V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
5. únor 2010

Kači, tak to jsem ráda, že vy taky. Přebalila jsem ji před kojením a stejně se po kojení zase pokadila. Tak snad to znamená, že mám dost mlíka. Snad jí těch 60 stačí, ale ona je malinká, teď má cca 2,65 kg, zhubla v porodce 200 g.

krista
5. únor 2010

Holky já přebaluju po kojení, protože mě teda obě dvě děti kajdí při kojení nebo po něm, takže před se míjelo účinkem, i když nám to v porodnici tak ukazovali 😉 Mlíčka máte určitě dost, myslím si, že je to normální a má to tak být (i dle knížek 🙂) až později se to upravuje 🙂

ren82
5. únor 2010

Ahojky,
tak my taky prckáme pořád do plenek. Už jsem poučená a přebalujeme se až po kojení. Nevím proč, ale Karolínka kadí zásadně při kojení. A to jsou teda rany 😕

nicole_11
5. únor 2010

Ahoj holky...zdravím všechny nové a gratuluji těm co už porodily 😵

Tedík už je na tom líp jen trochu průjem, ale strašně prudí, furt knourá a vzteká se, chci zase svého hodného chlapečka 😖 ale MM od něj chytl tu střevní virozu a musí na 3 dny do práce, volno si nemůže vzít, jinak bychom byli úplně na mizině, když nemá tu brigádu ☹ tak snad to tam nějak přežije a bude aspon moct jít dřív dom

maruško už jsi zkoušela tu vazelínu, já tím mažu Tedíka a pokožku má nádhernou, takže na kožní nejdeme, teta tím mazala i svoji vnučku co má alergie a ekzémy a taky jí to pomohlo, tak nevím jestli to Kristy taky zkoušela, ale nám to jako jediný zabralo a stojí to pár kaček 😉

krista
5. únor 2010

Nicole a kterou značku máte? Už mi tu vazelínu doporučovali, ale nevím kterou značku koupit, aby to jako fakt pomohlo a nebyla to nějaká levná náhražka třeba 😉
Malej má kůži dobrou a u malý to bohužel nebude jen krémem, tam se to vrací a ztrácí jak počasí 😖

krista
5. únor 2010

Jo a to kajdění při kojení je normální bych řekla, protože jsem někde četla že střeva začnou víc pracovat jak mimi jí 🙂

nicole_11
5. únor 2010

http://www.vsezababku.cz/fcc/?p=productsMore&iP... tady tuto a fakt tu kůži má nádhernou, všechen ten hrubej povlak zmizel, mažu ho tím ráno a večer

maruska39
5. únor 2010

Ahoj,
tak jen na skok mezi vařením a úklidem 😅 mno něco jsem dočetla ale letem světem a teda nic moc jsem s toho nepobrala je toho fakt dost 😅
začnu teda od konce,Nicol tu vazelínu určitě vyzkouším ještě jsem se teda nikde po ní nekoukala ani neptala tak jak píšeš že vám hodně pomohla tak jdu do ni!! A koupila jsi ji normálně v lékarně nebo v drogerce? abych věděla kde se na ni mám jít ptát 😉
Kadení a kojení to jde zatím mimo mě a u malého to nebylo byl na UM, pak jste tu řešili nanyny tak mi měli něco podobného přímo nany to nebyla ale je to taky monitor dechu zároveň s chůvičkou takže jsem to měla vlastně 2v1 osvědčila se mi to a stále je to funkční takže pro miminko mám schované,alarmy to pouštělo falešné až když se mi malý přemisťoval v postýlce a to v 9m tak jsem to zrušila a od té doby spinkal jen na chůvičce do 15m ( má svůj pokojíček od 6m) a teď už nic v noci ho krásně slyším. ale přikláním se k tomu že to je moc vrstev tak bych to dala pod prsotěradla,na to deku,zavinovačku nebo co to máte prostě ne pod matraci 😉
Jinak fakt nevím už co jste tu řešili se omlouvám zkusím ještě později mrknout jestli jsem na něco nezapomněla ....
u nás pohoda Domi se chytnul na nový režím krásně,chodí spát 10:30 v 10h dostane polívku a pak jde a usne za chviličku,spinká přes 2h takže spokojenost na obou stranách a ráno vstává po 6h zatím tak, hlavně že to není v 5h ráno 😵
A teď jdu si dát polívku s MM já 😎

krista
5. únor 2010

Nicole tak tu mi zrovna poslala včera jedna maminka na e-mail, tak ji koupím, snad bude volně dostupná a nebudu muset lítat po celým městě 😲 🙂

Maru gratulace k novému režimu!!! 🙂

Dneska mi šli děti spát stejně tak jsem si myslela, že si lehnu taky, ale strašně mě bolí záda a nejde to prostě! 😖 😝

nicole_11
5. únor 2010

Měli by ji mít v lékárně, já ji dostala od té tety, ale ptala jsem se a prodává se v lékárnách, v drogérii nevím, možná ji tam taky budou mít.

snezenka123
5. únor 2010

ahojky,tak jsem nanny dala na matraci a žádný alarm se nespustil,ufff 🙂 Takže to bylo asi těma vrstvama 😉

takt to máte pravdu,když jsem odcházela do porodnice,byla jsem se podívt na malou a pohladila jsem jí,připadala mi tak maličká a droboučká,no a jakmile jsem porodila a měla to srovnání s Pepíčkem,tak mi taky přišla hodně veliká,a dyž je přebaluji to je mazec,malá mi příjdeže má obrovské nohy,tělo ,no všechno 😀 malý je takový mini pidi 😀

A kojení versu kadění,tak naše malá kadila zhruba mezi jednotlivým kojením,kdežto malý kadí taky po kojení,nebo během kojení,takže mám pocit že ho po kojení přebalím,otočím se a můžu zase znova 😀

pazitko,držím palečky aby se mimi ještě otočilo a neboj se,určitě to zvládneš!

A uklidnění pro ty co vás čeká druhý porod. Já teda bolesti neměla větší-ba naopak,jsem čekala,kdy že to vypukne a bolesti budou takové jako u malé. Byla jsem příjemně překvapená,že to šlo rychle a opravdu kontrakce se dali vydržet,to u prvního jsem myslela,že v té sprše vypustím duši,ale teď to bylo úplně něco jiného-rychle jsem se otevírala a bolesti se dali zvládnout i manžel se divil,když jsme mu oznámila že za chvilku půjdeme rodit,říkal,ale ty vůbec nevypadáš,jako že by jsi měla jít rodit 😀
Takže jsem asi vyjímka,ale nebojte se. Každý porod je jiný,ale já ten druhý měla teda lepší-rychlejší,bolesti menší.
Jen teda to tlačení na koze bylo horší,ale to bylo tím,že malý měl špatnou rotaci hlavičky a navíc ten pupečník kolem krku.
Takže se nebojte!!! 😉

Samso gratuluji k Sabince a jsem ráda,že to tak zvládáte 😉 samso,náš malý shodil taky dost,narodil se 3130g a puštěli nás s 2860g,ale neboj,určitě máš mlíčka dost a malá to brzo dožene.I jsme to někde četla,že pozná se ,že kojené dítě má dost mlíčka podle toho že má 6-8 pomočených plen+nějaké to kadění mezi tím 😉

mahulena
5. únor 2010

ahoj zensky,
vitam Samsu doma, porod teda drama! Ale na to, jak ses porodu bala, tak znis optimisticky a v pohode, jsi sikula!!!
Ani nevim, na co jsem chtela reagovat, napsaly jste toho moc.
J jako maly miminko byla posrankovana kazdy prebalovani, prebalovala jsem po kojeni, jen v noci pred, vetsinou u kojeni (nastesti) usnula.
Maru, tak to je Dominik sikula, jak se rychle chytil🙂

maicky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misicka85
5. únor 2010

Ahojky holky,

tak se hlásím po kontrole u gynDr. malý je v pořádku,už je otočený hlavičkou dolů,takže super,mám radost. Dr. ho vážil a prý má přesně kilčo! Na alší kontrolu jdu 5.3.pak už by ty kontroly měly být co 2 týdny a od 36tt co týden.
Od minulé kontroly jsem přibrala 2kg 😝 ale zatím mám teda +3kg takže to je v pohodě 🙂

SAMSO - teda porod byl docela akční koukám! No já jsem zvědavá na sebe protože první porod byl docela rychlovka na to že jsem rodila poprvé,tak doufám že teď do té porodky stihnem dojet 😀

Já jsem Adélku taky přebalovala vždycky až po kojení..

Zítra mi držte palce, od 9h se budu potit na přijímačkách 😝 😝 😝

mahulena
5. únor 2010

Misi, ja nemam predstavu, ale taky mam 2-3 kg navrh, tak jsme stejne a malej je teda peknouckej. J mela 1005 g v 29tt, ted nevim a myslim, ze mi to nikdo ani kontrolovat nebude a pujdu na UTZ az na ten velkej ve 30tt cca.
A uz je hlavickou dolu? to cumim, nase mimi je furt napric, no jak jinak, Justynka byla do 37tt, je to i citit, takovy V, sedi mi na pipine🙂
Ju, prijimacky na VS? Ty si troufas 🙂 , drzim moc palce? Jaka forma a stupen studia?
A co cukrovka, uz jsi byla? Ja jdu ted v pondeli, fuuuuj, ja se tak netesim 😔

evuse
5. únor 2010

Ahoj holky, vy určitě budete vědět odpověď. Zkoušela jsem tu hledat, ale nenašla.

Když jsem na rodičovské a znovu nastoupím na mateřskou a následně na rodičovskou do 3 let věku mladšího dítěte, musí mi i tak zaměstnavatel držet místo i když tak celkově budu z práce mimo 4,5 roku? . Nebo se to držení místa vztahuje pouze do 3let věku prvního dítěte?

devila
5. únor 2010

Ahoq

devila
5. únor 2010

ahoj holky, omlouvám se za předešlý příspěvek - napsala ho má dcerka 😀

Jen vám jdu v rychlosti sdělit, že se mi před chvíli narodila neteř a synovec. Elenka má 44 cm a 1990g a Alex 45 cm a 2600g. Elenka je hodně malinká, ale to dožene 🙂

Večer vás dočtu🙂

krtecek
5. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Jen nakukuju. Doctu snad az pak vecer bude klid.

Devi, gratulace k neteri a synovcovi 😵

krista
5. únor 2010

Misicko gratulace k dobré kontrole 😵

Devi gratulace k tetičkování 😵 nádherný míry, na dvojčátka opravdu ano!!! 😵

Evuse to nevím, ale už dlouho to mámím z lidí kolem a nikdo není schopen mi to říct 😅

mahulena
5. únor 2010

Devilko, parada 😵 , samy miminka v rodine, parada 😵 , jaky lehatecko jsi nakonec vybrala?

paajinka
5. únor 2010

evuse - já myslím, že se to určitě prodlužuje na 2. dítě... Koukni do sekce paragrafy, určitě tam o tom bude psáno 🙂

misicka85
5. únor 2010

MAHU - na cukrovce už jsem byla 20.1. a vše ok. Jako mi to nepřišlo až tak hrozný to pití, ale je fakt že pro mě vypít 0,5l najednou je docela záhul i tak sám o sobě a navíc sladké pití moc nepiju.Ale dalo se to,horší bylo to 2h čekání, to mi vadilo víc 😝
Školu mám ekonomickou fakultu, obor Veřejná ekonomika s práva,na 3r. Bc., dálkové studium...

DEVIL - gratulace tetičko!!!!!!!!

EVUSE - určitě ti místo musí držet další 3r.!

pazhitka
5. únor 2010

holky dneska nestiham, tak jen preju krasny vecer! Maly ma nejakou virozu, snad to bude brzy dobre...

mufinka1
5. únor 2010

cus kocky, tak dneska mam vic casu, mala je v posteli - po obede nespala tak doufam, ze rychle vytuhne a manza kouka na nejakou blbinu, tak budu dneska laptopovat

Devila: gratulace k neteri a synovcovi - nas malej se taky bude jmenovat Alex 😵

Kristi vis, ze ohledne toho prebalovani jsi me docela zaskocila? ja si totiz za boha nemuzu vzpomenout jak jsme to delali, jestli nejdriv prebalovali a pak krmili nebo naopak...? ale myslim, ze asi nejdriv prebalovani a pak krmeni, ze po odrihnuti sla rovnou do postylky...

Holky ty falesne poplachy na nanny atd - ja si pamatuju, ze kdyz jsme meli poprve falesny alarm, ze jsem malem strachy umrela, nastesi se mala jen odkulila z desky, ale v tu chvili by se ve me krve nedorezali..

Snezenka: diky za to uklidneni ohledne druheho porodu, ja se porodu desne bojim, ale fakt pevne doufam, ze tentokrat to pujde hladce - ja sice porod mela relativne kratky - I.faze - od prvni kontrakce nez se slo tlacit 4.5 hodky, ale pak jsem 2.5 hodiny tlacila nez se mala narodila, nejak nesla ven ( a to byla malicka -2.7kg) takze doufam, ze tentokrat budu mit vic stesti a malej pujde ven jak po masle

misicka&mahu : me s tou vahou stvete - ja mam nahore uz 11.9kg ( k dnesnimu ranu ☹ ) doufala jsem, ze vic jak 10 nepriberu..no ted doufam, ze se vlezu do 15ti..ale taky tomu moc neverim, pribiram ted desne rychle, cca pul kila tydne 😒 - i kdyz s P. jsem nabrala mnohem vic, to bylo tak kolem 23-25 kg ( ale byla jsem prase a cpala se fakt porad sladkym) 😅

devila
5. únor 2010

Tak už nevím, na co jsem chtěl areagovat ☹

Zrovna se rozplývám nad fotkama Alexe 🙂 Elenku ještě nemám, tu nemohli vyfotit, je v inkubátoru asi na JIP a Alex normálně na novorozeneckém . To je prďolka malá 🙂

Kakání miminek - mě Sofi kaká velice často , takže taky mám pocit, že pořád přebaluju🙂

nicol - to je fajn, že už je tedíkovi lépe!!!

mahu - nakonec dvě béžová - at se nehádají 😀

misicko - gratuluji k dobré kontrole 😀

Já byla nakonec dnes taky ny gyndě, vzhledem k tomu, že pořád střídavě krvácím. Naštěstí vše ok. Jen musím v pondělí na krevní obraz, zda nejsem chudokrevná. a jestli jo, tak bud železo nebo kdybych byla moc, tak nejaké léky na zastavení. ale jinak ok.

wolfi
5. únor 2010

hezký večer,
Devilo, gratuluju k tetkovství!! 🙂

mám dotaz 🙂 jak rychle vám rostlo bříško u druhého těhu, když jsem čekala Aduš tak jsem do 6. měsíce skoro žádný neměla a ted mám pocit, že od tý doby co jsem si udělala test mi roste.. 😀 trochu se toho děsím, protože v dubnu mě čeká svatba to budu cca 17tt a ráda by jsem se vešla do svých vybraných šatů..
a taky se doufám, že nepřiberu tolik jako minulý těhu, to bylo skoro 25 kg.. 😝

maruska39
5. únor 2010

Hezký večer,
Devil moc gratuluji k tetičkování dvojčátka mají krásné míry na to že jsou fakt dvě je to super 😵 Elenka brzo zesílí a bude u svého brášky a sestřičky 😵 😵
Váha no tak já budu opět slonice už mám nahoře 4kg,ale u Domínka jsem měla už nějakých 12kg takže pohoda 😀
No a dneska jsme se dali do stěhování nábytku,dáváme to do kupy tak abychom se tu vlezli všichni 4,tzn. skříně co byli v pokojíčku musejí do obýváku a z obýváku to co tu bylo do ložnice a dětem se koupí dětské skříně,nějaká sestava tak než dojdou penízky tak to tu musíme pořešit. já jsem teda nestěhovala ani ťuk,to vše MM jen jsem ukazovala kde co bude a pak to uklízela ten borčus za skříněmi atd.
NO už nějak mi dochází i že se něco děje,že tu asi brzo bude miminko 😵 😵 😵

misicka85
5. únor 2010

Já jsem v prvním těhu přibrala 10kg, ono když porovnám obě těhu tak si jsou dost podobná. Ze začátku jsem něco zhubla, kolem 20tt se teprve dostala na výchozí váhu takže jsem vlastně přibírat začala až po tom 20tt. No ale porodem šlo pryč rovnou 15kg,takže se docela děsím s jakou váhou příjdu z porodnice teď. U prvního těhu to bylo před těhu 54kg,před porodem 64kg a po návratu z porodnice 50kg a teď jsem vlastně začínala na těch 50kg 😲 No nechám se překvapit.

WOLFI - v prvním těhu na mě nebylo nic poznat do cca 24tt, já se vdávala ve 24tt a v pohodě,skoro žádné bříško jsme neměla. Teď má malinko větší,však kukni do alba, mám tam fotku z konce 25tt. Ale je to hodně individuální,někomu roste rychleji a někomu ne...

mufinka1
5. únor 2010

misicka : to by se mi taky libilo nechat v porodce 15kg, ja tam nechala 5 ☹( myslela jsem, ze me klepne pepka, ze budu muset horko tezko schazovat tech zbylych 20kg..i kdyz se mi to nepodarilo, porad mi po prvnim tehu zustalo cca 6kg nahore, ale to bylo tim, ze uz jsem se nedostala k tomu chodit do fitka, ja si vahu musela hlidat a k tomu hodne cvicit, ale bez hlidani to proste nejde..

Wolfi : jo jak jsi se ptala na ten porod, je fakt, ze z porodky te pusti brzo - mala se narodila v pul sedme vecer a druhy den ve tri jsme jeli domu - ale zalezi na okolnostech, nejdriv te musi prohlidnout doktor, prcka pediatr a podle toho usoudi jestli jste ok nebo ne, ja je teda uhanela uz od rana, jestli nas uz pusti :0) neni nad domaci pohodli

tentokrat doufam, ze porod zacne treba nekdy vecer ( idealne az bude dite v posteli), narodi se jeste ten den v noci a druhy den po obede uz bych byla doma 😀 tak to je muj idealni plan akce 😀

a ohledne briska, no me tenotkrat rosto rychleji nez v prvnim, ja se tenkrat vdavala ve 13tt a saty mi "diky" nevolnostem byli v pase jeste vetsi, zato pres prsa uz to bylo jen tak tak..o par tydnu dyl a musela bych snad menit 😀