V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
20. led 2010

Ahoj holky,
já se picnu, malá má teplotu. Zatím 37,6. Ach jo, co z toho zase bude. Klasika, většině tady děti před porodem ochořely, takže zřejmě můžu očekávat brzký porod a ještě nervy, co jí zase je. Nechrčí, nekašle, jen je protivná a ta teplota (zuby má už všechny, takže tím o nebude) 😔 A to se teď držela fakt dlouho, naposledy měla rýmu někdy koncem září a od té doby nic. A teď to musí přijít.

samsa
20. led 2010

Holky a kde máme Kristu?

kacka79
20. led 2010

Ahojky holky 🙂

samsa no snad to bude jenom nějaká ta 3 denní viroza, snad se Vám to nerozjede, ale to už je tady skoro klasika - před porodem nemocné dítě 😖

Jinak jsem se te´d vrátila s porodky, mám hoodně vysokej tlak a taky jsem dost oteklá - hlavně ruce a nohy - takže si te´D ten tlak musim 2 x denně měřit.. no ještě mi dělali nějaký testy z krve a UTZ a monitor.. no pokud se to nesrovná do příštího týdne, půjdu prý na vyvolání.. no tak uvidim, nechci se dopředu stresovat, snad to bude OK. |Navíc mimi je prý už v pohodě, i kdybych teď musela porodit 🙂

samsa
20. led 2010

Kačko, tak to je mi líto, hlavně, ať si tě pohlídají. No a i kdybys rodila, už je to ok, psala jsi, že má malej cca 2,80 kg, to je super.A Filípka jsi myslím taky rodila 37+ něco, že? možná, že se malej rozhodne sám a brzo 🙂 Abychom ja, ty a Sněženka nakonec nepředběhly Garfika a Smardika 🙂

kikita.nikita
20. led 2010

Ahoj holky,

tak taky mě to potkalo. Mám doma 16 ti měsíční dceru a jsem těhotná. Přes antikoncepci (Azalia) takže to moc nechápu. Nikdy jsem nechtěla děti takhle po sobě, nejsem typ maminky co by to zvládla. Malá je super, ani moc nezlobí, ale s manželem máme firmy, barák, nájemníky atd...skoro se z toho hroutím už teď.. hodně vážně uvažuji nad potratem.. 😢

garfieldmail1
20. led 2010

ahoj nikito 🙂 Otázka hlavně je, jestli vůbec chceš mít dvě děti. Jestli ano, tak bych si zase nemyslela, že třeba za 2 roky to bude kdovíjak jednodušší.
Dvouleté dítě už je v mnoha ohledech samostatnější a brzy bys byla ráda, že k sobě mají blíž 😉 Asi to tak mělo být... No ale rozhodnutí je na Tobě....

No holky, já to tipuju tak, že tento týden bude, co se týká porodů ještě klidný a příští týden se to tu rozjede. Otázka je v jakém pořadí. 😅 Hlavně ať jsou všechna mimi donošená a zdravá 🙂

samso, jj, Luky už je taky podezřele dlouho zdravý (ťuk, ťuk), to snad není možné, abychom měly všechny takovou smůlu a děti nám onemocněly, když máme rodit 😖 No jestli to Nelince stoupne nad 38, hned bych jí dala něco na teplotu, ale věřím, že to nic nebude 😉 😉 😉

devilo, já Lukymu dávala ten Imazol ve 2 měsících 😉, dřív mi ho nikdo bohužel neporadil ...

mahulena
20. led 2010

holky, me se kurna dnesni datum 20.01.2010 tak libi, rodte nekdo! 🙂
ahoj kikito nebo nikito🙂, garfield to napsala dobre, jestli jste nekdy chteli vic nez jedno dite, tak holt to dalsi prislo driv. Navic pises, ze mala je super. Nebala bych se toho.
Znam vic holek, ktere druhe tehotenstvi, vetsinou necekane, prijaly az treba kolem 20tt, kdyz ucitily pohyby a zacal rust pupik...
Neumim poradit ani asi dobre posoudit tvoji / vasi s TM situaci.
Pro me druhy dite, hlavne tehotenstvi, je super. Pak ty dve decka na svete uz budou asi horsi, zacatky predpokladam, ale jsem odhodlana to neresit a prezit...
Netusim, zda je v takoveto situaci moc premyslet a neco vymyslet, nebo to prijmout a moc v tom nerypat a nepremyslet nad tim...
Drzim palce, at to s muzem dobre rozseknete.

Snezenko, beru te jako maminu, co nerodi, jeste mas cas🙂, takze to proste byly poslicci a hotovo.
Ted bude rodit Garfield, nemuze pretrhnout tu snuru holek, Terezka uz se urcite ven tesi.

Samso, at je maly lip, at to nic neznamena. Kdyz holky zjistite teplotu, nasazujete okamzite lecbu? Ja se priznam, ze hned, i kdyz nekdo rika, ze by se melo telo zkusit nechat, at se s tim vyporada samo..., ale ja nejak na to nemam nervy...

Kacko, to me mrzi s tim tlakem, mela jsi ho vyssi i normalne v tehotenstvi? Ted ke konci je to pry casty, ja normal mivam nizsi nebo 120/80, pak jsem mela 135/90 nekdy i vic, pry se tak i pozna blizici se tehotenstvi. Libi se mi, ze to beres sportovne🙂

nicole_11
20. led 2010

Devil imazol mám taky doma...Tedík nikdy na opruzeniny netrpěl ani pupínek tam neměl, ale v roce dostal ATB a asi z nich se pak osypal na zadečku a hlavně to měl na kulkách úplně rudý, nic na to nepomáhalo, naštěstí to bylo v létě tak chodil bez plíny a mazala jsem mu to imazolem a spravilo se to, občas ted má trošku opruzeniny když sní něco s cibulí nebo víc kořeněný jídlo ale vždycky namažu imazolem a je to pryč

samsa
20. led 2010

Holky, tak už má 38. Já srážím teplotu až nad 38,5. Ať to tělo bojuje samo. Na noc jí dám sirup. U nás je totiž problém, že čípky proti teplotě do ní nenarvu a po sirupu má průjem. Tak to s ním nechci moc přehánět.
Garfi, malá se právě taky dlouho držela, tak to bylo jasné, že něco přijde. Snad bude ok, než porodím a doufám, že to od ní nechytnu. Já jsem nemožná, když mám i 37,2.

mahulena
20. led 2010

ahoj holky, prosim, nemam zkusenost - neumite nekdo nepeceny jablecny dort s piskoty? Jen vim, ze se rozvari jablka... Ztuzuje se to necim?
Budu rada za tip, moc dekuju🙂

Samso, je, chudinka:(...

mahulena
20. led 2010

Devil, jeste me napadlo k tomu opruzeni ..., nemuze to byt plenama? Nam treba Lidl pleny nevyhovovaly, ani Huggies, nekdo mel problemy po Pampers nebo i jinych kvalitnich plenach?!

kikita.nikita
20. led 2010

Mám ten recept doma, teď jsem ale v práci. Zalejou se jablka vodou ( bez šlupky a jadřinců) a když se rozvaří přidá se puding vanilkovej. Ale hoď si do googlu jablečný dort s piškoty a vyjede ti snad milion receptů 😉

mahulena
20. led 2010

kiki, diky, mrknu, ja spis zkousela nejakej osvedcenej, zda nemate, a hlavne nejakej co nejzdravejsi (bez cukru idealne atp). , ale zni to dobre, tak mrkni na to presne, kdyz se nikdo neozvete, mrknu do vyhledavace nebo do receptu na MMB🙂

kikita.nikita
20. led 2010

Holky díky, zítra jdu k doktorovi a tam se uvidí v kolikátým týdnu jsem. Manžel by chtěl hned, ale bohužel mě nijak ve výchově a s domácností nepomůže, má hodně práce, koníčky atd..to já měla taky a mám... ☹

nicole_11
20. led 2010

kacko já s vysokým tlakem bojuji od začátku těhu a beru i léky, ty máš štěstí že tě to postihlo na konci, a léky ti nechtějí dát? já při prvním těhu měla taky nakonci vysokej 160/105 dostala jsem léky, už jsem byla taky v 37tt. a rodila jsem nazačátku 39.tt, vyvolávali mě...ted se modlím abych nemusela rodit ještě dřív, ale zatím ten tlak je v pohodě s těmi léky

jinak kikita u nás druhý těhu bylo taky neplánovaný, ale chtěli jsme druhý dítě až tak za rok, takže jsem o potratu nepřemýšlela, i když jsem zezačátku z toho taky nadšená nebyla, bylo mi líto že nebudu moct jet na hory na snowboard a v létě k moři, a strach jak to zvládneme, ale ted už se na mimi těším a nemůžu se dočkat, i když vím, že ten půlrok bude hodně ale hodně náročnej...pokud druhý dítě chceš, tak bych si ho asi nechala, člověk nikdy neví co bude za pár let a jestli to půjde...ale rozhodnutí je jen na tobě

mahulena
20. led 2010

Nicol, ty bojujes s vysokym tlakem, takovej hubenour? ty jo, to me prekvapilo.
Ja mela v prvnim tehotenstvi taky vyssi, vlastne i pred, jeste asi nasledky koureni, ale ted (tuk tuk) dobry, az jsem prekvapena, v jaky jsem kondici🙂
Snad to ted bude lepsi, budu ti drzet palce, 160 je husty!!!

s tim omezenim zajmu je to fakt tezky. Taky mam pocit, ze tvrdnu jen doma, nemuzu nikam parit, dovolena a tak, ale ja proste udelam kompromis a uziju si to i tak a dovolenou taky planujem. Jako OK, nebude to more, ale dovolenou si nenecham ujit. Dokonce uz v ramci 6tinedeli planujeme chatu u kamosky.
Kiki, drzim palce na kontrole

nicole_11
20. led 2010

já měla před těhu taky vysokej tlak asi vliv HA,v prvním těhu se mi zpravil a zhoršil až na konci, od té doby beru dopegyt, ale než jsem otěhotněla znovu, tak to vypadalo, že už léky nebudu muset brát, a bác co jsem těhu je zase špatnej 😒

mahulena
20. led 2010

tak nam prislo vyuctovani elektriny, budem doplacet 2500 KC:(, se jdu obesit:(, to toho popelnice, dan z nemovitosti, do prdeliny...
nechapu, za co tolik platime, peru 4x tydne, zehlim 1x tydne, varim halabala rychlovky, ach jo. Nevim na cem usetrit. Zalohy nam tedy zvysujou na 1200 Kc/mes, to je hukot.
Mam zkazenou naladu total.

garfieldmail1
20. led 2010

mahu, posílám odkaz na mé oblíbené stránky, kde vybírám recepty podle ohlasů, těch nepečených dortů je tam víc 😉
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNN...

nicole, a s těmi léky se to aspoň daří držet v normě?

Já dávám sirup už jak je teplota 38. Kolikrát to ale stihne vyletět dřív ještě víc 😒
Samso a ten průjem má po každém sirupu? Nurofenu i Paralenu? Nevím, jestli jsou ještě i nějaké další...
A kromě teploty Nelince nic není? Teda to je fakt smůla, zrovna teď... Kdy ty máš vlastně další kontrolu?

samsa
20. led 2010

Garfi, jo, průjem má po obou. Ale řekla bych, že po panadolu je to horší, jenže ten jí zase líp sráží teplotu. Krom teploty jí zatím nic není. Já už jsem tu jednou psala, že má občas Neli takové divné teploty, co trvají 24 -48 hodin a pak nic. Už to měla nejmíň 5x, tak doufám, že je to ono. Ach jo, ale tak to bylo jasné, že před porodem nemůže být klid 😝
Kontrolu mám v pondělí. Ale jsem v pohodě, nic mě nebolí, břicho netvrdne ano nebolí, snad ještě vydržím.
Kiki, jestli chcete druhé, tak bych na potrat nešla. Teda já bych nešla ani tak. My už třetí nechceme, ale kdyby selhala antikoncepce, tak bych si ho nechala. Vím, že bych si to vyčítala. Víš, bohužel znám pár holek, co šly na potrat a výčitky svědomí je trápí doteď. Myslím, že bys pak jednou litovala a trápila se tím. Zvládnout se to dá a určitě dvě děti zvládneš. Tak moc držím pěsti, ať to rozhodování není moc bolestivé.

maruska39
20. led 2010

Ahoj holky,
koukám že Krista pořád nic? kam se nám poděla? 😕 Snad vše v pořádku ..

My máme za sebou poslední prevenar a malého bolí nožička,teď už je v postýlce a pláče a drží se za tu nožku kde má vpich,no on totiž hrozně plakal a byl v křeči jak mu to píchali,zatnuté nohy a tu je výsledek 😔 Tak nevím co na to asi jen studený obklad,že? to už těžko jak mi usíná ... teplotu zatím nemá to jestli bude tak až v noci.

Mahu nám tak došlo vyučtování v prosinci a splatnost byla do 22.12 super takto před vánoci a to jsme dopláceli 1250 kč 😝 Každý rok nějaký doplatek a každý rok zvedají zálohy taky nechápu kde to jako mizí ta elektřina zase takovou spotřebu nemáme 😔

Jinak kartářka ještě nevím mamka se neozvala ..

Dneska jsem byla v prioru koupit si nějakou látku pro mimi na povlečení a holky mě se tam u pokladny udělala tak strašně špatně,vůbec ne zle ale mdlo,měla jsem hukot v uších,před očima černo a úplně jsem cítila jak slábnu a podlamují se mi nohy,rychle jsem zaplatila a schod co jsem šla dolů k východu si vůbec nepamatuji,jen vím že jsem utíkala na vzduch bylo mi strašně zle slabo a ten hukot neskutečný ... no co mi to mimi poslední dobu dělá,kurňa? 😕

Já mám teda NIcol opačně nízký tlak,hrozně nízký a v těhu snad ještě nižší,přestala jsem pít kávu tak nevím jak si ho zvýšit,ale dělá mi to zle právě že se mi občas udělá mdlo,ale takhle jako dneska snad ještě ne to byl fakt hukot 🤐

Už ani vůbec nevím co jsem chtěla jen že jsem nějaká unavená 😝

maruska39
20. led 2010

Samso držím palečky ať se malá dá brzy do kupy a teplota klesne,Domi měl taky 2x jen teplotu 2 dny a pak jakoby se nic nestalo,jen ta teplota 🤐

smardik
20. led 2010

kikita.nikita já taky brala Azalii a dr. mi říkal že je spolehlivá jen v případě že ji bereš přesně ve stejnou dobu, že jinak tak účinná není ☹. Nikdo za nás nemůže rozhodnout co máš dělat, můžem říct co bychom dělali my a já bych na potrat nešla, nedokážu si představit že bych zabila svoje dítě. Mám v okolí 2kamarádky které na potrat šli a obě toho litují ale je to volba která nejde vzít zpět. Určitě bych nedělala ukiapené rozhodnutí a pořádně to probrala doma s tatínkem co a jak, zda to zvládnete. Ale jestli chcete druhé dítě tak bych řekla nech si ho, jen to prostě přišlo dřív než jsi chtěla

nicole_11
20. led 2010

no holky Tedík je už přes 4m taky zdravej, tak se děsím toho kdy mi omarodí, ale on bývá marod když je teplo, tak si to taky určitě vybere v květnu před porodem...

jinak když beru ty léky,tak je tlak zatím o.k.

maruska39
20. led 2010

Tak už to vím,už mi mamka volala ...

NO tak podle kartářky čekám holčičku .... ale! Mám si dávat obrovský pozor jsou tam u mě hodně DR. prý pokud nebudu opatrná tak to může být opět nedonošené nebo něco podobného 😢 😢 😢 Pokud se budu šetřit tak bude vše v pořádku a že to záleží jen na mě jak se k tomu postavím ..... to by mě zajímalo jak se mám šetřit při malém dítěti??? Ale že to všechno dobře dopadne a bude to zdravé 😵 😵 😵

Nevím zda věřit nebo ne,ale vrtá mi to hlavou a jak mi mamka řekla do telefonu že si mám dávat pozor že tam jsou u mě DR. tak hned mi vlezli slzy do očí .. to se přece nemůže stát znovu,že ne holky? 😔 😢

garfieldmail1
20. led 2010

maru, hlavu vzhůru, to bude určitě dobré 😉 Kdyby tě to moc unavovalo, máš někoho, kdo ti pomůže s malým? Jinak nízký tlak mám taky, taky je mi kolikrát na vyvrácení. Teď v závěru těhu mám max 110, na začátku max 90. S tím ale nejde dělat nic. Taky teď kafe nepiju, ono to stejně pomůže jen na chviličku a pak to zase spadne dolů. Jak se ti udělá zle, tak nejlépe si sednout opřít se, doma lehnout než to přejde 😉
No neříkala jsem to s tou holčičkou.... 😵

samso, tak to asi bude ono, chvilku teplota a bude dobře, držím palce 😉 😉 😉

maruska39
20. led 2010

Garfi jj mám,tchýně je v pozoru pořád,MM taky dost pomáhá, jinak moje mamka taky pomůže ale je věčně v práci,no někdo by se našel vždy horší je to se mnou já právě nejraději sama,ale to se změní pokud bude opravdu problém tak udělám vše ať se to neopakuje 😔
tlak je šílený no,dneska mi pomohl ten studený vzduch venku. HOlčička je krása jen kdyby to chtěla být pravda 😵 😵

devila
20. led 2010

Ahoj holky,
nestíhám to zase dočíst tak jen letmo:

Kačko - tak dávej na sebe pozor, ten tlak a otoky nejsou sranda. Hlídej se!!! Věří, že se to spraví, držím pěstičky.

Samso - snad to malou brzy přejde a nic z toho nebude vážnějšího.

Nikito - souhlasím s názory holek. Nemyslím si, že by to bylo později jednodušší, ale je to samozřejmě na tobě.

Marusko - takže víš co teď dělat - odpočívat, odpočívat,.....já vím, ale jak s dítětem co?

Holky, Sofinka mi dneska celý den pláče, vůbec nevím proč. snad je to "jen" kvůli tomu zadečku a ně z něčeho jiného ☹

Kde je Krista? Už tu nebyla ani včera. Snad jsou v pořádku.

kacka79
20. led 2010

Samsíku to je mi moc líto, že se Vám to rozjelo ☹ tak hlavně aby to bylo co nejdřív dobrý...

Jinak Krista se fakt neukázala od včerejška, no snad jsou OK, ještě juknu na téma pro dvojmaminy 😉

Co se týká mého vysokého tlaku, léky už mi nasazovat nebudou, kdyby byly nějaké extrémy, vyvolají porod.. Fíla byl taky 37+2 a byl krásně donošenej, 3 kg. Takže v pohodě, toho se nebojím, jen toho vyvolávaného porodu 😔

samsa
20. led 2010

Maruško, to by bylo super, kdyby to byla ta holčička 😵 Moc bych ti ji přála. A z toho, co řekla kartářka, bych si vybrala jen to, že vše dopadne dobře. Podívej, Sněženka podle kartářky měla být po porodu a pořád je 2v1. Uvidíš, že podruhé se to opakovat nebude. Spíš si myslím, že tě budou doktoři víc hlídat 😉
Kači, moc držím pěsti, ať se ten tlak spraví. A máš pravdu, že kdybys za pár dní rodila, tak by to nevadilo, chlapeček už má teď krásnou váhu.
Jinak indukovaného porodu se neboj, mě ho taky vyvolávali a dalo se. Hlavně, když se to rozjede, tak je to pak rychlovka, rychlejší než normální.
Malé jsem dala panadol a spinká, po něm jí to kleslo, že mám pocit, že snad ani teplotu nemá nebo jen mírně zvýšenou. Ono to stejně zase za pár hodin vyleze. Jinak jí nic není, tak snad to bude zase ta dvoudenní horečka. Tak doufám, že si to vybereme teď a v době porodu a po porodu bude klid a bez nemocí.