V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
21. bře 2010

Maja, to je fakt super!, to mam za tebe velkou radost. Ja se podobne jako ty pred tim, bojim porodu jak cert krize a straaasne doufam v cisare.
Tak se drzte

krista
21. bře 2010

Ahojky holky,
po dlouhé době nakukuju 🙂

Mahu neblázni určitě nejsi tak šílená jak si připadáš, podle fotek co jsem viděla jsi náhodou krásná těhulka 😵 a jsem zvědavá jak pochodíš s tím císařem 😉

Maja moc gratuluju k Beátce a porod teda jedna báseň 😀 😵

Illy jak holky už říkaly, já mám P&T a jsem naprosto spokojená, bydlíme v domě kde je snad ten nejmenší panelákový výtah, stavím ho tam nakřivo abych se vešla, ale vejdu se 😵 Mám tu nejlevnější verzi Classic a neměnila bych, nevím co všechno by tě mohlo zajímat, kdyžtak se ptej tady nebo do IP 😉 🙂 Jinak já mám věk. rozdíl 18měs., je to hodně o tom dítěti, jak bude spolupracovat, někdo kočárek nepotřebuje, jiný ano.

samsa
22. bře 2010

Kuk holky 🙂
Doufám, že se máte všechny fajn, já moc nestíhám psát, ale snažím se vás aspoň dočíst. Majatob, gratulace k Beatce a vybrali jste krásné jméno 😵
Mahu, z kil si nic nedělej, jsi těhulka s nejměnším břichem, co jsem kdy viděla, všechno v pohodě shodíš, uvidíš. Moc ti to sluší, to ostatně všem zdejším těhulkám. Holky, vám se to krátí, už se moc těším na další miminka. Mějte se krásně, zase nakouknu.

krtecek
22. bře 2010

Ahoj holky, tak zas nakukuju po delsi dobe 🙂

U me uz trochu s naladou lepsi, protoze se mi zacinaji zada lepsit a doma uz jsem schopna chodit bez berli....sice jeste kulham, ale uz to neni takova bolest jako predtim. Dokonce i v posteli se muzu otocit bez toho, abych u toho sproste nadavala 🙂 Minuly ctvrtek jsem byla u te rehabky a jen mi teda potvrdila, ze vlivem pusobeni hormonu v tehotenstvi vazy povoluji a kosti se roztahuji. Dala mi nejake cviceni, tak poctive kazdy den cvicim, nahrivam, sedim na mici, na chuzi nosim brisni pas......a vypada to, ze to prinasi vysledky 😵 Dneska jsem tu byla dokonce schopna uklidit a nahazet prvni pracku s vecma pro mimco 🙂

Musim zase bezet, ale brzy se prijdu podivat a budu reagovat i na ostatni 🙂

ninach
22. bře 2010

ahoj ,jsem tu nova,poradily mi,abych se koukla na vase tema..chtela bych se zeptat,jak zvladate tehotenstvi a doma male dite?dnes mi vysel pozitivni test,mam skoro 13 mesicniho raubire,tak se toho trochu bojim,jak za ni budu s brichem behat,zvedat ji a tak.. 😅

casiopeia
22. bře 2010

Ahojky taky bych se ráda přidala. Před týdnem mi vyšel pozitivní testík a v pátek jdu na gyndu jestli bude vidět srdíčko. Taky by mě zajímalo jak se to dá zvládnout 😀 Kačenka je docela raubíř, tak jsem zvědavá. Zároveň se hrozně teším a doiufám, že bude vše v poho.

ninach
22. bře 2010

Casiopeia, a jak to udelas s kocarkem?Budes kupovat sourozenecky,aby se vozili oba dva?Ja bych ho chtela,ale asi se mi nevejde nikam,takovej traktor 😉 ,jezdime pro tu starsi do skoly,tak nevim

nara
22. bře 2010

Ahoj holky, hlásím se k Vašemu tématu.
Mám klučíka 2 roky a ty poslední týdny těhotenství začínají být docela záhul.
Já se chci zase zeptat, jaké máte zkušenosti se skejtíky za kočárek?

romcatko
22. bře 2010

ahoj holky,
nový koník mě docela mate - třeba diskusi dvojnásobných maminek jsem nějak nenašla :( tedy, zas tak moc jsem nehledla.
Beátka je krásné jméno, mě se moc líbilo u první, Ale nakonec jsme vybrala jiná.
Jo a koupili jsme dvojkočár jané powertwin na MMB za slušnou cenu i s fusakem a taškou - tedy tu starší adaptérovou verzi a ted uvažuji, zdA nekoupit i korbičku. nějak si neumím představit mít dítě zády k sobě. máte někdo zkušenost?
jinak docela záhul, ale už se nějak porovnáván s tím, že budu mít děti dva roky po sobě a snažím se vzbudit v sobě naději, že se to dá zvládnout bez šizení jednoho i druhého dítka.

ninach
22. bře 2010

A jak se sklada dvojceci kocarek?Vejde se pak treba do auta,nemate s tim zkusenost?

casiopeia
22. bře 2010

Ninach - uvidíme jak se Káťa rozchodí, ale spíš asi koupíme dvojkočár. Jak psala Romcatko dívala jsem se po Jané Powertwin a nebo twintwo a PhilTeds - ale ten by musel být za hodně dobrou cenu o čemž pochybuji, že bych měla takové štěstí 😅 . Myslím si, že by se to dalo teoreticky zvládnout i se skatem, ale nechci riskovat bolení nožiček a hají 😉 To skládní si myslím, že by možná mohla najít na netu jak vypadají složené.

krista
22. bře 2010

Ahojky holky 🙂

Krtecek jsi šikulka, jen tak dál, ať máš záda brzo OK 🙂

Vítám nové těhulky 🙂 já už jsem odsloužilá těhule 😀

Holky zvládnout se to určitě dá, všechno je to o těch dětech jak moc jsou řvavý nebo hodný 😀 Já mám Phil & Teds, kupovala jsem ho protože se mi jako jediný kočárek vejde do výtahu, ale dneska jsem četla o nějaký novince, ještě kdyžtak hodím později... která by taky měla jít do výtahu, jinak jsem absolutně spokojená. Zkoušela jsem skejt i Buggypod když se malý narodil, ale to u nás nemělo úspěch, vek. rozdíl máme 18měs., čili 1,5r. chci tím říct, že je to opět o těch dětech, malá chtěla všechno jako měl malý, Buggypod se mi špatně ovládal, na skejtíku brečela, když byla posazená v kočárku nad malým v tom Philovi tak byla naprosto spokojená a pořád ho ještě užíváme a nedám na něj dopustit, malý se mi v pohodě vejde, jsem za něj ráda 🙂

Romcatko diskuze se přesunula do skrytých, napiš Devile IP a ona tě přidá do členů a budeš moct zajít 🙂
A gratulace ke kočíku, já teda nevím zda bych kupovala tu korbičku, myslím si, že se to dá zvládnout s tou vložnou taškou... jestli je tam třeba okýnko ve stříšce 🙂 😉

Ninach ten náš Phil neni zrovna nejmenší, jinak hodně videí je na youtube toho skládání a veškerý manipulace s kočárkama, já se takhle rozhodovala 😵

casiopeia
22. bře 2010

Kačka není ani tak řvavá, jako vzteklá. Ale to si myslím, že k tomuto věku asi i patří vzhledem k tomu, že zkouší kam až může zajít. Jinak je to zlatíčko moje vymodlený.

casiopeia
22. bře 2010

Kristi a jezdila jsi ním i ve sněhu? Nemůže tam být prckovi zima? Kupovala jsi nový nebo jetý?

krista
23. bře 2010

Casiopea kupovala jsem nový, mám nejlevnější verzi Classic, stál mě 9,6tis., bohatě mi stačí. Jezdila jsem i ve sněhu, i když ne v žádným hooodně velkým, nechtělo se mi ven kvůli prckovi když hodně mrzlo nebo byla velká zima. Náhodou se mi jelo ve sněhu docela dobře, řekla bych že od monokočárku se to určitě nelišilo 🙂 Prckovi je tam teplo až moc, je tam náhodou víc krytý než v normálním kočárku, zezadu má takovou průsvitnou clonu a zepředu je krytý double kitem 🙂 kdyby tě ještě něco zajímalo tak se klidně ptej 🙂

Řvaný nebo hodný nebylo myšleno nějak na tebe, spíš já se Samsou jsme si s tímhle užili svoje u prvních dětí 😉

maruska39
23. bře 2010

Ahojenky,
tak jdu zase kouknout 🙂 Krteckovi přeji ať už ty záda protivné dají konečně pokoj a je jen už dobře 😵 Mahu náhodou jsi opravdu krásná těhulka s malinkým bříškem a kila neřeš já jsem hodně po tobě a mám už 7 kil,bude dobře porodíš zbavíš se křečáků a kila půjdou dolů sama 😉
Jinak vítám nové těhulky je fajn že diskuze nezanikne 😵 Co se týká kočárku tak já budu mít rozdíl přesně 2 roky a budu pořizovat buggypod malý rád chodí,ale neujde hodně,ze skejtu by mi utíkal a sourozenecký nechci ten bych měla jen na chvíli tak jdu do buggypodu.
JInak u nás tak nějak všechno stejný,mě je pořád skvěle,Domi už je bez pleny (doma) a pětky stále zlobí,pokojíček je hotový čekáme jen na komodu co má přijít a koupíme stoleček a je definitivně hotovo,v růžové jsem začala řádit tak už má Natálku spoustu hadříků 😀
a jinak tak pořád vše při starém 😵
jak se máte ostatní? devil,samso a holky už maminky?

mahulena
23. bře 2010

Maru, dobra volba, Buggypod bude dobrej, navic mate vetsi rozdil u deti, takze bude u vas opravdu vhodnej. Nam mmch nejde na kocar.
Jinak diky za povzbuzeni, mozna ostatnimu jakztakz verim:(, ale krecakum a jejich zmizeni moc ne..., uz je mam az na nartech..., jak lana a boli to a boli jako cert, nekdy nemuzu ani chodit.
Vitam ostatni tehulky, zvladnout se to asi da /mluvim zatim o tehotenstvi/, i kdyz po 30tt citim kazdy den a tyden navic, takze uz se snad i tesim nha konec, je to fakt narocny. Justynka mi navic furt zdrha a v kocarku uz moc nechce byt (ale ma smulu), ale sotva ji vyndam, tak leti kilometry daleko a ja uz jsem taaaaak kaput a nemotorna a unavena a proste to nejde najednou zahodit kocar a letet kilometry za ni, je to nad my sily. Chce na pisek, litat po skluzavkach a tak, ale pro me je to opravdu nemozny...:(

Romcatko, nechate si rict pohlavi?
Maru, jste sikulove s tema plenama, u nas to jaksi nefunguje, asi neco delam blbe...
Tak zatim

nara
23. bře 2010

Koukám holky, že máte dětičky hodně hodně blízko od sebe. Já už s naším chlapákem o dvoukočárku neuvažuju. Kočárek už stejně nepoužíváme. Ale zkoušeli jsme skejtík a vycházelo to, že stál akorát po rukojetí a nepůsobilo to moc bezpečně. Zkusíme okouknout ještě nějaký jiný typy.

krista
23. bře 2010

Maru teda vy jste šikulky, to vám závidím že jste bez plínek 🙂 a doufám, že s tím Buggypodem budeš spokojená 😵 pokojíček je úžasný 😵 a v růžové se řádí dobře viď, je toho daleko víc na ty holčičky 😵 a všechno jim sluší 😀

Mahu nechci strašit, ale lepší to nebude až budeš mít v kočárku druhý díě 😅 to mě to kdysi nevadilo, zatímco teď když mi malá někam zdrhá tak nemůžu nechat stát někde kočárek s dítětem a letět za ní 😅 ale já jsem v tomhle teda tvrdá, takže když mi zdrhá někam daleko jen tak, tak vždycky dostane, třeba vynadáno nebo výchovně málo přes zadek nebo udělám pá pá a jdu pryč a ona když už mě skoro nevidí tak běží za mnou, to platí naštěstí posl. dobou 🙂

Nara to je fajn, že už kočárek moc nepoužíváte. My jsme ho taky před narozením už moc nepoužívali, spíš skoro vůbec, ale jak se malej narodil, tak malá se "zbláznila" a chtěla se najednou vozit, teď se pomalu zase rozběhává, ale je to jak kdy 🙂 někdy nemá chuť, jindy jo, ona prostě ví, že ji svezu tak co by se obtěžovala 😅

pepibubu
23. bře 2010

Ahoj holky, zrovna dneska mám pocit že s prominutím ryju držkou zemi. Malej zlobí, leze přeze mě, a když se kolenem opře o lýtka nebo si trénuje co si může dovolit a bouchne mě tak místo abych ho okřikla nebo plácla tak jsem se prostě rozbrečela a napadaly mě i věci jako že lidi jako já si děti ani nemaj pořizovat. Já vím, já vím, mluvěj ze mě rozjitřený hormony, jinak je Pepča moje sluníčko který bych nedala za nic na světě, ale síly ubejvaj a jeho nároky se nezmenšujou, spíš naopak. No prostě....

mahulena
23. bře 2010

Kristo, lepsi to opravdu necekam:(, takze jsi me nijak nepotesila ani nevylekala. Proto mam J stale v kocarku, ackoli dalsi decka litaj samy, ale ja na to nemam. A jsem pripravena taky trestat, jsou proste hranice..., musi je znat, i kdyz nevim, zda to v tomhle veku (18mes) ma smysl, zda ji to dochazi.
Pepi, strasne te chapu 😔 , drz se

wolfi
23. bře 2010

Ahoj holky!!!

jak vás čtu tak mám trošku obavy jak to moje neuvěřitelně živý dítě budu ke konci těhu zvládat 😅 trochu se uklidňuju, že budou mít od sebe 3 roky a třeba to bude o fous lepší, ale třeba taky ne 😅 Hrozně se těším, ale taky se toho děsně bojím.. 😀

Mahu, je mi líto, že máš s těma křečákama takový starosti.. ☹ to tě to trápí i normálně nebo jenom v těhu?

misicka85
23. bře 2010

Ahoj holky!

Tak jak trávíte krásné sluníčkové dny????
Já jsem dodělala jarní úklid celého bytu,včetně umytí oken,takže jsme ráda že to mám z krku. Dělala jsem to hezky pomaloučku,každý den jednu místnost tak to celkem šlo 😉
Dneska jsem navařila,upekla buchty s povidly a za chvilku vyrážíme ven a budem tam asi až do večera, je tam krásně.
Ve čtvrtek se chystám s malou do ZOO tak snad bude taky hezky....

Vítám nové těhulky a přeji pohodových 9 měsíců těhu!!! 😉
Já zvládám druhé těhu naprosto v pohodě, kdyby mě malý furt nekopal a občas bříško nezavazelo tak ani nevím že jsem těhule. Mám zatím asi +6kg, ve čtvrtek jdu na kontrolu tak uvidíme..... 😀 Na malého už se strašně těším ale zatím si užívám klidu,takže doufám že do konce dubna ještě v bříšku vydrží 😀

nicole_1
23. bře 2010

ahojky...no já už se těším jak porodím..fakt mě to nebaví a nemám nějak náladu, bolí mě pořád ty nohy, nic se mi nechce, hlavně ta škola mě nebaví ☹ ale ted se trochu bojím abych nerodila nějak moc dřív, když se zkrátil ten čípek...
jinak jsem už ráda že se oteplilo a svítí sluníčko...

chtěla jsem se zeptat nechávali jste očkovat proti pneumokoku? já budu nechávat tím synflorixem, byly u vás nějaký reakce na to?

mahulena
23. bře 2010

Wolfi, nevim, kde jsem k tem zilam prisla, ale jsem blbe sita na pipine, takze mi tam proste neco prestipli a ta zvetsujici se deloha to total ucpala. Zily mi zacaly na pipine, ted jsou az na nartech, vaginalni vysetreni je na 20min, nez se Dr prohrabe velehorama modrejch a fialovejch krecaku..., fakt, nevim ani, kde mam pipinu, mam problem si ji i umejt...
Nikdo nikdy v nasi rodine s tim problem nemel ani za normalniho stavu ani v tehotenstvi a ja taky ne, takze jsem o to vic v soku..
Nicol, chapu 😔 , jak se jeste prave pridaji bolesti, tak neni co si uzivat ani na sebekrasnejsim tehotenstvi 😔
Ja pevne verim, ze budu rodit zase driv a uz se na to prave tesim.

Ockovani mame jen povinna, takze proti pneumokokovi ne.
Misi, tak drzim na ko palce a ozvi se, jak jsi dopadla, uz budes mit monitor?

nicole_1
23. bře 2010

Já bych chtěla rodit taky dřív ale ne ted, to je ještě moc brzy, ale po tom 37tt...klidně....Tedík se narodíl o 11dní dřív a vyvolávali mi porod, ted by mi to taky nevadilo, aspon bych věděla kdy to přijde... 🙂

kuchy
23. bře 2010

Ahojky, můžu se občas přidat?.....já budu mít prcky od sebe asi 14 měsíců, to bude masakr 😲 Dnes jsme byli na genetice s druhým a mám prcka 8měs a 3 týdny . No, nebylo to úplně v plánu 😉 ,ale mít vlastní krásné zdravé dítě je dar, který se neodmítá a moc se na něj těšíme 😀 😀 😀

ninach
24. bře 2010

Ahoj holky,tak uz jsem premyslela,jak to bude s dalsim miminem,s kocarkem a tak a mozna z toho ani nic nebude 😢 ,vcera mi brali krev a dr rika,ze ta hladina hcg je nejaka moc nizka( 85 ),v patek jdu zas,tak doufam,ze se to zvedne.Uz jsem se na to dalsi tak tesila!

wolfi
24. bře 2010

ahoj 🙂
Kuchy, vítej 😉 týý jo 14 měsíců rozdíl si nedokážu představit, ale gratuluju!!

Ninach, držím pěsti at hcg stoupá!! třeba je jenom ještě hoooodně brzo.. 😉

mahulena
24. bře 2010

Kuchy vitej.
Ninach, jeee, moc drzim palce!!!, moc ti to preju, dej pak prosim vedet.

hlasim se po kontrole - vse relativne OK, +7 kg ve 34tt je OK, moc OK, diky masivnim varixum aniz jsem otevrela se zadosti nebo otazkou pusu jdu na planovaneho cisare posl. tyden v dubnu nebo prvni v kvetnu. Zaroven mam hned po porodu zadanku na cevni. Dr ma 35 let praxe a pry jsem druha, ktera to ma tak hrozny (hlavne na pipine), nemuze riskovat, ze bych vykrvacela...
Takze tak. Mam i nemam radost, cisare jsem chtela, krecaky ne:(
Je to zvlastni to vedet...

Misicko, zitra budu drzet palce tobe.
Nicole, kdy jdes ty na kontrolu?