V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kackadu
20. čer 2010

Ahojky!

Děkuju za přivitání! U této diskuze je vidět, že už jsme maminky a na nějaký vypisování není čas, to mi vyhovuje 🙂 . Na jiných diskuzích se nechytám protože jednak není čas a jednak už mi to sezení u počítače nedělá vůbec dobře.
Ve středu začínáme 26t a teda tak mě to kolikrát všechno tlačí a bolí že jsem zvědavá co budu předvádět třeba za 2 měsíce - do konce mám něco přes 3 měsíce 😅

Zítra jdu na kontrolu tak si pěkně postěžuju ale stejně co s tím, že?.... 😅

Pročítám tady ty porody jaký měly holky....ted jsem četla ten od Myšičky - no to byla náááádhera! Setkala jsem se i s hodně maminka co teda říkali, že ten druhej porod sice třeba byl rychlejší ale víc bolestivější..... Já se toho zas tak bojím, neumím si zas představit že se mě to zase týká, přitom první porod byl úžasnej, rychlej, sám se rozběhl a bez komplikací....kéž by to tak bylo zase 😕

Tak všem přeju krásnou dobrou noc a pěkný sny

kackadu
20. čer 2010

Mahulena: Mahu jeslti myslíš že ho trápí bříško tak neváhej a jdi do probiotických kapek - jestli jsi je už nepořídila. Výsledek uvidíš až tak třeba za 3 týdny, kape se jednou denně myslím 5 kapek ale u malýho nám to pomohlo. On pák ani nekakal a chodím třeba jednou za deset dní -. hrůza.

kackadu
20. čer 2010

@kackadu: pročítám že už jste o těchc probiotických kapkách psaly....jen jsem se ted dozvěděla, že se už vyrábí ty kapky od víc výrobců, není v nich žádný rozdíl jen ten že jedny stojí kolem 600 a druhý kolem 200. Tak se poptej v lékárně protože to je teda sakra rozdíl 😨

andu
21. čer 2010

Ahojte, holky 🙂
@kackadu, tak to si musím zapamatovat, že už jsou i jiné probio kapičky, páč těch 6 stovek bylo fakt hodně ☹

Jinak dneska jsem se zkusila zeptat Dr., jestli už nejde vidět, koho v břichu mám. Tak chvíli hledal, až našel 😉 😉 Takže jak to vypadá, budem mít páreček! 😵 😵

maruska39
21. čer 2010

@andu to je krásný,takže chlapeček? moc gratuluji 😵 😵 😵

andu
21. čer 2010

@maruska39: Děkujem! Jojo, bude Jáchym 🙂 Jsme rádi. Aspoň se nebudeme muset dohadovat o holčičím jéně, i když asi by stejně vyhrála Mia 😉 Ale bylo super vidět, jak je přítel nadšen! 😵

maruska39
21. čer 2010

@andu to věřím,že byl nadšen my jsme to měli podobně akorát opačné pohlaví 😎 Jáchym je pěkné jméno,neobvyklé ale moc pěkné 😵 😵

kackadu
22. čer 2010

Andu super, gratulace! U nás to vypadá, že nám taky vyjde páreček. Bude to zase uplně jiný z opačným pohlavím, že? Já byla v pondělí taky na kontrole, ale byla to taková ta rychlvoka, čípek je v pořádku, tady máte magnezko a železo, za 5 týdnů kontrola na lačno na odběry 🙂
Ale teda některý večery už mě to naše mimčo pěkně dloube, hlavně nesnáší když sedím 😨

andu
23. čer 2010

@kackadu: Já se normálně obávám, jestli to s chlapečkem budu umět! 😀 Ale mám z toho fakt radost 😉 Budu holt sbírat rady od mamin kluků, no 😉 😀
Holky, nevím, jestli už jsem se neptala, ale nevíte, kdy se chodí na Echo s mimčem v břušku?? Já to nějak pozapomněla a kalendář, kde jsem to měla napsáno, nemůžu najít...

andu
23. čer 2010

Hehe, holky, já jsem blbá! Fakt dementní asi! 😀 Vždyť já mám to datum, kdy jsem na to srdíčko šla, zapsáno tady na Koňovi! 😉 😀

misicka85
23. čer 2010

Ahooj holky!!!

Tak se zase po nějaké době hlásím. Máme se parádně,fakt si ty 2 dítka užívám, jak jsem se v těhu bála jak to budu zvládat tak můžu za sebe říct že je to paráda. Ale je fakt že obě dítka jsou strašně hodné, Peťulka se v noci už budí jen 1x, kolem 2h a pak spinká až do rána do 6h,dostane mlíčko a přebalím ho a nachystám snídani Adélce,ta vstává po 7h,takže to všechno parádně stíhám. Přes den se malý budí tak co 2,5h takže taky super 😀

KACKADU - u mě byl druhý porod fakt rychlejší, bolestivější mi teda ani nepřišel, za to co mi přišlo horší bylo to zavinování dělohy po porodu,to byla docela síla, a hlavně vždycky když se malý přisál k prsu tak to jsem myslela že vyskočím z kůže.Naštěstí to nejhorší trvalo tak ty 2-3 dny,pak už to byla pohoda.

ANDU - gratuluju k chlapákovi! A neboj,já si to taky neuměla představit,jsem si říkala "proboha co budu s klukem dělat??" ale ono to po porodu příjde samo 😉

andu
23. čer 2010

Ahoj, misicko. Tak to je super, že si to s prcky tak užíváš! 🙂 Tiše v dobrém závidím a vroucně si přeju, aby to tak bylo i u nás 😉 😀 No je mi to tak nějak jasné, že se to po porodu samo vše vynoří, co si s tím chlapem počít 😉 Konec konců, poprvé jsem si taky říkala, jestli vůbec zvládnu starat se o mimčo 😉

katuska85
24. čer 2010

Ahoj vespolek 🙂 i já po delší době zase nahlížím.
Andu tak super.Taky páreček.Gratuluju 😉 a Jáchym je moc hezký jmeno.K Ameli se hezky hodí
taky vítám Kackadu 🙂
Četla jsem tu o těch probio kapičkách,je dobrý to vědět.Já se přinzám že mám s těch prdíků docela obavy.Eliška na ně teda vůbec netrpěla ale každý mi straší jak je to u kluků časté.Minulý týden jsem byla v DM tak jsem pořídila ten piolštářek s třešňovýma peckama,mam raději do zásoby Flatulin ale budu doufat že Matýsek bude mezi většinou kluků vyjímka a prdísky ho minou...
Misicka to je skvělí že jste se takhle krásně sžili.Krásně zařízené to máš 🙂 Je povzbuzující to číst 😀
Andu taky jsem si kdYž jsme zjistili že budeme mít chlapečka řikala jestli si s ním dokážu poradit,tak upln+ě chápu tvoje "obavy" ale jak řikáš,ono jse to po porodu vytříbí.Šíleně už se těším až bude prcek venku.Sice máme ještě dva měsíce ale někdy si říkám už aby to bylo 🙂

ewwusska
24. čer 2010

Ahojte holky. Tak se dívám, že tady na této diskuzi vychází všem maminám páreček. Jen krteček má dvě holčičky. Jak já teď vidím rozdíl mezi mimiklukem a mimiholkou tak jen to utírání zadečku na druhou stranu 😀 Markétka už má pře 4,5 kila a 53 cm a ještě díky bohu kojím. Sice jsem už měla asi pět laktačních krizí, ale zatím se držím.

Chtěla bych se Vás holky zeptat, Vy co máte zkušenosti s odnaučováním od dudlíku. Od té doby co jsme ho přestali dávat (dva týdny) se stal z našeho zlatíčka fakt ďábel a já už nevím jak na něj. To je pořád nee, ne, ne a nechcu a furt jenom mrčí a řve ať mu říkám cokoli!!! Třeba jen pojď do vany, nebo jestli nechce čůrat. Už jsem z toho fakt na prášky. Bydlíme s našima a ti už mě taky říkali ať s ním něco dělám, ale co? Mám ho bít? Manžel mi nepomůže, to na něj platím jedině já (teď už taky moc ne) a ještě je schopnej mi vyčíst, že jsem na něho moc tvrdá. Taky se začal znovu počůrávat. Pořád se ho ptám, ale prý nechce a za chvilku má počůranou sedačku.

kackadu
24. čer 2010

@andu na echo se srdíčkem se chodí kolem 20 týdne 😉

kackadu
24. čer 2010

Andu uvidíš jak to bude s chlapečkem fajn 🙂 .

misicka: no to se krásně čte, tak aspoň víme, že dvě děti zvládnou jdou 😉 . Ale fakt jsem na nás nebo hlavně na sebe zvědavá jak to dáme, ale bylo by to krásný kdybych sem mohla napsat něco podobnýho jako Ty...
Děkuju za zmínku o porodu, no uvidíme jaký to bude. To přísátí mě mega bolelo i u Fildy, tak to te´d bude mazec. No hlavně až je Neli v pořádku, a ty první dny snad zvládneme....no co...musíme 🙂

ewwusska: těžko říct jestli to bude s tím dudlíkem. Kolik malej má? Náš Filda bude mít v září 3, dudlík teda ostuda na spaní ještě má, ale to co píšeš nám začal dělat taky. Patří to k tomu 3letýmu vzdoru. Začal se po mě potvůrka ohánět a když mu dám přes ruku, oplácí to furt dokola.....člověk se připadá, že mu to děcko přerostlo přes hlavu. Ale asi se to v nich všechno hrozně pere....Pevný nervy a věř, že se to zase uklidní. Já mám některý dny tak nervy nadranc... ☹ ještě jsem teď taková nervozní a lehce vytočitelná.

khakika
26. čer 2010

Ahojda, můžu se přidat? Potřebuju se svěřit, právě včera jsem objevila na testu //. 😲 Jsem z toho trochu zmatená, protože doma mám pětiletou cácorku a čtrnáctiměsíčního raubíře, kterej je totálně závislej na kojení. To těhotenství je pro mě celkem překvapení, ani bych to nezjistila, kdyby mi nezačalo bejt zle. Od porodu jsem totiž neměla menses, protože pořád kojím, a s manželem jsme si dávali majzla a ono hle a je to tady. 😕 Manžel měl velkou radost, protože chce tři děti, ale já jsem z toho celkem zmatená, vždycky jsem říkala, že dvě stačej a najednou v tom plavu a navíc si neumím představit mít děti takhle po sobě. Jak jste to zvládaly vy???? 😅

kackadu
26. čer 2010

@khakika : Aha ojky! No tak to muselo být teda opravdu překvápko!!!! 😅 Ale pořád je to ještě 9 měsíců a malej mezitím bude mít dva což už je rozhodně v pohodě věkovej rozdíl. To že to bude náročný těhu je jasný, ale na druhou stranu jeslti dvě nebo tři už snad nebude až takovej rozdíl 😕 . Sama mám taky obavy jaký to bude, ale věřím, že to všechny dobře zvládneme. Držím pěsti ať je vše OK

khakika
27. čer 2010

@kackadu - no doufám, že až za devět měsíců, ani nevím kdy jsem otěhotněla, tak se musím objednat na gyndu a podle uzv musí zjistit stáří plodu, doufám, že už nejsem někde ve třetím měsíci 😀 ;

misicka85
27. čer 2010

@khakika vítám tě tady. to jsi na tom stejně jako jsem byla já 😀 Taky jsem od porodu neměla ms, dcerku jsem v té době kojila a najednou // 😲 ale dcerce v té době bylo 8m 😀 volala jsem gynDr tak mě vzala hned na druhý den a na utz byla jen dutinka,takže cca 4tt, taky jsem čekala že na mě vybalí nějaký 3 měsíc těhu,no naštěstí nee 😀 Jenže my si s manžou majzla nedávali,o dcerku jsme se snažili 2,5 roku tak jsme si říkali kdo ví kdy to zase výjde, druhé dítko jsme chtěli takže nám to bylo celkem fuk kdy se zadaří,ale je fakt že šok to byl,jsme nečekali že to výjde tak rychle 😀

Jo holky dvojmamky, jakou máte teď HA??? Máte některá Mirenu? Uvažuju že si ji nechám zavést, v týdnu budu volat na gyndu na kontrolu po 6nedělí tak uvidíme na čem se domluvíme..

khakika
27. čer 2010

@misicka85 -díky za přivítání, tak to máš doma asi mazec, co? A jak jsi to udělala s kojením, kojila si v těhotenství dál, nebo jsi malou odstavila? Já si to zatím neumím představit mít doma tři děti a z toho dva tak malý prcky. Jak to zvládáš? Mě malej v noci vstává tak čtyřikrát na kojení a navíc je zvyklej spát u mě v posteli, tak to bude asi hrůza všehcno ho to odnaučit....

pazhitka
27. čer 2010

@khakika - ticha gratulace🙂 jinak jsem na tom byla stejne- taky od porodu zadna MS, pak mi bylo blbe a byla jsem tehotna 🙂 Otehotnela jsem ,kdyz mel maly cca 11 mesicu, byl totalni kojici zavislak, kojila jsem ho asi do 17 mesicu, nocni kojeni jsme odbourali o dva mesice predtim, slo to oproti ocekavani docela dobre... Kdyby do me okoli nehucelo, ze kojeni v poslednim trimestru vyvola predcasny porod, mozna bych ted kojila tandemove 🙂 Drzim palce!

misicka85
27. čer 2010

@khakika kojila jsem normálně dál,dcerka se pak sama odstavila když jí bylo asi 10m takže jsme přešly na Sunar. Zvládám to v pohodě,naštěstí Adélka je celkem pohodové dítko,od 3m spí sama v pokojíčku a celou noc takže v tomhle si nemůžu stěžovat a Petřík je taky hodný,budí se v noci na kojení jen 1x (kolem 1-2h) a pak spí až do rána do 6 a Adélka vstává ráno po 7h.Takže pohoda.

misicka85
27. čer 2010

Ještě jsem chtěla dodat že já už malou vlastně postupně odstavovala od kojení od těch 6m co jsem začla s příkrmy, ze začátku jsme jí po jídle vždycky ještě dokojila ale jak už jedla plnou dávku příkrmu tak pak už jsem kojo nedávala, takže v těch 8m když jsem znova otěhotněla tak Adélka už byla kojená jen ráno po probuzení a večer před spaním, přes den měla "normální" jídlo (svačina ovocná přesnídávka, oběd zelenina, svačina jogurt, večeře kaše a na pití čaj nebo vodu) a to kojení fakt už jenom 2x denně a během těch dalších 2m už ho pak přestala vyžadovat úplně a začli jsme dávat Sunar. Ale já to tak chtěla kojit max. do toho ročku,takže mi to takhle vyhovovalo. Jinak myslím není problém kojit celé těhu a pak přejít z jednoho kojení na druhé případně po porodu kojit dál obě dítka s tím,že samozřejmě se první nakrmí novorozeneček a až pak batolátko 😉 Však uvidíš jak vám to bude vyhovovat

khakika
27. čer 2010

Díky všem, krásně se to čte, skutek už asi bude horší 😒 Snad to nějak zvládnem, Malýho jsem chtěla kojit do dvou let, protože Dačenku jsem taky tak kojila, máme v rodině exém, tak to doktorka doporučila co nejdýl, ale asi se budu snažit to omezit a pak ho odstavit. Zítra se objednávám na gyndu, tak budu vědět víc, díky všem, ještě se ozvu, jak to dopadlo. 😵

paajinka
30. čer 2010

khaki - já taky kojím, malá má alergii na mléko, tak zatím prostě kojím.. MUDr o tom ví a nevadí to... A jsem v 26.tt 😉

wolfi
13. črc 2010

Ahoj holky 🙂
tak jak se všechny máte?? nechystá se někdy rodit?? 🙂
a jak se mají čerstvé dvojmamči?
já se mám celkem dobře, až na to, že mě ničej ty vedra.. 😝 poslední dny jsem vymýšlela jméno až se mi z hlavy kouřilo, protože jsme se doma nemohli pořád dohodnout, ale už to vypadá nadějně.. 🙂

maruska39
13. črc 2010

Ahojky,
no já bych se i chystala rodit,ale slečně se nějak nechce 😅 Vedra mě ničí a ničí,ale vydržím 😵 Odpo mám monitor tak jsem zvědavá,ale podle mě nic a příští týden znovu 😉
A jaké máte kandidáty na jméno,prozradíš?

krista
13. črc 2010

@maruska39 Jé Maru všechno nejlepší Domčovi ke dvěma ročkům opožděně, tak 12tka to nebude no 😀 😀 😀

Já nic nestíhám 😅

maruska39
13. črc 2010

@krista Děkuji moc jsi hodná 😵 😵 NO nebude Naty se rozhodla,že chce svoje originální datum a nechce slavit zároveň s bráchou 😎