V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
17. led 2010

Kaci to mě teda moc mrzí, jako já si myslím že to neni pravda že se jí zničí ty zuby od dudlu, viděla jsem ten pořad a tam to jasně říkali že ne!!! Dělaji na jedný TV takový dokumenty, kde to fakt zkoumaji. Ten palec ano, dudlík ne! Navíc dneska jsem ty dudlíky i tak dobře tvarovaný, nevím jak ty Tesca, ale z toho Nuku strach nemám, tak si to nevyčítej, ten palec by byl blbej. Mrzí mě že ti Terka tak blbne, taky by mě to neskutečně štvalo a bolelo, půl roku bez dudlu a teď tohle ☹

krista
17. led 2010

Jé Mahu to ti ještě spinká tolikrát? 🙂 Nám to Kristý už dávno utla to spaní 2x denně, ale aspoň jí zůstala hoďka denně v poledne 😖 jinak teda taky doufám, že se ho někdy zbaví, ale je to fakt těžký když ho v rodině má to miminko, na ten den se nám ho podařilo vzít, prostě jsem jí je neukazovala a ona když je nevidí tak je nechce, teď ale ví že jsou na komodě v ložnici a nezapomene se připomenout když jdeme spát, v tom už má takovej svůj rituál, jinak třeba v autě nám usne bez něj protože už je sebou nikam nenosíme, takže ona by bez něj možná usnula - ale tohle je zase na jinou kapitolu o těch změnách jak je těžko nese 😒 😉

kacici
17. led 2010

Holky me to fakt depta,navic jak ho vyzaduje neustale,mezi detmi,na hlidani,tak se i stydim,ze ji ho davam,ale ona hned rve duda,duda a dokaze rvat i hodiny,kdyz ho nedostane a trauma nechci aby mela,navic ten palec me dorazil,ma to fakt osklivy,my na to nepresli,ona si ho asi dudala v noci,pres den ani ne.Jen me bylo divne,ze ho ma jak zvykacku,strasne mekky a celkove byl zahnisany,tak jsme to lepili a ona si to neustale sundavala. uz jsme zkousela i fintu s odstrihnutym koncem(ani jsem nemusela odstrihavat,vzdy to ukousla) a rev,ze ma dudu ma bo,ze je nemocny a ze ho nechce.A zase opet kolecko,kradla Naty jeji

krista
17. led 2010

Kaci jen teda nechápu proč ho Terka kouše, to je vidět že ho chce fakt jen z trucu asi, protože kdyby ho chtěla "aby jí udělal dobře" tak ho nebude kousat, já Kristý uřízla taky jeden konec, ale to hned vyflusla a že to nechce, tak jsem jí ho musela uklidit a dát jí jinej 😖 ale nekouše ty dudlíky fakt ne, co mě naštvalo že rozkousala pítko u flašky 😠 to dělá jak jí rostou zuby, ale už jsem to taky rázně zatrhla, koupila nový a kousání je konec. Chápu tě že než poslouchat někde ten otřesnej řev tak radši povolíš, to fakt znám, ale jak říkám ona jak ho nevidí tak dobrý a ty Lukáškovo - ví že jsou jeho, jediný co může mu ho donést nebo někam ho přemístit nebo tak, ale do pusy fakt nesmí a dodržuje to, ťuk ťuk. Občas řve dudu když si hrajeme v postýlce (to prostě asi jak ví že ho do tý postele má) ale nedostane ho 😅

garfieldmail1
17. led 2010

kaci, já bych jí ten dudlík taky raději nechala, než by si měla takhle šíleně cucat ten prst 😕 Víš co, možná bych se na to tolik nesoustředila, stejně to nevyřešíš, když to tak vyžaduje. Možná se tak snaží upoutat pozornost s ohledem na miminko. 😉

mahu, my jsme Lukymu do 2 let dávali stejný dudlík od narození 😅

snezenko, to je tak super, že jsi stále 2v1, ještě týden a můžeš rodit kdykoli s klidem 😵 Nebo přenášet 😅

kristo, poslíčky nemám, břicho mi netvrdne, akorát jak se mi tam mimi, které už asi nebude zrovna drobeček, převaluje, tak to někdy fakt dost bolí 😝 Místa tam má očividně už málo 😕

samso, mně břicho taky u Lukyho vůbec nekleslo. Ale někomu klesne klidně i měsíc před porodem 😉

Co se týká zubů, tak jsem velmi zvědavá, jak to bude u druhého dítěte. Luky plakal jen u prvních stoliček jednu noc a ne moc dlouho, jinak jsem vždy zjistila, že má další zub, spíše náhodou 😅 . Druhé dítě nám to jistě vynahradí 😝

kacici
17. led 2010

No oni ji lezou ty petky a asi to kouse urputne 😅 . No a paradoxne mliko dostava jeste z lahve,ale vsechny dudliky ty variabilni ma stale jeste prvni,protoze jediny neprokousla 😕,nechapu to,ale zjistila jsem ze ji stale lakaji dudliky Natalky,proto ta ryma o obouch 🙄 - proste tam je trocha zarleni a tomu se neda moc zabranit,stale ji vysvetlujeme ze to neni jeji,ale Naty,hned ji ho bereme,ale ona je schopna delat nemozny aby ho ziskala 😅

krista
17. led 2010

Kaci třeba dá pokoj po těch zubech, prostě si asi takhle ulevuje, tak snad, ty pětky to musí být síla co 😲

Mě už řve prcek 🙄

Tak dobrou holky, dneska vříská pořádně.

garfieldmail1
17. led 2010

No vidíte, když už jsme u těch dudlíků, chtěla jsem se už dávno na něco zeptat a zase bych zapomněla 😖 😅

Kdy jste vlastně začli dítěti dudlík nabízet? Luky si ho vzal až po šestinedělí, já jsem měla zpočátku obavu, abych tím nepokazila kojení a pak se mi hlásil o jídlo i co 20 minut, respektive se jen u prsa uklidnil 😠 Až kolem 4 týdnů jsem to už nevydržela a začla mu ho dávat a trvalo teda asi 3 týdny, než ho konečně přijal a pak najednou mu stačilo prso cca co 3 hodiny 😠 😵
Tak bych to tentokrát nechtěla tak dlouho odkládat, ale zároveň to nechci uspěchat. I když si zároveň trochu myslím, že to na kojení vliv nemá... 😕

plechajda
17. led 2010

tak my mame dudla na odpoledni spani a vecerni jen kdyz ja vymeknu, mm mu ho nedava vubec a proto chce asi prcek abych ho ukladala ja 😉 😅
mame takovy ty motylky dudliky, ted nevim jestli jsou od Aventu ? takovy ty jak se mu tam nedrzi sliny....jeden stoji teda 100,- jenze u nas drzej, malej nema tendenci je vubec prokousavat...takze zrovna dneska jsem jeden vyhodila protoze ta guma uz byla takova podivne lepiva....to byl taky prvni z tech velikych co dostal...jinak pres den nema dudla vubec a ani se neschani....jen ted jak ho vidi u maly tak ji ho chce brat, ale to ma chlapecek smulu 🙂 😉

krist me bolela deloha v porodnici jak prase ty 4 dny a pak to vcelku rychle odeznelo, ale v ty porodce jsem myslela chvilema ze jeste rodim jak to bolelo 😒

krista
17. led 2010

Garfi já jsem Kristý prdla dudl po příchodu z porodky, ale nechtěla ho 😖 a pak jí ho MM nějak vnutil a má ho dodnes tak to vidíš 😅 😀 a malýmu jsem ho dala hned v porodce, to tam měly všechny maminy a já ho měla sebou a pak aby se teda aspoň na chvilku uklidnil tak jsem mu ho dala, nikdo mi tam za to nic neřekl a jak vidíš tak ani kojo se nepokazilo a kojíme plně dál, přibíráme až moc 😅

No Plechajdo pokud dneska teda ještě krvácíš tak já bych si hlavu až takovou nedělala, dva týdny po porodu, uvidíš no, kdyby to bylo ještě po šestinedělí tak už bych to řešila, snad to ale bude oK!!! 😉

kacici
17. led 2010

Dudlika mely obe holky jeste hned prvni noc - teda Natka az co byla u me asi tu treti a Terezka hned prvni 😅
kamoska ma ted velky problem,mala si cumla rucicky a tak rada by ji dudla dala,ale ona uz nechce,no je je o mesic mladsi ne Naty,vydrzela docela dlouho bez.
Jo a sousedka co ma holcciku o dva mesice mladsi musela znovu na revizi,jenze ona krvacela jeste po sestinedeli 😒 a ted uz fakt bezim na anglictinu,musim at nejsme v utery jako nejvetsi tupec 😅

kacici
17. led 2010

Holky napsala me Renca - bylo to prirozene 😵 na treti zatlaceni byla mala venku a pry byli prekvapeni vsichni,protoze se mala musela otocit nejak pred porodem 😕. Teda Renco klobouk dolu,ty jsi vazne maminka,ktera by mohla mit dalsi a dalsi miminka 😀 😀 😀,tak rychly porod a tak hezky porodi KP,fakt parada 😵Pry nam pak vse popise 😉

garfieldmail1
17. led 2010

No já si taky beru dudlík už do porodnice, uvidím, jestli bude třeba dávat ho už tam. Každopádně do toho půjdu hned jak se rozkojím, minule mi trvalo dlouho, než jsem se naučila správně přikládat. V každém případě byl pak dudlík k nezaplacení!!!!!! 😵

Jo, plechajdo, minule jsem silně krvácela celé šestinedělí, pak jsem měla klid snad jen pár dní a už jsem pro změnu menstruovala. Myslím, že i u tebe je to normální, ledaže bys měla nějaké velké bolesti břicha nebo tak, pak bych dr aspoň zavolala.
Ale je fakt, že holky tu u druhého dítěte psaly, že ty očistky měla krátkou dobu, tak už jsem se těšila, že těch příšerných poporodních vložek nebudu tolik potřebovat 😝

garfieldmail1
17. led 2010

kacici, no teda, to jsem snad ještě neslyšela, že by se mimi na poslední chvíli otočilo zadečkem 😅 Tak to je super, že nebyly žádné komplikace!!!!!!!! 😵

kacka79
17. led 2010

Kacici, my máme taky dudu - teda jen na usnutí a když "odpočíváme" - a já nemám sílu to řešit, já i manža jsme byli extremně dudavé děti - oba dudu do 4 let, a zuby i dásně máme OK - já teda nosila rovnátka, ale myslim, že je to spíš dispozice než dudák.. no na to usínání mu ho fakt nechám až než půjde do školky.. Lepší než aby si cucal palec 😝

kacici
17. led 2010

Kacko dik,jsem rada ze v tom nejsem sama.Pisu Vam a do toho si delam ukol a angliny 😅 ,tam bude chyb 🙄 ,ale coz stejne jsem ted pekne hloupa co jsem doma skoro vubec nezapojuju mozek a to me mrzi,ze jsem tak lina,jiny slovo pouzit nejde,lina jak ves 😀

kacka79
17. led 2010

kacici taky si připadám jako tupec, teď chtěl manža přeložit nějakej dopis a já na to koujkala jako tele 😅

krista
17. led 2010

Kaci no tak to je hustý s tím otočením, jak je tohleto možný chápete to, to jsem ještě nezažila, taková rarita, no ta je dobrá!!!!! 🙂

Garfi myslím, že tentokrát se s kojením nebudeš tak trápit, já jsem toho živým důkazem, u Kristý jsem brečela při každým přiložení, nejmíň čtvrt roku, fakt že jo, prsa furt bolavý, rozkousaný, bez vložky a Bepanthenu ani ránu, teď vložky teda taky musím mít, v noci cítím jak mi stejně proteče, protože mám prso a vložku jinde 😅 ale bez Bepanthenu a nic mi nepraská a už v porodnici to byla pohoda 🙂 mlíko se spustilo dýl, ale to bylo i u Kristý 🙂

No holky s tou školkou tam už to asi nepůjde co 😅 😕 já bych chtěla malou tam dát v těch třech letech, ale to si počkáme ještě 😉 do tý doby si najde ještě pár zlozvyků 😅 😀

kacka79
17. led 2010

Tak já si zase říkám, že půjde stejně Fíla nejdřív na dopoledne, tak si pak může po školce doma dudnout 😀 😀 No uvidíme, třeba ho sám odmítne.. no to je ale asi opravdu hodně velké scifi

garfieldmail1
17. led 2010

holky, nebo když uvidí, že ostatní děti už dudlík na spaní nemají, tak nebude chtít taky 😉

kristo, jj, tampony do podprsenky nás taky vyšly na hóóódně peněz 😅

nicole_11
17. led 2010

Jee tak dudlík je u nás věc kterou vůbec neznáme, Tedík zezačátku měl problémy s přisátím a s kojením, tak jsem mu nechtěla dávat dudlík a zkoušeli jsme to až po 6nedělí, ale nechtěl ho, byly dny kdy si ho vzal ale jen nachvilku, ale je pravda že prso používal jako uklidnovací prostředek, což bych chtěla u druhého dítěte zamezit a vnutit dudel, tak doufám že taky nebudeme mít problém s kojením abych ten dudel mohla vrazit hned...jinak jak mu rostou ty zuby, tak ted usíná s flaškou, má v ní teda jen vodu a kouše do toho tvrdého pitka

snezenka123
18. led 2010

Ahojky,přeji krásné brzké ránko 🙂
Já už od 1 rána nemůžu spát,už tak nějak od 23h jsem nemohla zabrat,no holky,asi posly,ale fakt hnus,spát se nedá,jsou i třeba po 4-6 minutách,pak je třeba až za 10 minut...no furt váhám,zda vzbudit manžela,ale nechám ho spát,snad se mi to pak nerozjede abych to stihla do porodky,je to hnusný tvdnutí břicha,bolest jak na ms,jde to i do zad... 😖 no počkám tak do 5 -6 asi tak a pak ho půjdu vzbudit aby asi dojel pro tchýni,nechci plašit,já to vidím tak že jeslti pojedem do porodky,tak mě vyšetří a pošlou jako hysterku domů 😀 Takže kdyby něco tak písnu Kačce,jinak se ozvu ještě v celku tady na MK.
Jsem zvědavá co se z toho vyvrbí,ale třeba mairap měla taky takové posly,že nemohla spát,takže jestli mě tohle čeká až do porodu,to se těším 😕
Holky krásný den vám všem přeji 😵

mahulena
18. led 2010

ahoj zensky,
diky za diskuzi k dudlikum. Kacici, urcite se nestyd, to mi prijde lito, znam holcicku, co obcas podudla ve 4 letech a nikdo z toho nic nedela. Vyprdni se na lidi.
Snezenko, ty rodis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ty brdo, ze by?
Jinak k tomu klesnuti bricha - ja nevim, fotky mam v albu, neumim to asi posoudit, prijde mi a hodne mi to i lidi rikali, ze mam bricho dole cely tehotenstvi. Mmch, ted to mam taky tak, roste mi bricho jen od pipiny po bricho, takze proste vypadam jak hruska🙂, vypada to, ze bude zase dole. Ale u me to opravdu nic neznamenalo, proste tak bylo rostly a proste tak Justynka lezela, sedela, nebo co tam delala.

maruska39
18. led 2010

Ahojk,sněženko mě tak začali kontrakce,tak jsem jela do porodky s tím,že mě pošlou domů ať se uklidním že normoš posly a ejhle už jsem jela směr Ostrava. Tak že by se kartářka nesekla 😕 NO myslím na tebe a určo dej vědět 😉
Holky ten dudu zrovna tu tu píšete a to mě zrovna trápí nejvíc,mě se malý tak strašně rozdudal,to je hrozný on měl dudu jen na spaní a ted ho má pořád v puse,oni jsou v postýlce a ten malý lump si tam pro ně chodí a jak ho má jednou v puse tak už ho nepustí a nedá mi ho ani za nic! Takže celou dobu od narození (dostal dudu na jipce) dudal jen na spaní a teď ho má v puse věčně,čím starší tím více to potřebuje,to je děs a to já se chystala že mu ho schovám 😔 právě nechci aby dudal až přijde mimi aby nebral miminku dudel už chci aby byl odnaučený ale jak vás čtu tak nevím nevím no ... pořád čekám až vylezou poslední zuby teď se tím fakt uklidňuje a pak mu ho vemu ... máme nuka a taky do 18m větší prostě nejsou a já se bojím toho aby neměl nějaký následek s toho dudu,no a je to tak,že on vypadá hrozně velký a starší tak se teda opravdu stydím jak je v kočárku a má v puse dudu nebo dokonce co hůř jak běhá a má dudu 😅 Kaci tebe úplně chápu ale jak píšeš že si tak šíleně cucala paleček až si rozmočila celý nehet tak to bych asi taky dudu nechala a doufala že se vzdá sama ...
NO jinak ty moje bolesti v pravém boku,Kaci psala že to tak měla její známá no já právě myslím že to je asi normální ale v noci nic a jen co jsem ráno zvedla malého z postýlky začalo to bolet ☹
JInak Domi klasika celou noc spal a od 4h rána plakal,ale spal takže poplakával až do 6h a to dost,pořád jsem tam chodila ho hladit ty zubiska debilní mu snad nedají pokoj nikdy a teď než šel spát tak šílený hysterák na co u něj nejsem zvyklá a ruce až v krku,už není pochyb že mu lezou pětky snad to bude rychlé a ne jak první stoličky které lezli 3 měsíce 😝
Ren velikánksý obdiv za porod KP a nechápu stejně jako Krista jak se toto může stát otočit se u porodu 😕 jsem zvědavá na tvoje vyprávění 😉

maruska39
18. led 2010

mahu já měla břicho hooooooodně dole celé těhu a u mě to znamenalo předčasný porod a teď ho mám dole opět,mamka mi říkala že se ji zdá že mi opět roste jen dole tak jsem s toho špatná a pořád ho pozoruji,mě se tak dole nezdá jak u Domínka tak nevím no 😔

maruska39
18. led 2010

jo a já si myslím,že snezenka opravdu rodí úplně přesně jsem to měla já,od 23h jsem nespala celou noc jsem byla v obýváku a až v 6ráno jsem budila MM že teda jedeme a to měl na 7h jít do práce,stihl to odvezl mě do porodky a jak se dozvěděl že já jedu do ostravy RZ a on nemůže se mnou tak šel do práce a pak za mnou dojel 🙂

krista
18. led 2010

Ježiš ahoooooj 😲

Sněženka nám fakt rodí? 😲 Mazeeec 😲 já teda měla oba dva porody ty bolesti dost nepravidelné, spoléhat se na to, že rodím až když se to zpravidelní tak mám odrozeno na chviličku, to se fakt nedalo podle tohodle usuzovat, já soudila podle bolesti 😅 posly přece nemůžou být tak strašně bolestivé aby člověk několik hodin prodýchával 😅

Maru chudák Domi, snad mu ty zuby daji brzo pokoj 😒 nám tam Kristý v noci zase prskala, ten kašel se jí taky drží až hrůza a vyrážku má taky furt ☹

plechajda
18. led 2010

Juuuuu Snezi tak drzim palce jestli se to rozjelo 🙂) to sem cela napnuta....

Jinak teda dneska mame od 13 jit na ko k detske dr a mm mi odjel s klicema od auta 😠 na co ty chlapi myslej....tak doufam ze nakluse do toho odpoledne...

mahulena
18. led 2010

Maru, tak jsem koukla, me neprijde, zes mela bricho nejak dole s Dominikem? A fakt bych se nebala, myslim, ze to neni o tom, kdy kdo porodi. Ale to je jen muj nazor. Myslim, ze je to proste o poloze mimina. Justynka mi lezela napric a KP do 37tt, tak je jasny, ze jsem mela bricho dole a pod prsy nic.

plechajda
18. led 2010

jsem zvedava kolik dr dneska navazi maly,doufam ze neco nabrala....ted se budi tak po 4 az 4,5h tak jestli bych ji spis nemela budit aby jedla casteji 😅 v noci jsem vstavala vlastne jen jednou a to ve 2 na kojeni apak az pred 7 uz normalni vstavacka...tak jsem z toho takova na rozpacich teda....

navic kojim s klobouckama a stejne mi z ty jedny tece krev a nemuzu se ty praskliny zbavit...nemusim rikat ze to boli jak pr... 😒