V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
22. led 2010

ahoj zensky,
Reni, ty jsi teda statecna!!! 😲 😔 , smekam. Tesim se na fotky Karolinky.
Devilo, Justynku proti pneumokokovi ockovanou nemam, shodneme se pomerne dobre nazorove s Dr., probrali jsme to dukladne a zaver je u nas takovyto. Jak ses nakonec rozhodla?
Kacici, jak je u Vas, uz malilinko lip????, 40st to je masakr...., jezisi, to je mi moc lito.
A co u Samsy, uz lepsi?

Na vikend jedem pryc, tak se stavim mozna v nedeli nebo v pondeli, moc toho nenakecejte, nestiham ani docitat 🤐 😵
a opatrujte se.

garfieldmail1
22. led 2010

ahojte 🙂
Taky jsem zvědavá, co holky od samsy a kacici, snad to je už u obou lepší!!!!! 😵

devilo, to si neumím představit, že by mi moje mamka tohle řekla. 😕 To víš, od těch, které má člověk rád tyhle věci nejvíc bolí 😔 Ale ty víš, že bys u svého dítěte nic zbytečně neriskovala, tak už si to neber 😉

pazhitko, no představa, jak přijíždím do porodnice "na místo činu", to mi taky nedělá úplně nejlíp 😅 Stačilo mi, když jsem tam byla loni za švagrovou na návštěvě, když se jí narodila holčička. To jsem těhotná ještě nebyla a měla jsem velmi "zvláštní" pocit 😕

Jinak dnes jsem byla teda na kontrole, podle monitoru ani "hloubkového" šetření 😀 se nic neděje. To říkala u Lukyho dr taky a druhý den jsem rodila, takže to beru jen jako info. Ovšem váha mimi vyšla odhadem na 3650 g, u Lukyho to bylo 3750 a druhý den byl na světě 4kilový cvalík 😅 A i břicho mám o něco větší než minule. No objednala mne prý na poslední kontrolu na 1.2., já doufám kvůli velikosti mimča, že se to rozjede dřív. Jinak pak už budem vyvolávat. Jo, akorát placenta byla minule ještě v pohodě, teď prý je už dozrálá 😕 , že to je opravdu max na 14 dní...
No tak jsme doma zvědaví, kdy to přijde. Já se cítím dobře, jen mi vadí, že prostě nevím, kdy to přijde 😒

marusko, tvoje mimi je ale vážně čiperka! 🙂

mahuleno, tak to se obávám, že tady tě na konci víkendu čekají pěkné romány na čtení 😀

garfieldmail1
22. led 2010

ren, málem bych zapomněla, dnes se mi zdálo, že jsem rodila KP 😠 😅 Tak dík teda 😀 Ale byla to rychlovka a holčička měla krásně ostříhané vlásky 😀
A chtěla jsem se tě zeptat, jak manžel zvládal tu cestu do porodky, když už jsi měla takové kontrakce, byl nervózní? 😅

devila
22. led 2010

Garfi - určitě Terezka vykoukne co nevidět a stihnete to do 4 kg 😀. Já měla týden před porodem odhad 3600g, 4 dny před porodem 3800g a nakonec měla 4000g. 🙂

garfieldmail1
22. led 2010

devilo, no jestli budu rodit až v únoru, tak to bude asi (spíš určitě) víc.... Druhé děti bývají větší 😒 😅
A to jsem se tě chtěla zeptat, co tvoje ruka, už je to dobré? 😉

samsa
22. led 2010

Ahoj holky, dneska nestíhám, ale malá už dobré, je od noci bez teplot, normálně jí a řádí, takže to byla opět ta naše horečka neznámého původu. Tak snad to máme za sebou.
Tak hezký večer všem 🙂

devila
22. led 2010

Garfi - ruka bez bolesti, ale stále nemám úplně cit ve třech prstech. Zejména v prostředníčku a v palci. Pořád čekám, že se to zlepší.

Samso - to je fajn, že už to máte pryč ty teploty a jste zase v pořádku. Stejně by mě zajímalo, co je to za záhadné teploty. 😒

garfieldmail1
22. led 2010

devilo, já zas nechápu tu tvoji ruku 😕 No ale zlepšuje se to, sice pomalu, ale snad to přejde úplně 😉

samso, to je opravdu zvláštní, že Nelinka mívá takové teploty bez další příčiny, hlavně, že už je zase v pohodě 😵

ren, no ty jsi snad první, kdo si nestěžoval na opravdu velké bolesti u druhého dítěte při zavinování dělohy 😵 Kéž by mne to taky minulo 😎

kacka79
22. led 2010

Ahojky holky,

Devilko, to je mi líto, ta reakce tvojí mamky.. já bych se teda řídila tím, co mi řekne Dr. a když ti řekla, že je to OK, tak to tak asi bude 😉 No od někoho blízkého to bolí, když říká takové věci a zpochybňuje Tvojí péči 😔

Samsa to je super, že je malá už bez teplot!!!

Garfi gratuluju ke kontrole a máš teda macíčka 😵

Pazhi já se taky hroooozně bojim porodu, fakt mám šílenej strach 😒

Marusko velká gratulace k pohybům 🙂 to je bezva.. já jsem taky druhé mimi cítila o hodně dřív než Filípka

kacka79
22. led 2010

Devil a ta ruka tě jakoby brněla, nebo vyloženě bolela?? mě totiž už dva dny bolí zápěstí, ale je to takový brnění a večer to pak bolí.. ale zatim to není nic hroznýho... snad to přejde

devila
22. led 2010

Kacko - mě to začalo brněním zápěstí zespod a v noci mě bolela šílená bolest ruky od zápěstí do prstů. pomohlo jen to, když jsem ji dala dolů z postele a nechala viset - ale ta bolest byla šílená. Snad to nemáš to samé!!!! ☹

kacici
22. led 2010

Holky,tak mala je bez teplot a radi od rana jak cert,ale teda neuveritelne moc 😕 😅 😀 No ja jsem rada,ze je to nase stara Terezka 😀 ,ale ty horecky me fakt vydesily ☹ .Dnesni noc mela jeste zvysenou teplotu a potila se,ale od rana fakt nic,takze mela jen dva dny 40 a jako kdyz utne je bet horecek.Ja to neznam,takze cekam ze se bud osype,ale zatim nic a nebo to bylo vazne k tem stolickam,jak to rekla dneska Dr.Pry je citliva na jakykoli virove onem.,kdyz ji rostou zoubky a ze ma byt v teple,coz v tomhle pocasi nevadi,jen kdyby tak nelitala a radsi jeste odpocivala 😵
Naty je o.k. - takze jsme ani k Dr. s ni nesli,Terka ma teda tu rymu,ale to asi brzo prejde.jen doufam,ze jsme nechytly od holcicek v cekarne nestovice 😠 ,obe deti pupinkate a jen jedno namazane 😅 ,tak snad to bude bez nasledku
Holky Krista tu dlouho nebyla,nevite nektera jak se maji? Docela mam stazeno,ze se dlouho neozvala,snad ji jen zlobi net 😒

devila
22. led 2010

Co to píšu "bolela šílená bolest" 😀 Chtěla jsem napsat "brala šílená bolest" 😅

kacici
22. led 2010

Jinak u nas jede zvlhcovac u Natky do doby nez jdeme spat a pak ho davame k Terezce do pokojcku 😀 ,takze parada,je fakt ze od te doby nemam takovou zizen v noci a i Naty se budi na kojeni jen jednou za noc 😕 😵
Devil - co na to rict o mamince,jen ze ta moje si muze s tvoji podat ruce,je uplne stejna 😔 Vim jak se citis,ja jim(mamce a segre,ktera jeste nema deti,za to spoustu rad jak na to) pak nechtela po vyhroceni a jedne velke hadce nechtela dat Terezku na hlidani pekne dlouho.Nejak musi pochopit ze deti jsou nase a my chceme pro ne to nejlepsi,rady si poslechnu,ale ne aby me nekdo osocoval jaka ze jsme tyranka matka 🙄

devila
22. led 2010

Kacici - tak paráda, že Terezka je zase v pořádku. Určitě to bylo jen tím, že ji rostou ty zoubečky. Ovšem to bys asi chtěla moc, aby takové malé zlatíčko bylo v klidu a neřádilo 😀 😀 😀 To je teda hotová utopie 😀 Já jsem taky chtěla donutit malou, jak měla teploty ležet nebo alespoň sedět - haha - 5 minut a konec 😀

samsa
22. led 2010

Kacici, to jsem ráda, že je malá bez teplot. Já fakt nevím, z čeho malá ty teploty má. Od kamarádky chlapeček mívá to samé, dr. jí řekla, že je to viróza a některé děti to mívají. Já jsem jen vypozorovala, že to malá mívá, když se den předtím nějak hodně přetáhne, třeba ráno hodně brzo vstane, pak extrémně hodně řádí přes den, hodně se unaví a pak to druhý den vypukne. No, hlavně, že je to pryč, je hrozné se koukat na dítko, jak trpí a člověk mu nemůže pomoct.
Holky, s tou Kristou je to divné, nemám z toho dobrý pocit, ale třeba má fakt jen pokažený počítač.
Kačko, Pazhitko, já se taky děsně bojím porodu 😔 , fakt strašně a už bych to moc ráda měla za sebou.
Holky, komu mám teda dát vědět, až se malé narodí? Asi by to chtělo někoho, kdo už buď porodil nebo má termín až později 😀

samsa
22. led 2010

Holky, všimly jste si, že Krista má v profilu jinou fotku a smazala si albumy a z profilu děti? Je to divné, doufám, že jsou ok a že třeba se do ní nenavážel nějaký šmírák nebo tak něco ☹ Fakt z toho mám nepříjemný pocit.

devila
22. led 2010

Samso - to je fakt, je to divné. Začínám uvažovat, zda taky nesmazat fotku a údaje . Člověk nikdy neví.

kacka79
22. led 2010

Samsa všimla jsem si toho o Kristě včera - že nemá albumy..Je to fakt divný, mám o ní celkem strach. prolézám i jiné diskuse, tak nevim co se s ní děje 😔 nikde jsem na ni nenarazila

samsa
22. led 2010

No, lidi jsou svi..., že to tak napíšu, určitě to není jen tak.

kacka79
22. led 2010

No je to fakt divný... holky nemáte na ní někdo jiný kontakt?? Ale asi nee 😢

pazhitka
22. led 2010

pekny vecer!

Marusko- tak jak jsi zvladla dotahnout ty plenky? byla to fuska? Ja jsem byla v prvnim a na zacatku 2. trimestru jeste vic grogy nez ted- takze mas muj obdiv! gratulace ke kopanecku!

ren- uff, tak to bylo docela drsne- KP a takova rychlovka- at hojeni netrva moc dlouho!!!

mahu- uzijte si vikend!

garfielde- jj, hloubkove setreni nic moc nevypovida, to je fakt! taky se bojim obrika! Tob. mel 4 kilca

samso, kacice -bezva, ze ditka jsou uz bez teplot!

kacka79
22. led 2010

Holky začala jsem hrozně otékat, mám ruce a nohy jako bambule... 😝 doufám, že to hned po porodu sleze 😖 No jdu se natahnout a dát si nohy nahoru.. nee teda, že by to pomáhalo, papa a dobrou a hlavně klidnou noc všem

garfieldmail1
22. led 2010

kacici, tak to je super, že i Terezka už je bez teplot!!!!!! 😵 Muselo to být hodně stresující 😔
Tak ať už jsou děti v pohodě 😉

pazhitko, a kolik má tvoje mimi teď váhový odhad, jestli ti teď někdy dělal dr utz?

holky, to by mne nenapadlo, že by krista mohla mít problémy kvůli nějakému šmírákovi nebo tak... Ty brďo, to je síla. Snad nám dá nějak vědět, hlavně ať jsou všichni v pořádku! 😉

garfieldmail1
22. led 2010

kacko, tak se nám zavodňuješ, jo? 😅 Po porodu to všechno vyčůráš, neboj 😉 Ale příjemné to asi není, viď... 😒

samsa
22. led 2010

Garfi, to s tím šmírákem mě jen napadlo...ale jestli je to pravda nevím.
Kačko, to je mi líto s tím otékáním. Ale po porodu to určitě sleze, neboj. Holky, mě se dnes udělalo blbě, tak jsem si změřila tlak, vždycky jsem ho měla nízký a dneska jsem si naměřila docela vysoký 😝 Tak jsem zvědavá, co v poradně, před týdnem jsem měla 110/70.
Tak klidnou noc.

kacka79
22. led 2010

Samsi já mám s tim tlakem teď ke konci taky problémy, pořád mám kolem 150/95, ale dneska zase klesnul na 135/90, což už je dobrý... držím palečky, ať se to brzy upraví

devila
23. led 2010

Dobré ráno holky,
jaká byla noc?

Samso - snad se ten tlak upraví.

Kacko - jak to dnes vypadá s otékáním?Nepolevilo to?

Garfi - jak se citíš? Žádné náznaky?

Holky, já měla dnes úžasnou noc. Malá si asi vynahrazovala to spaní za ten den. Usla po deváté, vzbudila se na kojení v 1:30 a oak v 7:00 🙂 Já se hezky vyspala 🙂

kacka79
23. led 2010

Devil to je bezva, že sis odpočinula!!! Jinak já jsem oteklá pořád, ale jen ty ruce a nohy, obličej mám naštěstí normální 😀

Holky já musim pořád přemýšlet nad tou Kristou, co se děje... mám z toho fakt divný pocit..

devila
23. led 2010

Kaci, já právě taky. Vůbec se mi to nelíbí a nezdá, že se neozvala. Bude tam asi nějaký problém ☹