V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

pazhitka
19. led 2010

kacko, smardiku, nicole- diky za privitani

me svagrove, kt. rodila v Bohunicich, to taky pichli blbe, takze epi vubec nezabral a jeste ji to napichovali na nekolikrat, uff

nicole- jj, budu, fakticky se mi tam naposledy docela libilo- ma to sice sve nevyhody- treba kdyz chces nadstandard, tak je tam jenom jeden, takze dost male pravdepodobnost, ze ho dostanes, ale minule jsme byly na pokoji tri a docela se to dalo..

ale s tim pobytem v Bohun. a na Obilnaku- to snad neni mozny??? to je baby friendly hospital??? snad se to nepotvrdi!

samsa
19. led 2010

Nicole, tak to je drsné, to snad není ani možné. Možná si podle něho mají matky přinést stany a bivakovat před porodnicí, aby si mohly dítka každé 2-3 hodiny nakojit. 😠
Garfi, to už nám prcci asi spát nebudou nikdy, že? Ale je to děs, tak ráda bych si na chvilku hodila nohy nahoru a mám smůlu 😝

nicole_11
19. led 2010

no já nechci být vulgární na MK ale mám pro něho jiný výrazy 🙄 mě to tak rozčílilo že jsem snědla sáček smažených krekrů...
nebudu si kazit zbytek hezkého dne, Tedík byl dneska poprvé v životě u kadeřníka, trošku jsme ho ostříhali a nikdo se do toho doma nechtěl pustit a já už vůbec ne, tak mi ho ostříhala kamoška-kadeřnice, ke které sama chodím...a sluší mu to 🙂

sunysara
19. led 2010

nicol našla jsi to na netu???

nicole_11
19. led 2010

našla...máš to u nás v diskuzi

sunysara
19. led 2010

děkuju 😉

pazhitka
19. led 2010

nicole, muzes hodit odkaz sem? taky by me zajimaly podrobnosti...

sunysara
19. led 2010

tak to je pěkně na prd, já k miloušům nechci kamošky nebyly spokojený a chtěla jsem jít do jedné z nich. tak snad nebudou komplikace. nic valím z vaší diskuze. papa

pazhitka
19. led 2010

diky, mrknu na to...

pazhitka
19. led 2010

otresne... a taky me zklamalo, ze se na JM rodi stale vic deti- jsem doufala, ze je po baby boomu a bude klidnejc ☹

nicole_11
19. led 2010

no je to hrozný...já fakt nevím kde budu rodit, snad doma nebo co, nejen to že se stresujeme kvůli porodu a ted se ještě budeme bát, že nebudeme moct být s našimi zlatíčky ☹

nicole_11
19. led 2010

a ty jsi byla u miloušů spokojená pazhitka?
já rodila v bohunicích a tak půl na půl a ted jsem chtěla jít na obilnák, dělá tam moje kamoška na porodním

pazhitka
19. led 2010

nicole- jj, byla jsem tam spokojena, az asi na jednu nervlou sestru, takrka nemoznost nadstandardu, jak jsem psala- je pravda, ze Bohunice po rekonsrtukci jsou asi komfortnejsi, ale je to tam na me moc velike... u MIlousu je fakt docela rodinna atmosfera...ale na blba cl. narazi vsude, to je jasny...

nicole_11
19. led 2010

já taky narazila v bohunicích na nepříjemný sestry a Dr., ale jak říkáš ty jsou všude...já jen chci aby u toho porodu nic nezanedbali a my byli všichni o.k., ted mám z toho větší strach než poprvé asi i proto, že jsem se o porod ani moc nezajímala a nikdo kolem mě ani nerodil, a ted slýchávám ty katastrofální příběhy a bojím, bojím

kacka79
19. led 2010

No holky, to si snad dělají pr..l s tou porodnicí a 3 dny... no to já bych asi bydlela v hotelu vedle porodky a chodila tam po 3h kojit.. no navíc já byla s \Fílou v porodnici kvůli žloutence 8 dní.. no to je teda mazec, to snad ani není legální, nee??? Nebo bych snad simulovala, že mi něco je, aby mě tam nechali...

plechajda
19. led 2010

Tak me teda kapacka na bolesti nezabrala vubec a epi jsem ten napich skoro ani necitila a ta uleva pak byla proste skvela 😎 sla bych do nej znova kdyby bylo potreba ... nastesti nebylo
....jinak me ho pichli az po cca 24h bolesti a otevrena jsem mohla byt tak na 5 - 6vic urcite ne.....oni to pak uz nechteji vetsinou pichat ze se tim zastavuje to otevirani ..

u nas mame na opruzeniny Bepanthen, rybilku fakt jako nevydejcham....to bych se driv asi poblila 🙂
😀

Nicol to jsou jelita v ty porodnici teda, viditelne maji asi malo penez a potrebuji si privydelat co? 😠

pazhitka
19. led 2010

nic- jj, taky to tak mam, pri prvnim jsem si nic nepripoustela, ted se bojim vseho...

devila
20. led 2010

ahoj holky,
obvyklá otázka - jaká byla noc?

Holky, SOfinka má ten zadeček úplně rudý ☹ Už jsem volala manželovi, at se po cestě z práce staví do lékárny a něco koupí a poradí se.

Holky, s tou porodnicí v Brně je to teda síla. Já bych tam teda nešla za takových podmínek. To přece není možné, aby matku vyhodili z porodnice a dítě si tam nechali - to je snad trestné ne?

samsa
20. led 2010

Ahoj holky,
noc super, po dlouhe dobe jsem se vyspala, jinak posledni dobou nemuzu spat.
Pazhi, ja se taky mnohem vic bojim, mam hrozny strach, aby se neco nestalo pri porodu a aby male bylo v poradku. Holky, at uz to mame vsechny za sebou.
Devi, chudak mala, na to uz urcite rybilka nezabere, mozna nejaky ten sudocrem, Nelinka na opruzeniny netrpela, mela to jen jednou a mazaly jsme infadolanem a bylo to hne dpryc, ale netusim, jestli to muzou i takhle malinka miminka. Oni vam snad v lekarne poradi.

smardik
20. led 2010

devil náš TOm byl taky tak opruzený-až mu z toho tekla krev a dr. nám dal pityol ale nezabral, zabral až imazol

maruska39
20. led 2010

Ahojky,
Devil určitě pytiol oni píšou od 11 let,ale pravda je taková že už v porodce ho dávají na opruzený zadeček a malému ho dávám taky od narození,záleží jen na tvém uvážení mám vyzkoušené že zabere do 2 dnů maximálně! 😉 víc napíšu později

smardik
20. led 2010

maruska u nás pityol nezabral ani za týden ☹ ale malý to měl příšerné fakt mu z toho tekla krev, plakal jak byl na zádičkách (ale tak to bylo z ničeho nic, měl nějaké střevní potíže-zvracel a průjem a jak se z toho dostal tak měl najednou trošku červený zadek tak jsem namazala jako obvykle a ráno taková katastrofa ☹ :(), u nás zabral jedině imazol a ještě probiotika-od té doby na to dost trpí takže přebaluju fakt co 2hodiny, ubrousky používáme jen když někde jedem jinak ne a když má zadeček jen trošku červený tak probiotika, bez nich se to rozjede a s nimi se to spraví, podle dr. je tak agresivní stolice. Máme to tak u každého zubu a ted je opruzený zas takže se klube další potvora

garfieldmail1
20. led 2010

devil, Luky na opruzeniny hodně trpěl, kadil pomalu nonstop 😖 Nám zabralo co nejlépe vysušit a vyvětrat zadeček, pak Imazol 2x denně a mezitím Rybilka.
Dokonce jsem na vysušení použila i fén (z dostatečné vzdálenosti, aby to jen příjemně hřálo, Lukymu to dělalo vyloženě dobře 😅 ), to byl takový urychlovač v hojení 😉 Ale je třeba zakrýt malé pipku, aby ti do fénu nezačla čůrat!
Držím palce, ať něco zabere 😉

samso, u nás noc taky dobré, myslím, že se Luky vzbudil jen 2x 😉

garfieldmail1
20. led 2010

Jo a ještě k těm brněnským porodnicím, já bych se teda nedala vyhnat z nemocnice ani od Lukáška, natož od novorozence. Je to moje dítě a basta. Normálně se kdovíjak neprosazuju, ale jak jde o mé dítě..... 😉

nicole_11
20. led 2010

nj si taky nedokážu představit že bych někde nechala své dítě, dělá tam moje kamoška, tak snad by mi to tam nějak domluvilo, mně stačilo když Tedík měl žloutenku a dali ho pod to solárka, tak jsem probulila celej den, že ho nemám u sebe a to jsme byli pod jednou střechou a ted bych měla být někde jinde...
říkala jsem to MM a ten na to, tak by jsi tam docházela, no...máš to kousek...nojo je to chlap a neví co prožíváme po porodu, pak když viděl že to tak v pohodě neberu, tak řekl, že by mi zaplatil ten nadstandart

garfieldmail1
20. led 2010

Jako je to složité, když nemají volná místa a rodí se další a další děti. Jedině jet do jiné porodnice, ale to netuším, jaké jsou tam u vás možnosti 😕
Ty se s tím nicole zatím netrap, než budeš rodit, tak už to bude třeba zase v pohodě 😉

devila
20. led 2010

holky díky za radu, imazol mám doma.a byla jsem koupit i pampersky, jestli to není z plen. takže ten imazol můžou i malinká miminka?

mahulena
20. led 2010

ahoj kocky,
Devilo, tak jsem se dosla podivat, mame Imazol, ten pomohl, kdyz mela J rotavira a total agresivni prujmy a uplne rudou prdel jak pavian...
Napsal nam ho Dr., mozna je i bez predpisu?!
Nicol, teeeeda....., to je mazec. Snad neco vymyslis.

A co Snezenka, ta vzdycky tak napina, celej den se neukaze...
A Garfi, Smardiku, jak se citite? A co Samsa dnes?
Ja mela depku vcera, jak k*ava, dneska uz je mi fyzicky lip (snad je viroza tak na 70% pryc, jen huhnam od rymy), vykouknul pupik, zacinam ho ukazovat a uzivat si ho🙂

snezenka123
20. led 2010

ahojky holky,tak abych nenapínala,jsem tu pořád,kdyby se něco dělo dám vědět Kačce 😉
Manžel měl mít teď dva dny noční(dělá 12h směny)ale odvolali ho do práce,takže má dnes a zítra denní od 6 do 18h,malá nechce přes den spát,dneska je EXTRA protiva,pobrekává,vzteká se,u ničeho nevydrží, to bude zase dlouhý den...já se cítím tak nějak pořád stejně,tlaky občasné v podbřišku,tvrdnutí,berou mě i záda,ale to asi ke konci těhu patří,u prvního dítěte jsem tohle vůbec neznala...no jsem zvědavá,kdy nakonec malý vykoukne,všichn dr.i mi říkali,že abych vydrželaaspoň do 36+0 a teď už si připadám pomalu jako přenašečka,přitom do poloviny února daleko 😀
Pazhitko,vítej,koukám máš termín skoro stejně jako já 🙂
holky tak opruzeniny,naše malá na ot netrpěla,ale jednou se oprudila po 14 denním užíváním atb a dr.nám napsal Imakort myslím,a museli jsme ji po přebalování omývat roztokem z hypermanganu.Jinak používáme Bepanthen,na noc. A přes den červenou indulonu Baby na opruzeniny nebo zelený krem v kelímku babylov na opruzeniny z DM drogerie.
Jinak dneska jsem byla na úřadě skrze nástup na PPM,kde jsem byla nahlásit zrušení rodičáku a začátkem února mi teprve paní dá potvrzení,které odnesu zase na tento úřad,názvy s nepamatuji,každopádně doufám,že v únoru dostanu nějkaé peníze,protože mateřskou(rodičovský příspěvěk)za tento měsíc už nedostanu a měla bych dostat už PPM který vyplácí sociálka myslím,no jsem zvědavá jestli příjde,kdy příjde a kolik peněz to bude,jelikož jsem teď brala rodičák 11400 a nástupem na PPM se mi to zkrátí o nějaké ty procenta 🙄 ,tak jsem zvědavá...
Holky krásný zbytek dne 🙂