V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

smardik
26. led 2010

kacka jo to si říkáme pokaždé že je to naposled a nic z toho, no aspon si užijem 😀 😀 😀

já se ted pobavila jaké je manža trdlo a jdu mu asi napsat návod na použití dítěte nebo já nevím jak jinak 😀 😀 😀

mahulena
26. led 2010

...holky, to jste si teda pidi miminek moc neuzily, co?...
Pazhitko, jejda, ta ryma je umorna. My se ji ted zbavili, ale stejne se necitim uplne ok?!, malinko citim krk, ja nevim, co to je, vsichni jsou nemocni:(, at je u vas hlavne brzo lip!

pazhitka
26. led 2010

Mahu- diky! nejhorsi je to u toho maleho, to je jasny! navic manzel je alergik, takze cekam, kdy se mu to zvrtne v neco horsiho...ale snad ne! taky uz se tesim na jaro!
JJ, je fakt, ze kdyz vidim nejake kamaradcino mimi, ktere ma jeste v peti mesicich min nez my po sestinedeli, tak je mi skoro lito, ze jsem mela obrika..ale hlavne, ze byl zdravy! Akorat jsem zvedava, jak dlouho mimi vydrzi v te pridavne tasce v Phil and Teds, ktery jsme si koupili minuly tyden. Kocar je krasny, snad poslouzi!

nicole_11
26. led 2010

tak to Tedík byl prcek a je pořád, já si malé mimi užila velmi aspon mi hned nevyrostl z oblečení 🙂 v půlroce měl 7kg a když se narodil 3,2kg

už nevím kdo sem psal že jejich děti trpí na suchou kůži...ale Tedík ji má taky, vyzkoušela jsem všelijaké mastičky a všechno naprd, tak jsem se na to vykašlala a ted ho pár dní mažu pravým domácím sádlem a konečně se to zlepšuje, sice mi nějak nevoní ale aspon už nemá vyschlou kůži, fakt radím vyzkoušejte 😉

devila
26. led 2010

Pazhitko
Sabinka měla 3540g a 52 cm
Sofinka 4000g a 52 cm 🙂

Kolik mět Tobi?

maruska39
26. led 2010

Ahojenky,
vůbec nestíhám teď tak jen letmo dočítám 😉
devil teda takové krásné míry má jak Sabinka tak Sofinka,ale Sabi je obřík teda to se náš kluk může jít zahrabat asi jste vysocí,co 😉 a Sofi ti krásně nabrala jde vidět že ji chutná a že máš dostatek kvalitního mlíčka 🙂
pazhitko tak se honem vylečte ať jste fit na porod a držím palečky ať se malý s toho hlavně dostane u dětí to je nejhorší to je jasné 😒
Nicole to můj malý trpí na suchou kůži a to hrozně,jenže fakt netuším kde to sádlo sehnat,v řeznictví????
Smardik tobě držím moc palečky ať se manža uzdraví no čtu že na porod to nevypadá tak to se určo dá brzo dohromady a bude ti oporou u porodu 😵
Dneska jsme tu měli návštěvu kamarádku s holčičkou 22 měsíční tak bylo fajn,jen ten můj kluk je hrozně bojácný bojí se dětí od té doby co ho jeden chlapeček bil a schválně shazoval tak mu trvalo než se ode mě odlepil a normálně si s holčičkou hrál,snad ho to brzo přejde 😔

nicole_11
26. led 2010

Tedík měl nohy taky jako struhadlo a ted se to konečně začlo spravovat....já ho mám od známého z vesnice, kde máme chalupu...a od kamarádky holčička měla taky extrémně vysušenou kůži a Dr. ji taky na to poradil sádlo, ale říkal, že musí být fakt domácí a ne z obchodu...tak jestli neznáte někoho kdo dělává zabíjačky..

no Devil já jsem i ráda, že Tedík je takovej hubenour, to bych ho asi už neunesla, my jsme taky vysocí ale hubenouři..... jeden známej co žije v USA si tam vzal černošku a mají spolu mimčo, když se narodilo mělo 6kg a ted ve 2 letech má 20kg...to je pak váha

pazhitka
26. led 2010

Devi- Tob. mel 4060 g a 52 cm...

Jdu uspavat ...

kacka79
26. led 2010

pazhi to byl teda Tobík poctivý mimino 🙂

Smardik 😀

Holky zítra mi držte palečky, jdu do porodky a mám další vyšetření kvůli tomu tlaku a placentě, tak doufám, že si mě tam nenechaj 😒 no hlídání mám pro jistotu zajištěný, přijede moje mamka. Na jednu stranu bych už klidně rodila, ale nejsem na to ještě připravená... ten strach je fakt čím dál větší 😅

garfieldmail1
26. led 2010

ahojte 🙂

Tak přítel je taky marod 😖 Zatím jen teplota, rýma, ale zrovna se spolu nebavíme, tak asi nemá odvahu si hrát na umírajícího 😀
To je asi těmi mrazy, my sedíme doma a chlapi jezdí do práce ve zmrzlých autech... 😒 Hlavně aby nechytli někde bacila, snad je to jen z prochlazení ....

No jsem zvědavá, která z nás tady porodí dřív. Ty, co už by mohly, tak to na porod nevypadá a ty, co by mohly ještě vydržet, tak to vypadá, že se něco chystá... Třeba samsa tu dnes ještě ani nebyla... 😕

kacko, neboj 😉 Jestli si tě tam zítra nechají, tak aspoň nemusíš řešit na poslední chvíli to hlídání 😉 Ale nezapomeň, že tady přenášíme 🙂

devilo, tak to už vůbec nechápu, že ti Sofinka tak pěkně spí 😕 Luky na tom byl s tím přibíráním velice podobně, ovšem baštil často ve dne v noci, tak jsem se tomu ani nedivila...

Co se týká toho sádla, tak kamarádka ho používala v těhu jako prevenci proti striím. Jí se totiž udělaly první strie už v pubertě, když jí rostla prsa 😅, no a v těhu možná díky tomu sádlu nic 😉

Tak ať se nám ti chlapi i děti rychle uzdraví a nikoho dalšího nenakazí 😉 😉 😉

pazhitka
26. led 2010

Maru- diky za podporu!

kacko- to teda byl! nastesti v druhem pulroce se docela ustalil a v roce mel 10.70, coz docela jde- ve srovnani s raketovym zacatkem 🙂

garfi- jj, virozy radi, potvory!

kacka79
26. led 2010

Pazhi Fíla měl 3 kg když se narodil a pak taky hrozně přibíral, měl v půl roce 9 kg, ale v roce pak 11,5 kg... tak to celkem šlo. Te´d má skoro 17 kg 😉 je to kus chlapa.. To já měla v první třídě 😀

nicole_11
26. led 2010

tak jak se tu bavíte o těch virozách...tak Tedík už má 4 dny rýmu, už ji nemá tak hroznou jak ty první dva dny, to i v noci šíleně chrápal, že jsem nemohla pořádně spát 🙂 ...je to komický když slyšíte tak malý dítě chrápat jak starej chlap 🙂 naštěstí u nás se nejedná o nachlazení ale o rýmu ze suchého vzduchu z chalupy, ale i tak nás potrápila a blbě v noci spal

smardik
26. led 2010

koukám že probiráte míry dětiček, Tomík měl jak se narodil 2,85 kg, v půl roce 7,56 a ted v roce 9,08 takže žádný silák z něj asi nebude

jinak musím virozy zaklepat ale Tom ještě nebyl nemocný pokud pominu jednu rýmu co jsme zvládli za 3dny jen s odsávačkou a mořskou vodou 🙂

garf kdyby to bylo jen o ježdění ve zmrlzlém autě je to fajn ale manža ted dělá od 6-17 venku a jsou v Nošovicích což už je pod horama takže mají ted celý den -15 takže se divím že je nachlazený až ted a že z toho není nic horšího.

no jinak porod neřeším, vím že otevřená na 1cm znamená celkem houby a že se tím nedá řídit,u Toma jsem byla ve středu zavřená a prý se určitě za týden uvidíme a v sobotu byl na světě

samsa
26. led 2010

Hezký večer, holky,
dítko jsem o čtvrt na 8 uspala a už se podruhé vzbudilo s řevem 😠
Koukám, jaké máte skoro všechny velké dětičky, tak ta moje prďola má skoro ve 3 letech 12 kg. Ale co, já byla taky zdechlina, tak ani nemá být po kom velká. Jen mě štve, jak to dost cizích lidí komentuje, vypadám, jako že jí nedávám najíst, přitom jí pěkně, ale prostě nenabírá.
Holky, koukám, jak se tu marodí, člověk by řekl, že v těch mrazech ty bacily pochcípají. Tak se uzdravte a vaši chlapi taky, ať můžou k porodu. Já za sebe říkám, že pro mě je teplota nad 37,1 smrtelná, teploty nemívám a kdybych měla nad 37, tak odmítám rodit, páč bych asi zdechla.

samsa
26. led 2010

Jo, ještě jsem se chtěla zeptat studujících matek. Já bych strašně ještě chtěla chodit do školy, asi jsem praštěná. Vzhledem k tomu, kolik let jsem do školy chodila. Láká mě dostudovat si angličtinu. Holky, jak to zvládáte? Já totiž nemám hlídání, budu na dvě dítka prakticky sama, manža se vrací z práce večer. Jak řešíte přípravu na zkoušky? Je reálné najít si čas nebo máte hlídání? Zase nechci být uhoněná a protivná na děti, ale ta škola mě hodně láká. Ale nevím, nechci toho litovat, že jsem si neužila pořádně děti. Zase ale jak se vrátím po 3 letech do práce, tak ta škola padá, to už bych nestíhala.

nicole_11
26. led 2010

No samso já bych tu školu bez hlídání nedala, když je Tedík vzhůru, tak se nemohu soustředit a když chodí odpo spát tak jdu taky, ale ted když mám zkouškový tak ten odpo spánek občas musím vypustit 😒 a večer už nemám sílu se učit, takže se učím odpo, bud hlídá tatínek nebo tchýně a ted jsme byli o víkendu na chalupě, já se učila a můj tatka s přítelkýní se starali o malého, a během semestru chodím tak 2x do týdne do školy, takže opět musí někdo hlídat, ale beru to jako takové odreágování a asi bych nemohla jen tak být na mateřské a nic nedělat, i když ted ve zkouškovém nadávám, jestli mi to za ty nervy stojí 🙂

kacka79
26. led 2010

Samsa já jsem školu skončila v září 09 a musim teda říct, že s jednim dítkem pohoda. Učila jsem se když Fíla spal a pak po nocích, ale můj drahý je úžasný spáč, ještě teď spí po obědě 2,5 - 3 hodiny a v noci 12 hodin bez buzení. Tak to bylo bezva. Když jsem šla do školy, musel zůstat doma manža nebo si moje mamka brala dovolenou aby hlídala / byl to cca týden každé dva měsíce/. Státnice jsem dělala už s druhým mimi v břichu, bylo mi blbě 😖 no měla jsem jazyk na vestě.. Upřímně si to se dvěma dětma neumim představit, to by bez hlídání fakt nešlo.. Ale to tě nechci odrazovat, určitě jde všechno. Já jsme jen ráda, že to mám za sebou. Taky je důležitý, jestli ti někdo pomáhá s domácností, to u nás taky vázlo..

samsa
26. led 2010

No, s domácností to u nás taky vázne, je to vícemnéně na mě, ale manžel se snaží, jenže, prostě brzo vstáv a varcí se taky dost pozdě...no, asi počkám, jestli druhé mimi třeba nebude spavé a hodné (i když tomu moc nevěřím) a uvidí se.
Kačko, teda ty máš spáče. Malá spí v noci cca 10-11 hodin ( a to se ještě v noci vzbudí třeba 2x s řevem), přes den většinou vůbec 😝 Ale jako kojenec spala ještě hůř, takže teď si nemůžu stěžovat.

garfieldmail1
26. led 2010

samso, s tou školou bych na tvém místě taky počkala podle toho, jaké bude mimi 😉
Jinak ty naše děti si s tím spaním fakt můžou podat ruce 😠 Přesně jak píšeš, sice k němu furt vstávám, ale když si vzpomenu na kojenecké období, tak to je úplná sranda 😅 Že by nám to další mimi vynahradilo? 😉
kacko, spaní Filípka fakt paráda, to se někdo má!!! 😉 🙂

samsa
26. led 2010

Garfi, jasně, druhé bude spavé, jak jinak 😉
Děsí mě, jestli se bude zase bude budit po půlhodinových intervalech jako Neli...to nedám. Ale musíme myslet optimisticky, no ne. Holky, já nevím, jestli mi neodešel kousek zátky, takový dvoucentimetrový divný sliz ze mě vyšel. Ale nic mě teda nebolí, tak snad ještě nic nebude. Já ještě nechci rodit, bojím, bojím 😝

samsa
26. led 2010

Tak já jdu do pelechu, dobrou 🙂

krtecek
26. led 2010

Tak nase Anicka taky neni zadnej cvalik....pri narozeni mela presne 3kg a v roce neco pres 8kg a ted skoro ve 2 letech bude mit tak 11kg. Pujdeme na prohlidku a tam si ji necham premerit a prevazit 🙂 Taky se na nas koukaj jako skoro na podvyziveny, ale mamka rikala, ze ja jsem byla stejny vyzle...

Jo jeste k tomu porodu. Se priznam, ze jsem nad tou plodovkou ani nepremyslela....byla jsem rada, ze muzu hekat a poflakovat se doma ve svym 🙂 No nastesti zadne velke komplikace a Anicka je naprosto zdrava. Jen fakt taky doufam, ze podruhy to bude o neco rychlejsi.

Jinak se skolou moc neporadim, ale bez hlidani to asi nepujde. Ja jsem si dodelavala skolu v Cr (jeden vikend v mesici) a to mi hlidali nasi. Nastesti je Anicka miluje a je s nima v pohode. A ted tady v Uk chodim kazdou stredu na japonstinu a to mi hodinu hlida tchyne, nez si pro malou prijede manza. Je to zahul na moje nervy, protoze teda odchazim a Anicka strasne breci. Ale zase to je muj jedinej volnej cas. No az se narodi druhy, tak bude utrum i s tim.....

Samso, ze by? Drzim palecky.

garfieldmail1
27. led 2010

dobré ranko 🙂

právě čekám, až přítel přiveze babičku na hlídání, mám kontra co 3 min, tak jako to bylo u Lukáška. Zatím nic hrozného, ještě musím vzbudit doktorku, což je mi tak blbé, ale ona s tím samozřejmě počítá 😅
Tak mi držte palce, ať to zvládnem obě ve zdraví 😵

teda ale na tu cestu se netěším, to je tak na 20 minut nejmíň 😝

Přidá se ke mně dneska někdo? 😉

smardik
27. led 2010

garf já se přidávám ale tak v myšlenkách, moje dítě je zatím proti 🙂 🙂 at to máš brzo za sebou nebo nejlíp at už držíš Terezku v náručí 🙂, já si ještě asi počkám ale nevadí mi to

devila
27. led 2010

Jeee Garfi, tak to moooc držíme palečky, třeba už to máš v tuto dobu za sebou 🙂 Ale jsi dobrá, že jsi ještě napsala 🙂 Tak se drž a at to je rychlé a v pohodové 🙂

samsa
27. led 2010

Garfiku, držím pěsti 🙂 A´t to probíhá co nejlíp.
Já zatím nic.

pazhitka
27. led 2010

garf- drzim palce- treba uz je mimi na svete, no snad jo!!!

dneska jsem mela jednoho trochu horsiho posla a fuj fuj teda...

krasny den vsem!!

krtecek
27. led 2010

Garfi, myslime na tebe a drzime palecky, at je porod v pohode a mas Terezku brzy u sebe......

plechajda
27. led 2010

juuuuu Garfi drzime palce a doufam, ze je mala uz venku - vsak tady se jede jen v rychlovkach 😀

Jinak u nas je taky vyzlomanie 🙂 Po me to rozhodne nema, ale po mm....narodil se 3.24 v roce 9kg a ted ma 10,5 asi....takze prcek a jeste hubenej, me teda nejak extra hubenej neprijde takovej akorat, ji malo a pribira taky malo ale jemu to staci tak co se budu porad rozcilovat ze neji ze jo 😉

jeee ja se tesim na miminko dalsi 😉