V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
19. dub 2010

jj, Maji, to je hukot, naprosto neco nepredstavitelnyho. Mam strach. Najednou. Opravdu.
S Justynkou je nam tak dobre. A najednou ta unava, kojeni, bolavy prsa, sestinedeli, vlozky mezi nohama, ..., plac, prdiky..., boze.

majatob
19. dub 2010

mahu, jj, taky jsem se tak pred porodem citila a nejradsi bych Beu nechala zastrcenou v brise kdyby to slo 😀 ale vis, prijde mi to vsechno takovy nejaky jednodussi nez s prvnim, uz to vsechno tak neprozivam, vim co a jak...szili jsme se fakt krasne a rychle 😵 😵 😵

wolfi
19. dub 2010

ahoj holky 🙂

Mahu, týý jo, to musí být zvláštní vědět přesně kdy se mimčo narodí, no budu na Tebe myslet!! 😵 a snad se Ti po porodu ty žily dají nějak do pořádku!!!

jinak na tom cukrtestu jsem byla brzo, protože má cukrovku snad každej můj příbuznej, tak prý, že mám k tomu předpoklady tak proto tak brzo.. nevim,ale hlavně, že to mám z krku 😀

mahulena
19. dub 2010

Maji, snad to tak bude i u nas. Jen se bojim "potizi", nejvic kolik a prdiku a place s tim spojenyho, s Justynkou to tak bylo 20h denne, nic nepomahalo. To bych se opravdu se 2 detma zblaznila...
Jinak se tesim, to jo, citim se pri chuti a sile🙂, jen aby bylo vse v poradku.
Dokud mimi neuvidim, neuverim, ze je OK a tak..., ale to proziva asi kazda mama, ten strach...

Se zilama budu muset na dalsi operaci, operaci, to je uz vic jak jiste, zatim nikdo neumime rict, jak to bude vypadat.
Wolfi, a jak ten cukr. test dopadl, vse OK? A budou ho opakovat i v tom regulernim cca 25tt terminu?

krtecek
19. dub 2010

Ahoj holky, vsechny zdravim 🙂

Ted moc nestiham. Postihl me hnizdici syndrom, tak to tu davam do poradku 😀 A taky se nam tatka nemohl vratit z cr. Nakonec prijel o dva dny pozdeji, misto ve ctvrtek vecer az v sobotu odpoledne. Jeste se mu na posledni chvili podarilo sehnat listky na vlak z Bruselu, kam ho musel odvezt kolega z cr. No, ale uz je doma 🙂

Wolfi, vitam zpatky z dovolene. Doufam, ze ty testy na cukrovku budes mit v poradku. Dej pak urcite vedet.

Jeeee, Mahu, co to ctu, ty uz budes mit prdolu v patek u sebe.......budu na tebe moc myslet 😵

pazhitka
19. dub 2010

Mahu,tak to uz mas opravdu za par! jj, bude to velka zmena, ale zvyknete si a szijete se🙂 ja jsem mela po porodu depky, ze se nestiham venovat Tobikovi tak ,jak predtim,ale uz je to nastesti pryc... Drzim moc palce a budu se na tebe tesit v dvojmaminkach🙂

vsechny moc zdravim!

ewwusska
20. dub 2010

Ahoj holky,

Mahu stráááášně ti závidím, že už budeš mít miminko. Taky bych už chtěla🙂

Krtečku taky hnízdím, ale nevím co dřív udělat. Jako u Mirečka šiju ostošest - nebesa na kolíbku a povlečení, ale ještě se nic nechystá☹

Já mám zase hroznej strach z porodu. Pořád musím myslet na ten první a už bych to nechtěla zažít znovu. Velkej Mirek prý, že jsem pořád protivná, že pořád něco mám, ale myslím, že je to jen tím strachem. Doktor mi na kontrole řekl, že bude lepší přirozenej porod a ne císař, protože mám placentu na přední straně břišní, ale kdyby se nedalo nic dělat tak jde i císař (já bych spíš rodila normálně). Teď už jen počítám dny - zbývá 22 + tak týden 😒

mahulena
20. dub 2010

Pazhitko, diky. Prosim, poslete mi nekdo odkaz nebo pristup k Dvojmaminkam (nebo jak to funguje, kdyz je to zamceny?!)
A komu mam mmch dat vedet, ze se mimino narodilo? Poslete mi nekdo tlf cislo? Na oplatku vam poslu pres IP svoje, abyste vedely, kdo ze vam to pise🙂
Ewwu, vydrz!!! a strach z porodu chapu. Ja jsem fakt docela v klidu, ptz nevim, co je cisar, ale kdybych sla rodit normalne, tak uz jsem davno u psychiatra nebo doma brecim do polstaru..., takze ti rozumim.
Proto bych ti prala nejakou rychlovku a prepadovku, treba uz ted, to je nejlepsi...

Drzte se, pa

mahulena
20. dub 2010

holky, prosim, ja normalne zapomnela, jak je to s porodnym, to se jen vyzvedne a vyplni a odevzda prislusny formular na socialce?
Ja jen, ze bych si ho uz dopredu vyzvedla, pak se tam jen hodi...
Do prcic, uz si to nepamatuju, kde mame nejakou druhomatku?
Moc diky za zpravu predem.)

maruska39
20. dub 2010

Ahoj Těhulky,maminky,
průběžně vás dočítám ale na psaní nějak nemám sílu,Mahu čtu že už budeš mít miminko u sebe moc ti to přeji už si to zasloužíš celé těhu sis musela protrpět,těším se na ten tvůj uzlíček 😵 😵
U mě nového jen to,že se bojím čím dál více předčasného,bříško tvrdne a začala mě bolet kyčel takže pajdám,kulhám .. no asi už mě čeká jen ta horší část těhu 😀 Taky mám za sebou test na cukr ten dopadnul dobře,nápoj mi chutnal byl super sladký 😀 Já jsem fakt teď čuně s Naty s ním všechno sladký co doma je a kila tak nevím asi +8kg nějak se přestávám vážit stoupá to až moc rychle 😝
Doma už máme buggypod ani nevím jestli jsem vám to psala nebo ne,ještě musíme koupit kočárek a pak vyzkoušíme jak se tam sedí Domínkovi.
budu se snažit polepšit a pisnout častěji,včera jsem došila poslední zakázku a do porodu už nic nebudu šít jenom pro své děti,začínám být totiž hnusně nemotorná,přes břicho mám 96cm takže si umíte představit co tahám před sebou.
tak zatím papa a snad mě ještě teda vezmete zpátky ovečku zbloudilou 😉

ewwusska
20. dub 2010

Mahu to ti dají až po porodu. Jak dostaneš rodný list, tak s ním zajdeš na socku a vypíšeš nějakej papír. Pak ti to myslím to dvou týdnů pošlou.

krtecek
20. dub 2010

Mahu, najed si na soukrome skupiny a na dvojmaminy a tam muzes kontaktovat zakladatele skupiny (ted uz nevim, kdo to byl) a ten ti da pristup do teto diskuze. Doufam, ze se tam k vam taky brzy pridam 🙂

wolfi
20. dub 2010

ahoj všem 🙂

mahu, jak jsi se ptala na ten cukr, tak výsledky jsou ok 😉 nevim jestli pka půjdu ještě jednou doufám, že.. minulý těhu jsem taky byla jen jednou..

Strach z porodu, zatim si nějak nepřipouštím, že mě ten porod čeká.. 😀 , ale počítám, že se dostaví a protože vím do čeho jdu, budu se asi bát dost!! 😅 ale ted mě víc děsí ta svatba.. 😀

Krtečku, Ewwuško, koukám, že vy už taky budete mít miminka brzo u sebe.. 😵

mahulena
20. dub 2010

Wolfi, to je dobre, ze je cukr (zatim) v poradku, urcite to tak i vydrzi. V prvnim tehotenstvi to bylo OK nebo te tak nehlidali?
Maru, to mas co nosit:(, ja koncim na 88 cm, i tak mi to staci az az..., drz se, verim, ze mala vydrzi co nejdyl!!! Jak to vidi doktori?
Ewwu, diky za info, ja myslela, ze bych si ten formular mohla vyzvednout predem, no neva, udelam to az pak 😵
Tak komu pak mam dat vedet, ze se mimino narodilo?

mahulena
20. dub 2010

Wolfi, diky za cislo, ukladam si te a dam vedet

ewwusska
20. dub 2010

Wolfi jj snad už brzy, ale Mireček byl skoro dva týdny po termínu tak doufám, že se holčička nebude strojit 😀 A kdy se budeš vdávat? Já se vdávala v lednu, ve 24. týdnu (než se ten můj taky rozhoupal 🙂 ) a bylo to fajn. Stresy teda byly hlavně s výslužkama, protože jsem si je chystala nakonec sama, ale svatba super. Ani jsem nebyla nervozní, za to ženich se celej třásl 😀 Nakonec jsem si při únosu přivřela vlečku do dveří a ten marast jim neudělal dobře 😎

Jinak bříško už mi klesá a blíží se 130 cm jako u Mirečka těsně před porodem.

wolfi
20. dub 2010

Ewwuss, svatba je ted v sobotu..
týý jo 130 cm, hezký!! 🙂 jsem zvědavá nakolik se dostanu já!!! 😀

maruska39
20. dub 2010

Ewuss 130cm je krásné číslo 😉 A cítíš že to bude už brzo nebo že si dá malá na čas?
Mahu DR. to vidí tak,že je vše oki a bříško tvrdne normálně každé takže magnesko a jinak žádný náznak,jsem zavřená vše ok .. ale tak to přesně bylo u Domínka jen s tím,že jsem teda neměla žádné tvrdnutí až rovnou porod. A pochopila jsem,že jdeš rodit teď ve čtvrtek? 88cm bříško je super můžu jen závidět to se ti bude dobře shazovat 😉

ewwusska
20. dub 2010

Wolfi tak přeju ať všechno vyjde podle Tvých představ 😉

Maru nějak zatím nic nesleduju. Dost mi tvrdne břicho nato, že mi skoro do 8. měsíce vůbec netvrdlo, ale poslíčky zatím nemám. Počítám, že to bude zase pozdějc, ale nevím jak to vydržím. Teď bylo pár dnů teplo a je to síla. Ještě když pořád někam šoféruju. Dneska jsme byly se sestrou a Mirděm v Olympii koupit sandálky na léto a dárečky mamce k narozkám a když jsme dojely, byla jsem úplně hotová 😖

mahulena
20. dub 2010

teda, 130 cm fakt nezavidim, neumim si predstavit ani treba 100 cm. Jezisi, uz tohle mi prijde nad my sily.
A Ewwu, vydrzela kuze, nemas strie, pri takovemto obvodu?

Dneska jsem total kaput, nemam manzela doma a jsem hrozne uhonena, mmch i proto, ze se snazim stihnout milion veci do porodu a je to nad my sily. Takze umiram zaziva..., snad bude mala spat, tak pa

ewwusska
20. dub 2010

Jj popraskala jsem docela dost na podbříšku. U Mirečka ale taky a brzo to vybledlo. Já mám kůži špatnou. Když jsem měla těch 15 roků a přibrala třeba 5 kilo, hned jsem popraskala.

Taky se snažím stihnout spoustu věcí, ale nějak mi pořád připadá, že to není nikde vidět 😒

ewwusska
20. dub 2010

Obrovský břicho jsem měla i u Mirečka. Tohle je focený v den termínu 😀

nicole_1
20. dub 2010

Ahojky...hlásím se po menší odmlce, byli jsme ted 5 dní na chalupě a super, Tedík lítal po venku, ale chudáček spadnul a má odřenou půlku obličeje, no v létě to bude ještě horší, to bude odřenej celej... ☹ ale holt patří to k dětství...

vidím, že jste tu řešili tělesný tresty, no Tedík občas dostane přes ruku, když provede něco hodně ošklivého, když někoho mlátí nebo po někom hází, tak mu vysvětluji, že to nemůže, a že má udělat "malá" pohladit...no s tou výchovou je to fakt někdy těžký a hlavně do 3 let dítěte se vyvíjí osobnost, takže co do nich ted dostaneme, z toho pak budeme těžit, takže ted je opravdu důležité být důslední a neslevit, protože pak už to půjde jen ztěžka od těch 3 let...

jinak jsem taky zvědavá, jak Tedík přijme sourozence a trochu mám strach z toho kojení, protože jsem Tedíka kojila zezačátku i hodinu a ted by to tak nešlo, protože nevím co by dělal Tedík tu dobu 😒

Mahu to je super, že už víš termín a tak brzy to bude, kéž bych taky už tak za 2 týdny rodila...

fran
21. dub 2010

Cau, ty jo, tak jsem se tu nějak začetla. Taky čekám mimi v květnu.
Mahul držím palce a taky trochu závidím, že už bude mít mimiko u sebe. Tak hodně sil!
Já do teď pracovala a lítala s malou, takže jsem neměla na přemejšlení dost času, ale hnízdění přichází a začínám vyšilovat kvůli bezpečnosti.
Máme hrozně nízko střešní okna, musíme dát nějaký zábrany, nemám nikde zajištěné čistící prostředky - normálně pod dřezem a tak, taky si říkám, aby nešla sama dveřma ven, asi budu muset zamykat........tak doufám, že to tu vše nějak zorganizujeme. Dřív to nebylo tak potřeba, malou jsem měla furt pod kontrolou, ale teď jí asi nebudu stíhat.

Jak to máte vy? Nebojíte se, že až budete kojit, druhé dítko bude někde v koutku realizovat své nebezpečné plány?

samsa
21. dub 2010

Jé, Mahu, tak už budeš maminka 😵 Doufám, že dáš někomu vědět, jsem děsně zvědavá, jestli čekáte holčičku nebo chlapečka, i když tip teda mám 🙂 Tak se drž, ať ten císař proběhne co nejvíc v klidu a jizva tě moc nebolí a ty žíly se spraví.
A holky květňačky, moc na vás myslím, ať máte pohodové porody a hodná spavá miminka.
Nicole, neboj, hodinu kojit nebudeš, ta druhá mimina jsou jiná, neznám žádnou kamarádku dvojmatku, co by se jí druhé dítě kojilo dlouho. Neli byla taky u prsa pořád a Sabi vůbec, 5 minut a konec.

majatob
21. dub 2010

dobre ranko 🙂
fran, my to resili ted, obraceli jsme vsechny kliky aby nedosahl, vchodovy dvere zamykame, cistice mam teda schovany ve skrince v kuchyni kam se nedostane, do oken jsme navrtali klicky na zahaknuti 😝 😝 😝 zacal byt az moc zvedavej a bydlime v 6.patre, tak to zavanelo prusvihem 😖
samsa, tesi me, jsem tva historicky prvni dvojmatka kojici hodinu 😀

nicole_1
21. dub 2010

Majatob ty ted kojíš hodinu a jak to děláš, co na to Tobík?

Dneska jsem konečně začala prát ty oblečky pro mimčo, je neuvěřitelný, že Tedík byl tak malinkej, vždyt to je jak pro panenku a ještě mu to bylo velký...to je šílený 😅

Jinak dnešní noc fakt super, Tedík ode mě chytil kašel a celou noc prokašlal, takže jsme se vůbec nevyspali ☹ snad bude brzy fit...

majatob
21. dub 2010

nicile, prevazne odsavam a dostava z flasky 😔 mam spatny bradavky a ona to s nima proste neumi a trapime se obe 😅

mahulena
21. dub 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mahulena/alb... pridavam 3 fotky myho naposled v zivote tehotnyho bricha.
Koncim na 88 cm obvodu a 7 - 8 kg navrch.

Jdu se naposledy nacpat k prasknuti, zitra me nechaji hladovet, vsem vam dekuju za podporu, Wolfi mi poslala tlf cislo prvni, takze te poslu ohlasovaci SMS a urcite se Vam sem ozve🙂
Mejte se vsechny krasne! a pokud se i nekdo dalsi (krome Marusky!!!) rozroste, tak at je to ve zdravi a pohode.
pa

krtecek
21. dub 2010

Mahu, moc na tebe myslime. At to probiha bez komplikaci a budeme se tesit na zpravu, jestli je to holcicka nebo chlapecek 😵