V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

maruska39
1. únor 2010

no já jsem sama malý už spí 😵 jj tchýně není někdy na škodu 😉

nicole_11
1. únor 2010

ona u nás bude až do čtvrtka, je po operaci kolena a nemůže řídit auto a neměla by se jak dostat do práce, bydlí až za brnem, ale příští týden už by měla řídit...akorát ted jak jsme se přestěhovali, tak je to horší...toto je 2+1 a předtím ten byt byl 5+1 a měla tam svojí část, že za námi ani třeba nešla, když u nás občas přespávala

maruska39
1. únor 2010

jůů to jste měli krásně teda 5+1 ale nechtěla bych to uklízet 😅 a vlezlo se vám vše z velkého bytu do malého?
to je hezké jak pomáháte tchýni,aspoň si odpočineš na pár dní 😉

nicole_11
1. únor 2010

my nepoužívali všechny pokoje, jen 2+1, a zbytek bylo skladiště, ale všechno se nám tam stejně nevlezlo, ty pokoje byly větší, ale tady je to menší a útulnější

devila
1. únor 2010

Ahojte holky,
tak zub jsem přežila, ani to netrvalo dlouho, byl skvělý doktor.
Teď jsem jen tak prolítla vaše příspěvky.
Lollaj - to je teda horzné. JE mi to strašně moc líto a moc mě mrzí, že ti nemůžu nijak pomoct. Nemám ani chlapečka abych ti poslala jak Krista nějaké oblečky a finančně bohužel pomoci také nemůžu. Snad si s manželem sednete a vážně si promluvíte, jak je to možné řešit. Každopádně držím moc a moc palečky aby se to nějak zvládlo. Určitě jak už někdo psal, bude lepší odhodit hrdost a svěřit se i vašim rodičům, třeba budou ochotni vám pomoci.

Každopádně kdyby tě napadlo, jak bych mohla pomoci, tak mi určitě napiš!!!

Kristy - ty jsi opravdu dobrá duše, dokážeš každému pomoci a snažit se vyřešit problém. Není tolik lidí jako ty!!! Smekám před tebou!!!!Opravdu jsem ráda, že zase chodíš mezi nás 🙂

Holky - dnes jsem objevila u Sabinky, že ji rostou obě spodní trojky. Naštěstí u nás o zubech vůbec nevíme 🙂

devila
1. únor 2010

Jo a Lollaj, už manža volal jak dopadl pohovor se šéfem???

krista
1. únor 2010

Ahojky 🙂

Holky neblbněte, zase taková dobrá duše nejsem 😅 jen to beru z mého pohledu, když nám bylo finančně špatně, pomohli nám hodně přátelé, neradi o financích mluvíme (taky si přijdeme neschopní 😔) a tak to málokdy někdo ví, když ty problémy máme, ale když už tak nám prostě vždycky někdo pomohl s tím že jsme mu to postupně poplatili a já jsem za to neskutečně vděčná, protože kde bychom bez nich byli, tak mě mrzí, že třeba já osobně finančně fakt nikomu pomoct nemůžu a těch pár hadříků po Lukym to nic neni 🙂 určitě tu ze sebe nechci dělat spasitelku, znáte to, zase se to proti mě otočí 😅 🤐

Jak tak vidím, tak dluhy má dneska prostě každý, jinak to nejde, tak se není ani za co stydět, prostě to tak chodí, bohužel ta dnešní doba ☹

Maru gratulace ke kopanečku 😵 a s tím ekzémem, ty jo, fakt vám to nepřeju 😔 když už to ale bude, tak víš o tom krému a snad vám pomůže alespoň podchytit nějakou akutní fázi, co se týče těch jater, tak s tím jen souhlasím, proto máme tu detoxikační dietu. Ach jo Maru teď čtu o tý červený vyrážce, ty jo, takhle to začlo Kristý ☹ 😔 dneska se jí to vrátilo pochopitelně se zase škrabe o co může, no je to hrůza. A je pravda, že to může být k zubům, u nás se to vyhrotilo virozou, všechno tohle to zhoršuje 😖

Devi gratulace k zoubkům 😀 k tvému vytrhnutému a k Sabinčiným na cestě 😀

Lollaj jak dopadl ten pohovor by mě taky zajímalo, doufám, že dobře!!

maruska39
2. únor 2010

Ahojky,
tak Kristo to mě právě nepotěšilo že to tak začalo Kristý,ale co se dá dělat jak bude mít exém tak budu bojovat josu horší věci na světe a exém je oproti některým maličkost,ale i tak se člověk natrápí že zrovna jeho dítě. No každopádně v noci spinkal pěkně,ráno jsem ho hned svlékla a kontolovala a teda musím říct,že červená vyrážka je pryč,ale pokožka je stále drsná a suchá,to nejhorší z toho bříška zmizelo ale úplně ještě ne,tak nevím včera jsem mu dala fenistil tak mám pocit,že pomohl on a jak jo tak to vypadá na nějakou alergii ale nevím na co nejsem si ničeho vědoma 😨

Jo a přátelé tak nad ty není jak opravdu jsou to ti pravý přátelé tak pomůžou v nouzi a já teda musím říct,že toho opravdu nejlepšího přítele jsem našla až přes internet na BRMS,je sice moc z daleka ode mě,ale už jsme se jako rodiny navštívili jak oni u nás tak my u nich a prostě musím tím říct,že vím že opravdu pomůže v každé situaci,boužel tady žádnou takovou kamarádku nemám 😅

jinak jo dluhy má prostě každý bez nich to ani nejde v dnešní době protože jak jinak bychom bydleli že? 😉

devila
2. únor 2010

Kristy - děkujeme za gratulaci 😀

Maru - taky gratuluji k tomu pořádnému kopanečku. ted už to bude častěji a silněji 😀

Nicole - jak se bydlí v novém? Přestěhovali jste se, že? Teda pokud jsem to dobře přečetla 😀

S tím exémem - malá má pořád červené fleky po celém hrudníku jakoby ohraničené takovým drsným okrajem. Tak dr říkala, že to odejde sam cca za 6-8 týdnů, ale mě se to teda vůbec nelíbí. ☹

krista
2. únor 2010

Maru tak to mám pro tebe bych řekla dobré zprávy, nám Fenistil nezabral, to fakt vypadá na nějakou alergickou reakci spíš! Ekzém by ti ze dne na den nezmizel 🙂 chtělo by to poptat se u Dr. ta ti řekne přesně! 🙂

Devi tyhle fleky co popisuješ mívá malý 😔 promazáváte něčím?

devila
2. únor 2010

Kristy - dr. říkala jen Excipialem. Že to odezní samo. Jen máme jít po měsíci na kontrolu.

krista
2. únor 2010

Devi ten nám taky dobře zabíral, ale dokud jsem nevysadila to mlíko tak to cestovalo, teď už to zmizelo.
Ale dneska jsem naštvaná! Kristý o víkendu měla trošku soj. omáčky, mě to nedošlo opět a měla ji úplně prvně a osypala se jako blázen tak říkám MM že víme aspoň z čeho, dneska ji donesla mamka sušenky ze zdr. výživy že tam neni mlíko, už je měli nandaný a Kristý jedla když si všimnu že je tam sojová mouka, tak si říkám, třeba to nebude tak hrozný a ona už je celá olezlá, obličej, nohy pupínkatý,asi se poptám u Dr. na ty testy na alergie, sice je dělají až po třech letech, ale třeba by to vyšlo dřív 😖

maruska39
2. únor 2010

Kristo jj zabral tak že by alergie? ale na co kurňa 😝 nevím o ničem novém
má to ještě trochu jak jsem psala spíše teda drsné na dotek a někde sem tam flíček červený,jako včera to určitě už není,ještě dneska večer mu dám fenistil ať ho to nesvědí a snad už bude dobře 😵
dneska se mi podařilo nedat malého spát po těch 2h co vstane a vydržel až do 11h kdy usnul,dostal polívku mlíčko tak jak je zvyklý a šel spinkat a dokonce tam ještě v té postýlce chvilku blbnul než usnul tak věřím že si zvykne a naučí se nový režim jen stále doufám, že to ranní brzské vstávání šoupne o hodinku 😔

Kristo právě mi na FB kámoška psala že oni jdou na testy za měsíc a to je její malý o měsíc mladší jak Domi,či-li rok a půl tak nevím proč vám nechtějí udělat testy? zkus na ně tlačit že je malá celá osypkaný atd. a musí to zabrat jak jinde to jde tak nevím proč u vás ne to je děs člověk aby se o všechno prosil.

Měla bych jít vytřít a myslíte že se mi chce??? 😀 no ale jdu je to hned

krista
2. únor 2010

Maru snad to šoupne to spinkání, u nás to bylo fakt na dýl, dneska tam brblala zase od 5:18 tak mě omylo a malej totéž, tak já vstala a nakonec šel malej v 6h spát a já tu byla vzhůru a probrali se oba po 7h no neni to nespravedlivý 😠 😀 to se mi ale obvykle nestává 😅 jen už mám pocit, že malej má fakt to spaní otočený, teď skoro furt spí, pak se nemá v noci budit, když se mu nechce spát 😖

S tou kámoškou to je super, to bych taky mohla zatlačit, právě když si to člověk umí vydupat tak je to o něčem jiném. Mě když řekne Dr. že je neudělá tak nebudou ☹ a právě vím, že je tady moc dělat nechcou do těch 3 let, ale když řeknu Dr. jak se to její tělo mění tak snad nám vyjde vstříc, nic nesmí, já už nevím čím jí krmit, všude je to či ono! 😒

Taky bych tu měla vytřít 😅 ale až o víkendu kdyžtak no 😅

maruska39
2. únor 2010

já si taky neumím nic vydupat jsem hrozná povaha fakt já se stydím říct o tom ať mi napíše i blbý recept raději si to koupím za peníze nevím proč jsem taková jsem hrozná fakt 😔
spaní je věčný boj to je pořád něco buď se budí brzo nebo pořád spí a pak v noci nespí no je to pořád dokola,to brzké vstávání to máme doma taky tak mě ten lumpík dneska vstal 05:30h a ve 4h jsem ho už musela jít přemlouvat aby zabral a ve 3h jsem tam u něj byla taky pro změnu ho přebalit páč jsem cítila že plena asi nevydrží, no a ve 12h a ve 2j jsem u něj byla taky to zase ho zakrýt protože vím že se odkopává a pak je ledový takže jak se probudím hned letím do pokoje ho zakrýt a pokaždé je opravdu odkopaný takže sice spí ale i tak se naběhám,už ať je teplíčko 😀

nicole_11
2. únor 2010

Devil..jj už jsme přestěhovaní, zvládli jsme všechno za víkend 🙂

A v kolik vám děti chopdí spát, asi brzy ,že?
Mně Tedk chodí spát až kolem 21h a vstává mezi 7-8 a někdy spí i do 9, ale to jen vyjímečně, většinou se budí až kolem 6 na mlíko a pak ještě usne, ale ted jak mu rostly ty zuby, tak se v noci budil a řval a já ho brala k sobě do postele, tak si na to zase zvykl, ale najednou ho to samo přešlo, a spí zase normálně akorát dneska v noci se 2x vzbudil asi špatnej sen ale hned usnul....jinak takové brzké vstáívání vám nezávidím, jako kdyby usínal dřív, tak bude taky tak vstávat, ale on naštěstí chodí spát až v těch 21 a my s MM o půlnoci, tak máme pro sebe 3hod.

jinak Maruško já ho ted mažu dětskou vazelínou a tím sádlem a zase to má lepší, spíš tou vazelínou, protože ta je vonavější 🙂

maruska39
2. únor 2010

NIcol mě chodí spát Domi 18.30 takže jj chodí dříve spát a dříve vstává 😉 Jenže mě to tak právě vyhovuje to jeho brzké spaní jelikož já moc taky nevydržím a chodím spát ve 21h tak samo MM takže my máme taky ty 3h pro sebe večer akorát teda dříve jak vy 😉
no na to sádlo jsem asi srab 😅 to nevím ale to musí být vše pak mastné ne? jako oblečení? a vazelína je normálně z obchodu?

nicole_11
2. únor 2010

já ho natřu tím sádlem po koupeli, chvilku ho nechám běhat a pak ho obleču do pyžámka...ta vazelína se myslím dá koupit i v lékárně, je to dětská vazelína a je stejně mastná jak sádlo akorát víc voní, ale není v tom nic špatného, je to 100% čistá vazelína, ale nepřijde mi, že by bylo všechno mastný....a možná na to kožní ani nepůjdu, protože se mu to hodně zlepšuje, ještě uvidím, MM tam musí jít s rukami, takže bud půjde malej s nim anebo ne, záleží jak na tom bude...

krista
2. únor 2010

Nicol já říkám na rovinu, že mě malá chodívá spát po 19h, protože já bych s ní dýl nevydržela 😅 ona už je večer nevrlá a já prostě jak funguju celej ten den od těch 5h, tak už nemůžu, takže jsem za to ráda, plácat se tady s ní ještě do 21h - nedala bych to 😔

Maru tak mu to zkus taky natáhnout aspoň o hoďku večer nebo o hoďku a půl 😅 i když co si pamatuju u nás tak to nebyl žádnej efekt 😒

paajinka
2. únor 2010

ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale nevíte jak je to s kojením a 2. těhu? kojila některá z vás ještě v 2. těhotenství?

mahulena
2. únor 2010

ahoj zensky,
nestiham docist, omlouvam se, jen jsem zaznamenala dobrej skutek Kristy, musim na to mrknout.
A mrzi me ty ekzemy a pokozka, ze to stale bohuzel resite a ze vas to stale trapi, to je mi lito...
Marus, proc prekopavas Dominikovi rezim ve spani? Nevyhovuje ti, ze spinka 2x? Nebo jemu?
Me to vyhovuje moc, a kdyz to tak dite chce... Neresim nejak, jestli je na to maly, velky, stary, mlady..., kdyz to tak chce a potrebuje. Prijde mi to super, hlavne v tehotenstvi, kdyz potrebuju, muzu si i ja odpocinout, aktivit mame spoustu, tak verim, ze zaslouzene a Justynka si to taky uziva a nemam s ni problem ani pak vecer.
Na vytvarce mame 3letou holcicku, v noci spava 13hodin v kuse a pres den 3-4 hodiny, porad. Me to prijde jako zazrak, ale v dobrem. 😵
Justynka spi pres den cca 3 hod a vecer chodi spat ve 20,00, vstava cca v 6,30.

krista
2. únor 2010

Paajinko za nic se neomlouvej, dle tvého pasu sem patříš 🙂
Já jsem kojila během otěhotnění a během těhotenství spokojeně až do 12tt, obecně se říká že tak do 20tt by se mělo přestat, ale pokud je těhotenství v pořádku tak se může klidně kojit i celý těhu 😅 říkala jsem si, že kdyby malá dělala problémy s odstavením tak to tak nechám, nakonec si vzala sama UM (kterou do tý doby odmítala) a tak jsem ji mohla v tom 12tt odstavit 🙂

Mahu prosímtě neni na co koukat, nic se nekonalo zatím 🙂 Myslím že Marušce nevyhovuje to vstávání brzo, mě to taky ničí ☹ ježiš takovýho spáče jako ta holčička já chci takýýýý 😀 Justýnka je taky šikulka, mě by vyhovovalo vstávat tak kolem 7h, ale zatím si o tom nechávám jen zdát 😀

mahulena
2. únor 2010

...ju, me to brzky vstavani nevadi, navic za chvili uz bude hezky videt🙂, to jsem ale optimista, ze, navic za dve hod pak jde spat, tak "dospavam" v pripade nutnosti s ni, to je parada a prijde mi, ze toho krasne stihnu pres den udelat a zazit...
do prace jsem vstavala driv nez s Justynkou

To kojeni - moje sestrenice kojila prave tak nejak jak ji zacaly pohyby, takze asi tak jak pise Krista🙂

krista
2. únor 2010

Mahu tak to máš fajn že ti to nevadí 🙂 Já bych spala jako blázen 😅 hlavně jak vstávám k malýmu a on by třeba za hodinu spal znova, ale malá už ne a jak mi chodívala dvakrát tak to taky bylo fajn, ona si ten jeden spánek ale vyrušila sama a pak mi chodila tak blbě, že spala jen dopoledne a celé odpol. vzhůru (což bylo výhodné v tom že jsme mohli dělávat výlety, protože spí jen doma, teď se musíme vracet na to spinkání domů), ale nějak se nám nakonec povedlo to šoupnout na spinkání až po obědě. Jen mě vyděsila moje máma, já se prý brzo přestala spát po tom obědě a u nás to občas vypadá že už i Kristý to vypustí, to fakt jako nevím 😀

paajinka
2. únor 2010

kristi, mahu- moc díky za info 🙂
já už vás před časem malinko četla a moc jsem si přála sem taky patřit, vypadá to, že to vyšlo.. Nechám tomu ještě chvíli - 5tt není moc a když to všedobře dopadne, určitě mezi vás zavítám pro rady a na pokec.
Ještě jednou díky 😉

garfieldmail1
2. únor 2010

ahojte 🙂

Sem tam k vám koukám, jak se máte, ale už nestíhám reagovat 😔

Dala jsem konečně fotky Terezky do alba :
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Jinak zatím to zvládáme doma super, co bude třeba za měsíc, to ještě uvidíme... 😅 Terezka je hodná, Lukášek je super bráška, co hrozně rád pomáhá a chce být u všeho, co se týká sestřičky 😵
Kdybych nemusela ještě z domu pracovat, tak si to zatím opravdu jen užívám!!!!! 🙂 🙂 🙂

krista
2. únor 2010

Pajinko nemáš za co děkovat, myslím si, že testík v albu je jasný, tak gratulace ať jde všechno tak jak má 😵

Garfi ta je kouzelná 😵 a taky takovej "plešounek" jako moje děti 😵 😀 Konečně taky někdo kdo nemá pankáče 😀 ty jsi blázen ještě pracovat, jsi fakt dobrá a jsem ráda, jak vám to doma klape 😵
Až bude víc času tak přijď ještě pokecat, co kojení, po porodu hormony atd. atd. znáš to ne 😅

garfieldmail1
2. únor 2010

kristo, díky 🙂 Budu se snažit 😉
A co se týká práce, nemám jinou možnost, prostě musím 😒 Víc obdivuju holky, co studují, protože nemusí, ale jen samy chtějí. To bych se nedonutila ani za nic 😝 😅

garfieldmail1
2. únor 2010

Ještě jedna sourozenecká 🙂 🙂 🙂

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

krista
2. únor 2010

No Garfi zrovna ti jdu říct, že jsem na tu fotku narazila a ta nemá fakt chybu!!! 🙂 😵 😵
A co ty vlastně děláš, nějaký rodinný účto nebo tak něco? Promiň nějak jsem to pozapomněla 😅