V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
3. únor 2010

Míry už tam máš taky Maru 😀
Mokrou hlavu za chvíli vyfoukanou 😀 😀 😀 no to mě fakt pobavilo ale pamatuju si to u nás to jo 😅 ticho mít určitě budete, i teplo a hlavu si budeš muset foukat fénem 😀 😉
Ty jo paráda jak chrupe, Kristý spí 20min. cca a malýho jsem přenesla z kuchyně v lehátku a byl nějak ticho a otočím se a on taky chrápe a bez dudlíku a teď se otočím a on kouká 😅

maruska39
3. únor 2010

Tak drobátko malinké je HOnzík 😵 😵 Gratuluji moc smardi!!!!
no jo tyto okna jsou na pěst,hrozné prostě 😠
no už slyším malého si tam broukat tak už je po spinkání taky 🙂 děti ti spí,ale fakt nějak chvilinku to si ani nesedneš,co?

mahulena
3. únor 2010

ju, tak Smardik uz to ma taky za sebou, dalsi drobny nynynyny miminko, Honzicek, uz se na nej moc tesim 😵
Lollaj, to je moc dobre!!! 😵
tak ted uz fakt jen Pazhitka, pocitam to dobre?

krista
3. únor 2010

Maru no jen jsem ho přenesla, spal tak 15min. 😅 no nic no, ale noc byla lepší, tak si asi nemůžu stěžovat 😝

Mahu jo ta by měla být další na řadě! 🙂

krista
3. únor 2010

Jinak tu byla pazhitka včera tak si myslím že zatím nic a že mi fakt písne potom 🙂

devila
3. únor 2010

Ahoj holky,
já nějak nestíhám. Ted jsem tu měla kámošku s malým. A taky jsem zvědavá, jestli usne Sabča v pokojíku nebo mi zase něo strhne. Takže Sabi leží, za to SOfi se právě probrala, takže zase poletím.

Smardi gratulujeme k miminku, hodně štěstíčka!!! 🙂

Lollaj - to je skvělé řešení, určitě si manža z toho vezme ponaučení a už se to nestane!!! Držím palečky!!!

Odpo se hcystám na cvhíli ven se Sabi, asi jen za barák.Sofinku nechám manžovi na tu půl hodinku jak vstane. Ještě to chudák neví, nestačila jsem mu to než zalehl říct 😀

Jinka u nás noc klasika - Sabi vstala v 6:30 a SOfi od 20:00 hodin co usla až v 4:30 opět 😀

paajinka
3. únor 2010

Maru, Kristi - díky, myslela jsem si to. Samo i u nás vidí malá tátu jen tak hodinu až dvě denně, jinak jsme jen samy spolu. Já doufám, že druhý těhu bude taky v pohodě, stejně jako první.. 😉

krista
3. únor 2010

Maru co vůbec vaše vyrážka, jak to vypadá!!?? 😲 povídej, jsem zvědavá 😀

Mě se děcka taky dneska budí na střídačku nebo lépe řečeno malej nespí a furt tlačí nebo co 😅 no nevím co je to za den, ale nic moc, odpol. musím k Dr., tak si tam odpočinu 😅

Pajinko určitě bude 😵 a jaký bylo to první, pohoda nebo nějaký zvracení atd.? 😅

maruska39
3. únor 2010

Kristo je pryč zůstala jen klasika suché fleky na nožičkách,takže reakce ale po čem jsem nevypátrala 🤐

krista
3. únor 2010

Maru a ty suché fleky to je už dobrý jo? No tak uvidíte příště jestli třeba něco zopakujete, taky to fakt mohlo být k těm zoubkům, hlavně že je to pryč ne! 🙂

monaberuska1
3. únor 2010

ahojky holky, prosím měla bych radu, mám dvouletou dcerku te´d jsem v 8tt moje dcerka má 13 kg všude se píše jak těhulky můžou max nosit jen 5 kg mám trochu strach aby se něco nestalo, prtoože mlaou víceméně člověk poponáší pořád, do postýlky jí dát, do vany jí dát do jídelní židličky jí dát, do autosedačky..jak jste to měli vy prosím??

maruska39
3. únor 2010

NO je sušší ale to je celou zimu hlavně ty červené fleky jsou pryč a nožičky zůstali takové jaké byli před tím osypáním,bříško je už čisté na dotek ještě drsnější. Jestli zoubky nevím ale je pravda že 2 noci úplně super tak třeba jo 😉 ale je divné že ať cokoli se děje tak to odnese jeho pokožka ta je hrozně citlivá 😕

krista
3. únor 2010

Mona já tahala "jenom" 9kg-11kg když jsem byla těhotná, ale i tak jsem se snažila aby běžný činnosti už dělala sama, zvedala jsem fakt jenom když se chtěla mazlinkovat, do postýlky (později se naučila ve velké, takže tam jen chvilku), do židličky, vany, jinak když jsem chtěla někam popojít atd. tak jsem ji fakt nutila chodit nebo jsem ji dala do kočárku než bych ji tahala 😅 tělo je podle mě na tu zátěž zvyklý a já jsem nehodlala malou začít úplně ignorovat "jenom" protože jsem znova těhotná 🙂

maruska39
3. únor 2010

Ahoj mono pár řádků výše jsme to řešili 😉 Jak jsem psala zatím se vůbec neomezuji,Domi má 12kg a nosím ho nonstop denně v noci furt 😉

monaberuska1
3. únor 2010

nebo jak to máte??moc prosím, děkuji

monaberuska1
3. únor 2010

děkuji, no já si to právě taky moc nedovedu představit, malá je ještě na svůj věk taový trdlo, a asi bych ji nenechal lízt sama🙂asi ano tělo je svým způsobem zvyklí že???moc děkuji jste hodný, mě to tak ted napadlo, právě a přemášlela sem. 😉

garfieldmail1
3. únor 2010

Jéé, tak přece máme ještě jedno ledňátko 😵 😵 😵 Smardik, moc gratuluji k Honzíkovi a hlavně ať jste zdraví!!!!!!

snezenko, malý je taky slaďoučký, člověk by to umačkal, co? 😅 😵 😵 😵

tak ještě pazhitka a pak dlouho asi nic nebo jsem na někoho zapomněla?

krista
3. únor 2010

Mona pokud nemáš rizikový těhu, nějaký krvácení, otevírání se (což ti rozhodně nepřeju) tak platí určitě všeho s mírou 🙂

Maru a teploty předtím neměl viď?

maruska39
3. únor 2010

kristo neměl vůbec 😨 prostě nic jen jedna noc katastrofa to jak jsem spala s malým v obýváku a on na mě a hned ten den mu vyskákala ta vyrážka,večer jsem mu dala jen jednou fenistil a druhý den to bylo oki a už jsem ani večer fenistil nedala,pořád ho jen promazávám i 3x denně 2x 100% 😉

krista
3. únor 2010

Maru tak to fakt byla reakce na něco, možná se to mohlo právě i s těma zubama spojit a samo o sobě by to nic neudělalo, těžko říct, já sama jsem byla na aler. testech a vidím na sobě že mi dělaji problém věci na který alergická nejsem 😅 tak babo raď 😅

monaberuska1
3. únor 2010

krista no jsme na zacatku v8tt ale to vidite 😀 😀 a zatim je vse oukej, 😉 🙂 jojo urcite vseho s mirou .-) 😀 😀

maruska39
3. únor 2010

no babo raď 😅
ale zjištění je že mě horní pětka škrábe na prst 😵

devila
3. únor 2010

Ahoj holky,
mám jen jeden blbý dotaz. .Nevíte, zda je normální, že trošičku krvácím i po šestinedělí?třeba jeden den ne, pak jo,......jsem z toho trošku nervozní ☹ ale nechci volat zatím dr. nic mě nebolí

krista
3. únor 2010

Maru no paráda 😵 já ty pětky nechci 😅 😅 😅
A jakto že je máte tak brzo 😲 kdy mu vyrostl první zub? 🙂

Mona tak neni důvod mít černý myšlenky, určitě bude dobře 🙂

Devi vzhledem k tomu že máš hodně krátce po tom šestinedělí tak bych řekla, že to ještě může být nebo se třeba i tělo vrátí do normálu, někdo u kojení MS nemá, ale ty kojíš v noci dost málo (někde jsem četla že musíš kojit každý asi?? 3h, aby se pak se do těla nedostal ten Prolaktin - nebo jak 😅 a tím pádem přijde ovu a MS) tak aby ti třeba MS už nepřišla...

maruska39
3. únor 2010

devil to netuším teda vůbec ☹
Kristo první zub měl v 5m a hned najednou dva,tak co já vím proč je má tak brzo ale už ať jsou všechny venku 🤐 No a když si vezmu že narozený 6 týdnů dříve tak by měl zub ve 4m tak možná proto.

devila
3. únor 2010

Tak snad máš Kristy pravdu - mě nic nebolí, měla jsem jít původně dnes na kontrolu, kam jsem se objednala v pátek, ale zase jsem právě začala po dvou dnech, tak nevím teda co to jo. Jestli právě MS nebo ještě očistky. No počkám tak týden ještě a uvidím. Díky.

krista
3. únor 2010

Maru asi jo, asi to bude proto, naší malý teda začly až v 9,5měs., už teda ale dohnala ostatní děcka v jejím věku, jen jsem všude četla že 5tky jsou až ke třem letům tak abych se taky nedivila 😅 ale zatím fatk nemá nic vidět, může to jít zase k Priorixu až ho dostane a já se odstěhuju 😀

Devi uvidíš sama nebo pro svou jistotu si tam můžeš cinknout, já to teda po druhý neměla, ale prvně jsem špinila ještě dlouho po šestinedělí 🙄

mufinka1
3. únor 2010

ahoj ve spolek 🙂

Kristul tak jak to jde? Co deticky, jak to zvladas?

Ja uz pomalu zacinam panikarit jak ja to nase zlobidlo zvladnu az se maly narodi. Phoebe je ted jak utrzena od retezu, desne zlobi, neposloucha, mam pocit, ze se asi zblaznim..a taky jsem se pristihla, ze na ni vpodstate porad zvysuju hlas protoze fakt desne zlobi 😒 SI rikam, ze z ni jeste predcasne porodim..

mufinka1
3. únor 2010

mona, gratulace k tehulkovani - pamatuju si te jeste z diskuze miminko cekam kazdym dnem..to uz je ale vecnost, co?

Jinak bych se toho zvedani nebala...ja mam dite 11ti kilovy a od zacatku jsem se nijak neomezovala, jak rika Krista, jestli nemas rizikove nebo tak tak se vubec neboj...ono je to pry tak, ze telo je ted na tu zatez ( zvedani ditete atd) zvykle, takze je to jine nez v prvnim tehu. Ja malou taham porad, zvedat do postylky, zidlicky, na kuchynskou linku, nebo pomazlit atd atd a to od zacatku tehu, proste jen at ti neskace po brise atd a vse bude ok 🙂

krista
3. únor 2010

Mě Kristý i po tom břiše skákala, ještě při porodních bolestech mi na pupku spala a já řvala tiše 😅 😀 🤐

Mufi díky za optání, někdy je to lepší, jindy horší, Kristý je taky neskutečně divoká, už nějak ztrácím naději (😀) že s věkem bude líp, to bude asi horší, několikrát denně padá, všechno dělá naopak, lítá ze strany na stranu, no hyperaktivní strašně 🙂

A co ty jak se cítíš, téměř ve finiši? 🙂