V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
19. led 2010

Pazhitko, ahoj 🙂 A jména neprozradíš? 🙂
Mahu, třeba zrovna druhý porod budeš mít o mnoho lepší. A že jsi řvala, no a co. Já myslím, že jsou tam na to zvyklí, zařve si skoro každá. Já neřvala, páč mi to bylo trapné, jen jsem potichu nadávala 😝 Nejhorší je, že já už si ty bolesti nevybavuju. jen vím, že to bolelo děsně, ale prostě si to nevybavím. Příroda to zařídila dobře.
Ach jo, já už chci mít drobka u sebe. ten konec těhu je megaotravnej.

smardik
19. led 2010

garf já to moc vážně neberu co mi říkal dr., můj dr. i on den v porodnici říkali že to na porod není a že se určitě uvidíme za týden a at se připravím na přenášení a za 2dny jsem rodila, takže to beru jako může to přijít kdykoli, jen jsem psala co mi říkal dr. 🙂 ale už bych ten porod brala 🙂

mám super náladu, před chvíli jsme domluvili koupi většího bytu-3+1, někdy v červenci bychom se měli stěhovat tak mám fakt radost, byla to velice rychlá akce-paní se zmínila že ho chce prodat tak slovo dalo slovo, byt je v místě kde chceme-patro nad námi kde žijem ted, cena taky slušná tak jdem do toho

pazhitka
19. led 2010

Samso- ahoj- jmena jeste ani poradne nevime🙂 Pro chlapecka uz vubec a holcicka vypada asi na Marusku, ale nic neni definitivni... asi je lepsi si ty bolesti ani nepamatovat! A vubec nepomuze se stresovat dopredu, to je jasny... ale porucit si clovek nemuze. Ja jsem mela porod vyvolavany (odtekla mi plodovka v patek v noci), v sobotu v porodce (ale nic moc se nedelo), v nedeli rano mi zavedly dve tablety na vyvolani- zabrala druha asi v deset dopo a maly se narodil o pul ctrvte. Ale u tech vyvolavanych porodu je asi nejlblbejsi, ze kontrakce prijdou hned intenzivni a strasne casto, to me teda opravdu zaskocilo, nebyl cas si odpocinout... Ale zvladneme to!!

smardiku- jasne, ze to muze byt kdykoliv, me minule dr. strasila od 36.tt, ze jsem na rozpadnuti, nutila me lezet a nakonec jsem o 4 dny prenasela... super zprava- stehovani!

maruska39
19. led 2010

mahu tak jméno prozradím,ale jen do IP veřejně prozatím nechci,ale není to žádné extra jméno docela obyčejné 😅 Natálka je jasná tam nepřemýšlím ani jde jen o kluka.
jinak to že jsem psala že neřvu atd. ono je to i moji povahou já jsem hrozně stydlivá,ale opravdu třeba to nevypadá ale jsem taková tichá myš skoro až,no a já se stydím vůbec i na cokoli zeptat třeba na úřadě nebo v bance něco vyřídit a vůbec křičet u porodu mě to povaha nedovolí jinak bych asi řvala taky 😀 jsem taková nevšímejte si mě a já si nebudu všímat vás 😀 😀 😀
garfi tak ty tipuješ holčičku? tak jsem zvědavá kdo teda bude mít pravdu 😵 já kluka asi i proto,abych pak třeba necítila nějakou lítost,že to není moje vysněná holčička .. no nechci to rozebírat kluka beru všemi deseti a těším sen a něj hrozně 😵 😵
pazhitko vítek mezi námi,já jsem tu taky celkem nováček přidala jsem se nedávno protože se tu přenáší a rodí samé holky to je něco pro mě 😀
jinak já mám Domínka v červenci 08 😉

maruska39
19. led 2010

a kde je vůbec Krista??? vše v pořádku Kristo? halooo

devila
19. led 2010

Ahoj holky,
to je fakt, kde je Krista? Ještě tu nebyla!

Ahoj Pazhitko, vítej unás 😀

Holky, tu vyrážku na obličejičku bych neřešila, ale na tom zadaečku. Já vůbec nemám s opruzeninami zkušenosti, Sabika je v životě neměla, tak ani nevím, jak tomá vypadat. Malá má na obou stranách zadečku čerrvené fleky s drobnou vyrážkou? Je to ono? Jak to léčíte? Přebaluji často, natírám Rybilkou, každý den koupu nebo otírám žínkou, tak už nevím. Jak dlouho to může mít?

maruska39
19. led 2010

Devil nevím vůbec 😔 opruzenina to může být,zkusila bych jiný krém na opruzeninu ... nejlepší by bylo ukázat to DR. no ale vím že teď to nejde ☹

maruska39
19. led 2010

já teda opruzeninu mažu pytiolem zkusila bych ten hm 😉
nebo potom Holtovu mast ta smrdí hrozně,ale taky pomáhá jenže Sofinka je strašně malinkatá tak to si netroufnu ani poradit fakt nevím

mahulena
19. led 2010

Devilo, pouzivam Sudocrem. A jestli je to mokvajici (plisen), tak pak mam mast od Dr., musela bych se ti podivat.
Maru, mrknu do IP, diky🙂

devila
19. led 2010

Maru a ten pytiol je i pro tak malé? Holtovku mám doma, ale taky nevím, zda ji může používat.

Mahu - a ted Sudocrem je dobrý? A i pro tak malé miminka?Mokvající to není, právě že suché.

No zkusím se asi zítra poradit v lékárně nebo cinknu dr. Ty jo, ta už si o mě asi bude myslet, že jsem neschopná. Že tam pořád volám nebo chodím s každou kravinou. Ale já raději půjdu stokrát aby mi řekla, že to nic není, než pak přijít pozdě s něčím závažným.

pazhitka
19. led 2010

Maru a Devilo- moc diky za privitani-

vubec jsem vdecna vsem, ze jste me sem vzaly! vase temata jsou mi ted samozrejme hrozne blizka a nic nepomuze cl. vic, nez sdileni, ze? obcas na me taky padaji chmury, tak je fajn vedet, ze v tom nejsem sama 🙂

s opruzenim nemam zkusenosti, nastesti, mensi opruzeninky jsme vzdycky zazehnali Bepanthenem, ale ten tu asi stacit nebude. At je lip!!

mahulena
19. led 2010

Devilo, Sudocrem je dobry, vyborny, antisepticky, nadherne voni (nesnasim Rybilku 😝 ). Proste mast na prdel. Krom opruzenin a jejich prevenci se pouziva na omrzliny, na suchou kuzi, na spaleniny aj., koupis ho v lekarne, cena podle velikosti baleni, kolem stovky.

Pazhi, budes rodit ve stejne porodnici jako s Tobiaskem?

pazhitka
19. led 2010

Mahu, zvazovala jsem to, ale jo, budu- u Milosrdnych, celkem se mi tam naposled libilo- az na par mensich vyjimek a ty se najdou vsude. Je to tam fakt takove rodinne- v patek tam jdu na monitory, poprve, uplne se tam bojim vstoupit 🙂

mahulena
19. led 2010

Milosrdny jsou chvaleny, tak snad pravem🙂
Ju, ty jdes teprv na monitor? Ja chodila uz nejak od 35tt. Tak budu drzet palce.
Dobrou, jdu k TV a ke zradylku 😝 😀

pazhitka
19. led 2010

Mahu, diky! A to se jeste divili,kdyz jsem se objednavala, ze je to pry brzo- a to budu presne ukonceny 37.tt. Dobrou noc!

kacka79
19. led 2010

Ahojky pazhitka, vítej mezi náma bláznama 😀

kacka79
19. led 2010

Holky, kdyby to šlo, chtěla bych napíchnout epidural už na vrátnici při příjmu 😀 😀 byla to taková neskutečná úleva 😎 No když to bude rychlovka, tak to snad zvládnum jinak na tom teda trváám 😅

devila
19. led 2010

Kacko, co bys nezvládla, my ženské zvládneme všechno - nejsme chlapi ne? 😀 😀

Já měl apři prvním epidural, ale nezabral - píchali mi ho na 6x (nemohli se trefit, měla jsem bolesti a cukala jsem se) no a ve finále mi stejně tekl bokem a ne do zad, takže to bylo, jako bych rodila bez něj. No a při druhém mi dali kapačku od bolesti a ta byla úžasná, okamžitě to přestalo a já usla - však víte 😀 😀 😀. Zkus si dát raději tu kapačku.

smardik
19. led 2010

pazhitka vídej 🙂

Tom trpí na opruzeniny a sudocrem nepomáhá vůbec ☹, mažu novorozeneckou mastí, často přebalovat a když je opruzený pomáhá pityol jinak nic

já u prvního epidurál neměla a ted o něm taky neuvažuju, první porod nebyl tak strašný tak k němu nevidím důvod ani ted

kacka79
19. led 2010

Holky a na ty opruzeniny, nám pomohlo hodně otírat nebo omývat vodou a větrat... jinak nám i přes ten strašnej smrad vyhovuje rybilka 😉

devila
19. led 2010

Tak mě nepříjde, že by ta Rybilka tak strašně smrděla. To Holtovka je teda mnohem horší 😖 Tak budeme mazat dál a uvidíme.

Jaké plenky používáte holky?

smardik
19. led 2010

devil my používáme huggies, jiné nezkouším a pro Honzíka mám pořízené happy, pampers, huggies a moltex a uvidíme které budou vyhovovat. Třeba u Toma nám vůbec nevyhovovali hodně doporučované tesco

kacka79
19. led 2010

my už naštěstí žádný ... ale nejvíc nám vyhovovaly pampers a fixies, ale třeba huggies taky v pohodě 😉 jen jsme nemohli mít pampers sleep and play s heřmánkem - to byl Fík flekatej

nicole_11
19. led 2010

No holky ted jsem se teda vytočila, brněnský porodnice přišly zase s nějvětší blbostí na světě...zdravá matka může zůstat s mimčem na pokoji jen 3 dny, jestli bude mít mimčo žloutenku a já budu o.k., tak mě po 3 dnech pošlou dom a dítě zůstane samo v nemocnici anebo si můžu zaplatit nadstandart za 1500kč na den, ale ten taky nemusí být volnej...no to se mám na co těšit a nám se žloutenka určitě nevyhne

jinak vítej pazhtík..ty budeš rodit u milosrdných v Brně? těch se to netýká....no taky přemýšlím, že bych šla tam, ale nevím, neslyšela jsem moc dobré reference, ale rodily tam kamošky a byly spokojený, jenomže u nich probíhalo všechno v pohodě, takže nemohli ani nic zkazit, já fakt nevím kde budu rodit ☹

smardik
19. led 2010

nicol to jako vážně? to jsou cvoci a co tak vztah matky a dítěte a kojení?

nicole_11
19. led 2010

no to nevím, ten co šéfuje brněnské porodnici je strašnej hnup a tohle se mu fakt povedlo...doufám, že v květnu už tolik mamin nebude rodit abych tam mohla zůstat déle...ach jo, já se z toho picnu

garfieldmail1
19. led 2010

nicole, tak to je teda pěkná hovadina, ti řeknu!!!! 🙄 To snad ani nemůžou myslet vážně!!! 😕

samso, tak Luky se ráno budí kolem osmé, ale v noci to teda stojí za to 😖 Dnes k němu vstává přítel, pokud teda nebude moc vyřvávat, že chce mně, to je pak i pro mne lepší tam zajít a rychle ho uspat než to poslouchat 😝

u toho epidurálu se mi taky moc nelíbí, že se to píchá do zad, takže na tom předem netrvám, až podle situace 😅

pazhitko neboj teď to bude rychlovka a hlavně ať jste oba zdraví 😉

smardik, stěhovat se s dvěma malýma dětma, no potěš 😝 Ale ve větším vám bude lépe 😵

smardik
19. led 2010

no tak jestli navrhuje něco takového tak slovo hnup je hodně slabé slovo

sunysara
19. led 2010

holky že se do toho vměšuju, nicol je to hnup a doufám že to nemyslí vážně. ty jo bych si tam fakt zavolala. a něco jim řekla od plic. to se fakt nedá jak to dítě se pak naučí kojit když bude od mámy pryč??

smardik
19. led 2010

garf budem se stěhovat jen jedno patro-ted jsme v 1 a budem se stěhovat do druhého tak je to v pohodě a tenhle byt si zatím necháme dokud nebudem přestěhování nebude se určitě prodávat nebo pronajímat, to až potom takže je nam jedno zda to stihnem za týden nebo 14dní, fakt máme kde být takže na to nespěcháme, no sice na jeden měsíc bychom platili 2byty ale těch 3500 navíc už jeden měsíc zvládnem, navíc oni tam o víkendu nejsou takže třeba vymalovat nebo nějaké drobnosti si můžem dřív, změřit si kuchyn a dětský pokoj abychom objednali nábytek můžem taky takže v pohodě. Navíc ted se tam bude opravovat koupelna + záchod a to už jsme taky domluveni že obklady si vyberem už my (takže bude nová koupelna-vana nebo sprchový kout, umyvadlo, obklady a záchod taky). První se pak chcem určitě pustit do dětského pokoje to je hlavní (ale říkám paní je ochotná takže si to tam můžem zajít změřit, koupit to a pak to během víkendu zvládneme udělat) a jinak se tam dá žít - je třeba udělat kuchyn, linka je tam stará ale do začátku to bude stačit-vařit se tam dá, ledničku,pračku, sporák máme svůj a až budou penízky bude i kuchyn