stve nejvic, ja bych mohla dusit vypustit mit 40 a kasel jak prase a stejne bych se musela o ty dve deti postarat jako kdyby mi nic nebylo...a co oni ?? Si lehnou a prej ja k nim radsi nejdu aby neco nechytli...hahaha 🙄

no nic, koncim s timhle tematem 😝 😝 😝 bych ho musela necim placnout 😠 😠

Mala se budi tak jdem dlabat....

Jinak ja mam teda dost brutus ocistky, v porodnici jak jsem odchazela tak uz skoro nic a ted teda masakr....si skoro rikam jestli to je normos, si na to nejak nepamatuju z prvniho 😕

samsa
17. led 2010

Holky s těma nemocema je to přesné, my měli oba hnusnou virózu na podzim, šílený kašel, no a jak to dopadlo, já těhule jsem lítala kolem malé a kolem manžela, který samozřejmě ulehl. Plechi, jak říkáš, ženská se s tejně o ty děti musí postarat.
Tak tobě břicho nekleslo? Já si právě u malé taky nepamatuju, že by kleslo, ale teď jo, je to dost vidět, všimla si toho mamka i brácha.

mahulena
17. led 2010

holky, Kacici, jakej dudlik pro Terezku kupujes? My pouzivame NUK, ale je jen do 18mes, resim, co koupit potom?, dekuju predem za radu.

krista
17. led 2010

Maru neni to prča to těhu co 😲 no ale snad bude brzo lépe!!!

Samso mě taky nekleslo nebo jsem to nijak extra nepozorovala, u druhého jsem teda ten pocit měla, ale vyvedla mě z omylu PA, že jako dole není tak rodit nebudu, to mi řekla v den porodu 😝 a u druhého to byl šrumec 🙂

My se pořád nemůžeme z té naší virozy vyhrabat, Kristý je pořád žalostně osypaná 😢

Ano je pravda že o ty dvě děti se postarat fakt musíme, já si teda sáhla na dno loni s těma neštovicema a to jako fakt, od tý doby mám pocit, že jsem Terminátor 😅

Plechajdo já se vyčistila skoro hned, myslím že to bylo hlavně tím jak moc mě ta děloha bolela že se rychle zavinula, u prvního jsem to měla skoro celý šestinedělí a i po něm 🙄 😠 Co tebe, bolela tě hodně děloha?

krista
17. led 2010

Mahu my máme taky Nuky a naší malý je to fuk, ona má dva ty malý (tuším 0-6měs.) a několik těch velkých a je jí úplně jedno kterej do tý pusy nacpe, další dudlíky bych teda neřešila 🙂

kacici
17. led 2010

Maru - tohle mela moje kamaradka a Dr. ji vzdy uklidnovala,ze se ji natahuji vazy a nekdy to muze bolet i jinde,nez by se dalo ocekavat.nemela jsi nekdy srusty apod.?Neboj se patri to k tehu neduhum a bude fajn 😉 Ja mela desny bolesti v kyclich od 30.tydne,fakt jsem se dost natrapila ☹
Samso - me bricho taky nekleslo ani u jedne,vzdy me kleslo az v porodnici,kdy me vypustili plod.vodu 😀

mahulena
17. led 2010

Kristo, jj, to Justynce je taky jedno ta velikost, ale me moc ne:(, si rikam, jestli to opravdu nejak neskodi na zuby, celisti, rec atp., ze bych proste mela kupovat odpovidajci velikost?!
No, jestli me vsechny uklidnite, ze je to jedno, tak mi to bude taky jedno 😀

krista
17. led 2010

Mahu nechala bych jí tu největší velikost, dudá ti i přes den? My už jenom na noc a když ji tam slyšíme kuckat, tak si myslíme, že ho v noci stejně vyplyvne 😕 a někde jsem slyšela výzkum jestli to těm zubům vadí, tak se říkalo že ne, že snad až do 6ti let je to s dudlíkem v klidu 😅 🤐

kacici
17. led 2010

Duliky kupuju obyc Tesco - ted je maji v akci - 2 za cenu 31Kc a to z duvodu,ze je Terka prokousne behem dvou dnu 😔 Dneska jsem nakoupila zasobu,ale az prokousne vsechny tyhle,tak uz nic nebude mit a bude 😅
Mrzi me kdyz vidim jak jde dudlik po 2 dnech do kose. A to jsem ji davala ze zacatku Natalciny koupene dopredu od Aventu - celkem krasny dudliky 4 😔Ted uz ani nahodou. A veliskot jsou od 6 mesicu,myslim si ze vetsi nevyrabi,jsou jen 12-18mesicu,pak se pocita s tim,ze dite uz nedudla

krista
17. led 2010

Kaci to jako fakt? Ježiš to bych nevydržela, vyprdla bych se na ní s prominutím 😅 já jsem v tomhle rapl, když mi tady Kristý něco ničí tak jí to okamžitě zakážu, seberu a nechám jí řvát pro to třeba půl dne, protože jsem ji varovala několikrát.

kacici
17. led 2010

Holky ja desne trpim,bratranek(zubar) me vynadal za to ze vracim dudlika(ze bude mit diru v patre,pysk z dudla a celkove krive zuby),jenze ona ho Naty kradla ☹ a potaji se schovavala za skrin,pod postelabychom ji nevideli a nevzali ji ho. Coz taky neni dobry. Navic si zacala cucat palec 😔 a ted ji z nej sleza nehet,takze jak obvodacka tak psycholozka radily nechat a nasilim nebrat,ona na to prijde sama,ale kdy to je otazka 🙄 ,nemela ho pul roku v puse a ted ho ma cely den 😢

mahulena
17. led 2010

OK, moc diky za info. Tak bude mit 12-18mes🙂, pokud bude jeste mit dudace po roce a pul. Duda na spani, to je ale dopol, odpol i na noc. a cim je starsi, tim se dudac tesi vetsi oblibe.
Taky bych ji to asi sebrala, reaguju asi podobne jako Krista.