V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
19. led 2010

Ahoj holky,
Garfi, na odpoledne tu bude chodit mamka, tak aspoň to. Holky, skoro celou noc jsem nespala, fakt mě to nějak sebralo, připadám si neschopná, že ani nedonosím dítě a ještě je takové malé. No, musím myslet trochu optimisticky. Chudák Sněženka na tom byla o mnoho hůř. Kdyby aspoň to moje dítě nebyla taková tryskomyš, už mě tu prohání a navíc celý den nespí.

devila
19. led 2010

Ahoj holky,

Tak ještě všichni držíte? To teď bude už co nevidět a jak na běžícím pásu - samé miminečka!!! Už se těším 😀 Teda ale zatím to vypadá, že pořád vedu 😀 5 DNÍ PŘENÁŠENÍ 😀

co Sněži? Nic, doufám, že si holka odpočinula v noci!!!

A co Samsa? Odpočíváš? Je všechno v pořádku?

Jakou jste měly noc? U nás dobrý. Holky usnuly brzy, takže já už nějak po deváté ležela 😀. A vstávání v noci? Sofinka papala večer v 19:00 a pak 00:30, 04:00 a teď v 7:30. Takže včera se mi poštěstilo jít opravdu brzy spát.

Kristy - co u vás noc? Zase tak šílená s kojením???

devila
19. led 2010

Samso - nesmíš to tak brát. Vůbec nejsi neschopná!!! Mímísek už prostě chce jít ven, ale uvidíš, že ty mu to ještě rozmluvíš a přesvědčíš ho, at tam ještě chvíli zůstane.Držím palečky. To je fajn, že ti tam bude chodit mamča a pomůže ti. Ty hlavně hodně odpočívej a lež!!!!Maximálně můžeš napsat občas na koníka 😀

maruska39
19. led 2010

Ahojda,tak u nás noc super,v noci se probudil jen jednou a to ve 23h a pak "AŽ" v 6h ráno,takže super super lepší jak ve 4h 😀
Samso chápu tě že tě to rozhodilo,ale to ještě neznamená,že porodíš,hele od 37 tt je mimi komplet donošené takže takové černé myšlenky pusť z hlavy jako že nejsi schopná donosit .... ještě je v bříšku a určitě ještě dlouho bude 😉 Jenže tě opravdu chápu já takové myšlenky o tom,že nejsem schopná donosit atd. mám pořád a zbavím se jich jen tehdy pokud teď donosím.
Ale teď už jenom odpočívej co to jde,vím že s dítětem to moc nejde,ale i tak 😉
snezenko a co ty jaká byla noc?

mahulena
19. led 2010

ahoj kocky!
Samso, z ceho mas depku, ze uz chce prcek ven? V 37tt je to v pohode, zenska!!!, nebud smutna, vzdyt je to OK. Moje sestrenice porodila chlapecka 2,45, Apgara mela 3x 10 a sly 4. den domu, proste to nic neznamenalo, ze byl krasnouckej a drobounkej, takovej bobecek 😵 😵
Ja to mam radsi, nez velky deti.
Spatna nalada ti neprida a miminku uz vubec ne. Ber to jako Snezenka, az to prijde, tak to prijde!!!
Odpocivej, stejne je pocasi na pytel, aspon hodinu dopol a hodinu odpol si lehni, zapni TV a je to. Ja mela vycitky, ze jen cumime na TV posledni tyden, ale co - je mi blbe, program nemame, chvilku se to nezblazni, pak zas budem aktivni a energicky a vsehoschopny!!!

Drzte se, vsechny, krasnej den 😵

kacka79
19. led 2010

Samsiku, teď už jsme v pohoděě, neboj!!! Já měla taky v noci zase divný pocity, ale já bych teda spíš uvítala už porodit.. Moje mimčo by mělo mít cca 2800 g - což je v pohodě 🙂

Maru tak bezva, že se Vám spaní lepší 🙂 Základ je se vychrupnout 😵 Já si teda neumim představit to vstávání na novo.. no čeká mě to brzooo

Devil tvoje děti jsou prostě vzorňáci 😉

samsa
19. led 2010

Holky, jste hodné, už je mi líp. 🙂 Věřím, že to ještě chvilku vydržím. Já jen, že mimís má odhad kolem 2,20 kg a to bych teda nerada rodila. No, ale snad ještě vydržíme. Nic mě nebolí, cítím se úplně normálně.

samsa
19. led 2010

Kačko, 2,80 kg je super, už můžeš klíďo rodit. Já vím, že na týdny jsem v pohodě, ale prostě je to prtě, proto ještě nechci.
Kačko, koukala jsem k tobě do albíčka, co to máte za kočárek? Vypadá super.

maruska39
19. led 2010

samso ty odhady jsou naprd,mockrát se sekli mě u malého říkali nejdříve 1,9kg v Karviné a v Ostravě 2,2 kg a měl 2,47kg takže určitě i malá bude mít více než ti říkají 😉

kacici
19. led 2010

ahoj holky,
nejak nestiham,v noci nam Terka nejak radi,asi ty petky ji dost boli a nechce pak spat 🙄
Snezenko drz se - ja mela taky na konci dost hnusny posly a to jsem z prvniho tehu neznala 😕 a stejne musela mala ven na vyvolani 😀
Holky porod boli to uz vsichni vite,ale je to fakt mnohem rychlejsi,ale ten konec a to cekani me prislo snad mnohem horsi,do toho nevypsani diky poslum a celkova unava,takze zlatej rychlej porod,na bolest se zase rychle zapomene 😉
Vcera porodila kamaradka v terminu holcicku 2300g a 46cm a jsou obe v poradku,taklze se vahy nebojte. Dole sousedka porodila o dva mesice dyl nez ja Natku a mela jen 2700g a ted jsou holky vedle sebe a skoro zadny rozdil mezi nimi neni 😅 a to je Naty fakt cvalik a starsi o dva mesice 😀

mahulena
19. led 2010

Holky, me to uplne desi, jak pisete, ze ackoli byl porod rychlej, ze to bolelo mnohem mnohem vic. Holky, to nezvladnu. Ja rvala jak protrzena, fakt hrozne, uplne mi i ruply nervy, byla to strasna bolest, ja uz to znova (a horsi) nezvladnu 🙄 , ja se fakt poseru. Holky!!!!!
Opravdu bych se vahy nebala, Samso, vahovy odhad je opravdu na prd!!!, klidne porod, kdyz bude prcek chtit. Hlavne, ze uz se citis lip, psychicky hlavne🙂
Justynka byla total donosena s 2,90 kg, a uz v 35-36 tt mi Dr rikal, ze budu rodit driv, ze je vse pripravene (to mi mmch rikal cely tehotenstvi kvuli cipku, CS 2-3 jsem mela uz pred 20tt) a nakonec jsem rodila 38+5, a to jsem se nesetrila, protoze mi to bylo jedno, protoze me v tom 35-36tt uklidnil s tim, ze uz je mimino velky dost a ze je to OK.
Urcite to bude OK!!!!
Myslim na Snezenku!!!
A kdy jde Marus tvoje mamka ke kartarce?, kdy se dozvime, zda bude Natalka? 🙂 😀

maruska39
19. led 2010

mahu já taky bojím jsem to ustála bez řevu a křiku,ale ke konci slzy tekly já jsem tichá celkově takže neočekávám že budu křičet někdy,ale brečím bolestí to zase jo 😔
mahu dozvíme se zítra 😉 už jsme si usumírovali jména tak už můžu vědět co tam v bříšku plave 😵

plechajda
19. led 2010

ahoj holky 🙂)

jak pise kaci, ze porod boli uz vime a me se tim padem rodilo i lip...uz jsem vedela do ceho jdu, u prvniho jsem byla vyjukana z toho ze to boli fakt jak prase....ted mam pocit jsem si ani nezarvala (mozna jsem to nestihla) .)
ale proste ten druhej porod uz neni takovej porod 😉

jinak dneska jsme byli v poradne, takze mala je na porodni vaze a pribyva tak akorat 😉 nausnice nechame pichnout po 6ti nedeli a budeme mit konecne poradnou holcicku doma 😉

snezenka123
19. led 2010

Ahojky holky,tak se hlásím že jsem pořád v celku 🙂
Dneska v noci jsme se krásně vyspala,jako už dlouho ne,zalomila jsem to před 21h a spala až do 8 a byla jen 2x na záchodě za noc,no nádhera 😉 o břichu jsme ani nevěděla,asi jak jsem na včerejšek nespala,tak mi to bylo jedno a nebudilo mě to. Jinak hnusný posly skoro přestaly 😕 😉 tak jsem ráda,občas cítím podbřišek,občas mě ztvrdne bolestivě břicho ale oproti včerejšku POHODA.
Takže by mě fakt zajímalo,kdy to nakonec vypukne 😀 ale včera mi bylo fakt zle že už jsme si kolikrát myslela,že se mi to rozjede v porod,no dneska jak říkám se cítím báječně(třeba klid před bouří...? 😅 )
Samso,moc mě mrzí,že tě potkalo to co mě,ale jak píší holky už můžeš být v klidu,mimi je skoro donošené,od toho 36tt by to mělo být v poho a to že je mimi malé,nevadí,ono to po porodu dožene,ale chápu,že jsi z toho byla smutná,já měla depky denně od toho 27tt...byl to děsný nápor na psychiku,ale teď už jsem v klidu,už normálně funguji a jen čekám,kdy to vypukne. Držím palečky,aby to dobře dopadlo!
Jinak holky jsem patřila k těm šťastlivcům co měli doma ten špatný Nurofen sirup pro děti,a tak jsem dneska šla do lékárny s lahvičkou,kde bylo trochu řes půlku a lékárnice mi to bez problémů vyměnila za nový,tak jsem měla radost,už jsem čekala,jak se budu hádat,že jsme to nepřinesla v krabičce ,nenačaté,nebo s dokladem,že jsem to koupila u nich v lékárně...ale dopadlo to dobře tak mám adost.
jinak naše malá taky nespí už asi 3 den-teda odpoledne,přičítám to těm zubům,prostě je tam 2 hodiny a nespí,dělá randál,vzteká se,ale neusne 😎 😠
Tak přeji krásný zbytek dne všem a jsem zvědavá na marušku,co ž teda čeká 🙂

samsa
19. led 2010

Jé, Sněži, to je fajn, že ti je lépe 🙂 Já věřím, že my dvě to dotáhneme do konce nebo ještě aspoň ty dva týdny 🙂
Maruško, jsem taky moc zvědavá, co řekně kartářka 🙂

kacka79
19. led 2010

Ahojky,

Sněží to je bezva že jsi ještě s náma 🙂 No já jsem taky na dnešek super spala... no tak aspoň nabereme sílu 😵

Samsi kočárek máme bugaboo cameleon, a na Fíčka jsme měli Jané slalom pro.. nevim teda který myslíš 🙂 No já už jsem znova trojkolku nechtěla, a navíc jsem ho super prodala, když jsme přešli na golfáčky 😵

Mahu já se taky bojim - strašně moc, ale mám to stejně jako Maruska, taky neřvu ale brečim ☹ když mě něco mooc bolí... No třeba budeme mít holky taky rychlovky 😎

samsa
19. led 2010

Kačko, jo jo, ten bugaboo, vypadá fakt dobře.
Ad porod, já taky neřvala, ale ke konci mi kapaly slzy bolestí. Ale my to dáme, věřím, že to bude rychlejší. Nějak to mimi vylézt musí. Ale strach mám taky děsnej. I když spíš, aby se při porodu něco nepo....

devila
19. led 2010

Ahoj holky,
tak jaký máte den?

U nás manža a Sofinka spinkají a Sabinka je protivná. ještě se mi zřítila ze sedačky když jsem byla v kuchyni, tak řvala jak hrom. Ale je to herečka, jakmile se ji zmíním o mňam, tak přestane, herečka jak vyšitá.

Holky - Sofinka už má pár dnů na obou půlkách na zadečku takové mapy s drobounkýma vyrážkama. Nevítě co to je? Opruzenina je hladká ne bez vyrážky. Mažu to vším možným a má to pořád. Je deda pravda, že má i droboulinou vyrážku po obličeji (měla to i Sabinka), už nevím ani co to je nebo z čeho to je . Už jsem nervozni, chtěla jsem vyrazit do poradny už dnes, ale jelikož mám jít i se sabinkou na kontrolu a je pořád nachlazená, tak půjdu až za ten týden no. Jsem ale blbá, měla jsem si zajet běhěm toho měsíce alespoň na převážení. Doufám, že je malá v pořádku - fakt je to dlouhá doba na kontrolu od 23. 12. až 26.1.

Holky- nebojte, porod zvládnete levou zadní 🙂 Všichni vám budeme držet pěstičky.

smardik
19. led 2010

tak jsem doma z poradny a na porod to nevypadá a já bych už tak chtěla rodit, no holt si budu muset počkat až se malému bude chtít ven 🙂.

kacka79
19. led 2010

Smardik, to jsem zvědavá, v jakém pořadí to teď teda bude 🙂 já jdu do poradny zítra.. tak uvidíme. Ale já mám ještě čas.. i když klidně bych se toho pupku už zbavila a měla mimi u sebe 😉

mahulena
19. led 2010

Teda holky, vy jste statecny. Ja byla vyslovene hystericka, nevyhovovala mi ta poloha a v momente, kdy jsem mela tlacit, vsechny nervy ruply, do toho ta finalni nejvetsi bolest...:(, vubec jsem sebe neukocirovala. Jsem exentricka a hystericka obecne, ale uplne me prekvapilo, ze to neslo vubec ovladnout, vubec.
Ja fakt budu zkouset toho cisare, kdyz me s nim Dr posle nekam, chtela bych epidural. I kdyz furt premyslim..., protoze me "nevadily" tolik ty kontrakce (kua bolely strasne!!!!!!!!!!!), ale ten porod, a tam uz epi stejne pusobit nebude:(, ach jo, holky, pomoc. Mam z toho fakt hruzu strasnou...
Plechy, u sebe nevim, zda mi pomuze, ze uz jsem jednou porod absolvovala...

Marus, a jmena odtajnite stejne jako pohlavi? To jsem zvedava, zda se kartarka trefi a bude to tak. Ja te tipuju znova na kluka.

Dneska jsme byly poprve na vytvarce a kamaradka mi rikala, ze uz mam pupika..., a fakt uz ted vylez, je kulatej a velkej, ty jo.

maruska39
19. led 2010

mahu jj odtajníme 😉 no já se tipuji asi taky na kluka 🙂
i malému pořád říkám,že v bříšku je bráška 😅 a jestli se trefí to mě zajímá nejvíc ani ne tolik co řekne jak jestli se trefí 😎
dneska mi Domi úplně odmítl oběd až teď žvýká suchý rohlík ach jo 😔
jo a já měla epidurál,po 20h mi ho dali ať se vyspím no a já stejně nespala to nešlo zabral jen 2 hodiny a ten další jsem dostala po 31h a to zabral jen hoďku a pak přšlo to nejhorší co mohlo přijít 😝

pazhitka
19. led 2010

Ahojky vsem🙂 trosku vas ted procitam a strasne rada bych se pridala, jestli teda jeste berete jednu dusi navic? Mam skoro 19mesicniho Tobiaska a porod za dvermi (teda doufam), takze tema druheho porodu je pro me vic nez aktualni..
Pekny den vsem!

kacka79
19. led 2010

Tak já jsem si epidural vybrečela po cca 8 hodinách bolesti a pak už porod super - byl to fakt jenom veliký tlak - ale nee klasická bolest, takže ho chci určitě znova, pokud to bude možný... po Epi už to bylo vše OK, ale do tý doby masakr

plechajda
19. led 2010

aaaa dalsi cervnovka 2008 vitej 🙂)

mahu no ja si prvni porod taky paradne prorvala az sem se pak omlouvala....ale slo to ze me samo. Ja teda mela epi u prvniho a musim rict ze mi pusobila i behem porodu, takze ty bolesti nebyly tak bolestivy pak uz jako spis ze to byl silenej tlak z tela ven...

tedka jsem epi nemela a fakt mi to neprislo uz tak strasny, ale mozna to bylo i trosku adrenalinem a tou rychlosti....

plechajda
19. led 2010

kaci presne tak jsem to mela i ja s tim tlakem 🙂

garfieldmail1
19. led 2010

ahojte 🙂

samso, tomu nevěřím, že v tomhle týdnu má tvoje mimi takovou nízkou porodní váhu. To je fakt jen odhad, určitě má 2,5 už teď 😉 A hlavně už je pěkně "dopečené", má vše, co má mít, takže i když bude malé,hlavně bude zdravé, moc držím palce!!!!!!!!!!!! 😵
Určitě si se snezenkou tady ještě jako těhulky budete dlouho psát!!! 😉 Doufám teda, že snezenka už žádné hnusné posly mít nebude, když tak už jenom ten porod 🙂
Jo a jak ti spí přes den Nelinka? Luky nám teď zase 3.den nespal, což je blbé, protože pak se často budí v noci a nemůže třeba znovu zabrat, jak je asi přetažený 😒 Když si dal chrupec přes den, šel spát sice až o půl desáté, ale v noci se vzbudil tak 1-2x nebo vůbec 😵

mahu, neboj, určitě to bude rychlovka!!!!! A obzvlášť ten porod samotný, tělo si to ještě pamatuje, tak bude super připravené!!! 😉 A jak holky píšou o tom epiduralu, tak proč to nezkusit 😉 I když je otázka, jestli na to bude čas 😅
Mně ho dr minule taky chtěla dát, kdyby bylo třeba, nakonec jsem to zvládla i bez toho. U mne byla nejhorší tak poslední hodina a půl, kdy jsem už začínala mít tlaky, ale ještě jsem tlačit nemohla, nebyla jsem dost otevřená. Nekřičela jsem, zato jsem se kroutila jako paragraf a dýchala jako pejsek o 106 😝 😅

marusko, já zase tipuju holčičku 😎 A gratuluju k té noci, jen tak dál!!! 🙂

smardik, mi taky minule dr řekla, že se nic neděje a druhý den se dělo 😀 Ovšem tady se přenáší, to je fakt 😅
Jsem zvědavá, která z nás porodí dřív 😉

devilo, ta vyrážka to určitě nic nebude, hodně miminek to mívá, některé hned po porodu, jiné trošku později a časem se to ztratí 😉 Ale nedivím se ti, že tě štve ta dlouhá doba mezi poradnami, už kvůli tomu převážení by měla být dřív 🙄

kacko, tak jsem zvědavá s čím zítra přijdeš od dr. Taky bych tam ze zvědavosti nejraději už naklusala, ale já jdu až v pátek 😒

samsa
19. led 2010

Garfi, malá nespí přes den vůbec. Už dlouho. Večer teda v 7 padne, ale je fakt, že tak kolem 10 se budí s řevem, musím ji uklidnit a pak teda spí cca do 6:30. Dneska teda jen do 6, ale to bylo tím, že jsem nespala já, převalovala se v posteli a tím jsem ji vzbudila.
Holky, teda, vy tu strašíte s porodem, brrr. Jako bolesti šílené, ta poslední půlhodina, než se člověk úplně otevře je masakr. Já bych raději bez epi, já se toho hrozně bojím, té představy, že mi někdo píchá něco do zad. Fuj. Tak doufám, že to dám zase bez epi, ale zase pokud by měl trvat porod 24 hodin, tak to bych asi nedala. Už to chci mít za sebou a držet toho drobka v náručí. Jen doufám, že bude vše ok a že porod proběhne normálně.

mahulena
19. led 2010

Garfield, Samso, ja verim, ze ma v tomto tydnu miminko takovou vahu, ale ty odhady jsou pry tak plus minus 500g, takze v tvym pripade urcite plus. Vsechno je uz ted v poradku, ty sama uz tomu veris, citila jsem to rano z tveho prispevku🙂
Holky, vy jste fakt statecny..., ach jo, jak jste to tak zvladly? Tiche trpitelky...
Garfield, a jak je tobe? Dalsi holcicka na ceste..., co jsem sem vlezla, tak samy holcicky se rodej🙂
Holky, takze epi by mohl bejt trochu cesta, co? No, uvidim..., kdy vam ho aplikovali, na kolik cm jste byly otevrene, vybavite si?
Ahoj Pazhitko🙂, cekate opravdu prekvapeni?
A Maru, prozradis nam jmena uz ted?🙂
Plechy, ja se taky mezi tim rvanim a kontrakcema omlouvala, musela jsem bejt desne smesna, ..., ty voe 😨 , jsi dobra, jak jsi to ted s Anezkou krasne zvladla.
Ja vam zavidim, ze uz to mate za sebou!
Devilo, taky verim, ze ta vyrazka bude OK, me Dr. kdyz sem tenkrat po porodu prisel, ze v sestinedeli nemam resit plet miminka, ze jednou ma potnicky, jednou je flekaty, podruhy zase jiny, pak ze se bude loupat, pak ze ne, ze se to furt meni. Verim, ze pokud to nemokva, tak by to snad melo byt OK..., snad se to nebude zhorsovat.
A v poradne jsme byly tak, ze k nam Dr. prisel po navratu z porodnice, pak jsem tam byla jednou asi v 10 dnech veku Justynky a pak az na konci sestinedeli. Ale me to nejak stacilo.

pazhitka
19. led 2010

ahojky - tak na porod se teda taky moc netesim ☹ ach jo.. ale chtela bych to dat bez epi jak minule, no uvidime... Poprve mi to teda prislo lepsi, dopredu jsem se ani nebala, kamaradky me uklidnovaly, ze to neni tak hrozne a pak me to teda prekvapilo, ze to opravdu hrozne je!

plechi, mahu, diky za privitani
mahu- ano, bude to prekvapko🙂
plechi- jj, cervnovka 08, je nas tady vic?