V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
11. únor 2010

Nicole, tak to je taky děs. Copak Tedíka trápí? No, můj muž by k ní vstal, ale ona ho nechce a řve, že chce maminku. Myslím, že žárlí a proto to dělá. když jsem byla v porodnici, tak spala krásně.
Lollaj, kdyby si něco potřebovala, napiš do IP, můžu ti poslat nějaké oblečky (i když většina je holčičí) a třeba i nějaké vitamíny pro těhule. Kdyžtak dej vědět.

mahulena
12. únor 2010

ju, zensky, ahoj, tady to skomira a vazne:(, vsechny zamestnany, co?
Nicol, ty jo, pripadny novy stehovani??? To jsem zvedava, jak vam to klapne.
Jinak u nas se taky spi na prd, cim je starsi tim to vypada hur, posledni cca mesic a pul, no od Vanoc, ale stihly vyrust 3 zuby a tlaci se 4., tak to je asi taky tim, ale navic jsme ji zase rozmazlili tim, ze si ji soupnem do postele...
Musime to do prichodu mimina natrenovat...

lollaj
12. únor 2010

Ahoj,
holky na druhé mimčo perete (nebo budete prát) v dětském prášku na praní nebo to už neřešíte?Přemýšlím,že bych to vyprala v našem (Arielu) bez aviváže a dala bych máchání navíc...

krtecek
12. únor 2010

Dobre rano 🙂

Lollaj, tak to nakonec vsechno vypada uz lip,co. Jsem moc rada, ze manza nedostal vypoved, ale jen napomenuti a ty to mas vsechno pod kontrolou. I kdyz je to stejne asi frustrujici.....Jak psaly uz holky, pokud bys neco potrebovala, pisni do IP a ja udelam, co budu moct 🙂
Jinak ke prani vecicek....manza ma ekzem, takze ja peru pro celou rodinu v Ecoveru.....

Nicol, ja vim, ze to stehovani vypada desive, ale zase predstava, ze pak uz ten byt bude vas (jestli jsem to dobre pochopila) a budes moct poradne zarizovat atd....Jsme holky silny, my zvladneme vsechno!!!

Nas taky ceka nejdyl do roka stehovani. Koukame po vetsim domecku. Nas dum ma sice oficialne napsany tri loznice nahore, ale z toho do jedne se nevejde ani postel a v druhem je Anicka se svoji cotbed a jednou skrini.....a druhe mimco proste nemame kam dat 😖 Tak jsme rikali, ze tak jeste rok mame cas, ale uz ted zaciname koukat a prave v sobotu se jdeme na jeden dum podivat. Jsem moc zvedava, protoze na fotkach vypada krasne a je vevnitr nove udelanej, takze bychom tam nemuseli ze zacatku ani nic delat...

Jinak vcera jsme byly s Anickou popve u zubare. Ane jsem sice musela drzet otevenou pusu, ale moc dlouho to netrvalo a vsechny zuby ma zdravy 🙂 Ja mam zuby taky zdravy, tak mi je jen vycistila a sly jsme zase domu 😀

Jo a vlastne nejdulezitejsi vec, co jsem chtela napsat. Vcera jsem se stala popve tetou 😀 Segre se narodila cisarem nakonec Eliska 3400g a 51cm. Bylo to prekvapko, vsichni totiz tipovali kluka.....ja taky 🙂 No jestli nam pristi tyden potvrdi tu holku, tak v nasi rodine budou zase same holky 😀

misicka85
12. únor 2010

Ahoj holky!

Tak jsem vás rychle pročetla, ať vím na co reagovat, bohužel už si nepamatuju kdo co přesně psal,tak zkusím povzpomínat 😀

LOLLAJ - to je dobrý že manža dostal "jen" napomenutí. Co vlastně vůbec provedl??? 😲 S těmi penězi je to blbý,ale hlavně že rodina pomáhá!!!!!!! Vlhčený ubrousky si můžeš koupit i v Tescu za 29Kč, taky je beru a jsou fajn,krásně voní 😀 Mi sice nějak extra šetřit nemusíme, ale já si chci našetřit na nové autíčko takže taky každou kačku odkládám a nakupuju po akcích 😝

Co se týče spaní,ta u nás je to tak že Adélka od 3 měsíců spinká sama v pokojíčku, přes noc se nebudí. Mimísek bude spinkat s náma v ložnici v košíku (postýlka nám do ložnice nevejde) tak dlouho než začne spát celou noc a pak půjde za ADélkou do pokojíčku do postýlky a Adélka dostane velkou postel.

Věcičky pro mimčo - já peru všechno (Adélčiné,naše i miminkovské) v Persilu sensitive. Nikdy jsem žádný speciální prášek pro mimča neměla.

Zítra jdeme s rodinou na bowling a na oběd,v neděli jdu s Adélkou plavat,tak se těším na příjemně strávený víkend. Co máte vy v plánu?

mirax
12. únor 2010

misicka85: týý jo, od tří měsíců sama..to je šikulka...
To se nebudila ani na kojení?
Já jsem šoupla Tobíka na samotku 😀 kolem 7.měsíce, kdy už jsem ho v noci kojit nechtěla..takže musel chudák vydržet, al ekrásně a rychl esi zvyknul..kojila jsem až ráno kolem 4-5hod.
Je to úleva mít dítě v jiném pokojíčku...já se prostě jinak nikdy pořádně nevyspím. A slyším každé šustnutí, i-když je vedle...

U nás vše ok, Bětulk aje hodná, přes noc spinká, přes den už i docela pokukuje..jen nás trochu trápí bříško a občas tak zvláštn ěchrčí akroutí se...když pak zacvičíme nožkama a pomasírujeme bříško, skončím většinou ohozená od krku až do rozkroku 😀
a taky nám vyhovuje dudlík!!!...já teda jsem dost proti nim, ale když vidím tu slast a klid a pomoc při usínání, ak to odepírat nebudu..lepší než palec do šesti let 😝

misicka85
12. únor 2010

MIRAX - Adélka spala s náma v ložnici jenom první měsíc, to usnula večer kolem 21h a budila se na kojení v 1 a ve 4 a pak až v 8h a to už jsem vstávala. Jenže manža hrozně chrápe,tak jsem ji když jí byl měsíc šoupla i s košíkem do obýváku,abych ji měla sice kousek,ale daly se přivřít dveře takže měla větší klid. To už se pak budila na kojo jenom kolem 2-3h ranní a pak zas až v těch 8, no v obýváku byla asi do těch 3 měsíců a pak šla do pokojíčku a tam měla úplně klídek, takže se přestala budit v noci úplně a spala od těch 21h do 7h 🙂
Teď má rok a na spaní je zlatá pořád, usne v 19h a vstává v 7:30 🙂

snezenka123
13. únor 2010

Ahojky,tak i já se hlásím,po delší odmlce.
jak se všechny máte?
Naše děti spinkají naštěstí celkem dobře,malá spí v pokojíčku a vzbudí se až kolem 6 ráno to dostane mlíčko a pak spí tak do těch 7.30-8.30...a malý Pepíček se budí kolem 12-1h ráno a pak kolem 3-4 a pak v 7h,takže paráda,to malá se mi v 6ti nedělí budila častěji i po hodině a půl...akorát už druhou noc ho od 1 do 4 rána trápili prdíci,tak poplakával,ale snad to bude ok 😉
V úterý jdeme s malou na prohlídku 18m a na hexu očkování,tak snad nebude mít zase horečky 😒 a malého si převážím,jsem zvědavá kolik přibral,ale už se pěkně zaobluje 😉
Zítra by se teprve měl narodit 🙂

krásný víkend!všem!

pazhitka
13. únor 2010

AHojky holky,
jen probiham kolem, davam link na par fotecek, jinak je to teda mazec, protoze jsme vsichni az na malou nemocni- nejaka pekne neprijemna viroza, hruza! Tobik je z toho ubreceny, my vystaveni, snad uz bude brzy lip.

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

snezenka123
13. únor 2010

A četla jsem,že řešíte nabraná kila,co já bych dala za 3 kg nahoře!!!!
Já jsem v těhu přibrala 20kg 😝 a teď,3 týdny po porodu mám STÁLE 11kg nahoře....DĚSNÝ!!! 😝 😝 😝
Takže těhu rifle jsou jediné do čeho se narvu... ☹ Příjde mi,že po prvním těhu jsem hubla snáz,asi to bylo tím,že to bylo v létě a ke konci jsem nabírala vodu,ted to byl tukA 😀

co se týče vstávání,tak naše malá spí celou noc-akorát,když jí není dobře(růst zubů-spojený s horečkama)tak se budí,když má mm noční,tak k ní vstávám,nedělá mi to problém,teda akorát,když se obě děti vzbudí najednou,to pak nevím,kam dřív,ale dá se to.Když je mm doma(v noci)tak k ní občas jde,když se teda vzbudí 😀

kacka79
13. únor 2010

Sněží ahooj 🙂

Tak abych tě uklidnila, já mám nahoře pořád 10 kg + 6 kg z předešlého těhu, takže slušný mamut 😀 😀 vypadám fakt hrozně 😔 Taky mi není žádné oblečení 😖

mirax
13. únor 2010

Ahoj holky!
Prosím pomoc!

Bětka skoro po každém kojení tk jakoby usíná..a pak tak za půl hod až hod. s ezačne šíleně krouti, chrčí..někdy už i pláše..hlavně pak nemůže usnout...
Myslím si, že ji bolí bříško..občas cvičím nožkama pak s eněkdy děsně pokadí..nebo ji mám v klubíčku, tak slyším 😉 , prdíky a je líp.
tobík tohle vůbec neměl. Nejhší je, ž eji to bere nejvíc v noci...teď pravideln ěpo dvanácté ..tak do dvou..pak už tak střídavě usín a a poplakává až do rána..no začínám být unavená.

Komu dítě trpělo na prdíky? Co zabralo? Zkoušel a jste sab simplex a jiné kapky?
Jinak já nic nadýmavého nejím, piju 1x-2x denně čaj pro kojící maminky...

holky Help!!!
už někdy brečím...jsem celkem unavená..ještě, že Tobík j ejak hodinky, zlatíčko moje.

mirax
13. únor 2010

misicka85...ty jo..to zní jako pohádka 😀 🙂 🙂 úžasné. 🙂

smardik
13. únor 2010

mirax Tomášek na prdíky trpěl ale bohužel nepomáhalo nic-trošku teda babycalm místo 5hodinové pláče to byl jen 4hodinový pláč, prostě se prvními 3měsíci prořval a fakt nepomáhalo nic, mu vadila i voda, 3dny staré pečivo prostě vše

pazhitka
13. únor 2010

mirax- to je opravdu k zblazeni! u nas na to pro zmenu trpel Tobik (starsi syn) a vcelku hned nam zabraly Sab Simplex, davala jsem mu to pred kazdym kojenim. Posleze jsme mu zacali davat i probioticke kapky,ale ty sab simplexky byly opravdu spolehlive- chce to vyzkouset

ja mam zas pro zmenu mirnou depku z toho, ze se nemuzu venovat starsimu ditku jako driv- spavali jsme spolu v posteli, ted spi s tatinkem a kdyz se vzbudi,tak me vola, no uz jsem to obrecela, je to tezke...snad si nejak zvyknem...

mirax
13. únor 2010

holky, pro kapky se chystám vpondělí, to máme prohlídku.
Běta teda nebrečí nebo malinko...spíš strašně chruní, kroutí se..chrčí a nemůže spát..ukládám ji nakojenou, spící ..gumovou aza půl hoďky..j evzhůru akroutí se jak had a chrčí...

kapky jsou má naděje..uvidíme. Hlavně doufám, že to zmizí..alespo%ň do těch 3 měs.

pazhitko...já taky obrečela našeho Tobíka...mám úplnou nostalgii z toho,jak jsme byli spolu sami a s bříškem...strašně cítím jak ho miluju, je mi ho líto ..častěji ho teď okřiknu, jak jsem unavená nebo nechci aby Bětě ublížil nebo kolem ní lítal, mačkal jí hlavu nebo křičel, když usíná...často je mi taky do breku.
Pořád mě te´d chce, je to stále mamí..stačí , že někam zmizím a už mě hned hledá. Docela mu a teda i mně daly zabrat ty dny, kdy jsem nebyla doma a byla v porodnici..bylo mi strašně smutno..když odcházel..koukal ajsem na něj z okna jak si ťape a měla slzy jak hrachy..
Hormony mi blázní teda pěkně. Už abych byla nějak obrněnější...

samsa
13. únor 2010

Mirax, já ti můžu jen poradit, nepij čaj pro kojící matky. Zkus ho na pár dní vysadit, mudr. mi říkala, že některé děti po něm trpí prdíky. Jinak malá se taky kroutí, ale nepláče, jen rudne, tlačí, vytlačí prdík a je klid. Snad to tak zůstane.
Holky, poraďte zase mně, přijde mi, že ty hnusné očistky mi odcházejí nějka divně, jednak teda na můj vkus to teče docela dost a navíc poslední dny změnily barvu z krvavých na úplně černé. Ale nic mě nebolí, jen se bojím, aby to bylo ok, páč mi po porodu nechtěla odejít placenta, rvali ji ze mě a já se bojím, jestli tam kus přece jen nezůstal. Myslíte, že ta barva je ok, nebo mám jít k dr. Ale zase když mě nic nebolí...No nic, jdu spát, jsem docela nevyspaná.

mufinka1
13. únor 2010

cus holky

krtecek : Jani co domecek, dej vedet jak dopadlo viewing? Zrovna jsem si posledne rikala kam date mimco, kdyz jsi rikala jak je vas baracek malicky... My zatim nevime jak to bude, jeste rok tu minimalne zustaneme a pak zacneme koukat po 3bed..asi.. ale nastesti ty nase pokoje jsou velke, takze P. i prcek muzou sdilet pokoje treba i par let..uvidime..

Mirax : u nas pomahalo davat kapky ( tady teda nemame sabsimplex, ale je to Infacol ( ale princim je stejny) a take jsem to davala pred kazdym krmenim a dost to pomahalo a kdyz uz mela fakt prdiky nebo to vypadalo na boleni briska tak hodne pomahalo davat na brisko pytlik s tresnovyma peckama, to zabiralo fakt zazracne, vzdycky ji to krasne nahralo brisko a pak se lehce vyprdikovala..

Docela se bojim jak to ted bude u malyho, pry kluci na koliku a prdiky trpi vseobecne vic jak holky, tak jsem zvedava... 😅

Holky, kdo z vas pil malinik a odvar z lneneho seminka?

Ja uz si totiz nepamatuju jak jsem ten malinik tenkrat pila, vim, ze jsem zacala od ukonceneho 34tt ale nevim jestli to bylo prvni tyden 1 salek, dalsi tyden 2 salky, dalsi tyden 3 salky a u toho zustat az do porodu nebo jestli to bylo 2 tydny jeden salek, pak 2 tydny 2 salky a pak az tri???

a to lnene seminko - staci vypit jen ten sliz nebo musim pak zbodnout i ta seminka? ( doufam,ze sliz staci, protoze dneska jsem zkousela snist i ta povarena seminka a malem jsem vrhla, nedokazu si predstavit, ze bych to mela jist kazdy den jeste 5 tydnu)

mirax
13. únor 2010

samsi..ta černá barva mi připadá trošku divná..prostě stará krev...
Jinak mně taky očistky stále odcházejí docela dost..stále červená..trochu to hnědne 😝 😝 😝

Hlavně, aby jsi nezačala krvácet hodně a jasnou krví,to by byl problém. Zatím bych počkala..Bude to ok, neboj 🙂

Čaj teda dnes vynechám 😉.. a taky fičím do hajan, každá hodina normálního spánku dobrá. Bětulks psí od šesti do dvanácti..pak začíná chrčení..střídané klidem..a kojením a chrčením 😒 😀 😝

mirax
13. únor 2010

mufi..sliz stačí, čaj jsem pila,al enevěřím nějak tomu účinku, ale chutnal mi...To dávkování jsem nějak neřešila, prostě 1-2x dennně..od 35tt myslím.

Sáček s peckama mám doma, tak to taky zkusím! 😉

a jdu do hajan..dobrouuuu 🙂

mufinka1
13. únor 2010

mirax: tak u me caj fakt pomahal, od prvni kontrakce jsem byla otevrena behem cca 4.5hodiny a kdyby se mala "nezasekla" ( tlacila jsem ji totiz skoro 3 hodiny nez ji pak vytahli pumpou) tak bych jinak mela super kratky porod, takhle to cele trvalo cca 7.5 hodky - coz i tak na prvorodicku je dost hezky..

pazhitka
13. únor 2010

mirax- mam to uplne stejne, taky je mi porad v patach, cely den jen mami mami... kdyz jsem byla pryc, byl chudak maly nemocny, mel horecky a taky to s nim zamavalo... jj, jsou to asi hlavne ty hormony, ale mlati to se mnou slusne teda... at je lip!!

ja jsem pila malinik a docela mi to myslim pomohlo

dobtou noc holky!

mirax
14. únor 2010

mufi..já porodila Alžbětku od první kontrakce za necelé dvě hodiny! 😀
ještě jsem doma koukala s Tobíkem n avečerníček, pak najednou kontrakce (ráno mi dr. provedla Hamiltona) a už jsme jeli...v 8 mi pustili vodu (šla jsem na sál bez přípravy, byla jsem už na 6cm) .ve 20. 53 byla Běta na světě 🙂

S Tobíkem to bylo o hodinu delší 😀 (no,ale měla jsem doma předtím dva dny poslíky, co bolely jako regulérní porodní stahy 😝 ..to je fakt)

Dnes máme naávštěvu..proč všichni chtějí mocí mermo hned na návštěvu, když já nemám na nikoho ani náladu. Přijedou manželovi rodiče, tak peču, večer jsem dělala dort (jen z piškotů a zakys. smetany), budu dělat nějaké chlebíčky...na oběd jsem je poslala z manžou do města..ten už fakt vařit nebudu 😝

Noc jsme měli celkem dobrou, do 3 byla Bětka úplně tuhoš (usla v 7)..jedno kojení v půl dvanácté prospala...pak ve tři pokojení zase kroucečka, břicho nafouklý..tak jsme masírovaly, něco jsme upustily 😀 ..pak tak chrčela, ale s dudlem zabrala..a spí s přestávakami doteď 🙂

maruska39
14. únor 2010

Ahoj holky,
jdu se nahlásit že stále žiju jen teď nějak fakt nemám čas,malý má rýmu od zubů takže je protivný jak bolavá noha takže veškerá moje pozornost se směřuje na něj už je to únavné je fakt protiva a k tomu ty lezoucí pětky a stále jsou v nedohlednu ☹

Mirax tak já nemůžu dopustit na probiotický kapky jasně jsou drahé šíleně ale to jediné nám pomohlo malý měl šílenou koliku a jen díky ním byl zlaťoučké miminko,paradoxně nám kolika začla až ve 4m jak jsme začali přikrmovat to jsem teprve zažila co opravdu kolika dokáže 😝 A ještě teda mastička pupík tak je taky fakt dobrá 😉

Hormony se mnou taky pěkně mávají a to mám mimi ještě v břichu a dlouho tam bude,stačí jak je celý den Domi ukňouraný a já na něj pak už třeba zvýším hlas tak mě to v ten moment začne mrzet a derou se mi slzy do očí no jsem nějaká přecitlivělá už je asi moc dlouho zima a tu já fakt nerada 😝
No jdu poobědvat dokud mi rarášek spinká 😵

maruska39
14. únor 2010

bože kdo mi tu ty týdny připisuje,to je hrůza jak to letí 😕 😅

mahulena
14. únor 2010

ahoj zensky,
u nas na prdiky pomahaly kapky Babycalm a nejist nic 😝 😀 , jinak neporadim...
Maru, ja mam taky hormony a nalady, ale nemam vycitky, jen desne nadavam, jsem strasne napruzena, zpruzena, otravena. V poslednich 14 dnech porad, do toho jeste tohle debilni pocasi...
Pazhitko, mala je bajecna kocicka 😵 😵 😵

mufinka1
14. únor 2010

mirax: tak to je luxusni, to by se mi taky libilo mit takhle rychly porod, ja fakt doufam, ze tentokrat to pujde rychleji a hlavne, ze malyho vytlacim rychleji, ty kontrakce se daly prezit ( diky rajskemu plynu a pak pethidinu) ale to tlaceni byl hnus, ja uz pak ani zadne kontrakce nemela jak jsem byla vyflusana...ted fakt doufam, ze sliz z lneneho seminka maleho pekne obali a on vyklouzne na dve zatlaceni maximalne 😀

hele jak to vlastne zvladas s dvema takhle malyma detma? myslim hlavne ten nedostatek spanku? ja se ted desim jak budu prezivat, kdyz budu muset v noci treba co 2 hodiny vstavat krmit a pak od rana se venovat te nasi super aktivni dracici, holky ja nepochopim, kde se v ni ten elan bere, vstava s sedm, pak po obede hodinu spi a pak je cely den jak duracel kralicek, ani na vterinu si nesedne, porad je to mami mami mami, do postele chodi mezi 19-19.30 a stejne si tam bude jeste minimalne hodinu nekdy hodku a pul povidat, hrat si atd nez usne..ja uz kolem sedme padam na hubu a ona je fakt totalne akcni... 😖

devila
15. únor 2010

Ahoj holky,
tak nějak za poslední dobu nemám vůbec čas sem zajít. Bud řádí holky nebo jsme pryč. Za chvíli zase vyrážíme na kyčle. Měla jsem ted dva dny uklízecí. Dělali jsme generální úklid a ještě stále to nemám hotové, co bych chtěla. Třídili jsme věci, vyhazovali nebo odnášeli do sklepa, drhla jsem celou kuchyň od podlahy po strop a ještě mě čeká komplet obývák. Pokojík už mám, vyprané plyšáky, uklizeníé skříně,......A zase bude na chvíli klid alespoň.

Holky, dočtu vás snad večer. zatím ahoj

mahulena
15. únor 2010

ahoj kocky, tady to opravdu zkomira:(..., ty jo, to je skoda.
Devilo, ty jsi zena cinu, takovy prace podelat!🙂, ty jsi sikula, taky bych potrebovala, musim to jeste do porodu stihnout, jen do toho skocit. Davam si to jako predsevzeti a tebe jako vzor.
My dnes dopol stravily s Justynkou v materskem centru, nebyly jsme tak 3-4 mesice, ale jako pro malou je to fajn, ale me to zmaha, furt zdrha, vsechno chce vyzkouset, kosej ji jiny deti:(, tak jsem ulitana..., obcas zajdem, ale pravidelne uz to asi nezvladnu.
Jdem na obed, vecer nakouknu, pa

kacka79
15. únor 2010

Devilko, ty ses teda do toho dala 😵 nechceš zajít i k nám 😀 😀 No já se snažim to doma pořád tak nějak udržovat, ale nedaří se 😀 Pořád je tu všechno roztahaný 😅

Taky není moc času dočítat... jen samsi, ty očistky mám taky pořád opravdu hodně, takový jakoby kusy krve, no hnus fialovej... pořád se sprchuju a stejně si připadám tak hnusně
😝